*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 264058 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #826 στις: Μάρτιος 03, 2011, 04:36:10 μμ »
Β Αθηνας πρωτοβάθμια πλήρωσε Ιανουάριο...(ακω Πληροφορική)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:02:07 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #827 στις: Μάρτιος 04, 2011, 08:22:50 μμ »
ρε παιδιά...απλή απορία.....ακω αγγλικών εσπα είμαι και πληρώθηκα χθες τον Ιανουάριο....αλλά πείτε μου κάτι....δώρο χριστουγέννων πήρε κανείς?

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 408
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #828 στις: Μάρτιος 04, 2011, 10:39:43 μμ »
Έχετε κανένα νέο για την επιμόρφωση;Θα γίνει τελικά ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #829 στις: Μάρτιος 05, 2011, 01:14:55 πμ »
ρε παιδιά...απλή απορία.....ακω αγγλικών εσπα είμαι και πληρώθηκα χθες τον Ιανουάριο....αλλά πείτε μου κάτι....δώρο χριστουγέννων πήρε κανείς?

Χμμ...εμας μας εβαλαν δωρο Χριστουγεννων αρχες Ιανουαριου, που πληρωσαν Νοεμβριο και Δεκεμβριο, το δικο μου ηταν 70ευρω μολις κι ο μονος λογος που το ειδα ηταν επειδη ελεγξα την κινηση λογαριασμου, αλλιως δε θα το εντοπιζα με τιποτα!

Σε ποια διευθυνση εισαι, αν επιτρεπεται,μιας και πηρατε Ιανουαριο,να δουμε μην ερχεται κι η σειρα μας-λεμε τωρα;  :P

Γ' Αθηνας...ουδεν νεωτερο απο το δυτικο μετωπο! :-\ Ξερει κανεις τι εγινε χτες, πηγε κοσμος στα γραφεια της Πρωτοβαθμιας τελικα;
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:02:07 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #830 στις: Μάρτιος 05, 2011, 07:23:23 μμ »
ρε παιδιά...απλή απορία.....ακω αγγλικών εσπα είμαι και πληρώθηκα χθες τον Ιανουάριο....αλλά πείτε μου κάτι....δώρο χριστουγέννων πήρε κανείς?
Κι εμάς (Θεσσαλονίκη) μας πλήρωσαν το δώρο αρχές Γενάρη. Λίγα ήταν (δε θυμάμαι το ακριβές ποσό). Μήπως γι'αυτό δεν κατάλαβες ότι ήταν το δώρο.

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #831 στις: Μάρτιος 06, 2011, 12:57:44 μμ »
Σταθερά απλήρωτη για Γενάρη και Φλεβάρη περιμένω με αγωνία η ΔΟΕ ΟΛΜΕ να σπάσει τη σιωπή της παραμονές του Πάσχα και να κηρύξει επίσχεση εργασίας τη Μεγάλη Παρασκευή αμέσως μόλις πάρει το ΟΚ από το υπουργείο παιδείας οτι θα πληρωθεί τον Μαϊο ο Γενάρης!
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #832 στις: Μάρτιος 14, 2011, 04:43:02 μμ »
Σταθερά απλήρωτη για Γενάρη και Φλεβάρη περιμένω με αγωνία η ΔΟΕ ΟΛΜΕ να σπάσει τη σιωπή της παραμονές του Πάσχα και να κηρύξει επίσχεση εργασίας τη Μεγάλη Παρασκευή αμέσως μόλις πάρει το ΟΚ από το υπουργείο παιδείας οτι θα πληρωθεί τον Μαϊο ο Γενάρης!

δεν χρειάζεται να περιμένεις τη ΔΟΕ ΟΛΜΕ για την επισχεση. συναδελφοι απο διαφορες ειδικοτητες ήδη εχουν ξεκινησει. είναι στη κριση του καθενος..

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #833 στις: Μάρτιος 14, 2011, 11:48:09 μμ »
Μια πολύ καλή ιδέα μου έδωσε μια δασκάλα σήμερα στο σχολείο "Αφού δεν σας πληρώνουν αυτοί κι εσείς να μην παραδώσετε βαθμολογία" μου είπε και πράγματι σκέφτηκα ότι αυτή η λευκή απεργία θα είχε αρκετό αντίκτυπο διότι θα μάθαιναν τα αίσχη του υπουργείου οι γονείς όλων των μαθητών μας που νομίζουν ότι είμαστε και προνομιούχοι.
Μήπως να οργανώσουμε μαζικά κάτι παρόμοιο για το τέλος της χρονιάς μπας και δούμε εξόφληση πριν τον Σεπτέμβρη φέτος;
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #834 στις: Μάρτιος 15, 2011, 12:03:31 πμ »
Μια πολύ καλή ιδέα μου έδωσε μια δασκάλα σήμερα στο σχολείο "Αφού δεν σας πληρώνουν αυτοί κι εσείς να μην παραδώσετε βαθμολογία" μου είπε και πράγματι σκέφτηκα ότι αυτή η λευκή απεργία θα είχε αρκετό αντίκτυπο διότι θα μάθαιναν τα αίσχη του υπουργείου οι γονείς όλων των μαθητών μας που νομίζουν ότι είμαστε και προνομιούχοι.
Μήπως να οργανώσουμε μαζικά κάτι παρόμοιο για το τέλος της χρονιάς μπας και δούμε εξόφληση πριν τον Σεπτέμβρη φέτος;

Εμ αυτά κάνετε, και τα μυρίστηκε η  Αννούλα και οι ΠΕ19 δε βάζουμε βαθμούς, υποχρεωτικά...

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #835 στις: Μάρτιος 15, 2011, 12:12:59 πμ »
Εσείς δεν βάζετε βαθμούς διότι στο ψηφιακό σχολείο της Διαμάντως και του διαδραστικού πίνκα εξυπακούεται οτι οι μαθητές είναι σαϊνια στην πληροφορική και οι βαθμοί περιττεύουν.
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #836 στις: Μάρτιος 15, 2011, 12:18:25 πμ »
Εσείς δεν βάζετε βαθμούς διότι στο ψηφιακό σχολείο της Διαμάντως και του διαδραστικού πίνκα εξυπακούεται οτι οι μαθητές είναι σαϊνια στην πληροφορική και οι βαθμοί περιττεύουν.

Κακά τα ψέμματα, είναι... αυτό όμως οφείλεται στους άρτια καταρτισμένους εκπαιδευτικούς και όχι τόσο στον πλούσιο εξοπλισμό  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #837 στις: Μάρτιος 15, 2011, 12:33:04 πμ »
"Μα κύριε γίνεται να μην έχει wifi το μαγεμένο δάσος;" Αυτή η διαφήμιση με την άρτια εξοπλισμένη τάξη των 10 μαθητών εξπέρ στην τεχνολογία νομίζω εκφράζει ρεαλιστικότατα την πραγματικότητα της ελληνικής εκπαίδευσης των ΕΣΠΑ και των συγχωνεύσεων...
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #838 στις: Μάρτιος 15, 2011, 03:00:36 μμ »
http://www.doe.gr/index.php?categoryid=17&p2_articleid=7882

και η επίσχεση της ΔΟΕ

Αποσυνδεδεμένος sw1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #839 στις: Μάρτιος 19, 2011, 01:21:45 μμ »
Καλησπέρα. Έχει καταλάβει κανείς τί γίνεται με το ποσό των 176e που δικαιώθηκε από τον Άρειο Πάγο και το δικαιούνται και οι αναπληρωτές? Από ό,τι διάβασα, πρόκειται για χρήματα που παρακρατούνταν παρανόμως κάθε μήνα για συνταξιοδοτικές εισφορές από τους αναπληρωτές.
Όποιος γνωρίζει περισσότερα ας ενημερώσει.
Ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159971
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 672
Σύνολο: 679

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.