*

Αποστολέας Θέμα: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 69193 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #308 στις: Ιούλιος 06, 2009, 09:49:20 πμ »
1) Εδώ δεν γίνετε συζήτηση. Μην μπερδευόμαστε άλλο πράγμα η συζήτηση και άλλο πράγμα η συλλογή υπογραφών!!!
2) Παρεπιμπτώντος στον ιδιωτικό θεωρώ ότι υπάρχει αξιοκρατία.

1) και όμως , η συζήτηση , ο προβληματισμός , η ενημέρωση των νέων συναδέλφων που δεν έχουν καταλάβει την ύπαρξη παραθύρων , αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης αυτού του θέματος , όπως και του
 http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.300

2) Συμφωνώ... υπάρχει σε πάρα πολλές περιπτώσεις ...

Θα συμφωνήσω απόλυτα . Για να καταλάβεις πόσο συμφωνώ θα σου πω και την μικρή μου ιστορία .
Η αξιολόγηση που δέχθηκα από τους μαθητές του φροντιστηρίου που δούλεψα τα 7 χρόνια πριν διοριστώ ήταν συμαντικότερη από αυτήν του ΑΣΕΠ πράγματι !   Στον 3ο χρόνο ( και όλα τα επόμενα χρόνια )  με έβαλαν να διδάξω μαθηματικά κατεύθυνσης  Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ  γιατί το ζήτησαν οι μαθητές .  Και αυτό ήταν ανεπανάληπτο αν σκεφτείς ότι το φροντιστήριο είναι από τα μεγάλα της Αθήνας και εγώ ήμουνα ο μικρότερος εκ των 8 μαθηματικών του φροντιστηρίου.  Η ατάκα συναδέλφου μετά από αποτυχία μου στον ΑΣΕΠ  '' αφού δεν διορίστηκε ο knkn κάτι πρέπει να διορθώσουν σε αυτό τον διαγωνισμό'' ήταν επίσης πολύ μεγαλύτερης αξίας αξιολόγηση από αυτήν του διορισμού μου σε επόμενο ΑΣΕΠ...
Βλέπεις όμως η αποδοχή μου από συναδέλφους και κυρίως από τους μαθητές δεν μου άνοιξε την πόρτα του διορισμού...
Αντίθετα έπρεπε να διοριστώ μέσω ΑΣΕΠ και έχοντας μειωμένες πιθανότητες αφού η αξιολόγηση από τους μαθητές του φροντιστηρίου δεν δίνει μόρια και επιπλέον δεν είχα μέσον για να μπω από παράθυρο ....

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.300

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:04:25 »

Αποσυνδεδεμένος ζουζουνα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #309 στις: Ιούλιος 06, 2009, 11:05:20 πμ »
Αρα ερχεστε στα λογια μου.Οταν λεω ιδιωτικος τομεας,εννοώ βεβαια τα φροντιστηρια και τα ιδιαιτερα. Στα τελευταια εχεις μαλιστα πολλα αφεντικα.Αλλα αν δεν εχεις επιτυχιες, δεν σε καταλαβαινουν οι μαθητες, δεν δουλευεις.Δεν ειναι αυτο αξιοκρατια και αξιολογηση? Αυτου του τυπου η αξιολογηση ειναι η ουσιαστικη. Για μια τετοια μιλαω απο την αρχη. Γιατι σας τρομαζει τοσο?Με σωστη μελετη μπορει να εφαρμοστει και στη δημοσια εκπαιδευση και τοτε ειναι που θα ξεχωρισει "η ηρα απο το σταρι".Τοτε θα φανουν οι "εκπαιδευτικοι".
Αλλά ειπατε και ερχεστε στα λογια μου, οτι στον ιδιωτικο τομεα δεν σας αρεσει, γιατι βεβαια ,οπως τωρα εχουν τα πραγματα  στο δημοσιο ειναι λουφα και παραλλαγη.Σκεφτειτε μονο την απαξιωση της δημοσιας εκπαιδευσης στο επιπεδο πανελληνιων, τι χρηματα καταναλωνει μια μεση οικογενεια για φροντιστηρια και μετα θα δειτε οτι εχω δικιο. Ολοι καλοπερασακηδες.Να βολευτουμε ολοι στην δημοσια εκπαιδευση και στα κομματια ολοι οι υπολοιποι. Και μετα μιλαμε για αξιολογηση και για αξιοκρατια.
Θεωρειτε οτι η αξιολογηση αρχιζει και τελειωνει με εναν διαγωνισμο ΑΣΕΠ, στον οποιο δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα να δωσουν γιατι τρεχουν για το μεροκαματο. Γιατι αν δε δουλεψουν, τα παιδια τους θα πεινανε.Εγω εχω καταλαβει, οτι ο καθενας οτι θυμαται χαιρεται ή αλλιως, τα καλα και συμφεροντα.

Αποσυνδεδεμένος ζουζουνα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #310 στις: Ιούλιος 06, 2009, 11:39:50 πμ »
Υ.Γ. Καποιοι απο σας θα μπορουσατε να ειστε ηλικιακα και παιδια μου. Οταν μπηκα στο πανεπιστημιο ηξερα οτι ηθελα 5 χρονια να διοριστω στη δημοσια εκπαίδευση. Οταν βγηκα,τα 5 χρονια ειχαν γινει 20 στην καλυτερη των περιπτωσεων.
Μετά απο μια 10ετια  απο το τελος των σπουδων μου, ανακαλύφθηκε και ο περιβόητος διαγωνισμός του ΑΣΕΠ,τον οποιο ολα εσεις τα φρεσκαρουδια τον κανατε σημαια και "καλως συμφεροντολογικα" γιατι αλλιως , κακα τα ψεματα ,η δημοσια εκπαιδευση θα ηταν για σας  ουτοπια.
Ξαναλεω, ολοι εχουν δικαιωμα στη δουλεια. Οι καλοι δε χανονται.Εσεις ομως πιστευετε οτι μονο εσεις ειστε καλοι και οι υπολοιποι αχρηστοι. Ειναι σα να μου λενε τωρα οι μαθητες μου που οφειλουν την επιτυχια τους και στη δικη μου προσπαθεια-οταν τους εκανα ιδιαιτερα-οτι ειμαι αχρηστη. Μπραβο παιδια, και μετα λεμε οτι ειμαστε εκπαιδευτικοι,και πλην των γνωσεων διαμορφωνουμε χαρακτηρες, και παιδαγωγουμε.
Πεστε απο την αρχη "ο θανατος μου η ζωη σου" να καταλαβαινομαστε.
Αντι να δειτε σοβαρα το θεμα της δημοσιας εκπαιδευσης, και θα το δειτε οταν μπειτε να διδαξετε σε Γ Λυκειου, και θα φατε στα μουτρα την απαξιωση, οσο καλοι κι αν ειστε, τοτε θα καταλαβετε τα λεγομενα μου.(Οσοι τουλαχιστον θελετε να ειστε εκπαιδευτικοι)

Αποσυνδεδεμένος prf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #311 στις: Ιούλιος 06, 2009, 11:44:49 πμ »
Αρα ερχεστε στα λογια μου.Οταν λεω ιδιωτικος τομεας,εννοώ βεβαια τα φροντιστηρια και τα ιδιαιτερα. Στα τελευταια εχεις μαλιστα πολλα αφεντικα.Αλλα αν δεν εχεις επιτυχιες, δεν σε καταλαβαινουν οι μαθητες, δεν δουλευεις.Δεν ειναι αυτο αξιοκρατια και αξιολογηση? Αυτου του τυπου η αξιολογηση ειναι η ουσιαστικη. Για μια τετοια μιλαω απο την αρχη. Γιατι σας τρομαζει τοσο?Με σωστη μελετη μπορει να εφαρμοστει και στη δημοσια εκπαιδευση και τοτε ειναι που θα ξεχωρισει "η ηρα απο το σταρι".Τοτε θα φανουν οι "εκπαιδευτικοι".
Αλλά ειπατε και ερχεστε στα λογια μου, οτι στον ιδιωτικο τομεα δεν σας αρεσει, γιατι βεβαια ,οπως τωρα εχουν τα πραγματα  στο δημοσιο ειναι λουφα και παραλλαγη.Σκεφτειτε μονο την απαξιωση της δημοσιας εκπαιδευσης στο επιπεδο πανελληνιων, τι χρηματα καταναλωνει μια μεση οικογενεια για φροντιστηρια και μετα θα δειτε οτι εχω δικιο. Ολοι καλοπερασακηδες.Να βολευτουμε ολοι στην δημοσια εκπαιδευση και στα κομματια ολοι οι υπολοιποι. Και μετα μιλαμε για αξιολογηση και για αξιοκρατια.
Θεωρειτε οτι η αξιολογηση αρχιζει και τελειωνει με εναν διαγωνισμο ΑΣΕΠ, στον οποιο δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα να δωσουν γιατι τρεχουν για το μεροκαματο. Γιατι αν δε δουλεψουν, τα παιδια τους θα πεινανε.Εγω εχω καταλαβει, οτι ο καθενας οτι θυμαται χαιρεται ή αλλιως, τα καλα και συμφεροντα.

Ξεκινάω με μια παρατήρηση, εξ ου και η παράθεση.
Τα φροντιστήρια υπάρχουν και θα υπάρχουν και στο μέλλον.΄Οσο και να βελτιώθει η κατάσταση στη δημόσια εκπαίδευση. Γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.
Και αν θες την άποψη μου, σαν άνθρωπος που δούλεψα για χρόνια σε φροντιστήριο καί ζούσα από αυτήν δουλειά, καλώς υπάρχουν. Συντριπτικό ποσοστό εκπαιδευτικών επιβιώνουν δουλεύοντας στην ιδιωτική εκαπίδευση. Και σπάνια με καλές συνθηκές. Είναι όμως η μοναδική λύση που έχουν.  

Στο θέμα μας τώρα. Όταν θα αξιολογηθούν με τρόπο παρόμοιο με αυτόν που περιγράφεις όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι και λειτουργοί, με πρώτους τους βουλέυτες, τότε ξανασυζητάμε.
Μέχρι να συμβεί αυτό, αν συμβεί ποτέ, ας μείνουμε σε κάτι πιο εφαρμόσιμο.
Στον ΑΣΕΠ, έστω και αν χρειάζονται πολλές βελτιώσεις είναι ότι πιο αξιοκρατικό έχουμε δει για διορισμό εκπαιδευτικών.
Η διδασκαλία είναι σίγουρα ένα σημαντικό κομμάτι της εκπαίδευσης. Ο ρόλος μας, όμως, είναι περισσότερο σύνθετος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:04:25 »

Αποσυνδεδεμένος darmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #312 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:09:03 μμ »
Μπραβο Ζουζουνα! Συμφωνω απολυτα μαζι σου,ισως λογω ηλικιας που προφανως εχουμε την ιδια.Μονο που οταν τολμησα να πω και εγω την γνωμη μου για τον ΑΣΕΠ, μαλλον να την δειξω,βαζοντας σταυρουδακια(+++++) σαν απαντηση σε ενα μηνυμα παρομοιου περιεχομενου,καποιοι βιαστηκαν να με χαρακτηρισουν.Δεν πειραζει,γεγονος ειναι πως δεν θεωρω τον ΑΣΕΠ τον πλεον αξιοκρατικο τροπο διορισμου για πολλους λογους,πολλοι εχουν αναφερθει και συζητηθει.Να μην επαναλαμβανομαστε.


Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #313 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:09:54 μμ »
Υ.Γ. Καποιοι απο σας θα μπορουσατε να ειστε ηλικιακα και παιδια μου. Οταν μπηκα στο πανεπιστημιο ηξερα οτι ηθελα 5 χρονια να διοριστω στη δημοσια εκπαίδευση. Οταν βγηκα,τα 5 χρονια ειχαν γινει 20 στην καλυτερη των περιπτωσεων.
Μετά απο μια 10ετια  απο το τελος των σπουδων μου, ανακαλύφθηκε και ο περιβόητος διαγωνισμός του ΑΣΕΠ,τον οποιο ολα εσεις τα φρεσκαρουδια τον κανατε σημαια και "καλως συμφεροντολογικα" γιατι αλλιως , κακα τα ψεματα ,η δημοσια εκπαιδευση θα ηταν για σας  ουτοπια.
Ξαναλεω, ολοι εχουν δικαιωμα στη δουλεια. Οι καλοι δε χανονται.Εσεις ομως πιστευετε οτι μονο εσεις ειστε καλοι και οι υπολοιποι αχρηστοι. Ειναι σα να μου λενε τωρα οι μαθητες μου που οφειλουν την επιτυχια τους και στη δικη μου προσπαθεια-οταν τους εκανα ιδιαιτερα-οτι ειμαι αχρηστη. Μπραβο παιδια, και μετα λεμε οτι ειμαστε εκπαιδευτικοι,και πλην των γνωσεων διαμορφωνουμε χαρακτηρες, και παιδαγωγουμε.
Πεστε απο την αρχη "ο θανατος μου η ζωη σου" να καταλαβαινομαστε.
Αντι να δειτε σοβαρα το θεμα της δημοσιας εκπαιδευσης, και θα το δειτε οταν μπειτε να διδαξετε σε Γ Λυκειου, και θα φατε στα μουτρα την απαξιωση, οσο καλοι κι αν ειστε, τοτε θα καταλαβετε τα λεγομενα μου.(Οσοι τουλαχιστον θελετε να ειστε εκπαιδευτικοι)

Πολύ καλά περιγράφεις την απαράδεκτη επετηρίδα , αλλά να προσθέσω ότι τα 20 χρόνια έγιναν 30 ή 40 ( και όλο θα μεγάλωνε το νούμερο..)  στους μετά από σένα... και ουσιαστικά η επετηρίδα είχε καταργηθεί από μόνη της πολύ πριν την καταργήσουν οι πολιτικοί...
Οπότε κάτι έπρεπε να την αντικαταστήσει...
και αυτό ήταν ο ΑΣΕΠ ο οποίος σταδιακά θα αποτελούσε το μοναδικό κριτήριο διορισμού...
αντί για αυτό όμως άρχισαν να εμφανίζονται τα γνωστά παράθυρα για τα οποία συζητάμε ...
και εγώ έχω την άποψη πως πρέπει να κλείσουν ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες διορισμού όσων προσπαθούν να μπουν από την πόρτα... συμφωνείς με αυτό ?
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.300

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #314 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:23:50 μμ »
Παράθεση
ξερετε οτι επειδη δεν διοριζονται αβερτα πια με μεσο,ο βουλευτης βρισκει πλεον δουλεια στους ψηφοφορους σε ιδιωτες?(εκει φτασαμε!)

Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια.

Παράθεση
Και προσωπικά θεωρώ δίκαιο η πολιτεία να βρίσκει μέσες λύσεις συγκεράνοντας τις απόψεις των ομάδων.

Αυτό δέν είναι δικαιοσύνη αλλά ψηφοθηρία

Παράθεση
Γιατί θεωρούμε αναγκαία την αξιολόγηση για να μπει κάποιος αλλά παράλογη την αξιολόγηση για το αν κάνει σωστά την δουλειά του

Παράθεση
Αυτου του τυπου η αξιολογηση ειναι η ουσιαστικη. Για μια τετοια μιλαω απο την αρχη. Γιατι σας τρομαζει τοσο?

Το ότι δέν θέλουμε την αξιολόγηση πού το έχετε δεί; Στον ύπνο σας;
Εσείς δέν θέλετε την αξιολόγηση, απλά την χρησιμοποιείτε ώς όπλο για να μήν γίνεται ούτε κάν σωστή επιλογή πρίν την πρόσληψη.

Παράθεση
Θεωρειτε οτι η αξιολογηση αρχιζει και τελειωνει με εναν διαγωνισμο ΑΣΕΠ

Δέν τελειώνει, αλλά σίγουρα αρχίζει...

Παράθεση
Πεστε απο την αρχη "ο θανατος μου η ζωη σου" να καταλαβαινομαστε.

Θα ήθελα να έχετε μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση απο το να εξισώνετε την υπαρξη ενός διαγωνισμού με θάνατο.
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #315 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:41:02 μμ »
Διαβάζω με λύπη πολλούς αφορισμούς εκατέρωθεν και διαπιστώνω μεγάλη ισοπέδωση.Προσωπικά απαξιώνω όσους θεωρούν το δημόσιο μονόδρομο αλλά δε θα χαρακτήριζα ποτέ τεμπέλη όποιον δουλεύει  ή και θέλει να δουλέψει σε αυτό.Το πόσο σωστά κάνει ένας άνθρωπος την δουλειά του είναι θέμα ευσυνειδησίας και μόνο.Δεν συναντήσατε λουφαδόρους ή απαράδεκτους συναδέλφους και στον ιδιωτικό τομέα που κατάφερναν ωστόσο να διατηρούν τη θέση τους;Στο θέμα της αξιολόγησης των εκπαιδευτικών τρομάζω για έναν και μοναδικό λόγο.Είναι πολύ λεπτό και φοβάμαι πως εκεί θα δούμε τον χορό των ρουσφετιών!Μακάρι να βρεθεί μια φόρμουλα που ο εκπαιδευτικός θα αξιολογείται αντικειμενικά αλλά όσο ο ραγιαδισμός σαν νοοτροπία παραμένει στον ελληνικό χώρο, εγώ κρατώ μικρό καλάθι.

Αποσυνδεδεμένος ζουζουνα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:54:44 μμ »
Κοιταξτε, σωστα, για να απορροφηθουν τοσοι εκπαιδευτικοι στο δημοσιο τομεα, θα πρεπει να μπουν καποια κριτηρια αξιολογησης. Λογω της φυσης της δουλειας, δεν θα επρεπε ΜΟΝΑΔΙΚΟ κριτηριο να αποτελει ενας ,γνωστικου επιπεδου διαγωνισμος.Ξερετε ποσοι μισοτρελλοι και ανωμαλοι κυκλοφορουν μεσα στις ταξεις και κανουν, ή θα κανουν  μαθημα στα παιδια σας?
Στα προηγουμενα που εγραψα, ηθελα κυριως να τονισω οτι δεν αρχιζουν και δεν τελειωνουν ολα σε ενα διαγωνισμο ΑΣΕΠ.Και επειδη εδω ειναι ενα επισημο φορουμ της εκπαιδευσης, καλο ειναι να επεκτείνετε λιγο τις συζητησεις σας και σε πιο ουσιαστικα θεματα. Σε αλλο σημειο του φορουμ, καποιος με φοβερο χιουμορ και μοναδικες αληθειες, μιλα για το ασεποειδες.Κατστε λιγο παιδια να δειτε πως μας εχουν καταντησει.Και σκεφτειτε οτι χωρις αγωνα για ενα καλυτερο αυριο, ολοι ειμαστε χαμενοι. Μας βαζουν να τσακωνομαστε για το ποιος ειναι καλυτερος, ενω αυτοι κλεβουν τις ελπιδες μας και τα ονειρα μας, και σε τελικη τον κοπο μας.
Καπου αλλου εχω αναφερει οτι το υπαρχον συστημα επιλογης εκπαιδευτικων, ειναι το καλυτερο για να βολευτουν ολοι( ψηφοθηρικα ειναι τα κριτηρια κυριως οταν ψηφιζονται οι νομοι )
Τα εχετε βαλει με τους πολυτεκνους, τους τριτεκνους, τους οαεδιτες, τους εχοντες προυπηρεσια, τους παλιους, τους νεους, με ολους. Δεν ειναι ετσι τα πραγματα.
Ξαναλεω, ολοι εχουν δικαιωμα στη δουλεια.Βαλετε εναντιον αυτων που φταινε και οχι εναντιον καθε συναδελφου.Πληροφοριακα π.χ. για τους πολυτεκνους ,η τους τριτεκνους τα κοινωνικα κριτηρια ισχυουν σε ολες τις προηγμενες κοινωνιες και πριμοδοτουνται. Αν π.χ. θελετε να εχετε τη μεταχειρηση των πολυτεκνων, ξεκινειστε. Το πολυ σε μια πενταετια θα ειστε πολυτεκνοι και ειδικα οι αντρες που δεν τους κοστιζει πονο και εννιαμινη  και βαλε αχρηστια.
ΚΑΘΕ ΝΟΜΙΣΜΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ.Πρωτα χρειαζεται η αμεροληψια και μετα η αξιοκρατια.....

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:57:16 μμ »
Μπράβο ρε Ζουζου!

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:57:56 μμ »
Μα δεν είδες τα ποσοστά της ΝΔ?
Από την καλοπέραση πήρε τις ψήφους που πήρε?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:58:23 μμ »
Κοιταξτε, σωστα, για να απορροφηθουν τοσοι εκπαιδευτικοι στο δημοσιο τομεα, θα πρεπει να μπουν καποια κριτηρια αξιολογησης. Λογω της φυσης της δουλειας, δεν θα επρεπε ΜΟΝΑΔΙΚΟ κριτηριο να αποτελει ενας ,γνωστικου επιπεδου διαγωνισμος.Ξερετε ποσοι μισοτρελλοι και ανωμαλοι κυκλοφορουν μεσα στις ταξεις και κανουν, ή θα κανουν  μαθημα στα παιδια σας?

Συμφωνώ απόλυτα!
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 06, 2009, 01:38:15 μμ »
1) Ξαναλεω, ολοι εχουν δικαιωμα στη δουλεια.
2) Βαλετε εναντιον αυτων που φταινε και οχι εναντιον καθε συναδελφου.
3) Πληροφοριακα π.χ. για τους πολυτεκνους ,η τους τριτεκνους τα κοινωνικα κριτηρια ισχυουν σε ολες τις προηγμενες κοινωνιες και πριμοδοτουνται.

1) ναι , αρκεί να μην παίρνουν τη δουλειά του άλλου.. και μιλάω για όσους μπαίνουν απο το παράθυρο και παίρνουν τη θέση κάποιων απο αυτούς που προσπαθούν να μπούν από την πόρτα.. 
2) σε αυτό μας αδικείς.. εναντίον αυτών που φταίνε είμαστε.. απλά αυτοί που φταίνε είναι οι πολιτικοί.. και αν αυτοί καταλάβουν ότι οι πιο πολλοί απο μας θέλουν να κλείσουν τα παράθυρα ( και αν δεν το κάνουν θα χάσουν ψήφους ) τότε απλά θα το κάνουν..
3) όπως το είπες.. πριμοδοτούνται.. όχι μπείτε όλοι αέρα πατέρα στο σχολείο δίπλα στο σπίτι σας.. στο κάτω κάτω ας τους διορίσουν σε άλλο τομέα του δημοσίου.. όχι στα σχολεία..

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 06, 2009, 01:45:37 μμ »
1) Ξαναλεω, ολοι εχουν δικαιωμα στη δουλεια.
2) Βαλετε εναντιον αυτων που φταινε και οχι εναντιον καθε συναδελφου.
3) Πληροφοριακα π.χ. για τους πολυτεκνους ,η τους τριτεκνους τα κοινωνικα κριτηρια ισχυουν σε ολες τις προηγμενες κοινωνιες και πριμοδοτουνται.

1) ναι , αρκεί να μην παίρνουν τη δουλειά του άλλου.. και μιλάω για όσους μπαίνουν απο το παράθυρο και παίρνουν τη θέση κάποιων απο αυτούς που προσπαθούν να μπούν από την πόρτα.. 
2) σε αυτό μας αδικείς.. εναντίον αυτών που φταίνε είμαστε.. απλά αυτοί που φταίνε είναι οι πολιτικοί.. και αν αυτοί καταλάβουν ότι οι πιο πολλοί απο μας θέλουν να κλείσουν τα παράθυρα ( και αν δεν το κάνουν θα χάσουν ψήφους ) τότε απλά θα το κάνουν..
3) όπως το είπες.. πριμοδοτούνται.. όχι μπείτε όλοι αέρα πατέρα στο σχολείο δίπλα στο σπίτι σας.. στο κάτω κάτω ας τους διορίσουν σε άλλο τομέα του δημοσίου.. όχι στα σχολεία..

++++++++++++++++++++

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32318
  • Τελευταία: Meg4
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161316
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 454
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 412
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.