*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 728480 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1904 στις: Απρίλιος 27, 2014, 08:38:30 μμ »
κι επειδή "για όλα φταίει το γκαζόν" σε παραπέμπω εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=6y9h_q8PC7g


 :)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:32:00 »

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1905 στις: Απρίλιος 27, 2014, 08:44:00 μμ »
Δεν νομίζω αν κάποιος κοπεί να έχει δικαίωμα συμμετοχής την επόμενη χρονιά...ίσα ίσα που μπορεί να σημαίνει σεμινάρια ή επιμόρφωση....εκεί που γίνονται....και με ποιανού το κόστος? Ή μπορεί απλά να σημαίνει τέλος στην "καρίερα" (  ;D ;D ;D ;D ;D - μπα σε καλό μου Κυριακάτικα) ως καθηγητής...
Αυτό το άκουσα με τα αυτιά μου από σχολική σύμβουλο που μας επισκέφτηκε πριν 1 μήνα. Είπε και επανέλαβε γιατί την ρώτησε ΟΛΟΣ ο σύλλογος, ότι αν δεν πάρει φέτος τον βαθμό θα τον πάρει του χρόνου. Βρε στο Ελλάντα είμαστε....άσε με τώρα να χαρείς που γύρισα στο Λονδίνο των Δωδ/σων (βρόχα και μπουμπουνητό στο γ.......νήσι με το που προσγειωθήκαμε + αλλεπάλληλες διακοπές ρεύματος)
(ΥΣ. Αν ήμουν στο Λονδίνο της Μ.Βρετανίας δεν θα ασχολιόμουν τώρα με το evaluation....θα έφτιαχνα σπανακόπιτα στους άγγλους... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1906 στις: Απρίλιος 27, 2014, 08:46:42 μμ »
Αυτό το άκουσα με τα αυτιά μου από σχολική σύμβουλο που μας επισκέφτηκε πριν 1 μήνα. Είπε και επανέλαβε γιατί την ρώτησε ΟΛΟΣ ο σύλλογος, ότι αν δεν πάρει φέτος τον βαθμό θα τον πάρει του χρόνου. Βρε στο Ελλάντα είμαστε....άσε με τώρα να χαρείς που γύρισα στο Λονδίνο των Δωδ/σων (βρόχα και μπουμπουνητό στο γ.......νήσι με το που προσγειωθήκαμε + αλλεπάλληλες διακοπές ρεύματος)
(ΥΣ. Αν ήμουν στο Λονδίνο της Μ.Βρετανίας δεν θα ασχολιόμουν τώρα με το evaluation....θα έφτιαχνα σπανακόπιτα στους άγγλους... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D)

Η σύβουλος το είπε? Οκ εγγύηση τότε...υποχωρώ...μήπως ήταν από αυτές που υποστήριζε ότι το ενιαίο μισθολόγιο δεν αφορά τους εκπαιδευτικούς και ότι θα πάρουμε και άυξηση κιόλας? Δηλαδή πες της κόβομαι την μία χρονιά και την άλλη ως δια μαγείας περνάω....μάλλον την πρώτη φορά ήταν ανάδρομος ο Ερμής και ήμουν και συναχωμένος...

ΥΓ. Κυριακή κοντή γιορτή που λένε στο χωριό μου το Κάτω Παρτάλι...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2014, 08:51:47 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1907 στις: Απρίλιος 27, 2014, 08:51:33 μμ »
Η σύβουλος το είπε? Οκ εγγύηση τότε...υποχωρώ...μήπως ήταν από αυτές που υποστήριζε ότι το ενιαίο μισθολόγιο δεν αφορά τους εκπαιδευτικούς και ότι θα πάρουμε και άυξηση κιόλας?
χαχαχαχα
και δεν ήταν σύμβουλος ελάσσονος ειδικότητας αλλά μείζονος....
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
άρα μπορείς να ηρεμήσεις ολιστικά!
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
(πάντως από διασκέδαση δεν έχουμε παράπονο σ'αυτή τη χώρα....γιαυτό δεν έχω φύγει ακόμη...)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:32:00 »

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1908 στις: Απρίλιος 28, 2014, 01:03:55 πμ »
Το ότι δεν έχει ξεκαθαρίσει κάτι ακόμα δεν σημαίνει ότι θα ακολουθηθεί και το σενάριο της λογικής. Μπορεί ναι μπορεί και όχι...
Συμφωνώ απολύτως! Μπορεί για να διορθώσουνε το ένα λάθος να κάνουνε ένα ακόμα μεγαλύτερο. Δεν μπορεί να έχει σχέση με τη λογική κάποιος που μπερδεύει το συμπέρασμα με τα δεδομένα, οπότε ναι, περιμένω τα πάντα  ;D

Το παράδειγμα που έλεγα: Φανταστείτε τα μέλη ενός Συλλόγου να έχουν βαθμολογηθεί απ΄τον διευθυντή που τηρεί την ποσόστωση 25-60-15 και μετά να έρχεται ο Σύμβουλος να βαθμολογεί κι αυτός και να τηρεί κι αυτός την ποσόστωση, ΑΛΛΑ οι εξαιρετικοί του διευθυντή να είναι οι άσχετοι για τον Σύμβουλο και το ανάποδο. Βγάζουμε τελικά αποτελέσματα και τι βλέπουμε; Ότι στην μεσαία κατηγορία που επιτρέπεται να είναι μέχρι το 60% του προσωπικού τελικά είναι πολύ μεγαλύτερο. Όχι δεν είναι μαγικό, μαθηματικά είναι. Κοινή λογική είναι.

Να σας πω κι ένα άλλο; Κάποιος έχει γιο και η γυναίκα του μένει έγκυος. Αν ο μέλλοντας μπαμπάς είναι Υπουργός χωρίς καν να κάνει υπερηχογράφημα θα ΞΕΡΕΙ ότι η γυναίκα του περιμένει κορίτσι!!! Γιατί (σου λέει) αφού ο πληθυσμός (στατιστική) είναι 50-50 άντρες-γυναίκες κι εγώ έχω ήδη γιό, δεν μπορεί παρά να κάνω κορίτσι. Ωραίο, ε; Εμ έτσι γίνεται όταν παίρνεις τα στατιστικά συμπεράσματα και προσπαθείς σ΄αυτά να προσαρμόσεις τα δεδομένα.

Οπότε καλέ μου guest, όχι, από τέτοιους ανθρώπους δεν περιμένω τίποτα λογικό. Απλά χαμογελάω χαιρέκακα που είδα ότι μάλλον διαπίστωσαν το λάθος τους.
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις


guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1910 στις: Απρίλιος 28, 2014, 03:55:32 μμ »
To παρακάτω αφοράτους διοικητικούς υπαλλήλους ΜΟΝΟ

http://et.diavgeia.gov.gr/f/min-reform-egov/ada/%CE%92%CE%99%CE%973%CE%A7-%CE%937%CE%91

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1911 στις: Απρίλιος 28, 2014, 09:11:20 μμ »
με αφορμή αυτό που ανέβασες μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις το 25-60-15 % από που συγκεκριμένα προκύπτει ότι αφορά και εκπαιδευτικούς;
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1912 στις: Απρίλιος 28, 2014, 09:25:30 μμ »
με αφορμή αυτό που ανέβασες μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις το 25-60-15 % από που συγκεκριμένα προκύπτει ότι αφορά και εκπαιδευτικούς;

Είπα εγώ ότι αφορά εκπαιδευτικούς?

guestteacher

  • Επισκέπτης

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1914 στις: Απρίλιος 28, 2014, 10:29:54 μμ »
Είπα εγώ ότι αφορά εκπαιδευτικούς?
εσύ όχι αλλά άλλοι εδώ στο forum επιμένουν,
http://www.pde.gr/index.php?topic=28780.msg779839#msg779839
έλεγα μήπως ξέρεις κάτι περισσότερο :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2014, 10:32:21 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1915 στις: Απρίλιος 29, 2014, 03:20:10 μμ »
Αν και δεν αφορά άμεσα τους εκπαιδευτικούς, αφορά το διοικητικό και λοιπό προσωπικό των περιφερειακών υπηρεσιών ΠΕ και ΔΕ...Έτσι για να παίρνουμε μια ιδέα αν και είπαν ότι δεν θα υπάρχουν αυτές οι ποσοστώσεις στους εκπ/κούς...(θα υπάρχουν άλλες; δεν θα υπάρχουν καθόλου; Εγώ δεν πιστεύω τίποτα...) με ημερομηνία 25/4/2014

http://xenesglosses.eu/2014/04/3181992-161/
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος oti-na-nai

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1916 στις: Απρίλιος 29, 2014, 03:44:06 μμ »
Ο νόμος  4250/2014, στον οποίο περιλαμβάνεται κι η ποσόστωση 25-60-15 %, έρχεται να τροποποιήσει το Π.Δ. 318/1992 που ήδη στον τίτλο του "ανακοινώνει" ότι έχει να κάνει με τους Δ.Υ. ΕΚΤΟΣ από τους εκπαιδευτικούς της Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης. Επιπρόσθετα στο κείμενο του 4250, πουθενά δεν αναφέρεται διεύρυνση του πεδίου εφαρμογής του παραπάνω Π.Δ. ώστε να περιλαμβάνει ΚΑΙ εκπαιδευτικούς.

Αποσυνδεδεμένος p14767

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1917 στις: Απρίλιος 29, 2014, 08:22:51 μμ »
ουφ, ησυχασα τωρα!
η ποσοστωση δηλαδη ισχυει για ΟΛΟ το δημοσιο εκτος των εκπαιδευτικων που διδασκουν σε σχολειο?
θα μας δωσουν και αυξησεις οσονουπω οπως λεει η ανακοινωση της ΔΑΚΕ ???
βεβαια η ποσοστωση ισχυει αν εισαι εκπαιδευτικος αποσπασμενος σε:γραφεια ΔΔΕ,ΙΕΚ, υπουργεια, βουλευτες,βιβλιοθηκες,πανεπιστημια,αν κανεις γραμματειακη υποστηριξη σε σχολειο κλπ κλπ κλπ.
ακομα και αν εισαι υπεραριθμος ή στη διαθεση και σε εχουν βαλει με το ζορι σε ενα γραφειο ισχυει η ποσοστωση.
αν ομως διδασκεις σε σχολειο, μητσοτακης και αρβανιτοπουλος επειδη σε εκτιμουν και αντιλαμβανονται ποσο δυσκολο ειναι το λειτουργημα σου αποφασισαν να σε εξαιρεσουν απο την ποσοστωση.
ναι τι ευτυχια ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΤΑΞΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΜΕ 100 ΑΡΙΣΤΑ ΛΕΜΕΕΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΣΟΣΤΩΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!.
σε ΟΛΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ισχυει η ποσοστωση, για το 20% των εκπαιδευτικων που εχουν την ατυχια να ειναι σε γραφειο  ισχυει η ποσοστωση, για τους υπολοιπους ομως ΛΙΡΑ 100 ΛΕΜΕΕΕ, ΑΡΙΣΤΑ ΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
δεν περιγραφω αλλο ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΗΦΙΣΩΩΩΩΩΩ!!!!.
Υ.Γ.1 υστερα γυρισα απο το αλλο πλευρο...
Υ.Γ.2 Η  ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ Ή ΕΝ ΜΕΣΩ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΠΟΣΟΣΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΩΣΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ. ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ?
Ο ΠΕΡΣΙΝΟΣ ΙΟΥΛΙΟΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΔΙΔΑΞΕ ΤΙΠΟΤΑ? (εκτος αν δεν ειστε εκπαιδευτικοι οποτε τζαμπα συζηταμε)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2014, 09:10:15 μμ από p14767 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160699
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.