*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός αδιορίστων πε04  (Αναγνώστηκε 38966 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:13:47 μμ »
Παρακαλω το θεμα του τοπικ να αλλαξει σε "Συντονισμος αδιοριστων Πε04.02 04.04 και 04.05 εναντιον πε04.01". Ετσι οπως ειναι προκαλει συγχηση.

Δεν είναι έτσι. Η επιστολή αν την διάβασες ΟΛΗ δεν βάλλεται κατά των Φυσικών. Ζητά διευκρινίσεις. Και τα σχόλια από κάτω δείχνουν ότι οι σχολιαστές δεν έχουν πλήρη εικόνα επί του θέματος. Προφανώς και αν ακυρωθεί κάποια φάση διορισμού αναπληρωτών θα είναι πολύ άσχημο για τους διορισθέντες και προσωπικά με στεναχωρεί πολύ.

Όμως δεν έχουμε δικαίωμα να ξέρουμε; Τα ατομικά μας δικαιώματα είναι συνταγματικά κατοχυρωμένα και για οποιοδήποτε θέμα μας αφορά προσωπικά το Κράτος οφείλει όχι να μας βολεύει αλλά να μας ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ τουλάχιστον!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:28 »

Αποσυνδεδεμένος fyskoz68

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:18:42 μμ »
έστειλα και στην ΕΕΧ φαξ , πρωτοκολήθηκε γιατί ήταν ενυπόγραφο , μου τηλέφώνησαν και μπήκε στην ημερήσια διάταξη προς συζήτηση άμεσα. δεν μου προσδιόρισαν την έννοια του άμεσου.  σίγουρα κάτι κινήθηκε σήμερα και σίγουρα δείξαμε με ευπρέπεια το δίκιο μας και την μη διάθεση για πολέμους με τους συναδέλφους φυσικούς. ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ . Ίσα ίσα , θα έπρεπε να είναι μαζί , γιατί σήμερα ευνοείται ο ένας , αύριο ο άλλος. η αδικία ( πρωτοφανής και εξώφθαλμη ) θα πλήξει και αυτούς κάποια στιγμή , αν δεν σταματήσουν τα πράγματα να γίνονται έτσι. καλή μας επιτυχία.

Κάνεις λάθος φίλε μου Σήμερα δεν ευνοείται κανένας. Εκτός αν θεωρείται ότι 55 φυσικοί ήταν πάρα πολλοί....
Και δυστυχώς αντί να διεκδικούμε περισσότερες θέσεις για όλους, φωνάζουμε να μειωθούν οι θέσεις στους φυσικούς :(

7 χρόνια αναπλήρωση δεν έχω δει σε κανένα γυμνάσιο (και ήταν πολλά) κανέναν να κάνει μόνο μαθήματα της ειδικότητας του. Οι παλιότεροι επιλέγουν μάθημα ώστε να συμπληρώνουν ωράριο με όσο το δυνατό λιγότεςρα αντικείμενα και εμείς μετά ότι μείνει >:(

Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #100 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:29:15 μμ »
Παιδιά κάντε κάτι εγώ χθες το ανέβασα και κάποιος το κατέβασε!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #101 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:32:41 μμ »
Από πού το κατεβάσανε; Στο alfavita βλέπω κανονικά την ανάρτηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:28 »

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #102 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:34:43 μμ »
 fyskoz68 , αναφέρεσαι σε παντελώς άσχετα πράγματα (ενδιαφέροντα όμως) από αυτό που λέμε. εννοείται ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ,και δεν παίζει  κανένα ρόλο ο μικρός αριθμός 55 που πήρανε και ούτε ζητάμε να μειωθούν οι θέσεις στους φυσικούς.αλλά μην εκτείθεσαι , λέγοντας ότι δεν είναι εύνοια αυτό που έγινε , γιατί δεν μπαίνει σε καμία σοβαρή αμφισβήτηση. όταν στερείται το δικαίωμα της εργασίας σε κάποιον με το έτσι θέλω, γιατί δεν ανήκει σε κάποιον κλάδο ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ το σεβόμαστε , συμπαραστεκόμαστε και δεν σκεφτόμαστε συντεχνιακά , αλλά ανθρώπινα. όλοι μα όλοι οι φυσικοί που ξέρω , έχουν συμφωνήσει ότι η υπόθεση αυτή είναι μία σκανδαλώδη εύνοια. έτσι απλά δες το. για τα άλλα έχουμε περιθώρια να συμφωνήσουμε. σε χαιρετώ.

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #103 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:38:20 μμ »
Κάνεις λάθος φίλε μου Σήμερα δεν ευνοείται κανένας. Εκτός αν θεωρείται ότι 55 φυσικοί ήταν πάρα πολλοί....
Και δυστυχώς αντί να διεκδικούμε περισσότερες θέσεις για όλους, φωνάζουμε να μειωθούν οι θέσεις στους φυσικούς :(

7 χρόνια αναπλήρωση δεν έχω δει σε κανένα γυμνάσιο (και ήταν πολλά) κανέναν να κάνει μόνο μαθήματα της ειδικότητας του. Οι παλιότεροι επιλέγουν μάθημα ώστε να συμπληρώνουν ωράριο με όσο το δυνατό λιγότεςρα αντικείμενα και εμείς μετά ότι μείνει >:(

Αν φωνάζουμε για περισσότερες θέσεις για όλους θα είμαστε εκτός τόπου και χρόνου. Οι πιστώσεις είναι συγκεκριμένες και εξειδικευμένες προς τα ΕΣΠΑ τα οποία από ότι είδες φαντάζομαι είναι περισσότερο για τα ολοήμερα σχολεία και την ειδική αγωγή.

Επίσης εμείς ζητάμε να μας πούνε πώς κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι από όλους τους ΠΕ04 χρειάζονται μόνο Φυσικοί. Απλά τα πράγματα. Δεν ξέρω αν είδες μια ανάρτηση του Μπράτη για την Πρωτοβάθμια. Παρά του ότι πήραν χιλιάδες δασκάλους και νηπιαγωγούς βγήκε και δήλωσε με βάση τι κενά έγιναν οι προσλήψεις. Στις δικές μας ερωτήσεις παίρνουμε απαντήσεις του στυλ: Τι κάνεις Γιάννη; Κουκιά σπέρνω..


Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #104 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:49:33 μμ »
Συγνώμη συνάδερφοι. Νομιζα το κατέβασαν γιατι μου στειλε η mous και με ρωτουσε αν το κατέβασα!! Οκ τελικα

Αποσυνδεδεμένος fyskoz68

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #105 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:54:15 μμ »
Δεν ξέρω με τι σκεπτικό αποφάσισε το υπουργείο και κάλεσε μόνο 01. Πάντως επιμένω το ότι κάλεσε 55 ΠΕ0401 σε δύο φάσεις είναι τραγικό. Όπως και ο αριθμός των 02. Όπως και ο αριθμός των 03. Όπως και το ότι εδώ και 2 χρόνια δεν καλούν 01  >:(.Το πρόβλημα είναι γενικότερο... Θέλουμε και βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας. Στη συζήτηση ΠΕ02, 03, 04 στα δημοτικά ξεκινάμε με αίτημα να φύγουν οι δάσκαλοι από αυτά.............

Αποσυνδεδεμένος zzz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #106 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:57:26 μμ »
Συγνώμη συνάδερφοι. Νομιζα το κατέβασαν γιατι μου στειλε η mous και με ρωτουσε αν το κατέβασα!! Οκ τελικα

Συγνώμη είχε όντως κατέβη αλλά ανέβηκε σε άλλο σημείο.

Αποσυνδεδεμένος zzz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #107 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 02:02:03 μμ »
Δεν ξέρω με τι σκεπτικό αποφάσισε το υπουργείο και κάλεσε μόνο 01. Πάντως επιμένω το ότι κάλεσε 55 ΠΕ0401 σε δύο φάσεις είναι τραγικό. Όπως και ο αριθμός των 02. Όπως και ο αριθμός των 03. Όπως και το ότι εδώ και 2 χρόνια δεν καλούν 01  >:(.Το πρόβλημα είναι γενικότερο... Θέλουμε και βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας. Στη συζήτηση ΠΕ02, 03, 04 στα δημοτικά ξεκινάμε με αίτημα να φύγουν οι δάσκαλοι από αυτά.............

Είναι τραγικά αυτά που γράφεις. Και ναι, να ακυρωθεί αυτή η φάση και να προσλάβουν τις σωστές ειδικότητες να διδάξουν τα μαθήματα τους. Αν τα κενά  των φυσικών είναι 5 να προσλάβει 5 αναπληρωτές φυσικούς. Τι με νοιάζει εμένα πόσους προσέλαβε πέρυσι; Τι νοιάζει το δάσκαλο αυτό; Θα διασωθείτε σε βάρος κάποιων άλλων; (βιολόγων, δασκάλων, καλλιτεχνικών, γυμναστών ότι ναναι; Ελεος). Είστε απροκάλυπτα κυνικοί σε αυτούς τους ισχυρισμούς, λυπάμαι πολύ.

Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #108 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 02:13:07 μμ »
Συνάδερφοι να ρωτήσω αν σας έδωσε κάποιος κάποιες ελπίδες και για μας?? Ενδιαφέρθηκε κάποιος να ασχοληθεί σοβαρα?? Ελπίζουμε???

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #109 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 02:22:08 μμ »
Gewlogos αυτά τα πράγματα θέλουν χρόνο. Πρέπει όλη την εβδομάδα να χτυπάμε πόρτες και κάποια στιγμή (ελπίζω όχι κατόπιν εορτής) θα πάρουμε μια ελπίζω ικανοποιητική απάντηση. Πρέπει να κινητοποιήσουμε και τα ΜΜΕ. Εγώ έστειλα ένα μήνυμα διαμαρτυρίας στον Παπαδάκη αλλά δεν ξέρω αν θα το διαβάσουν και αν θα ασχοληθούν καν.

Ίσως άλλοι συνάδελφοι γνωρίζουν και άλλους τρόπους προς αυτή την κατεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #110 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 03:23:35 μμ »
Εστειλα σε esos, xenesglosses και οτι αλλο γνωρίζετε στείλτε και σεις όσο περισσότερο ακουγόμαστε τόσο καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160622
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 630
Σύνολο: 646

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.