*

Αποστολέας Θέμα: Αναλήψεις υπηρεσίας από Ολοήμερα  (Αναγνώστηκε 903 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Αναλήψεις υπηρεσίας από Ολοήμερα
« στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 01:18:34 μμ »
Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω το εξής: όταν κάποιος διορίζεται, του ζητάνε φωτοτυπίες των αναλήψεων υπηρεσίας που έκανε όλα τα προηγούμενα χρόνια ως ωρομίσθιος; Από το Γυμνάσιο που δούλεψα πέρσυ, θυμάμαι ότι υπέγραψα σε ένα χοντρό βιβλίο και θα τους ζητήσω να μου στείλουν αντίγραφο. Αλλά στα ολοήμερα δεν υπέγραψα σε κανένα βιβλίο. Η ανάληψη υπηρεσίας εκεί ήταν να υπογράψω ένα χαρτί, απ'ότι θυμάμαι. Μου είπαν ότι τις αναλήψεις υπηρεσίας πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να τις έχουμε γιατί χρειάζονται όταν διοριστούμε. Υπάρχει κάποιος που είχε παρόμοιο θέμα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναλήψεις υπηρεσίας από Ολοήμερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:40:52 »

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αναλήψεις υπηρεσίας από Ολοήμερα
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 05:24:03 μμ »
Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω το εξής: όταν κάποιος διορίζεται, του ζητάνε φωτοτυπίες των αναλήψεων υπηρεσίας που έκανε όλα τα προηγούμενα χρόνια ως ωρομίσθιος; Από το Γυμνάσιο που δούλεψα πέρσυ, θυμάμαι ότι υπέγραψα σε ένα χοντρό βιβλίο και θα τους ζητήσω να μου στείλουν αντίγραφο. Αλλά στα ολοήμερα δεν υπέγραψα σε κανένα βιβλίο. Η ανάληψη υπηρεσίας εκεί ήταν να υπογράψω ένα χαρτί, απ'ότι θυμάμαι. Μου είπαν ότι τις αναλήψεις υπηρεσίας πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να τις έχουμε γιατί χρειάζονται όταν διοριστούμε. Υπάρχει κάποιος που είχε παρόμοιο θέμα;

Καλησπέρα. Εμένα στην ορκομωσία μου ζήτησαν βεβαίωση προϋπηρεσίας (δούλεψα σε ολοήμερα και δευτεροβάθμια ωρομίσθια), για κάθε έτος ξεχωριστά με τις ώρες ανά μήνα. Τις χρειάζονται για την αναγνώριση της προϋπηρεσίας μας μετά το διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναλήψεις υπηρεσίας από Ολοήμερα
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 10:31:27 μμ »
Βεβαιώσεις έχω (για όοοοοταν χρειαστεί) απλά μια φίλη σήμερα μου είπε ότι της ζήτησαν τις αναλήψεις υπηρεσίας από ΠΔΣ που έκανε και μάλιστα, επειδή δεν της έκαναν ποτέ ανάληψη υπηρεσίας, πρέπει να πάρει βεβαίωση ότι από αμέλειά τους δεν τις έχει αλλιώς πρέπει να βάλει δικηγόρο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160053
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 466
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 469

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.