*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 496884 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #602 στις: Ιούλιος 20, 2011, 11:04:01 πμ »
Κάνε μια έρευνα στις περσινές προσλήψεις braille...συνήθως παίρνουν κόσμο στην Αθήνα και στα μεγάλα κέντρα π.χ Πάτρα. Όπως και να έχει όμως, νομίζω πως θα ήταν  καλύτερο να το βάλεις  το κουτάκι ;)

μαλλον τελικα θα το βαλω. απλα ζηταω γνωμες. thanks.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:51:55 »

Αποσυνδεδεμένος koupou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #603 στις: Ιούλιος 20, 2011, 11:14:59 πμ »
spapioan βοηθησέ με λίγο,που λέει στην εγκύκλιο ότι ισχύουν στο braille και οι υπόλοιπες περιοχές ?γιατί μάλλον θα την πάταγα....

Αποσυνδεδεμένος ouff

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #604 στις: Ιούλιος 20, 2011, 11:32:56 πμ »
καλημερα. φετος,λογω μη επαρκειας στη νοηματικη, ειμαι εκτος δυο πινακων, ΕΝΓ και ΕΝΓ+μπραϊγ. ωστοσο ειδα στη δηλωση οτι γραφει το εξης: αν καποιος επιθυμει να μπει στον πινακα μπραϊγ (που εχω επαρκεια), ισχυουν οι περιοχες προτιμησης που δηλωσε ΚΑΙ οι υπολοιπες περιοχες της χωρας. τι θελω να πω: να το βαλω ή οχι; λετε λογω μπραϊγ να βρεθω καμια καρπαθο; τι λετε ρε συναδελφοι;



''  Μετά τη σύμφωνη σειρά προτεραιότητας των εκπαιδευτικών που προκύπτει σε όλους τους
Πίνακες(ΕΑΕ – ΕΝΓ – Braille - ΕΝΓ+Braille), κατά τη διαδικασία πρόσληψης στους
εκπαιδευτικούς που εντάσσονται σε περισσότερους από έναν πίνακα και δύνανται να
προσλαμβάνονται ταυτόχρονα από περισσότερους του ενός πίνακα σε διαφορετικές
περιοχές, θα δίνεται τελικά η θέση - περιοχή προτίμησης, που βρίσκεται στην καλύτερη σειρά
προτεραιότητας στις προτιμήσεις τους.''

Αποσυνδεδεμένος marsak72

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #605 στις: Ιούλιος 20, 2011, 11:52:48 πμ »
καλημερα. φετος,λογω μη επαρκειας στη νοηματικη, ειμαι εκτος δυο πινακων, ΕΝΓ και ΕΝΓ+μπραϊγ. ωστοσο ειδα στη δηλωση οτι γραφει το εξης: αν καποιος επιθυμει να μπει στον πινακα μπραϊγ (που εχω επαρκεια), ισχυουν οι περιοχες προτιμησης που δηλωσε ΚΑΙ οι υπολοιπες περιοχες της χωρας. τι θελω να πω: να το βαλω ή οχι; λετε λογω μπραϊγ να βρεθω καμια καρπαθο; τι λετε ρε συναδελφοι;



''  Μετά τη σύμφωνη σειρά προτεραιότητας των εκπαιδευτικών που προκύπτει σε όλους τους
Πίνακες(ΕΑΕ – ΕΝΓ – Braille - ΕΝΓ+Braille), κατά τη διαδικασία πρόσληψης στους
εκπαιδευτικούς που εντάσσονται σε περισσότερους από έναν πίνακα και δύνανται να
προσλαμβάνονται ταυτόχρονα από περισσότερους του ενός πίνακα σε διαφορετικές
περιοχές, θα δίνεται τελικά η θέση - περιοχή προτίμησης, που βρίσκεται στην καλύτερη σειρά
προτεραιότητας στις προτιμήσεις τους.''
Αρα υπαρχει περιπτωση να βρεθεις οπουδηποτε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:51:55 »

Αποσυνδεδεμένος ouff

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #606 στις: Ιούλιος 20, 2011, 12:19:16 μμ »
καλημερα. φετος,λογω μη επαρκειας στη νοηματικη, ειμαι εκτος δυο πινακων, ΕΝΓ και ΕΝΓ+μπραϊγ. ωστοσο ειδα στη δηλωση οτι γραφει το εξης: αν καποιος επιθυμει να μπει στον πινακα μπραϊγ (που εχω επαρκεια), ισχυουν οι περιοχες προτιμησης που δηλωσε ΚΑΙ οι υπολοιπες περιοχες της χωρας. τι θελω να πω: να το βαλω ή οχι; λετε λογω μπραϊγ να βρεθω καμια καρπαθο; τι λετε ρε συναδελφοι;



''  Μετά τη σύμφωνη σειρά προτεραιότητας των εκπαιδευτικών που προκύπτει σε όλους τους
Πίνακες(ΕΑΕ – ΕΝΓ – Braille - ΕΝΓ+Braille), κατά τη διαδικασία πρόσληψης στους
εκπαιδευτικούς που εντάσσονται σε περισσότερους από έναν πίνακα και δύνανται να
προσλαμβάνονται ταυτόχρονα από περισσότερους του ενός πίνακα σε διαφορετικές
περιοχές, θα δίνεται τελικά η θέση - περιοχή προτίμησης, που βρίσκεται στην καλύτερη σειρά
προτεραιότητας στις προτιμήσεις τους.''
Αρα υπαρχει περιπτωση να βρεθεις οπουδηποτε.




εγώ δεν το κατάλαβα έτσι.... όπως στο παράδειγμα:

''Εκπαιδευτικός που δύναται να προσληφθεί στην 5η προτίμησή του από το γενικό πίνακα ΕΑΕ
και στην 6η προτίμησή του από τον πίνακα με γνώση Braille, θα προσληφθεί στην 5η προτίμησή
του (δηλαδή στη θέση κάλυψης λοιπών γενικότερων δομών ΕΑΕ).''
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2011, 12:21:20 μμ από ouff »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #607 στις: Ιούλιος 20, 2011, 12:33:02 μμ »
Εγώ δεν πάω σήμερα θα περιμένω να κάνουν άλλοι ποδαρικό γιατί πέρυσι οι υπάλληλοι δεν ήξεραν τί τους γίνεται..όχι ότι τις επόμενες μέρες μάθανε δηλαδή..Λέω να παω Παρασκευή-Δευτέρα
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #608 στις: Ιούλιος 20, 2011, 12:36:23 μμ »
spapioan βοηθησέ με λίγο,που λέει στην εγκύκλιο ότι ισχύουν στο braille και οι υπόλοιπες περιοχές ?γιατί μάλλον θα την πάταγα....

1.   Αποδέχομαι πρόσληψη και στη Β/θμια Εκπαίδευση (Ε.Ε.Ε.Ε.Κ.) (μόνο για δασκάλους)              
2.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ και στις λοιπές περιοχές της Α/θμιας Εκπαίδευσης         
3.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας και στις λοιπές περιοχές       
της Α/θμιας Εκπαίδευσης.                                                                                                                                           
4.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ και στις λοιπές περιοχές της Β/θμιας Εκπαίδευσης.         
5.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας και στις λοιπές περιοχές της Β/θμιας    
Εκπαίδευσης.                                                                                                                                                                                  
6.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ και στα λοιπά ΚΕΔΔΥ (μόνο οι κλάδοι: ΠΕ71, ΠΕ61, ΠΕ70.50, ΠΕ60.50,    
ΠΕ02.50, ΠΕ03.50, ΠΕ11.01)                                                                                                                                        
7.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή για το πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη             
μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΠΕ61,ΠΕ71,ΠΕ60.50,ΠΕ70.50,ΠΕ02.50,ΠΕ03.50,ΠΕ04.50)  
8.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ με γνώση της γραφής Braille και της Ελληνικής Νοηματικής Γλώσσας(ΕΝΓ)      
9.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ με γνώση της Ελληνικής Νοηματικής Γλώσσας(ΕΝΓ)                                               
10.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ με γνώση της γραφής Braille                                                                                        
11.   Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ΕΑΕ σε κενές θέσεις  Δασκάλων ΕΑΕ, σύμφωνα με τις διατάξεις της περ. στ΄           
της παρ. 2 του άρθρου 56 του ν.3966/2011(ΦΕΚ 118/24.05.2011 τ. Α΄)» - για τις τάξεις Α΄ και Β΄ Ειδικού Δημ.
Σχολ. & παράλληλη στήριξη  μαθητή Α΄ και Β ΄ τάξης  Δη,μ. Σχολ.. (μόνο για Νηπιαγωγούς)                                       

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:
Στην αποδοχή των περιπτώσεων 1, 7, 8, 9, 10 και 11 ο εκπ/κός είναι υποψήφιος για πρόσληψη στις ίδιες περιοχές προτίμησης, όπως αυτές δηλώνονται στην αίτησή του κατά τον ανωτέρω πίνακα Α. και των περιπτώσεων  2,3,4 και 5.



αυτο το γραφει στην αιτηση. εσεις πως το καταλαβαινετε;


Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #609 στις: Ιούλιος 20, 2011, 01:26:18 μμ »
Εγώ δεν πάω σήμερα θα περιμένω να κάνουν άλλοι ποδαρικό γιατί πέρυσι οι υπάλληλοι δεν ήξεραν τί τους γίνεται..όχι ότι τις επόμενες μέρες μάθανε δηλαδή..Λέω να παω Παρασκευή-Δευτέρα

εγώ την έκανα σήμερα!
δε ξέρουν όντως!και καλά θα κάνεις να αργήσεις να πας!
αλλά όχι και αυτό το χάλι με τη γενική!
α προσοχή!
μου ζήτησαν το μεταπτυχιακό μετά από 3 χρόνια που έχει καταχωρηθεί!
χαχαχαχχχαχαχαχαχαχ
χαχαχαχαχαχααχ
πάρτε όλο το φάκελο μαζί σας!
οι άνθρωποι είναι άπαιχτοι!!!!!
καλή επιτυχία!!!!

Αποσυνδεδεμένος Rica

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #610 στις: Ιούλιος 20, 2011, 01:26:32 μμ »
Εξαρτάται από τη σειρά σου στον πίνακα, εαν είσαι ψηλά μην το βάλεις. Πέρισυ κάποιοι βρέθηκαν (με braille) σε περιόχες πολύ μακρινές, παρόλλο που ήταν στις πρώτες θέσεις στον πίνακα και επιάναν απο τον γενικό πίνακα την 1η τους προτίμιση.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #611 στις: Ιούλιος 20, 2011, 01:27:15 μμ »
καλημέρα κ απο μένα, με το καλό οι αιτήσεις!

ερώτηση: στο πεδίο που ζητά τον βαθμό του μεταπτυχιακού γράφουμε τον χαρακτηρισμό ή τον αριθμό; ρωτώ γιατί πέρυσι είδα ότι μου έχουν σημειώσει τον χαρακτηρισμό (που σημαινει οτι πιάνεται το κατώτατο όριο κάθε φορά, καλά κατάλαβα)

και κάτι άλλο πριν συμπληρώσω την αίτηση:

στα τυπικά προσόντα ζητά το πτυχίο ή το μεταπτυχιακό; 'εχω μπροστά μου την περσινή αίτηση, το αντίγραφο της μηχανογραφημένης κ ψιλομπερδεύτηκα απο το άγχος μου&την έλλειψη καφέ! ::)

πού λέει για βαθμό μεταπτυχιακού;;;;;

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #612 στις: Ιούλιος 20, 2011, 01:38:36 μμ »
mitsy αυτο μου το καναν εμενα πέρυσι,αφού είχα κάνει την αίτηση κ βρισκόμουν Σκόπελο.Με πήραν τηλ να μου πουν ότι το ίδιο μεσημέρι θα πρεπε να τους έχω δώσει το μεταπτυχιακό αλλιώς δε μου το περνούσαν.Πήρα τηλ στο υπουργείο,τους είπα να πάρουν κι αυτοί για να καταλάβουν τι γίνεται και δεν έπαιρναν.Έτρεχα στα ΚΕΠ Σκοπέλου..Ας μη θυμηθώ κ τη συνέχεια γιατί χαριστικά δεν έκανα μήνυση πέρυσι με είχαν φτάσει στα όριά μου..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #613 στις: Ιούλιος 20, 2011, 01:40:38 μμ »

εγώ την έκανα σήμερα!

Α!!Άντε καλά αποτελέσματα τώρα!!!
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #614 στις: Ιούλιος 20, 2011, 01:53:36 μμ »
mitsy αυτο μου το καναν εμενα πέρυσι,αφού είχα κάνει την αίτηση κ βρισκόμουν Σκόπελο.Με πήραν τηλ να μου πουν ότι το ίδιο μεσημέρι θα πρεπε να τους έχω δώσει το μεταπτυχιακό αλλιώς δε μου το περνούσαν.Πήρα τηλ στο υπουργείο,τους είπα να πάρουν κι αυτοί για να καταλάβουν τι γίνεται και δεν έπαιρναν.Έτρεχα στα ΚΕΠ Σκοπέλου..Ας μη θυμηθώ κ τη συνέχεια γιατί χαριστικά δεν έκανα μήνυση πέρυσι με είχαν φτάσει στα όριά μου..

χειρότερα εσένα!!!
έλεος!!!
είναι ανόητοι!
ευτυχώς που δε μου ζήτησαν και το πτυχίο!!! ;D ;D ;D ;D
πάντως,τα μόρια τα έβγαλαν κανονικά!!!
κάντε έλεγχο εννοείται!!!!

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #615 στις: Ιούλιος 20, 2011, 01:55:52 μμ »
Άντε σου εύχομαι Γιάννενα φέτος,να παίρνουμε σειρά κι εμείς.. ;D ;D
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160290
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.