*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 548032 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #896 στις: Μάιος 28, 2011, 04:14:26 μμ »
Εύκολα ήταν μην αγχώνεστε απλά εγώ είμαι άσχετη με το excell και χρειάστηκε να το ψάξω εκείνη την ώρα.
Power Point k word ήταν αστεία αυτά που ζητούσε.Όπως π.χ.  στο word να γράψεις κάποιες λέξεις που σου έδινε ή να κάνεις bold κάποια λέξη,ή να μετακινήσεις μια εικόνα και στο Power Point να αλλάξεις την κίνηση σε μία εικόνα ή να γράψεις μια λέξη με wordart κλπ.
Στο excell η μία άσκηση ήταν σε κάποια κελιά με τριψήφιους αριθμούς να επιλεγεί να έχουν διαχωριστικό χιλιάδας και 2 δεκαδικά ψηφία.Δεύτερη ζητούσε να μεταφέρεις μια εικόνα σε συγκεκριμένα κελιά.Άλλη μία να γράψεις κάτι σε ένα κελί. Η άλλη που ήταν και η μοναδική που δεν απάντησα ήταν να αλλαχτεί ένα γράφημα έτσι ώστε να αλλάξει κάτι στα ποσοστά που υπήρχαν στον πίνακα που είχε δίπλα του αλλά μη ρωτήσετε τί κ πώς δεν θυμάμαι τί ακριβώς έλεγε.Δε θυμάμαι άλλες.
Δε μπορώ να απαντήσω στο πόσες ήταν αυτές σε σχέση με της πολλαπλής επιλογής γιατί το μόνο που κοιτούσα εκείνη την  ώρα ήταν να φύγω  :P
Οι πολλαπλής οι περισσότερες ήταν ίδιες με αυτές στα τεστ.
Και ξαναλέω αν ζητήσετε βοήθεια θα σας τη δώσουν.Καλή επιτυχία και πάλι.

Σε ευχαριστώ κι εγώ!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:11:26 »

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #897 στις: Μάιος 28, 2011, 04:51:06 μμ »
εδωσα κι εγω σημερα και τα πηγα,πιστευω,πολυ καλα.Η επιτηρητρια μας ξεκαθαρισε πριν μπουμε μεσα οτι θα πρεπει να ειμαστε ησυχοι και να μην προσπαθησουμε να αντιγραψουμε.Εγω ειχα ακουσει οτι συνηθως βοηθανε,αλλα αφου μας ειπε ετσι,σκεφτηκα οτι θα κανω μονη ο,τι μπορω.Δυστυχως οι περισσοτεροι συνυποψηφιοι ανηκαν στο γνωστο γκρινιαρικο κλαδο της εκπαιδευσης κι αρχισαν να διαμαρτυρονται!! ελεγαν πως δεν ειναι και πανελληνιες,θα βγαλουν τις σημειωσεις τους κι ας λεει η επιτηρητρια ο,τι θελει ,οτι εννοειται πως θα αντιγραψουν κι αλλα κουλα.Οταν μπηκαμε μεσα,οντως η επιτηρητρια ηταν αυστηρη,μια συναδελφος ηθελε να  με ρωτησει κατι,της το ψιθυρισα κι αμεσως μας εκανε παρατηρηση.
Στα θεματα τωρα: να γραψουμε μια φραση στα ελληνικα και μετα στα αγγλικα,τι μεγεθους αρχειο χωραει σε δισκετα,συσκευες εισοδου-εξοδου,να διαγραψουμε περιεχομενο κελλιων στο excell,να αλλαξουμε ενα ραβδογραμμα σε πιτα τρισδιαστατη,να μειωσουμε τη φωτεινοτητα μιας εικονας,να αλλαξουμε γραμματοσειρα σε κειμενο,να αντιγραψουμε μια εικονα,να προσθεσουμε τιτλο σε εναν πινακα,να μετονομασουμε μια τοποθεσια αγαπημενων,να προσθεσουμε εναν φακελο στα αγαπημενα,να βγαλουμε το περιγραμμα μιας λεξης και να αλλαξουμε το χρωμα της,μια που δεν την ηξερα με 'πρακτορες',η ερωτηση με τον Μπετοβεν που υπαρχει και στα τεστ προετοιμασιας,τα μεγεθη κειμενου,αυτα θυμαμαι τωρα.Γενικα και να μην ξερεις κατι,κανεις δοκιμες και συνηθως το βρισκεις.

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #898 στις: Μάιος 28, 2011, 04:53:36 μμ »

Aυτές οι 36 αντιστοιχούν στο σύνολο των ερωτήσεων ή σε κάθε θεματική ενότητα πρέπει να έχεις απαντήσεις σωστά έναν συγκεκριμένο αριθμό ερωτήσεων;
αντιστοιχουν στο συνολο των ερωτησεων

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #899 στις: Μάιος 28, 2011, 04:57:33 μμ »
Kαλά, οι γυναίκες είμαστε λιγάκι αυστηρές μου φαίνεται! Έτυχες στην περίπτωση, resident. Εντάξει, και χωρίς καμία βοήθεια το περνούσες εύκολα το τεστ, αν έχεις μια εξοικείωση με τους υπολογιστές. Τώρα, ως προς την αντιγραφή, δίκιο έχουν να μην αντιγράφουμε, αλλά από την άλλη, πού είναι και τα μαθήματα που υποτίθεται ότι θα παρακολουθούσαμε; Είμαι και εγώ γκρινιάρα εκπαιδευτικός, έτσι;  :P

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:11:26 »

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #900 στις: Μάιος 28, 2011, 05:03:34 μμ »
Kαλά, οι γυναίκες είμαστε λιγάκι αυστηρές μου φαίνεται! Έτυχες στην περίπτωση, resident. Εντάξει, και χωρίς καμία βοήθεια το περνούσες εύκολα το τεστ, αν έχεις μια εξοικείωση με τους υπολογιστές. Τώρα, ως προς την αντιγραφή, δίκιο έχουν να μην αντιγράφουμε, αλλά από την άλλη, πού είναι και τα μαθήματα που υποτίθεται ότι θα παρακολουθούσαμε; Είμαι και εγώ γκρινιάρα εκπαιδευτικός, έτσι;  :P
κοιτα,κι εγω σκεφτομουν οτι αν χρειαστω κατι θα δω ή θα ρωτησω.Εφοσον ομως η επιτηρητρια μας ειπε τρεις φορες οτι δεν επιτρεπεται τιποτα,ειπα ο,τι κανω μονη μου.Να θεωρουν φυσικοτατο πραγμα την αντιγραφη,να εχουν ετοιμα σκονακια-σημειωσεις,να απαξιωνουν ετσι την οποια εξεταση,εγω πρωτη φορα το ειδα-ουτε απο μαθητες δεν το 'χω συναντησει

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #901 στις: Μάιος 28, 2011, 05:07:44 μμ »
Kαλά, οι γυναίκες είμαστε λιγάκι αυστηρές μου φαίνεται! Έτυχες στην περίπτωση, resident. Εντάξει, και χωρίς καμία βοήθεια το περνούσες εύκολα το τεστ, αν έχεις μια εξοικείωση με τους υπολογιστές. Τώρα, ως προς την αντιγραφή, δίκιο έχουν να μην αντιγράφουμε, αλλά από την άλλη, πού είναι και τα μαθήματα που υποτίθεται ότι θα παρακολουθούσαμε; Είμαι και εγώ γκρινιάρα εκπαιδευτικός, έτσι;  :P
κοιτα,κι εγω σκεφτομουν οτι αν χρειαστω κατι θα δω ή θα ρωτησω.Εφοσον ομως η επιτηρητρια μας ειπε τρεις φορες οτι δεν επιτρεπεται τιποτα,ειπα ο,τι κανω μονη μου.Να θεωρουν φυσικοτατο πραγμα την αντιγραφη,να εχουν ετοιμα σκονακια-σημειωσεις,να απαξιωνουν ετσι την οποια εξεταση,εγω πρωτη φορα το ειδα-ουτε απο μαθητες δεν το 'χω συναντησει

Ναι, έχεις δίκιο. Στο τμήμα που έδινα εγώ όλοι ήταν αγχωμένοι και κανένας δεν μπορούσε να διανοηθεί να βγάλει σκονάκι. Ο επιτηρητής, όμως, έφευγε από την τάξη ή ερχόταν από πάνω σου και σου έλεγε την απάντηση. Τι να κάνουμε και εμείς, άνθρωποι είμαστε, να μην την ακούμε;  ;D ;D ;D Βέβαια, δε θα παραπονιόμασταν, φαντάζομαι, αν δε μας άφηνε να μιλάμε. Εννοείται ότι αυτή είναι η δουλειά τους. Πάντως, και καθόλου να μη σε βοηθούσε κάποιος, ήταν τόσο εύκολες οι ερωτήσεις, που ζήτημα είναι αν δεν ήξερες τις 5/60.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #902 στις: Μάιος 28, 2011, 10:03:02 μμ »
Μπράβο ρε παιδιά ...πείτε κανένα θέμα να ηρεμίσουμε και εμείς που δεν έχουμε δώσει ακόμα!!! ::)

Μήπως ξέρει κανείς αν το πάρκινγκ στο ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα είναι ανοιχτό αύριο;

Αποσυνδεδεμένος konna70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #903 στις: Μάιος 28, 2011, 11:44:20 μμ »
..Καλη σπέρα συνάδελφοι..Έδωσα κι εγώ σήμερα..πολύ WORD, EXCEL,αρκετές θεωρητικές ερωτήσεις. Εύκολα ,μα θέλουν προσοχή στις λεπτομέρειες...Οι επιτηριτές βοηθούν διακριτικά...καλή επιτυχία !!και καλά αποτελέσματα σε όσους ήδη δώσαμε. Πότε να περιμένουμε αποτελέσματα?

Αποσυνδεδεμένος anuk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #904 στις: Μάιος 29, 2011, 12:02:40 πμ »
Σε 4-5 μέρες μας είπαν, να κοιτάμε με τους κωδικούς μας στο σύστημα. Καλά αποτελέσματα σε όλους όσους έδωσαν!

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #905 στις: Μάιος 29, 2011, 12:08:51 μμ »
Παιδιά καλμέρα!! Κ γω χθες έδωσα! Ο επιτηρητής μας βοηθούσε όλους κ πολλές από τις ερωτήσεις ήταν ιδιες με των test! Όσο για τις ενέργειες (π.χ στείλε ένα e-mail) μη σας αγχώνουν! Αν έχετε κπς γνώσεις σχετικά με τους η/υ κ έχετε διαβάσει(χαλαρά,όμως!) όλα καλά!!  ;)Καλή επιτυχία κ στους υπόλοιπους!!
Να λες αυτό που σκέφτεσαι κ΄να σκέφτεσαι αυτό που λες..

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #906 στις: Μάιος 29, 2011, 01:14:21 μμ »
Σε 4-5 μέρες μας είπαν, να κοιτάμε με τους κωδικούς μας στο σύστημα. Καλά αποτελέσματα σε όλους όσους έδωσαν!

Όντως το πολύ σε μια εβδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα και τα βλέπετε με τον κωδικό σας.
Αν δεν έχει αλλάξει κάτι, βγάζει αν έχετε περάσει ή όχι και απο κάτω τα ποσοστά σας σε κάθε κομμάτι (word, excel κτλ)
καλη επιτυχία σε όλους :)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #907 στις: Μάιος 29, 2011, 01:23:32 μμ »
καλημέρα

πόσες ερωτήσεις είναι και σε πόσες έχουμε δυνατότητα λάθους;

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #908 στις: Μάιος 29, 2011, 01:35:51 μμ »
Καλημέρα  :)
Είναι 60 οι ερωτήσεις και πρέπει να απαντήσεις σωστά στις 36.
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #909 στις: Μάιος 29, 2011, 01:43:48 μμ »
ευχαριστώ :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160293
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 516
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.