*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014  (Αναγνώστηκε 734072 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2660 στις: Μάρτιος 06, 2014, 03:17:10 μμ »
 ;D καταλαβαίνω τι εννοείς...απλώς τόσοι μήνες στην ανεργία τσάκισαν την υπομονή μου και μόνο το χιούμορ μου απέμεινε.Δεν αμφισβητώ ποτέ τις καλές προθέσεις :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:21:50 »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2661 στις: Μάρτιος 06, 2014, 03:19:50 μμ »
εκπαιδευτικός_30, είπα να μην απαντήσω, αλλά το συνεχίζεις!
Μας ξέρεις προσωπικά και υποτιμάς τόσο τη νοημοσύνη και την προσωπικότητά μας; Υπάρχει κανείς από εδώ που θα πάει να υπογράψει θριαμβολογώντας; Εγώ προσωπικά είδα όλους τους συναδέλφους στη διδε που πήγα για αιτήσεις και κατάθεση δικαιολογητικών με το ίδιο μούδιασμα, με την ίδια οργή και αγανάκτηση, με την ίδια απογοήτευση...
Και στην τελική, επειδή δίνουμε την ευχή για "καλή αρχή", γιατί δυστυχώς αρχή εργασίας είναι για μας, πρέπει να έχουμε και ενοχές ή αυτόματα σημαίνει ότι θριαμβολογούμε;;
Αμάν, με τα αυθαίρετα συμπεράσματα πια, κάποιοι... και το τελευταίο δεν αφορά μόνο εσένα...
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος anna1994

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2662 στις: Μάρτιος 06, 2014, 04:25:40 μμ »
Πάντως κάποιοι πανηγυρίζουν και μάλιστα τις προηγούμενες μέρες έγραψα αυτό ακριβώς που γράφετε και κάποιοι μου τα '' έψαλλαν '' λέγοντας ''αν δε σου αρέσουν οι 13 ώρες ,παραιτήσου ''.Δεν καταλαβαίνουν τον εμπαιγμό του υπουργείου...σιγά μην τους στείλουμε και ευχαριστήρια κάρτα επειδή μας προσέλαβαν...........

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2663 στις: Μάρτιος 06, 2014, 04:48:03 μμ »
Έψαξα και βρήκα το παρακάτω γιατί δυστυχώς οι Δευτεροβάθμιες δεν είναι ενημερωμένες επαρκώς....

http://www.dide.ait.sch.gr/index.php/teachers/nomothesia/dioikitika-themata/940-parapemptiko-eggrafo-gia-pistopoiitiko-ygeias-anapliroton

αλλά και χωρίς παραπεμπτικό θα σας δεχτούν οι γιατροί υποθέτω...

επισημαίνω ότι μπορεί και να δεχτούν τα εντός προθεσμίας ( τριετίας ) πιστοποιητικά υγείας
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2014, 04:51:18 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:21:50 »

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2664 στις: Μάρτιος 06, 2014, 05:39:28 μμ »
Καλησπέρα. Η Γ Αθήνας έβγαλε ανακοίνωση, υπογράφουμε Δευτέρα, 10 να είμαστε εκεί ,και ξεκινάμε αυθημερόν. Πόσα ένσημα παίρνει ένας ΑΜΩ 10 ωρών? τί γίνεται αν μας φύγουν ωρες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Υ.Γ. Ξεκινάμε με τα μούτρα κατεβασμένα και πάμε να παριστάνουμε τους κλοουν στους μαθητές. Προσωπικά, δεν έχω καμία διάθεση να διδάξω έτσι όπως μας κατάντησαν...Καλό ΣΚ.

Αποσυνδεδεμένος εκπαιδευτικος_30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2665 στις: Μάρτιος 06, 2014, 05:41:21 μμ »
εκπαιδευτικός_30, είπα να μην απαντήσω, αλλά το συνεχίζεις!
Μας ξέρεις προσωπικά και υποτιμάς τόσο τη νοημοσύνη και την προσωπικότητά μας; Υπάρχει κανείς από εδώ που θα πάει να υπογράψει θριαμβολογώντας; Εγώ προσωπικά είδα όλους τους συναδέλφους στη διδε που πήγα για αιτήσεις και κατάθεση δικαιολογητικών με το ίδιο μούδιασμα, με την ίδια οργή και αγανάκτηση, με την ίδια απογοήτευση...
Και στην τελική, επειδή δίνουμε την ευχή για "καλή αρχή", γιατί δυστυχώς αρχή εργασίας είναι για μας, πρέπει να έχουμε και ενοχές ή αυτόματα σημαίνει ότι θριαμβολογούμε;;
Αμάν, με τα αυθαίρετα συμπεράσματα πια, κάποιοι... και το τελευταίο δεν αφορά μόνο εσένα...

Tonik,δεν καταλαβαινω το ξέσπασμά σου;ωστοσο το δικαιολογώ γιατί τα νευρα όλων μας είναι σπασμένα!Νομίζω ότι ήμουν σαφής, ξεκαθάρισα τα πράγματα, δεν απευθύνομαι σε κανενα προσωπικά.Επειδή ανεφερα την adigoni,της ξεκαθαρισα ότι δεν καταφέρομαι εναντίον της και είδα ότι το εκτίμησε.Ίσα ίσα,βάζω και τον εαυτό μου μέσασε αυτά που λέω πάντα, γιατί ίσως ,αν ήμουν στη θέση σας, (γιατι δεν είμαι) από τη λαχτάρα μου να δουλέψω μπορεί να ξεχνούσα στιγμιαία την ταλαιπωρία που περασα και ίσως να συνεχίσετε να την περνάτε αν πρεπει να κυνηγατε τα παιδια για να κρατηθει ένα τμημα ή αν δεν πληρώνεστε εγκαιρως... ή αν, αν,αν.....!Την ευχή «καλή αρχή» την σχολίασα ειρωνικά και είπα ότι απευθύνεται καθαρά σε αυτούς που φταίνε για την κατάσταση.Αυτό σημαίνει ότι σας υπέδειξα να έχετε ενοχές;; Για όνομα του θεού!Αν είναι να μη μιλάμε εδω μέσα,να μη λέμε την άποψή μας. Ωστόσο, πρεπει να σου πώ ότι όντως καποιοι και εδώ, αλλά και άτομα με τα οποια μιλώ δια ζώσης,έχουν αυτή την αντίληψη:« Πάλι καλά που ξεκινάμε και τώρα,μη μιλάς καθόλου»! Αυτά είχα να πω και συγγνώμη αν προσέβαλα εσένα ή κάποιον άλλο,δεν είχα τέτοια πρόθεση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2014, 06:06:37 μμ από εκπαιδευτικος_30 »

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2666 στις: Μάρτιος 06, 2014, 06:10:56 μμ »
Απογοητεύεται αυτός που περιμένει περισσότερα. Προσωπικά από την Ελλάδα του 2014 έτσι όπως έχουν διαμορφωθεί τα πράγματα δεν περιμένω κάτι καλύτερο.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2667 στις: Μάρτιος 06, 2014, 06:20:10 μμ »
Τα χειρότερα να περιμένουμε...Δείτε και τους μόνιμους τι τους περιμένει...εμάς ούτως ή άλλως μας έβγαλαν από το παιχνίδι.Ήμασταν οι πρώτοι που θυσιαστήκαμε και έπεται και η συνέχεια!Του χρόνου μηδαμινοί αναπληρωτές.Ενισχυτική θα διεκδικούν οι φετινοί αναπληρωτές του πρωϊνού προγράμματος και του παραχρόνου ακόμα καλύτερα!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2668 στις: Μάρτιος 06, 2014, 06:54:37 μμ »
Τα χειρότερα να περιμένουμε...Δείτε και τους μόνιμους τι τους περιμένει...εμάς ούτως ή άλλως μας έβγαλαν από το παιχνίδι.Ήμασταν οι πρώτοι που θυσιαστήκαμε και έπεται και η συνέχεια!Του χρόνου μηδαμινοί αναπληρωτές.Ενισχυτική θα διεκδικούν οι φετινοί αναπληρωτές του πρωϊνού προγράμματος και του παραχρόνου ακόμα καλύτερα!
Θα υπάρχουν πάνω από τους μισούς φετινούς αναπληρωτές αλλά δυστυχώς όλοι από την αρχή ΕΣΠΑ....

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2669 στις: Μάρτιος 06, 2014, 07:26:51 μμ »
Θα υπάρχουν πάνω από τους μισούς φετινούς αναπληρωτές αλλά δυστυχώς όλοι από την αρχή ΕΣΠΑ....
Τι εννοείς από την αρχή Εσπα?Γίνε πιο σαφής ...Ξέρεις κάτι?Δηλαδή του χρόνου θα πάρουν τους μισούς από τους φετινούς αναπληρωτές και θα είναι όλοι Εσπα?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2014, 07:28:49 μμ από fiora »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2670 στις: Μάρτιος 06, 2014, 07:59:54 μμ »
Τι εννοείς από την αρχή Εσπα?Γίνε πιο σαφής ...Ξέρεις κάτι?Δηλαδή του χρόνου θα πάρουν τους μισούς από τους φετινούς αναπληρωτές και θα είναι όλοι Εσπα?
Εχεις δίκιο ....δεν τα εγραψα καλά ,ναι οι περισσότεροι Εσπα και αν γίνει αύξηση ακόμη μίας ώρας ,εάν,τότε κάποιοι δεν θα δουλέψουν ...αυτά άκουσα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2671 στις: Μάρτιος 06, 2014, 08:08:02 μμ »
Γενικώς, το μέλλον διαγράφεται δυσοίωνο για όλους....αλλά έρχονται εκλογές...αααααα κι ένας πόλεμος στην Κριμαία που μπορεί να επηρεάσει και την ελληνική πραγματικότητα...

Να επαναλάβω κάτι:ενδέχεται κάποιες ΔΔΕ να δεχτούν το πιστοποιητικό υγείας, εάν είναι εντός της τριετίας, διαφορετικά χρειάζεται γνωμάτευση ψυχιάτρου και παθολόγου, δημοσίου ή ιδιώτη.
Επίσης, επειδή μάλλον παρουσιαζόμαστε τη Δευτέρα και στα σχολεία, καλό θα ήταν να επικοινωνήσουμε αύριο με αυτά, να ρωτήσουμε αν έβγαλαν πρόγραμμα κι αν έχουν επικαιροποιήσει τα τμήματα.

Και πάνω απ' όλα ψυχραιμία...οι ώρες μας μπορεί εκ των πραγμάτων να είναι μειωμένες....

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2672 στις: Μάρτιος 06, 2014, 09:05:54 μμ »
Εγώ δεν έχω γνωματεύσεις από γιατρούς γιατί θεωρούσα ότι δε χρειάζεται για εμάς τους ωρομίσθιους.Θα πάω τη Δευτέρα στη διδε και θα δω τι μου πουν.Η διευθύντρια του σχολείου που επικοινώνησα μου είπε να τους κάνω μια υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομίσω αργότερα τις γνωματεύσεις όταν θα βρω ραντεβού από το ΠΕΔΙ ή από Δημόσιο νοσοκομείο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2014, 09:09:35 μμ από constans »

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2673 στις: Μάρτιος 07, 2014, 01:27:34 μμ »
Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να δουλεύουμε και σε ΚΔΒΜ και στην ενισχυτική διδασκαλία;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160464
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 836
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 666
Σύνολο: 668

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.