*

Αποστολέας Θέμα: Οριστικά αποτελέσματα ασεπ ΠΕ60!!!  (Αναγνώστηκε 73014 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #210 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:44:11 πμ »
afro 2 συγχαρητηρια και μενα! Αυτο που πετυχες είναι τεραστιοοοοο!!!!!!! μπράβο!

Στην δευτερη θεματικη εκανες και αρνητικη κριτικη; Εμενα μου ήρθε την δευτερη μερα το 66.5 κατραπακια! Εχω απογοητευτει μωρε λιγο με το αποτελεμα αλλα δεν αλλαζει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:20:26 »

Αποσυνδεδεμένος mimi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #211 στις: Ιούνιος 26, 2009, 10:46:55 πμ »
Τι πιστευετε ??? με 19,5 μορια, εχω καμμια ελπίδα για αναπληρωτρια ??? ??? ??? :-\

Αποσυνδεδεμένος ’νναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #212 στις: Ιούνιος 26, 2009, 11:15:41 πμ »
Γεια σας και αξιες ολες οσες διοριζεστε!!
Ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος κανει ενσταση για την δευτερη μερα του ασεπ γινεται τιποτα? υπαρχει περιπτωση να κατεβασουν την βαθμολογια?ρωταω για μια φιλη μου μην παει και αντι για καλο γινουν τα πραγματα χειροτερα.
επισης τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησει?

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #213 στις: Ιούνιος 26, 2009, 11:17:49 πμ »
Αννα, τα λέει όλα στην προκύρηξη του ΑΣΕΠ. Αναβαθμολόγηση (είτε προς τα "πάνω" είτε προς τα "κάτω" :P) δεν παίζει... :P


Για την "ιστορία" να αναφέρω ότι η βάση κυμάνθηκε στα επίπεδα του 2007. Τότε ο διοριστέος με σειρά 600 είχε 82,85 μόρια και φέτος 82,7...
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:20:26 »

Αποσυνδεδεμένος afro ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εducation prescolaire
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #214 στις: Ιούνιος 26, 2009, 11:33:17 πμ »
afro 2 συγχαρητηρια και μενα! Αυτο που πετυχες είναι τεραστιοοοοο!!!!!!! μπράβο!

Στην δευτερη θεματικη εκανες και αρνητικη κριτικη; Εμενα μου ήρθε την δευτερη μερα το 66.5 κατραπακια! Εχω απογοητευτει μωρε λιγο με το αποτελεμα αλλα δεν αλλαζει..



Όχι δυστυχώς αρνητική κριτική δεν έκανα γιατί δεν πρόλαβα να το σκεφτώ!!!! Παιδιά ο χρόνος δεν έφτανε για να σκεφτούμε. Εγώ τουλάχιστον έγραφα αυθόρμητά.
Δια βίου Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #215 στις: Ιούνιος 26, 2009, 11:41:58 πμ »
Εγώ στη β θεματική μόλις 69 μόρια.
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος afro ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εducation prescolaire
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #216 στις: Ιούνιος 26, 2009, 11:53:08 πμ »
Δηλαδή κάψανε πολύ κόσμο στη Β θεματική. Και μου αρέσει που κάποιες φορές τα θέματα χαρακτηρίστηκαν εύκολα. Μάλλον τελικά ήταν φαινομενικά εύκολα.
Δια βίου Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος Stavroshitas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #217 στις: Ιούνιος 26, 2009, 11:57:03 πμ »
Αγαπητή Afro 2  σου γράφω για τη σύζυγό μου που έγραψε 66,5 στη δεύτερη μέρα. Ήθελα να σε ρωτήσει το εξής : Kαλά κριτική στην ουσία ούτε αυτή έκανε στο ΔΕΠΠΣ, αλλά όσο αφορά την δραστηριότητα τι έπρεπε κατά τη γνώμη σου να κάνουμε ; να κινηθούμε στο χώρο των φυσικών επιστημών , έκανες μόνο πείραμα ή πολλές δραστηριότητες . Η σύζυγός  μου κινήθηκε στο χώρο των νέων τεχνολογιών και των μουσικοκινητικών παιχνιδιών.Από εκεί πιστεύεις ότι έχασε? Χώρισε τα παιδιά σε τρείς ομάδες και έκανε διάφορες δραστηριότητες σε κάθε ομάδα όχι πολύ αναλυτικά την κάθε μία .Στο ΔΕΠΠΣ διάβασες  πουθενά κριτική;
Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά.   :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος U2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #218 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:11:56 μμ »
Συγχαρητηρια σε ολους-ολες, καλο νεο ξεκινημα απ'οποιο μετεριζι κι αν γινει αυτο.Να'μαστε ολοι καλα.
"....Ακόμα νύχτα λέγεται ,εκτός αν εν λευκώ αισιοδοξείς........"
 Κική Δημουλά
"Επτά φορες κλείνεις τα μάτια...την όγδοη καταδικάζεις μονομιάς..."
 Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος runaway

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #219 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:45:12 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλες και όλους, διοριστέους, επιτυχώντες και μη. Ο διαγωνισμός αυτός είναι ένας Γολγοθάς που καλούμαστε κάθε δυο χρόνια να ανέβουμε και μόνο γι' αυτή τη προσπάθεια αξίζουν συγχαρητήρια.
Απο κει και πέρα νομίζω πως η δεύτερη μέρα ήταν εκεί που κρίθηκε η επιτυχία, βέβαια ο βαθμός της πρώτης ήταν το extra bonus. Θεωρώ πως σε αυτό τον διαγωνισμό πέτυχαν όσοι είχαν επαγγελθεί ασεπιτες, δηλαδή οι συνάδελφοι που είχαν ασχοληθεί μόνο με το διάβασμα για τον ασεπ, απο ότι φάνηκε πολύ καλώς έπραξαν.
Πραγματικά όμως θα ήθελα να ξέρω τα κριτήρια με τα οποία βαθμολογηθήκαμε την δεύτερη μέρα, αλλα μάλλον δεν θα τα μάθουμε ποτέ.
Κάθε Δύση μια Ανάμνηση
Κάθε Ανατολή κι Ελπίδα!

Αποσυνδεδεμένος afro ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εducation prescolaire
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #220 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:53:25 μμ »
Αγαπητή Afro 2  σου γράφω για τη σύζυγό μου που έγραψε 66,5 στη δεύτερη μέρα. Ήθελα να σε ρωτήσει το εξής : Kαλά κριτική στην ουσία ούτε αυτή έκανε στο ΔΕΠΠΣ, αλλά όσο αφορά την δραστηριότητα τι έπρεπε κατά τη γνώμη σου να κάνουμε ; να κινηθούμε στο χώρο των φυσικών επιστημών , έκανες μόνο πείραμα ή πολλές δραστηριότητες . Η σύζυγός  μου κινήθηκε στο χώρο των νέων τεχνολογιών και των μουσικοκινητικών παιχνιδιών.Από εκεί πιστεύεις ότι έχασε? Χώρισε τα παιδιά σε τρείς ομάδες και έκανε διάφορες δραστηριότητες σε κάθε ομάδα όχι πολύ αναλυτικά την κάθε μία .Στο ΔΕΠΠΣ διάβασες  πουθενά κριτική;
Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά.   :'( :'(


Το έχω αναφέρει ξανά. Κατά τη γνώμη μου η δραστηριότητα θα έπρεπε να κινείται σε δύο επίπεδα:
1. Δίγλωσση πραγματικότητα στην τάξη
2. Δραστηριότητα "εναλλαγή ημέρας-νύχτας"

Δεν πιστεύω από κει και πέρα στα πρέπει. όχι δε νομίζω ότι θέλανε φυσικές επιστήμες. Θέλανε να δούνε αν μπορούμε να εντάξουμε δίγλωσσα παιδιά στην τάξη του νηπιαγωγείου προσεγγίζοντας απλά μια δραστηριότητα, ενταγμένη στα πλαίσια του ΔΕΕΠΣ.

’υτή είναι η γνώμη μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2009, 01:00:51 μμ από afro 2 »
Δια βίου Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #221 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:14:33 μμ »
afro 2 συγχαρητηρια και μενα! Αυτο που πετυχες είναι τεραστιοοοοο!!!!!!! μπράβο!

Στην δευτερη θεματικη εκανες και αρνητικη κριτικη; Εμενα μου ήρθε την δευτερη μερα το 66.5 κατραπακια! Εχω απογοητευτει μωρε λιγο με το αποτελεμα αλλα δεν αλλαζει..



Όχι δυστυχώς αρνητική κριτική δεν έκανα γιατί δεν πρόλαβα να το σκεφτώ!!!! Παιδιά ο χρόνος δεν έφτανε για να σκεφτούμε. Εγώ τουλάχιστον έγραφα αυθόρμητά.

ουτε εγω εκανα αρνητικη κριτικη..αντιθετωσ εκανα θετικη κριτικη..θεωρησα το δεππσ ωσ το καλυτςερο αναλυτικο κι αυτο γιατι μπορει να εξελισσεται..ειναι ευελικτο..και στην δραστηριοτητα δεν εκανα καν πειραμα αλλα γλωσσα..με βαθμολογησανε με 75!!!

Αποσυνδεδεμένος anjee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #222 στις: Ιούνιος 26, 2009, 02:45:32 μμ »
Γεια σας.
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλους /όλες που πέρασαν με επιτυχία την εξέταση και πολύ περισσότερο σε όσους καταφεραν τον πολυπόθητο διορισμό.Είμαι και εγώ μέσα στις επιτυχούσες, αν και δεν τα πήγα όσο καλά θα ήθελα. Επειδή είμαι πρωτάρα θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και όποιος μπορεί απαντά.
Πρώτα απ'όλα για τον υπολογισμό των μορίων αν έχω καταλάβει σωστά, αφαιρώ από τον τελικό βαθμό τη βάση της εξετασης;; Δηλαδή εγω που έχω τελικό βαθμό 69,42 :69,42-55=14,42 μόρια σωστά;;
Έχω σειρά 4362. Με αυτά τα μόρια και αυτή τη σειρά μάλλον αποκλείομαι από αναπληρώτρια έτσι; ( μη γελάσετε και μη "βρίσετε" η επλιδα πεθαίνει πάντα τελευταία δε λένε;;)
Και κάτι τελευταίο σχετικά με την δεύτερη θεματική και την ερώτηση της δραστηριότητας, επειδή διάβασα παραπάνω και το πεδίο είναι πολύ ευρύ, εγώ έκανα δραστηριότητα γλώσσας και όχι φυσικών επιστημών και αν θυμάμαι και καλά έκανα μόνο μία δραστηριότητα την οποία και ανέλυσα εκτενέστατα. Επίσης όσο για την ερώτηση του ΔΕΠΠΣ έκανα και θετική και αρνητική κριτική. Για την ιστορία στη δεύτερη θεματική πήρα 60....

Αποσυνδεδεμένος anjee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για μας?
« Απάντηση #223 στις: Ιούνιος 26, 2009, 02:53:29 μμ »
Γεια σας.
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλους /όλες που πέρασαν με επιτυχία την εξέταση και πολύ περισσότερο σε όσους καταφεραν τον πολυπόθητο διορισμό.Είμαι και εγώ μέσα στις επιτυχούσες, αν και δεν τα πήγα όσο καλά θα ήθελα. Επειδή είμαι πρωτάρα θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και όποιος μπορεί απαντά.
Πρώτα απ'όλα για τον υπολογισμό των μορίων αν έχω καταλάβει σωστά, αφαιρώ από τον τελικό βαθμό τη βάση της εξετασης;; Δηλαδή εγω που έχω τελικό βαθμό 69,42 :69,42-55=14,42 μόρια σωστά;;
Έχω σειρά 4362. Με αυτά τα μόρια και αυτή τη σειρά μάλλον αποκλείομαι από αναπληρώτρια έτσι; ( μη γελάσετε και μη "βρίσετε" η επλιδα πεθαίνει πάντα τελευταία δε λένε;;)
Και κάτι τελευταίο σχετικά με την δεύτερη θεματική και την ερώτηση της δραστηριότητας, επειδή διάβασα παραπάνω και το πεδίο είναι πολύ ευρύ, εγώ έκανα δραστηριότητα γλώσσας και όχι φυσικών επιστημών και αν θυμάμαι και καλά έκανα μόνο μία δραστηριότητα την οποία και ανέλυσα εκτενέστατα. Επίσης όσο για την ερώτηση του ΔΕΠΠΣ έκανα και θετική και αρνητική κριτική. Για την ιστορία στη δεύτερη θεματική πήρα 60....
Γεια σας.
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλους /όλες που πέρασαν με επιτυχία την εξέταση και πολύ περισσότερο σε όσους καταφεραν τον πολυπόθητο διορισμό.Είμαι και εγώ μέσα στις επιτυχούσες, αν και δεν τα πήγα όσο καλά θα ήθελα. Επειδή είμαι πρωτάρα θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και όποιος μπορεί απαντά.
Πρώτα απ'όλα για τον υπολογισμό των μορίων αν έχω καταλάβει σωστά, αφαιρώ από τον τελικό βαθμό τη βάση της εξετασης;; Δηλαδή εγω που έχω τελικό βαθμό 69,42 :69,42-55=14,42 μόρια σωστά;;
Έχω σειρά 4362. Με αυτά τα μόρια και αυτή τη σειρά μάλλον αποκλείομαι από αναπληρώτρια έτσι; ( μη γελάσετε και μη "βρίσετε" η επλιδα πεθαίνει πάντα τελευταία δε λένε;;)
Και κάτι τελευταίο σχετικά με την δεύτερη θεματική και την ερώτηση της δραστηριότητας, επειδή διάβασα παραπάνω και το πεδίο είναι πολύ ευρύ, εγώ έκανα δραστηριότητα γλώσσας και όχι φυσικών επιστημών και αν θυμάμαι και καλά έκανα μόνο μία δραστηριότητα την οποία και ανέλυσα εκτενέστατα. Επίσης όσο για την ερώτηση του ΔΕΠΠΣ έκανα και θετική και αρνητική κριτική. Για την ιστορία στη δεύτερη θεματική πήρα 60....
καλά γράψτε λάθος. Τώρα είδα ότι τα μόρια υπολογίζονται από το μέσο όρο των μαθημάτων χωρίς προσαυξήσεις άρα και χωρίς βαθμό πτυχίου άρα τα μόριά μου είναι 66,88-55=11,88!!  Τότε, να κάνω μια αφελή ερώτηση;; τι νόημα έχουν οι προσαξήσεις αν δεν μετράνε στα μόρια;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160492
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 725
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.