*

Αποστολέας Θέμα: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 68899 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 05, 2008, 02:55:58 μμ »
Ποιος ρατσισμός ρε φίλε?
Πήγαν σχολείο πριν από 50 χρόνια,τελείωσαν το πανεπιστήμιο πριν  από 40 χρόνια και διορίστηκαν επί χούντας για να είναι τώρα συνταξιούχοι.
Δηλαδή είναι σε θέση να κρίνουν μία κατάσταση για την οποία απλώς έχουν ακούσει?
Να βάλουμε και τους φύλακες των σχολείων τότε να υπογράψουν.
Πρώτον ποιος  είπε ότι είναι συνταξιούχοι εκπαιδευτικοί ;
Δεύτερο ποιος είπε ότι υπογράφουν μόνο οι εκπαιδευτικοί ;
Τρίτο διαβάζονται  τα κείμενα που παραθέτω ή όχι ;
Τέταρτο στην δημοκρατία υπάρχουν  αποκλεισμοί γνώμης ;
κλπ κλπ κλπ

ο Φίλος
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2008, 03:01:52 μμ από bilstef »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:20:21 »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 05, 2008, 03:02:28 μμ »
Δηλαδή μπορώ κι εγώ να κρίνω τον τρόπο που οι γιατροί διορίζονται στο ΕΣΥ ή στο ΙΚΑ?
Τι λες.........?
Δεν το ήξερα...........

Κοίτα..........ο καθένας μας όταν θέλει να πετύχει κάτι μπορεί να βρει ένα κάρο "σοβαρά"  και βαθυστόχαστα,που θα έλεγε και ο xr15gr, επιχειρήματα.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 05, 2008, 03:39:24 μμ »
Δηλαδή μπορώ κι εγώ να κρίνω τον τρόπο που οι γιατροί διορίζονται στο ΕΣΥ ή στο ΙΚΑ?
Τι λες.........?
Δεν το ήξερα...........
Γιατί όχι ; Για να μη πω ότι σε μια δημοκρατική κοινωνία , αν θέλει να έχει πολίτες ,επιβάλλεται

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 05, 2008, 04:08:55 μμ »
Ναι, όλοι είναι ελεύθεροι να λένε ότι θέλουν.

Τώρα το πόσο αυτά που λένε έχουν σημασία, είναι άλλο πράμα.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:20:21 »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 05, 2008, 04:13:35 μμ »
bilstef θα μπορούσες να κάνεις edit και όχι να βάζεις όλα τα ονόματα ξανά σε νέο μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 05, 2008, 06:35:03 μμ »
Λυπαμαι που το λεω αλλα πραγματικα το θεμα εχει παρει λιγο περιεργη τροπη. Θεωρω οτι η ολη βαση της ψηφοφοριας ειναι λαθος απο την αρχη.
Δεν εχει να κανει με το αν θεωρω οτι οι εξετασεις ΑΣΕΠ ειναι καταλληλες για να αξιολογουν ή οχι την  προσληψη καποιου εκπαιδευτικου στην δημοσια εκπαιδευση. Αυτο ειναι τεραστια συζητηση με υπερ και κατα. Πιστευω μονο οτι η ολη συγκεντρωση των υπογραφών δεν εχει λογικη βαση γιατι θεωρω οτι:
Είναι μια προταση προς υπογραφη που δεν προσφερει εναλλακτικη λυση δηλαδη υπογραφετε αν συμφωνειτε χωρις να σας ενημερωνω για τους ορους.
Είναι λιγο καθοδηγουμενο το ερωτημα ταυτιζοντας τους εκπαιδευτικους που περνουν με τον ΑΣΕΠ τους μονους αξιους και ολοι οι αλλοι ειναι αχρηστα τεμπελοσκυλα.
Δημιουργει μια μορφη εκλεκτισμου με την εννοια οτι υποννοει οτι μονο οσοι αξιζουν πραγματικα θα περασουν στον ΑΣΕΠ π.χ. Υπολογιζεται οτι θα δωσουν τουλαχιστον 20.000 φιλολογοι για 600 θεσεις. Δηλαδη μονο 1 στους 33 φιλολογους αξιζει πραγματικα?
Παρατηρησα μια σχετικη υποτιμηση στις μεταπτυχιακες σπουδες  ως μη αντικειμενικο κριτηριο για θετικη ή αρνητικη αξιολόγηση . Σαφως δεν ειναι ολα τα μεταπτυχιακα ίδιας εγνωσμενης αξιας (παιζουν πολλα πραγματα ρολο , παρολ'αυτα μου κανει εντυπωση που θεωρουνται μη μετρησιμα και αξιολογησιμα τη στιγμη που υπαρχουν διεθνεις επιστημονικες κλιμακες που τα μετρουν αντικειμενικα και επιστημονικα.) Παντως θεωρειτε οτι μια τετραωρη εξεταση σε εγκυκλοπαιδικες ιστορικες γνωσεις θα αξιολογησει αν ειναι καποιος καταλληλος για να γινει φιλολογος ή οχι σε αντιθεση με πολυετεις σπουδες πολλες απο αυτές σε σημαντικα πανεπιστημιακα ιδρυματα.
Σαφως ειναι δικαιωμα των συναδελφων που εχουν περασει ΑΣΕΠ να διοριστουν αλλα θεωρω   οχι μονο αυτων.
Τελευταια θα ηθελα να τονισω οτι το να ζηταμε απο ανθρωπους μονομερως τη στηριξη τους για ενα κομματι της αδιοριστιας ειναι λιγο εγωιστικο.
Με την ιδια λογικη θα μπορουσα να κανω μια συγκεντρωση υπογραφων απο παλιους και νεους μαθητες  μου, τους γονεις τους , συναδελφους γνωστους και φιλους που γνωριζουν την δεκαεπταετη επαγγελαμτικη μου πορεια για το αν πρεπει ή οχι να διοριστω εγω μονη μου προσωπικα παρουσιαζοντας τα δικα μου επιχειρηματα.
Θα μπορουσα να εχω μαζεψει περισσοτερες υπογραφες απ'οτι εσεις.
Αυτο σημαινει οτι θα αξιζα να διοριστω εγω ενω εσεις οχι?

Το συμπερασμα μου ειναι οτι αυτα ειναι ψευτοδιλληματα που αποπροσανατολιζουν τον κοσμο της αδιοριστιας απο το πραγματικο προβλημα. Το ζητημα δεν ειναι ποιοι αξιζουν και ποιοι οχι για να διοριστουν. Το ζητημα ειναι οτι με τοσες λιγες θεσεις στον ΑΣΕΠ, με τοσα παραθυρα και πισω  πορτες που εχουν ανοιξει για να εξυπηρετουν την πελατεια τους γινομαστε ερμαια σε οσους μας θελουν να τρωγομαστε σαν τα σκυλια.
Οταν καταλαβουμε οτι η μοιρα μας ειναι κοινη και ο καθενας κανει τον δικο του αγωνα για τη βελτιωση αυτου του κοινωνικου αγαθου που λεγεται δημοσια παιδεια ισως αλλαξουν καποια πραγματα.
Παντως θεωρω οτι το πρωτο βημα που πρεπει να κανουν οι διορισμενοι συναδελφοι μεσω ΑΣΕΠ ειναι αντι να μαζευουν υπογραφες να ξεκινησουν μια ερευνητικη προσπαθεια αν και κατα ποσο βελτιωθηκε το εκπαιδευτικο μας συστημα με την επιλογη των εκπαιδευτικων μεσω ΑΣΕΠ.
Εγω πραγματικα ΟΤΑΝ δω αποδειξεις επιστημονικης  αξιοπιστιας στις εξετασεις ΑΣΕΠ και στοιχεια οτι η επιλογη των εκπαιδευτικων μεσω ΑΣΕΠ εδωσε νεα πνοη στην εκπαιδευτικη διαδικασια ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ και με τα δυο μου τα χερια. 

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 05, 2008, 08:37:37 μμ »
Συμφωνώ με τη συνάδελφο.

Όμως, φαίνεται ευθύς εξαρχής ότι η αυτή η "κίνηση", δεν θέτει ως στόχο την λύση των προβλημάτων της παιδείας αλλά ως μοναδικό σκοπό το βόλεμα αυτών που επιτυγχάνουν στον ΑΣΕΠ.

Μόνο έτσι μπορεί κάποιος να καταλάβει και το θέμα αυτό και φυσικά να το κρίνει κατάλληλα.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 05, 2008, 08:38:46 μμ »
Λυπαμαι που το λεω αλλα πραγματικα το θεμα εχει παρει λιγο περιεργη τροπη. Θεωρω οτι η ολη βαση της ψηφοφοριας ειναι λαθος απο την αρχη.
Δεν εχει να κανει με το αν θεωρω οτι οι εξετασεις ΑΣΕΠ ειναι καταλληλες για να αξιολογουν ή οχι την  προσληψη καποιου εκπαιδευτικου στην δημοσια εκπαιδευση. Αυτο ειναι τεραστια συζητηση με υπερ και κατα. Πιστευω μονο οτι η ολη συγκεντρωση των υπογραφών δεν εχει λογικη βαση γιατι θεωρω οτι:
Είναι μια προταση προς υπογραφη που δεν προσφερει εναλλακτικη λυση δηλαδη υπογραφετε αν συμφωνειτε χωρις να σας ενημερωνω για τους ορους.
Είναι λιγο καθοδηγουμενο το ερωτημα ταυτιζοντας τους εκπαιδευτικους που περνουν με τον ΑΣΕΠ τους μονους αξιους και ολοι οι αλλοι ειναι αχρηστα τεμπελοσκυλα.
Δημιουργει μια μορφη εκλεκτισμου με την εννοια οτι υποννοει οτι μονο οσοι αξιζουν πραγματικα θα περασουν στον ΑΣΕΠ π.χ. Υπολογιζεται οτι θα δωσουν τουλαχιστον 20.000 φιλολογοι για 600 θεσεις. Δηλαδη μονο 1 στους 33 φιλολογους αξιζει πραγματικα?
Παρατηρησα μια σχετικη υποτιμηση στις μεταπτυχιακες σπουδες  ως μη αντικειμενικο κριτηριο για θετικη ή αρνητικη αξιολόγηση . Σαφως δεν ειναι ολα τα μεταπτυχιακα ίδιας εγνωσμενης αξιας (παιζουν πολλα πραγματα ρολο , παρολ'αυτα μου κανει εντυπωση που θεωρουνται μη μετρησιμα και αξιολογησιμα τη στιγμη που υπαρχουν διεθνεις επιστημονικες κλιμακες που τα μετρουν αντικειμενικα και επιστημονικα.) Παντως θεωρειτε οτι μια τετραωρη εξεταση σε εγκυκλοπαιδικες ιστορικες γνωσεις θα αξιολογησει αν ειναι καποιος καταλληλος για να γινει φιλολογος ή οχι σε αντιθεση με πολυετεις σπουδες πολλες απο αυτές σε σημαντικα πανεπιστημιακα ιδρυματα.
Σαφως ειναι δικαιωμα των συναδελφων που εχουν περασει ΑΣΕΠ να διοριστουν αλλα θεωρω   οχι μονο αυτων.
Τελευταια θα ηθελα να τονισω οτι το να ζηταμε απο ανθρωπους μονομερως τη στηριξη τους για ενα κομματι της αδιοριστιας ειναι λιγο εγωιστικο.
Με την ιδια λογικη θα μπορουσα να κανω μια συγκεντρωση υπογραφων απο παλιους και νεους μαθητες  μου, τους γονεις τους , συναδελφους γνωστους και φιλους που γνωριζουν την δεκαεπταετη επαγγελαμτικη μου πορεια για το αν πρεπει ή οχι να διοριστω εγω μονη μου προσωπικα παρουσιαζοντας τα δικα μου επιχειρηματα.
Θα μπορουσα να εχω μαζεψει περισσοτερες υπογραφες απ'οτι εσεις.
Αυτο σημαινει οτι θα αξιζα να διοριστω εγω ενω εσεις οχι?

Το συμπερασμα μου ειναι οτι αυτα ειναι ψευτοδιλληματα που αποπροσανατολιζουν τον κοσμο της αδιοριστιας απο το πραγματικο προβλημα. Το ζητημα δεν ειναι ποιοι αξιζουν και ποιοι οχι για να διοριστουν. Το ζητημα ειναι οτι με τοσες λιγες θεσεις στον ΑΣΕΠ, με τοσα παραθυρα και πισω  πορτες που εχουν ανοιξει για να εξυπηρετουν την πελατεια τους γινομαστε ερμαια σε οσους μας θελουν να τρωγομαστε σαν τα σκυλια.
Οταν καταλαβουμε οτι η μοιρα μας ειναι κοινη και ο καθενας κανει τον δικο του αγωνα για τη βελτιωση αυτου του κοινωνικου αγαθου που λεγεται δημοσια παιδεια ισως αλλαξουν καποια πραγματα.
Παντως θεωρω οτι το πρωτο βημα που πρεπει να κανουν οι διορισμενοι συναδελφοι μεσω ΑΣΕΠ ειναι αντι να μαζευουν υπογραφες να ξεκινησουν μια ερευνητικη προσπαθεια αν και κατα ποσο βελτιωθηκε το εκπαιδευτικο μας συστημα με την επιλογη των εκπαιδευτικων μεσω ΑΣΕΠ.
Εγω πραγματικα ΟΤΑΝ δω αποδειξεις επιστημονικης  αξιοπιστιας στις εξετασεις ΑΣΕΠ και στοιχεια οτι η επιλογη των εκπαιδευτικων μεσω ΑΣΕΠ εδωσε νεα πνοη στην εκπαιδευτικη διαδικασια ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ και με τα δυο μου τα χερια. 
Περσσότερα θα πώ αργότερα δεν έχω χρόνο τωρα.  θα πώ και κάτσε μέχρι να δεις αποδείξεις επιστημονικής  αξιοπιστίας για το ασεπ να διορίζονται αυτοί  "με τα τοσα παραθυρα και πισω  πορτες που εχουν ανοιξει για να εξυπηρετουν την πελατεια τους "

Μήπως  τα παραπάνω αυτοαναιρούνται ;

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 05, 2008, 08:42:29 μμ »
Συμφωνώ με τη συνάδελφο.

Όμως, φαίνεται ευθύς εξαρχής ότι η αυτή η "κίνηση", δεν θέτει ως στόχο την λύση των προβλημάτων της παιδείας αλλά ως μοναδικό σκοπό το βόλεμα αυτών που επιτυγχάνουν στον ΑΣΕΠ.

Μόνο έτσι μπορεί κάποιος να καταλάβει και το θέμα αυτό και φυσικά να το κρίνει κατάλληλα.

Καλά  έχουμε χάσει το νόημα των λέξεων .ΒΟΛΕΜΑ για όσους  δίνοντας εξετάσεις διορίζονται ; Ε ΤΟΤΕ γιατί υπάρχει αντίρρηση

ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΞΕΒΟΛΕΥΤΟΥΝ

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 05, 2008, 08:47:24 μμ »
Συμφωνώ με τη συνάδελφο.

Όμως, φαίνεται ευθύς εξαρχής ότι η αυτή η "κίνηση", δεν θέτει ως στόχο την λύση των προβλημάτων της παιδείας αλλά ως μοναδικό σκοπό το βόλεμα αυτών που επιτυγχάνουν στον ΑΣΕΠ.

Μόνο έτσι μπορεί κάποιος να καταλάβει και το θέμα αυτό και φυσικά να το κρίνει κατάλληλα.

Και ναι η κίνηση μας -συλλογή υπογραφών -είναι για τον ασεπ μόνο
Δεν φιλοδοξούμε να λύσουμε με αυτό ΟΛΑ τα προβλήματα της παιδείας .
Αν οποιοσδήποτε άλλος θέλει να μαζέψει υπογραφές για κάτι άλλο εδώ είμαι ,θα το διαβάσω ,θα κρίνω και θα αποφασίσω

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 05, 2008, 08:56:18 μμ »
Ναι, όλοι είναι ελεύθεροι να λένε ότι θέλουν.

Τώρα το πόσο αυτά που λένε έχουν σημασία, είναι άλλο πράμα.

Θα συμφωνήσω αλλά και αν δεν πούμε τίποτε τότε πως θα ξέρουμε αν ο άλλος συμφωνεί ή αν αυτά που λέμε είναι άξια προσοχής και όχι φαντασίες -ιδεοληψίες ; Έχουμε καταντήσει Αυτιστικοί (Στηλιτεύω την συμπεριφορά -για την οποία εξάλλου οι αυτιστικοί δεν ευθύνονται και όχι τους ίδιους τους αυτιστικούς -η οποία αναπτύσσεται σε μη αυτιστικούς ) και άντε μετά να συν-εννοη-θούμε
Ο Λαζόπουλος το έθεσε σωστά " Σώπα - ΜΗ ΜΙΛΑΣ "  στο http://www.youtube.com/watch?v=J8y-wguxHiM
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2008, 08:57:56 μμ από bilstef »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 05, 2008, 09:16:52 μμ »
Συμφωνώ με τη συνάδελφο.

Όμως, φαίνεται ευθύς εξαρχής ότι η αυτή η "κίνηση", δεν θέτει ως στόχο την λύση των προβλημάτων της παιδείας αλλά ως μοναδικό σκοπό το βόλεμα αυτών που επιτυγχάνουν στον ΑΣΕΠ.

Μόνο έτσι μπορεί κάποιος να καταλάβει και το θέμα αυτό και φυσικά να το κρίνει κατάλληλα.

Και ναι η κίνηση μας -συλλογή υπογραφών -είναι για τον ασεπ μόνο
Δεν φιλοδοξούμε να λύσουμε με αυτό ΟΛΑ τα προβλήματα της παιδείας .
Αν οποιοσδήποτε άλλος θέλει να μαζέψει υπογραφές για κάτι άλλο εδώ είμαι ,θα το διαβάσω ,θα κρίνω και θα αποφασίσω




Kαι εγω αυτο θελω bilstef. Θελω να πειστω με καποιο τροπο οτι αυτοι οι συναδελφοι που θα επιλεγονται μεσω ΑΣΕΠ θα ειναι οι καλυτεροι.
Δυστυχως ομως εσυ ειπες οτι το μονο που σας νοιαζει ειναι ο διορισμος σας και δε θα λυσετε εσεις τα προβληματα της παιδειας. Εγω λοιπον θα ηθελα να δω να μαζευετε υπογραφες για να προτεινετε κατι καινουριο και οχι πως θα τακτοποιηθειτε επαγγελματικα.
Και οπως προειπα το οτι υπαρχουν τα παραθυρα δε σημαινει οτι πρεπει να υιοθετησουμε οποιο ημιμετρο συμφερει τον καθενα μας.
Αλλος θα πει οτι τον συμφερει ο ΑΣΕΠ γιατι ειναι επιτυχων, αλλος θα πει για την προυπηρεσια γιατι εφαγε τα καλυτερα του χρονια γυριζοντας ολα τα κορφοβουνια, αλλος που ελιωσε τα πανταλονια του στην καρεκλα μελετωντας για τα μεταπτυχιακα του θα μιλησει για τον εαυτο του, το ιδιο και ο καθηγητης που χρονια ολοκληρα περναει τους μαθητες του στο πανεπιστημιο και τους εχει κανει επιστημονες μεσα απο τα φροντιστηρια.
Ποιος θα μου πει γιατι ολοι αυτοι ειναι άχρηστοι ?
Και τι πρεπει να κανουν? Ενα συλλογο ο καθενας για να προασπισει τα συμφεροντα του? Μηπως πρεπει να προστατεύσουμε συνολικα τις ερχομενες γενιες για να προστατευονται τα επαγγελματικα τους δικαιωματα και να μη μας νοιαζει μονο το πως θα αποκατασταθουμε επαγγελματικα εμεις?
Γιατι για εμενα το να περιχαρακωνουμε το δικο μας δικαιωμα αγνοωντας τα δικαιωματα των αλλων  ειναι κοινωνικη αναλγησια.
Δεν περιφερεται ολος ο κοσμος γυρω απο το δικο μας μικροκοσμο και πρεπει οργανωμενα να διεκδικησουμε αυτο που μας ανηκει.
Τριβουν τα χερια τους γιατι μας βλεπουν διασπασμενους. Γι'αυτους ειναι πιο ευκολο να μας ελεγχουν ετσι.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 05, 2008, 10:28:44 μμ »
Δηλαδή το ζητούμενο εδώ είναι το πως θα βολέψουμε τον κώλο μας καλύτερα ή το πως θα μπούνε στις τάξεις καλύτεροι δάσκαλοι? (η λέξη καθηγητής δε μου άρεσε ποτέ)


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Υπογραφές για διορισμό Μόνο μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 06, 2008, 12:08:02 πμ »


Και ναι η κίνηση μας -συλλογή υπογραφών -είναι για τον ασεπ μόνο
Δεν φιλοδοξούμε να λύσουμε με αυτό ΟΛΑ τα προβλήματα της παιδείας .
Αν οποιοσδήποτε άλλος θέλει να μαζέψει υπογραφές για κάτι άλλο εδώ είμαι ,θα το διαβάσω ,θα κρίνω και θα αποφασίσω


Στα λόγια μου έρχεσαι. Όλα τα άλλα είναι απλά προσχήματα.

Βόλεμα και πάλι βόλεμα.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 312
Σύνολο: 317

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.