*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 264054 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος its me :-)

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #140 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 07:30:48 μμ »
Δε το ξεχωριζεις...απλα της ειδικότητας μου ήταν δύο φάσης και εγω ήμουν στη Β με το ΕΣΠΑ.Αν το έχει παρατηρησει κανείς άλλος στην ειδικότητα του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:48:29 »

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #141 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 07:31:07 μμ »
Της αγγλικής είναι μοιρασμένοι. Κάποιοι με ΕΣΠΑ κάποιοι κανονικοί.

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #142 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 07:32:29 μμ »
Στην  χρήση της λέξης "αντίστοιχα" είναι όλο το παιχνίδι. Απ' ότι φαίνεται, δεν πληρωνόμαστε αργίες, γιορτές, Χριστόυγεννα, Πάσχα... Μπάς και σωθεί κανα φράγκο και το βάλουν στην τσέπη.

Και σε αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ που δεν υπαρχουν αντίστοιχοι αναπληρωτες μέσω κρατικού προυπολογισμού ? π.χ. ΠΕ 32 υπαρχουν αναπληρωτές μόνο μέσω ΕΣΠΑ και ελάχιστοι μόνιμοι. Εκεί το αντίστοιχα πώς λειτουργεί ? ή δεν λειτουργεί ?

Μας κοροιδεύουν ! Αι στο δι@#&ο πια!
Σιχαμένοι !!!!

Τελικά οι καταγγελίες θα γίνουν ? Που μέχρι τώρα δουλευουμε χωρίς σύμβαση ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2010, 08:08:59 μμ από io »

Αποσυνδεδεμένος its me :-)

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #143 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:06:32 μμ »
αρα ουτε αγγλικοι ουτε πληροφορικάριοι είναι μεσα στο έγγραφο με το νεο σχεδιο(σελ 32)....παρολα αυτα ουτε συμβαση εχω παρει εγω απλά συμπληρωσα μια χαρτουρα 3 -4 χαρτιων που ελεγε διαφορα και ζητουσε διαφορα στοιχεια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:48:29 »

Αποσυνδεδεμένος kkamou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #144 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:12:51 μμ »
Προσεξτε κατι στις συμβασεις, στην αρχη λεει οτι θα εχουμε τις ιδιες αποδοχες με τους αλλους μηνιαιους που ανηκουν στην κατηγορια μας και μετα στο ιδιο κειμενο λεει οτι ο διευθυντης θα σημειωνει τις μερες που δουλεψαμε και θα τις στελνει στη διευθυνση.
το ενα ειναι αντιθετο απο το αλλο.

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #145 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:14:46 μμ »
αρα ουτε αγγλικοι ουτε πληροφορικάριοι είναι μεσα στο έγγραφο με το νεο σχεδιο(σελ 32)....παρολα αυτα ουτε συμβαση εχω παρει εγω απλά συμπληρωσα μια χαρτουρα 3 -4 χαρτιων που ελεγε διαφορα και ζητουσε διαφορα στοιχεια

Τι εννοείς; Ο οδηγός υλοποίησης αφορά όλες τις ειδικότητες. Αυτός είναι ο τρόπος που θα πληρωνόμαστε όλοι όσοι προσληφθήκαμε μέσω ΕΣΠΑ.

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #146 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:29:56 μμ »
Προσεξτε κατι στις συμβασεις, στην αρχη λεει οτι θα εχουμε τις ιδιες αποδοχες με τους αλλους μηνιαιους που ανηκουν στην κατηγορια μας και μετα στο ιδιο κειμενο λεει οτι ο διευθυντης θα σημειωνει τις μερες που δουλεψαμε και θα τις στελνει στη διευθυνση.
το ενα ειναι αντιθετο απο το αλλο.
Εμένα πάντως από το γραφείο της πρωτοβάθμιας που μίλησα προσωπικά την Παρασκευή το πρωί μου είπαν ότι θα πληρωνόμαστε κανονικά τις αργίες. Το μεσημέρι στο ολοήμερο που πήγα η διευθύντρια μου είπε για τους ενδεικτικούς πίνακες που τους έστειλαν για τους ΕΣΠΑ και με διαβεβαίωσε και πάλι ότι υπολογίζονται οι αργίες. Τι να πω? Τέτοιο μπέρδεμα πρώτη φορά!

Αποσυνδεδεμένος kkamou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #147 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:31:34 μμ »
αν διαβασεις την συμβαση θα μπερδευτης και γω τα ιδια ηξερα, αλλα η ανακοινωνη δεν ειναι ξεκαθαρη

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #148 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:40:56 μμ »
Όχι παιδιά δεν καταλάβανε....θα πληρωθούμε όλες τις μέρες οι ΑΚΩ όλα τα λεφτά και το επίδομά μας εμείς της ειδικής οτι δεν δίνει το ΕΣΠΑ το κράτος....εγώ πιστεύω οτι από Τρίτη τηλεφωνούμε στο υπουργείο...αλλά το θέμα είναι να ζητήσουμε πολιτική λύση...να ζητήσουμε ραντεβου με την Διαμαντοπούλου, να διαδηλώσουμε έξω από το υπουργείο///πως έκαναν της Ιταλικής και τους διόρισαν αμέσως;

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #149 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:44:28 μμ »
Επειδή είμαστε ΑΚΩ και ΑΜΩ, μου φαίνεται απίθανο να υπολογίζουν μόνο τις μέρες από το παρουσιολόγιο. Όπως αναφέρθηκε και αλλού, τι θα γίνει με όσους μειωμένου μοίρασαν  π.χ. 12 ώρες σε 4 μέρες ενώ άλλοι 10 ώρες σε 5 μέρες γιατί έτσι βόλευε το πρόγραμμα? Οι δεύτεροι θα πληρωθούν παραπάνω? Λογικά όχι. Ελπίζω το παρουσιολόγιο να είναι κάτι εντελώς τυπικό όπως με διαβεβαίωσαν πολλές φορές ως τώρα και οι αργίες και τα επιδόματα να πληρώνονται κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #150 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:56:46 μμ »
Η λεξη κλειδι για εμενα ειναι το αμειβονται αντιστοιχα.Πραγματικα δεν βγαινει ακρη.Πρεπει πρωτα να ενημερωθουμε επισημως.Ισως τα παρουσιολογια να ειναι κατι το τυπικο για να αποδεσμευσει τα λεφτα η Ε.Ε που πληρωνει για 5 μονο μερες την εβδομαδα ενω τις αργιες και τα δωρα να τα παιρνουμε απο τον κρατικο προυπολογισμο.Αλλωστε το ΕΣΠΑ ειναι συνχρηματοδοτουμενο...Βεβαια αν πραγματι πληρωνομαστε με την μερα εγω θα περιμενα να παρει θεση η ΔΟΕ και η ΟΛΜΕ πριν υπογραψω οποιαδηποτε συμβαση η παρουσιολογιο.

Αποσυνδεδεμένος its me :-)

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #151 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 09:10:29 μμ »
Συμφωνώ με gogona....μη περιμενουμε να έρθει μόνο του!!!και ο Αγιος Φοβερα Θελει!!!!

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #152 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 09:14:30 μμ »
παιδιά είμαστε παρα πολύ...αν συντονιστούμε και πάμε κάτω θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν....δεν θα μας κάνουν ωρομίσθιους με το έτσι θέλω....το πως εκταμισύουν αυτοί τα χρήματα από το κάθε πρόγραμμα είναι δικό τους πρόβλημα....θα πληρωθούμε κανονικά, και η προυπηρεσία κανονικά....ειδάλλως είμαστε θύματα παραπλάνησης και πολιτικής εξαπάτησης....

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #153 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 09:54:31 μμ »
Βρε παιδιά, όσες φορές έχω επικοινωνήσει με Πετροπούλου που είναι υπεύθυνη για τον τομέα της αισθητικής αγωγής με έχει διαβεβαιώσει ότι είμαστε κανονικοί αναπληρωτές με μισθολογικά κ εργασιακά δικαιώματα αναπληρωτών! το μόνο που αλλάζει είναι η συγχρηματοδότηση από το εσπα...!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159967
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 453
Σύνολο: 461

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.