*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 267828 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1540 στις: Ιούνιος 16, 2022, 01:53:10 μμ »
Τα έχει λίγο μπερδεμένα η υπάλληλος, αν και τυπικά εχει ενα δίκιο. Το ΥΠΑΙΘ ζητά από τις ΔΔΕ πίνακα με τα κενα για μεταθεσεις. Μετά τις μεταθεσεις το υπουργείο κάνει μόνο του τις προσθαφαιρέσεις και δίνει τα κενα των μετατάξεων. Στην κυριολεξία λοιπόν, το ΠΥΣΔΕ δεν έδωσε κενα για μετατάξεις, αυτό είναι αλήθεια. Έδωσε όμως τα κενα για τις μεταθεσεις, που είναι η πρώτη υλη για να βγουν τα κενα των μετατάξεων/διορισμών.

Για τα υπόλοιπα που γράφεις, μακαρι να γίνει επικαιροποίηση, είναι ενα δίκαιο αίτημα.

Το Υπουργείο όμως ξεκάθαρα έπεσε έξω στους υπολογισμούς του! Έβγαλε 3 κενά στην εγκύκλιο μετατάξεων για Β' Πειραιά, ενώ στην πραγματικότητα είναι 8. Άρα υπάρχει θέμα στους υπολογισμούς του! Θα επανορθώσει άραγε όταν ξεκινήσει τη διαδικασία των διορισμών;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:48:54 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 755
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1541 στις: Ιούνιος 16, 2022, 01:54:13 μμ »
Δεν το γράφει πάντως για φιλολόγους!

Όχι το γράφει και για φιλόλογο. Απλά προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει γιατί είναι εξαιρετικά σύνθετο όλο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1542 στις: Ιούνιος 16, 2022, 01:57:24 μμ »
Όχι το γράφει και για φιλόλογο. Απλά προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει γιατί είναι εξαιρετικά σύνθετο όλο αυτό.

Στη Β' Πειραιά αναφέρομαι! Εκεί δεν το γράφει για Φιλόλογο! Είναι όλοι τοποθετημένοι σε οργανικές! Δεν μπορώ να παρακολουθήσω τι συμβαίνει στην Α' Πειραιά, γιατί είναι μεγάλη περιοχή! Στη Β' Πειραιά είναι μετρημένα κουκιά και μπορώ να έχω εικόνα...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1543 στις: Ιούνιος 16, 2022, 02:56:56 μμ »
@mtsag : στη δδε Πειραιά στις οριστικές τοποθετήσεις γράφει δίπλα σε.μερικους στη στήλη σχολείο τοποθέτησης τη φράση "όχι κενό" . Αυτό τι σημαίνει ?

Δεν έχω ιδέα… ίσως ξέρει ο gtΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:48:54 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1544 στις: Ιούνιος 16, 2022, 03:03:54 μμ »
Το Υπουργείο όμως ξεκάθαρα έπεσε έξω στους υπολογισμούς του! Έβγαλε 3 κενά στην εγκύκλιο μετατάξεων για Β' Πειραιά, ενώ στην πραγματικότητα είναι 8. Άρα υπάρχει θέμα στους υπολογισμούς του! Θα επανορθώσει άραγε όταν ξεκινήσει τη διαδικασία των διορισμών;

Agreed. Το θέμα είναι ότι δεν προβλέπεται (από τη διαδικασία) επικαιροποίηση αυτων των κενών τώρα και κανείς δε θα την κάνει επειδή τα λέμε σε ένα φόρουμ. Γι αυτό σου έγραψα χθες για διεκδίκηση.

ΥΓ είχα την ατυχία να δω αυτά που γράφατε για τον Patreas στο άλλο νήμα πριν τα σβήσει ο nikolopol. Ρε παιδιά, αλήθεια τώρα;;; O Patreas τι σας φταίει;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2022, 03:09:13 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1545 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:08:55 μμ »
Συνάδελφε, καλύτερα να μην απαντήσω σε αυτό το νήμα! Ας κρατήσουμε εδώ το θέμα συζήτησης, που είναι τα κρυμμένα οργανικά μας!

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1546 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:26:44 μμ »
Βάζοντας δίπλα διπλα εκκαθαρισμένο ειδικης-γενικής του trust (και τα εξελ διοριζόμενων γενικης και οριστικο 2ΓΕ για τσεκαρισμα) βρηκα τα εξης:
( "διαβαζω" τους πίνακες ομως ως άτομο που ενδιαφερεται για ΠΕ02 που  βρισκεται στο γκρουπ 2750-2800 μη εκκαθαρισμενου και το οποίο δε συμμετεχει στην ειδικη)
Όσοι είναι στις θεσεις 1-70 του εκκαθαρισμενου της ειδικής βρισκονται αντιστοιχα στις θεσεις 1-2187 του οριστικου της γενικης.
Όσοι ειναι τις θεσεις 70+ της ειδικης ειναι στον πίνακα γενικης σε θεσεις 2187+ .
Απο αυτους τους 70, οι 46/70 είναι και στους δύο πινακες, ενω οι 24/70 μόνο στην ειδική.
Σιγουρα μπορουν να εξαχθουν κάποια συμπερασματα απ αυτα τα στοιχεια. Το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο και οπως λεει η αντικειμενικη αριθμητικη λογικη (και οχι η δικη μου γνωμη) ειναι να υπολογισω το ελαχιστο όριο διορισμού εκπαιδευτικου που βρισκεται στον πίνακα της 2ΓΕ. Συγκεκριμενα: AN τελικά (που κατα την ταπεινη μου αποψη αυτο θα συμβει με πολυ-πολυ μικρες αποκλισεις) στην ειδικη διορισει 224 και στην γενικη 317 τοτε οι 24/224 της ειδικης μπορουν να διοριστουν ΜΟΝΟ στη ειδικη. Αρα καποιος που ειναι στους πινακες της γενικης μονο δηλ στον 2ΓΕ, γλυτωνει απο 24 "αντιπαλους" που θα μπορουσαν να του φανε (οποτε ηθελαν) τη θεση. Επισης, οπως ειδαμε, υπαρχουν 265 στις θεσεις 1-2187 που δεν ειχαν διοριστει ενω μπορουσαν. Οποτε 265-24=241 μπορουν να διοριστουν φετος ειτε στην ειδικη ειτε στη γενικη. Αν υποθεσω το ακραιο να επιθυμησουν ΚΑΙ οι 241 να διοριστουν στη γενικη απομενουν 317-241=76 θεσεις-ο κοσμος να χαλασει- για διορισμο οσων ειναι στη θεση 2188+. Αρα 2188+76=2264. Που σημαινει ότι όσοι βρισκονται στις θεσεις 2188-2264 ειναι ηδη διορισμενοι οτι κι αν κανουν οι υπόλοιποι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2022, 04:37:18 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1547 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:31:28 μμ »
Βάζοντας δίπλα διπλα εκκαθαρισμένο ειδικης-γενικής του trust (και τα εξελ διοριζόμενων γενικης και οριστικο 2ΓΕ για τσεκαρισμα) βρηκα τα εξης:
( "διαβαζω" τους πίνακες ομως ως άτομο που ενδιαφερεται για ΠΕ02 που  βρισκεται στο γκρουπ 2750-2800 μη εκκαθαρισμενου και το οποίο δε συμμετεχει στην ειδικη)
Όσοι είναι στις θεσεις 1-70 του εκκαθαρισμενου της ειδικής βρισκονται αντιστοιχα στις θεσεις 1-2187 του οριστικου της γενικης.
Όσοι ειναι τις θεσεις 70+ της ειδικης ειναι στον πίνακα γενικης σε θεσεις 2187+ .
Απο αυτους τους 70, οι 46/70 είναι και στους δύο πινακες, ενω οι 24/70 μόνο στην ειδική.
Σιγουρα μπορουν να εξαχθουν κάποια συμπερασματα απ αυτα τα στοιχεια. Το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο και οπως λεει η αντικειμενικη αριθμητικη λογικη (και οχι η δικη μου γνωμη) ειναι να υπολογισω το ελαχιστο όριο διορισμού εκπαιδευτικου που βρισκεται στον πίνακα της 2ΓΕ. Συγκεκριμενα: AN τελικά (που κατα την ταπεινη μου αποψη αυτο θα συμβει με πολυ-πολυ μικρες αποκλισεις) στην ειδικη διορισει 224 και στην γενικη 317 τοτε οι 24/224 της ειδικης μπορουν να διοριστουν ΜΟΝΟ στη ειδικη. Αρα καποιος που ειναι στους πινακες της γενικης μονο δηλ στον 2ΓΕ, γλυτωνει απο 24 "αντιπαλους" που θα μπορουσαν να του φανε (οποτε ηθελαν) τη θεση. Επισης, οπως ειδαμε, υπαρχουν 265 στις θεσεις 1-2187 που δεν ειχαν διοριστει ενω μπορουσαν. Οποτε 265-24=241 μπορουν να διοριστουν φετος ειτε στην ειδικη ειτε στη γενικη. Αν υποθεσω το ακραιο να επιθυμησουν ΚΑΙ οι 241 να διοριστουν στη γενικη απομενουν 317-241=76 θεσεις-ο κοσμος να χαλασει- για διορισμο οσων ειναι στη θεση 2188+. Αρα 2188+76=2265. Που σημαινει ότι όσοι βρισκονται στις θεσεις 2188-2265 ειναι ηδη διορισμενοι οτι κι αν κανουν οι υπόλοιποι.
Μέσα στους 241 υπάρχουν κ άνθρωποι που διοριστηκαν αλλού ,όπως και ιδιωτικοι που δεν έχουν δικαίωμα διορισμου

Αποσυνδεδεμένος natasazil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1548 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:35:35 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι, επικοινώνησα με το ΠΥΣΔΕ της ΔΔΕ Πειραιά, για να αναφέρω την αναντιστοιχία ανάμεσα στην εγκύκλιο των μετατάξεων που δίνει 3 οργανικά κενά στη Β' Πειραιά και στον τελευταίο πίνακα της ΔΔΕ με τα εναπομείναντα οργανικά κενά που είναι 8. Η ευγενέστατη υπάλληλος με πληροφόρησε πως το Υπουργείο δεν ζήτησε από τη ΔΔΕ Πειραιά πίνακες με κενά για να βγάλει την εγκύκλιο των μετατάξεων και πως υπολόγισε τα κενά με δικό του τρόπο (what???). Ακόμα δεν έχει ζητήσει πίνακες από τη ΔΔΕ για επικαιροποίηση των κενών. Ίσως το κάνει αργότερα, όταν ξεκινήσει η διαδικασία για τους διορισμούς (υπόθεση της υπαλλήλου). Η δική μου αίσθηση είναι πως τα κενά στην εγκύκλιο των μετατάξεων δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα! Εύχομαι να γίνει όντως επικαιροποίηση και να δοθούν οι πραγματικές ανάγκες σε όλες τις περιοχές. Η περίπτωση της Β' Πειραιά τουλάχιστον με πείθει πως τα κενά που θα δοθούν για διορισμό θα είναι αρκετά παραπάνω από αυτά που εμφανίζονται στην εγκύκλιο των μετατάξεων.
[/quot
Και στον εβρο εχει συμβει κατι αντιστοιχο

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1549 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:37:06 μμ »
Μέσα στους 241 υπάρχουν κ άνθρωποι που διοριστηκαν αλλού ,όπως και ιδιωτικοι που δεν έχουν δικαίωμα διορισμου

Όσες φορές και να τα πεις δεν ακούει θα γράφει το δικό του!!εχω πει τόσες φορές ότι είναι 45 μετρημένοι αυτοί πιυ είναι ΜΟΝΟ στον πίνακα ειδικής ,ότι όπως μας είπε ο skg υπάρχουν 50  διορισμένοι άλλου και  όπως έχω μετρήσει κ εγώ αρκετοί ιδιωτικοί ..και αλλά πολλα

Και επειδή έχουμε και το άγχος μας είναι λογικό να διαβάζουμε τα κατεβατά μπας και βρούμε καμία πληροφορία
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2022, 04:38:38 μμ από No_excuses »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1550 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:37:27 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι, επικοινώνησα με το ΠΥΣΔΕ της ΔΔΕ Πειραιά, για να αναφέρω την αναντιστοιχία ανάμεσα στην εγκύκλιο των μετατάξεων που δίνει 3 οργανικά κενά στη Β' Πειραιά και στον τελευταίο πίνακα της ΔΔΕ με τα εναπομείναντα οργανικά κενά που είναι 8. Η ευγενέστατη υπάλληλος με πληροφόρησε πως το Υπουργείο δεν ζήτησε από τη ΔΔΕ Πειραιά πίνακες με κενά για να βγάλει την εγκύκλιο των μετατάξεων και πως υπολόγισε τα κενά με δικό του τρόπο (what???). Ακόμα δεν έχει ζητήσει πίνακες από τη ΔΔΕ για επικαιροποίηση των κενών. Ίσως το κάνει αργότερα, όταν ξεκινήσει η διαδικασία για τους διορισμούς (υπόθεση της υπαλλήλου). Η δική μου αίσθηση είναι πως τα κενά στην εγκύκλιο των μετατάξεων δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα! Εύχομαι να γίνει όντως επικαιροποίηση και να δοθούν οι πραγματικές ανάγκες σε όλες τις περιοχές. Η περίπτωση της Β' Πειραιά τουλάχιστον με πείθει πως τα κενά που θα δοθούν για διορισμό θα είναι αρκετά παραπάνω από αυτά που εμφανίζονται στην εγκύκλιο των μετατάξεων.
[/quot
Και στον εβρο εχει συμβει κατι αντιστοιχο
Στον εβρο και τη Χαλκιδική σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1551 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:38:06 μμ »
Όσες φορές και να τα πεις δεν ακούει θα γράφει το δικό του!!εχω πει τόσες φορές ότι είναι 45 μετρημένοι αυτοί πιυ είναι ΜΟΝΟ στον πίνακα ειδικής ,ότι όπως μας είπε ο skg υπάρχουν 50  διορισμένοι άλλου και  όπως έχω μετρήσει κ εγώ αρκετοί ιδιωτικοί ..και αλλά πολλα
😂😂😂😂 Μου αρέσει να επαναλαμβανομαι !

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1552 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:44:46 μμ »
😂😂😂😂 Μου αρέσει να επαναλαμβανομαι !
Συνάδελφοι εγώ εγκατέλειψα το μέτρημα. Περιφρουρειστε την ψυχική σας υγεία Η οποία είναι σίγουρη πως μετά από το τόσα χρόνια αναπλήρωσης απειληθηκε πολλές φορές. Λίγες μέρες υπομονή ακόμη

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1553 στις: Ιούνιος 16, 2022, 04:46:20 μμ »
Συνάδελφοι εγώ εγκατέλειψα το μέτρημα. Περιφρουρειστε την ψυχική σας υγεία Η οποία είναι σίγουρη πως μετά από το τόσα χρόνια αναπλήρωσης απειληθηκε πολλές φορές. Λίγες μέρες υπομονή ακόμη
κοίτα δεν είμαι μεταξυ φθορας ή αφθαρσιας απλά είμαι περιεργη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160692
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 386
Σύνολο: 405

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.