*

Αποστολέας Θέμα: Συμπεριφορά διευθυντή  (Αναγνώστηκε 14824 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συμπεριφορά διευθυντή
« στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 01:52:40 μμ »
Σήμερα το  πρωί περνάω απόo ένα σχολείο με το αυτοκίνητό μου, τα παιδιά παίζουν στο προαύλιο ποδόσφαιρο, φεύγει η μπάλα από το σχολείο χτυπάει στο αυτοκίνητό μου χωρίς να το καταλάβω έχω έχω κάνει έναν ελυγμό, έχω πατήσει απότομα φρένο...καλά καλά ούτε κατάλαβα τι έγινε. Σταματάω τρέμω ολόκληρη μπαίνω στον σχολείο και πάω στον Διαυθυντή. Του εξηγώ πως έχουν τα πράγματα και η απάντησή του ξέρετε ποια ήταν???? Και εγώ τι να κάνω κοπελιά??? Ο νόμος λέει ότι τα σχολεία π΄ρέπει να είναι 15χιλιόμετρα μακριά από κατοικημένη περιοχή τα παράπονα στο κράτος. Και όταν γύρισα και τον ρώτησα που είναι οι καθηγητές που θα έπρεπε να είναι στο προαύλιο και να ελέγχουν την κατάσταση η απάντησή του ήταν...ξέρεις πόση αυλή έχει το σχολείο???? Τσατισμένη εγώ του λέω....ξέρεις πόσους καθηγητές έχει το σχολείο σου????Εκτός από το να καπνίζουν και να πίνουν το καφεδάκι του θα μπορούσαν να κάνουν κάτι χρήσιμο???Και άντε καλά εγώ...το μωρό που κουβαλάω στην κοιλιά μου αν πάθαινε κάτι τι θα γινόταν????Και ο τύπος γύρισε και μου λέει ότι το θέμα έληξε να φύγω...Βέβαια οι γρατζουνιές που έχει το αυτοκίνητο δεν το συζητάω....εννοείται ότι τις πληρώνω ργώ... Για πείτε μου τώρα τι κάνω σ'αυτήν την περίπτωση???????
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:20:37 μμ από Dr_Michael »
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Aparadektoi einai oloi..!!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:25:54 »

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aparadektoi einai oloi..!!!!!
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 01:56:26 μμ »
ωραίος ο τύπος αυθάδης και θρασύς άκου κοπελιά ,τα παιδιά δεν τα είδες να τους πεις καμιά κουβέντα;;;τί να κάνεις προσπαθείς να το ξεπεράσεις επί της ουσίας ατιμωρησία ,ούτω ή άλλως τί θα μπορούσε να γίνει ;;;να πληρώσουν οι μαθητές;;το θέμα είναι η αυθάδεια του βλάκα διευθυντη πες και ένα λυπάμαι για την ταλαιπωρία !!!καλή καρδιά είσαι υγιής τουλάχιστον ,συγχαρητήρια για το μωράκι σου !!!!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Aparadektoi einai oloi..!!!!!
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 01:57:43 μμ »
Καταρχήν αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να διορθώσεις σε παρακαλώ το κείμενό σου και τον τίτλο θέματος και γράψτα Ελληνικά και όχι greeklish. Βασικός κανόνας του forum.

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Aparadektoi einai oloi..!!!!!
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:07:23 μμ »
α)να κάνεις τον σταυρό σου …. και να πεις ….σ΄ευχαριστώ θεέ μου που είμαι  καλά…..και που δεν μεκανες σαν τον διευθυντή.

β)όταν περνάς κοντά  από σχολείο …η θα πεταχτεί κάποιο παιδί….η θα σουρθεί η μπάλα μπροστά σου και θα την ακολουθεί το παιδί τρέχοντας……..οπότε διάλεξε τι προτιμάς να πέσει πάνω σου.

με αγαπη :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Aparadektoi einai oloi..!!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:25:54 »

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aparadektoi einai oloi..!!!!!
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:10:52 μμ »
Έρση σευχαριστώ πολύ....

Δεν θα προτιμούσα τίποτα από τα 2 βέβαια....όμως κάποια στιγμή θα πρέπει να αλλάξει αυτή η κατάσταση δεν γίνεται εγλω να του μιλάω και αυτός να ασχολείται με τον υπολογιστή του να μην με κοιτάει καν και να μου λέει όσα είπε....!!!!  Ελλάς το μεγαλείο σου και πάλι....βαρέθηκα τους πάντες και τα πάντα
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aparadektoi einai oloi..!!!!!
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:18:26 μμ »
ενταξει... να συμφωνησω οτι ο Δ/ντης εδειξε βαρεμενη-απρεπη-κακιστη συμπεριφορα. αν ομως βρε κοπελια σου ερχονταν η μπαλα οχι απο ενα σχολειο αλλα πχ απο μια παιδικη χαρα τι θα εκανες; θα εψαχνες να βρεις τον δημαρχο της περιοχης να του πεις γιατι δεν φρουρουνται οι παιδικες χαρες;;; ημαρτον...
κ στην τελικη, οντως τι να σου κανει ο δ/ντης; τι οφελος θα ειχες αν υπηρχαν καθηγητες στο προαυλιο; μηπως πρεπει να τους βαλουμε πανω στον φραχτη να αποκρουουν τις μπαλιες που ξεφευγουν απο το προαυλιο;;;;;  ελεος....
η παρατηρηση σου θα επρεπε να ηταν να φροντιζε να βαλει υψηλο συρματινο φραχτη, μετα ομως θα λεγαν καποιοι οτι τα σχολεια μοιαζουν με κλουβια...
κρατα τη ψυχραιμια σου και να ξερεις οτι ηταν ενα απλο ατυχηματακι, πως κανεις ετσι;
αν ειναι απαραδεκτοι ολοι, τοτε βαλε μεσα κ τον εαυτο σου γιατι η υπερβολη σου εχει χτυπησει τη μυτη σου που κοιταει στα ουρανια!!!
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:23:50 μμ »
μάλλον lens μπερδεύεις το πλαίσιο του σχολείου με την παιδική χαρά ,όχι ότι οι διαφορές είναι ευκρινείς πλέον,θα μπορούσε να υπάρχει  καθηγητής ή  γυμναστής και τέλος πάντων λίγη ανοχή σε συνάδελφο που περιμένει παιδάκι

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:25:55 μμ »
δεκτό αυτό που λες και εγλω σου λέω ήμουν τυχερή που είχα πολύ χαλαρή τη ζώνη,  σου λέω λοιπόν την περίπτωση ότι η ζώνη πατούσε την κοιλιά και είχα άλλα τα ίδια θα έλεγες?????? Επίσης ήμουν τυχερή που δεν ερχόταν από πίσω μου αυτοκίνητο γιατί αν ερχόταν σίγουρα θα είχαμε τρακάρει. ΄Δεν είπα να είναι στα κάγκελα οι καθηγητές εξάλλου δεν υπάρχουν καν κάγκελα στο σχολείο, δεν υπάρχει περίφραξη ίσως αν υπήρχε δεν θα γινόταν κάτι τέτοιο. Και όσον αφορά το συγκεκριμένο σχολείο δεν είμαι η μόνη που το έχει πάθει αυτό...ο συγκεκριμένος Δ/ντης είναι ....!!!!!!!!
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:41:38 μμ »
μάλλον lens μπερδεύεις το πλαίσιο του σχολείου με την παιδική χαρά ,όχι ότι οι διαφορές είναι ευκρινείς πλέον,θα μπορούσε να υπάρχει  καθηγητής ή  γυμναστής και τέλος πάντων λίγη ανοχή σε συνάδελφο που περιμένει παιδάκι

μην χανετε την ουσια...
φυσικα κ δεν εχουν το ιδιο πλαισιο το ενα με το αλλο, ομως οδηγουν στο ιδιο αποτελεσμα: οτι δηλαδη επεσε μια μπαλα πανω στο αυτοκινητο της συναδελφου.
αρα τι να κανουμε; να απαγορευσουμε τις μπαλες στα προαυλια ή να βαλουμε καθηγητες-γυμναστες-δασκαλους-διευθυντες πανω στους φραχτες να αποκρουουν τις αδεσποτες μπαλιες;;;
γιατι μονο ετσι δεν θα φταναμε στο αποτελεσμα που ειπα πριν (να πεσει η μπαλα πανω στο αμαξι)
αντε κ υπηρχε καθηγητης-δασκαλος-γυμναστης-διευθυντης (που θα επρεπε ετσι κ αλλιως) τι θα αλλαζε στο αποτελεσμα;;;; παλι δεν θα επεφτε η μπαλα στο αυτοκινητο;;;;
τι μας φταιει δηλαδη; η κακη μας τυχη που φαγαμε την αδεσποτη μπαλα ή που δεν υπηρχε επιβλεπων στο προαυλιο;
ξαναλεω, κ να υπηρχε επιβλεπων στο προαυλιο, τι θα αλλαζε;
omg....
δεκτό αυτό που λες και εγλω σου λέω ήμουν τυχερή που είχα πολύ χαλαρή τη ζώνη,  σου λέω λοιπόν την περίπτωση ότι η ζώνη πατούσε την κοιλιά και είχα άλλα τα ίδια θα έλεγες?????? Επίσης ήμουν τυχερή που δεν ερχόταν από πίσω μου αυτοκίνητο γιατί αν ερχόταν σίγουρα θα είχαμε τρακάρει. ΄Δεν είπα να είναι στα κάγκελα οι καθηγητές εξάλλου δεν υπάρχουν καν κάγκελα στο σχολείο, δεν υπάρχει περίφραξη ίσως αν υπήρχε δεν θα γινόταν κάτι τέτοιο. Και όσον αφορά το συγκεκριμένο σχολείο δεν είμαι η μόνη που το έχει πάθει αυτό...ο συγκεκριμένος Δ/ντης είναι ....!!!!!!!!

τι θα συνεβαινε; ενα απο τα χιλιαδες ατυχηματα που συμβαινουν σε ολο τον κοσμο. ατυχες,κριμα και μακαρι να μην συμβει ποτε σε κανεναν. that's life...
δηλαδη για σενα πως θα γλιτωνες την μπαλα; σιγουρα οχι με τα οσα ειπες στον δ/ντη..
συμφωνουμε τουλαχιστον οτι οντως επρεπε να υπαρχει περιφραξη. εμ αυτο επρεπε να πεις στον δ/ντη! οχι καθε τι ασχετο.
μηπως τελικα να καταργησουμε τις μπαλες...;;;

We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:52:47 μμ »
Σου εύχομαι να μην σου τύχει κάτι τέτοιο στην διάρκει της εγκυμοσύνης σου...γιατί αν ήσουν στην θέση μου δεν θα σκεφτόσουν έτσι όπως δεν σκεφτόμουν και εγώ έτσι πριν μείνω έγκυος. Και στην φάση που ήμουν ταραγμένη και να τρέμω ολόκληρη δεν σκέφτηκα την περίφραξη και όταν του εξηγώ την κατάσταση όμορφα και ωραία και ο τύπος συνεχίζει να κοιτάει και να παίζει στον υπολογιστή,ε, σόρυ αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι.
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:55:58 μμ »
Anastasia μην ταράζεσαι άλλο... απαράδεκτοι κ ο διευθυντής κ ο lens

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:57:49 μμ »
Nα του κανεις μηνυση και τράβα του και μια αναφορά να ψαχνεται ο μ@@@@@κας.( οχι για τη μπαλιά, αλλα για τη συμπεριφορα του! )
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2011, 03:02:48 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:59:34 μμ »
bania αρχίζω και ντρέπομαι που ζω σ'αυτήν την χώρα......βέβαια ο διευθυντής δεν την γλιτλωνει την καταγγελία, εγώ μπήκα στο σχολείο όχι για να κάνω φασαρία αλλά για να του πώ να είναι πιο προσεκτικοί κ.τ.λ και άκουσα αυτά που άκουσα....Αυτά λοιπόν είναι τα λάθη του κράτους, το μέσον, το βόλεμα...
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 02:59:59 μμ »
Nα του κανεις μυνηση και τράβα του και μια αναφορά να ψαχνεται ο μ@@@@@κας

 ;) ;) ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160859
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 974
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 831
Σύνολο: 842

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.