*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2017  (Αναγνώστηκε 125075 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3375
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #280 στις: Μάρτιος 04, 2017, 06:20:31 μμ »
Μια απορία έχω σχετικά με τις μεταθέσεις για τα μουσικά σχολεία. Τα δικαιολογητικά στα στέλνουμε απευθείας στο υπουργείο και όχι στις διευθύνσεις, σύμφωνα με την εγκύκλιο. Επειδή έχω σκανάρει αρκετά έγγραφα, πώς τα επισυνάπτω; Τα κάνω όλα ένα pdf ή μπορώ να επισυνάψω πολλά αρχεία pdf σε ένα μήνυμα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:08:02 »

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #281 στις: Μάρτιος 04, 2017, 06:42:17 μμ »
Μια απορία έχω σχετικά με τις μεταθέσεις για τα μουσικά σχολεία. Τα δικαιολογητικά στα στέλνουμε απευθείας στο υπουργείο και όχι στις διευθύνσεις, σύμφωνα με την εγκύκλιο. Επειδή έχω σκανάρει αρκετά έγγραφα, πώς τα επισυνάπτω; Τα κάνω όλα ένα pdf ή μπορώ να επισυνάψω πολλά αρχεία pdf σε ένα μήνυμα;

Έχω την ίδια απορία. Η εγκύκλιος λέει δύο πράγματα
2.2.4. Τα δικαιολογητικά που αφορούν αιτήσεις μετάθεσης στην Ειδική Αγωγή και σε
Πειραματικά Διαπολιτισμικά, Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία θα πρέπει να αποσταλούν από τους
ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο:
α) στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης της οργανικής τους θέσης εφόσον αφορούν σε μοριοδότηση
κριτηρίων μετάθεσης.

β) στο πρωτόκολλο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων στην ηλεκτρονική
διεύθυνση protocol@minedu.gov.gr εφόσον αφορούν σε προσόντα/κριτήρια ανά τύπο αίτησης.


Τι είναι μοριοδότηση κριτηρίων μετάθεσης και τι προσόντα αίτησης; :P

Συνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3375
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #282 στις: Μάρτιος 04, 2017, 08:59:12 μμ »
Παράθεση
Τι είναι μοριοδότηση κριτηρίων μετάθεσης και τι προσόντα αίτησης;

Αυτό το καταλαβαίνω ως εξής: τα προσόντα αίτησης είναι τα διάφορα πτυχία, μεταπτυχιακά, επιμορφώσεις, βεβαιώσεις που δεν μοριοδοτούνται αλλά αποτελούν προσόντα. Π.χ. έγγραφα με τα οποία δείχνεις ότι έχεις μουσική παιδεία.
Τα άλλα που αφορούν μοριοδότηση, π.χ. εντοπιότητα τα έχω στείλει ήδη στην Διεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος Zeta09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #283 στις: Μάρτιος 04, 2017, 09:03:21 μμ »
Συνάδελφοι, έχει κανείς θέμα με την υποβολή της αίτησης?δε μου εμφανίζει πουθενά να περάσω συνυπηρέτηση, ενώ στο μητρώο μου εμφανίζεται κανονικά. εξού και δε μοριοδοτεί τη συνυπηρετηση στο τέλος...καμιά ιδέα??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:08:02 »

Αποσυνδεδεμένος kostakkiss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #284 στις: Μάρτιος 05, 2017, 12:09:31 πμ »
Γειά σας. Να ρωτήσω και εγώ κάτι αν μπορείτε να με βοηθήσετε. ΜΟΝΟ Για βελτίωση θέσης κάνω κανονικά αίτηση για μετάθεση και βάζω την περιοχή που ήδη είμαι ή έχει κάι ξεχωριστό και δεν το βλέπω;

Επίσης αυτό που άλλαξε με εμένα είναι ότι η σύζυγός μου πλέον εργάζεται (με σύμβαση οκτάμηνη στον δήμο που υπηρετώ). Θα βάλω συνυπηρέτηση και πως θα το δείξω; Θα πάρει χαρτί από την υπηρεσία της το οποίο θα στείλω στην διεύθυνση που υπηρετώ;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #285 στις: Μάρτιος 05, 2017, 12:24:06 πμ »
Έχει ξεχωριστή αίτηση για βελτίωση, επιλέγεις από τη λίστα αίτηση μετάθεσης για βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση...
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος kostakkiss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #286 στις: Μάρτιος 05, 2017, 12:33:23 πμ »
Έχει ξεχωριστή αίτηση για βελτίωση, επιλέγεις από τη λίστα αίτηση μετάθεσης για βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση...

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος mg_eagle

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #287 στις: Μάρτιος 05, 2017, 10:44:43 μμ »
Καλησπερα! Ξερει καποιος να μας πει, αν καποιος δεν εγραψε στις παρατηρησεις τα δικαιολογητικα προς υποβολη και εκανε οριστικοποιηση, τι γινεται? Μπορουν απο τη Δ/νση να το διορθωσουν?
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2257
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #288 στις: Μάρτιος 05, 2017, 11:24:57 μμ »
Παιδιά ξέρει κανένας γιατί δεν μου βγάζει στην αίτηση πεδίο για να συμπληρώσω τη συνηπηρέτηση;
παραθέτω screenshot
http://www60.zippyshare.com/v/VW5Vy81M/file.html

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #289 στις: Μάρτιος 06, 2017, 05:59:18 πμ »
Επίσης αυτό που άλλαξε με εμένα είναι ότι η σύζυγός μου πλέον εργάζεται (με σύμβαση οκτάμηνη στον δήμο που υπηρετώ). Θα βάλω συνυπηρέτηση και πως θα το δείξω; Θα πάρει χαρτί από την υπηρεσία της το οποίο θα στείλω στην διεύθυνση που υπηρετώ;
Ευχαριστώ!
Θα πάρει χαρτί από ασφ. φορέα .  Νομίζω όμως θέλει διετία , δεν φτάνει το 8μηνο. Δεν χάνεις κάτι να το καταθέσεις πάντως . Ψάξε το .

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #290 στις: Μάρτιος 06, 2017, 06:02:35 πμ »
Καλησπερα! Ξερει καποιος να μας πει, αν καποιος δεν εγραψε στις παρατηρησεις τα δικαιολογητικα προς υποβολη και εκανε οριστικοποιηση, τι γινεται? Μπορουν απο τη Δ/νση να το διορθωσουν?
Ευχαριστω

Στείλε με mail στη δ/νση σου τα δικ/κα και κάνε κι ένα αίτημα διόρθωσης .

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #291 στις: Μάρτιος 06, 2017, 11:11:21 πμ »
Καλησπερα! Ξερει καποιος να μας πει, αν καποιος δεν εγραψε στις παρατηρησεις τα δικαιολογητικα προς υποβολη και εκανε οριστικοποιηση, τι γινεται? Μπορουν απο τη Δ/νση να το διορθωσουν?
Ευχαριστω

Στη δική μου διεύθυνση είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να έχουν σταλεί τα δικαιολογητικά με mail.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #292 στις: Μάρτιος 06, 2017, 02:59:22 μμ »
Καλησπερα! Ξερει καποιος να μας πει, αν καποιος δεν εγραψε στις παρατηρησεις τα δικαιολογητικα προς υποβολη και εκανε οριστικοποιηση, τι γινεται? Μπορουν απο τη Δ/νση να το διορθωσουν?
Ευχαριστω

Πολλοί/ες το έπαθαν αυτό για διαφόρους λόγους φέτος...τηλεφώνησε καλύτερα στην δνση εκπαίδευσης που ανήκεις να τους το πεις..πάντως και εγώ που είμαι στην ίδια κατάσταση με εσένα μου είπαν από την δνση μου ότι δεν τους πειράζει αυτό καθόλου, τους αρκεί που τα έστειλα ηλεκτρονικά σε pdf τα δικαιολογητικά και ας μην έχω γράψει κάτι στις παρατηρήσεις στην αίτηση...αλλά μίλησε καλύτερα με την δνση σου...ως συνήθως στην Ελλάδα ο καθένας ερμηνεύει την ίδια εγκύκλιο με διαφορετικό τρόπο...πάντως μην αγχώνεσαι πολύς κόσμος φέτος όπως σου προείπα το έπαθε αυτό που λες...το συνειδητοποιήσαμε αφού οριστικοποιήθηκε...γενικώς πάντως αρκεί να στείλεις ηλεκτρονικά τα δικαιολογητικά...

Αποσυνδεδεμένος df478

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #293 στις: Μάρτιος 06, 2017, 03:41:15 μμ »
Τα διακιολογητικά για τα μουσικά πάνε στο protocol@minedu.gov.gr σωστά;
μου ήρθε mail που λέει "delivery delayed". Τους τα ξανάστειλα σήμερα. Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; έχει τύχει σε κανέναν άλλο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159927
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 510
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.179 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.