*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014  (Αναγνώστηκε 115834 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #294 στις: Ιούλιος 28, 2014, 01:58:26 πμ »
Επειδή εδώ μέσα ΠΟΛΛΟΊ -ευτυχώς όχι όλοι- βγάζουν αυθαίρετα συμπεράσματα και τα παρουσιάζουν ως δεδομένα...σε πληροφορώ συνάδελφε ότι έχω πάρα πολλά μόρια. Βρίσκομαι στην κορυφή του πίνακα αναπληρωτών αμέσως μετά τις ειδικές κατηγορίες. Έχω συμπληρώσει 60+ μήνες προϋπηρεσία, είμαι στο δημόσιο σχολείο εδώ και 7 χρόνια και φεύγω πάντα από την Α φάση. Με 3 επιτυχίες ασεπ, χωρις πδς και 2 χρόνια σε δυσπρόσιτα έχω ένα λόγο παραπάνω να λέω πως αρκετά με χρησιμοποίησε το κ@@οκρατος και πρέπει -όπως και οι άλλοι συνάδελφοί μου- να δικαιωθούμε.
  Κουίζ: Παρουσιαζόμαστε  3 άτομα για να καλυφθούν κενά σε 4-5 σχολεία. Το ένα σχολείο είναι από αυτά που ονομάζουμε δυσπρόσιτα. το άλλο είναι σε πόλη του νομού, και κάποιος πρέπει να καλύψει 2 σχολεία που δεν θεωρούνται δυπρόσιτα αλλά απέχουν 70 χλμ το ένα από το άλλο και 35 χλμ το καθένα από την πρωτεύουσα του νομού σε αντίθετες κατευθύνσεις. Όλα τα σχολεία μοριοδοτούνται το ίδιο. Τι επιλέγεις; Εγώ πάλι βρέθηκα σε εκείνα τα δύο σχολεία...
Και φυσικά τώρα αναδρομικά αυτός που του κλήρωσε το δυσπρόσιτο έχει κάθε δικαίωμα να πάρει την διπλή του μοριοδότηση  >:(. (Είμαι  τα ίδια χρόνια με εσένα στο σχολέιο , έχω τις ίδιες επιτυχίες στον ΑΣΕΠ αλλά ποιος μετράει;)
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:31:28 »

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #295 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:02:49 πμ »
            Οι αναπληρωτές αυτή τη φορά θα είναι πολλοί…
Πάρα πολλοί…
Που μεταφράζεται σε πάρα πολλούς ψήφους!
Χιλιάδες ψήφους…
 Βλέπω επιστολές πάνε κι έρχονται!
            Μη σας φανεί παράξενο να …ξεκλειδώσει η προϋπηρεσία των αναπληρωτών, κατόπιν ενεργειών του…
            Καθόλου παράξενο!
            Μπας και σώσουμε την καρέκλα!

Αρα θελει να επανεκλεγει. Αρα μπορει να γινει ξεκλειδωμα με αντικατασταση του "30-06-2010" σε "04-07-2014", αλλα δε θα γινει αναδρομικος διπλασιασμος γιατι αυτο θα προκαλεσει γενικη κατακραυγη (εκτος της μειοψηφιας που εργαστηκε σε δυσπροσιτα, με φωτεινη εξαιρεση τη lillie).

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #296 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:06:00 πμ »
Το εκαναν επειδη περιμεναν να εφαρμοστει ο 3848! Τα μορια προυπηρεσιας στα δυσπροσιτα δεν μετρουν διπλα στους διορισμους αλλα μονο στους αναπληρωτες, αρα δεν εχουν κανενα νοημα για διορισμο με τον 3848.

Αναδρομικη εφαρμογη ειναι αδιανοητη και θα γινει μονο εκ του πονηρου. Εσενα μπορει να σε βολευει γιατι δεν εισαι ψηλα στον πινακα (καποιος που ειναι ψηλα οπως η fotini18 δε θα επηρεαστει ειτε τα μορια της μετρησουν διπλα ειτε οχι), αλλα δε θα κοιταξουμε τι βολευει τον εναν. Αλλα τι λεω, αυτο ειπε ο Λοβερδος: για να δωσουμε δουλεια στο βυσμα μας, θα καταπατησουμε την αρχη της ισοτητας...

Οσοι ζητουσατε ανοιγμα των πινακων χωρις ταυτοχρονη εφαρμογη του νεου νομου, χαστε τωρα τη σειρα σας για να βολευτουν "συναδελφοι" οπως η Syllas που δεν εχουν προβλημα ν'αλλαζουν οι νομοι σε μια νυχτα αρκει να τους βολευουν προσωπικα... ::)
πραγματικά δεν με νοιάζει αν θα ανοίξουν ή όχι οι πίνακες, ας δώσω ξανά ασεπ (τόσα έχω δώσει), ας πάω ξανά σε δυσπρόσιτο, ας κάτσω σπίτι μου, έχω συμβιβαστεί με όλα τα σενάρια, εσύ που θέλεις ένα μόνο σενάριο κάτσε να μας πείθεις γιατί δεν πρέπει να διπλασιαστούν τα μόρια αναδρομικά. Συναδερφικά χαιρετώ!

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #297 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:07:16 πμ »
ο Patreas είναι πολύ μα πολύ μέσα στα πράγματα. και μπράβο στο παλικάρι που έχει τα .....απαραίτητα εφόδια και τα γράφει. του βγάζω το καπέλο. καληνύχτα σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:31:28 »

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #298 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:09:49 πμ »
ο καθένας έχει την αποψή του σεβαστή
Μια σκέψη αν θελήσουν να ανοίξουν οι πίνακες ίσως το κάνει να μετράνε τα μόρια από το νέο σχ έτος 2014-2015 οπότε όλοι πλέον θα γνωρίζουν

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #299 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:12:17 πμ »
ο Καψαλάκης λέει σε μετάφραση το εξής

επειδή έχουμε εκλογές αιρετών ο μπράτης πιέζει για άνοιγμα των πινάκων για να πάρει τους ψήφους των άπειρων αναπληρωτών και μπορεί να το πετύχει αφού πράσινος είναι και ο μπράτης πράσινη και η ηγεσία του υπουργείου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2014, 02:15:18 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #300 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:16:02 πμ »
  Κουίζ: Παρουσιαζόμαστε  3 άτομα για να καλυφθούν κενά σε 4-5 σχολεία. Το ένα σχολείο είναι από αυτά που ονομάζουμε δυσπρόσιτα. το άλλο είναι σε πόλη του νομού, και κάποιος πρέπει να καλύψει 2 σχολεία που δεν θεωρούνται δυπρόσιτα αλλά απέχουν 70 χλμ το ένα από το άλλο και 35 χλμ το καθένα από την πρωτεύουσα του νομού σε αντίθετες κατευθύνσεις. Όλα τα σχολεία μοριοδοτούνται το ίδιο. Τι επιλέγεις; Εγώ πάλι βρέθηκα σε εκείνα τα δύο σχολεία...
Και φυσικά τώρα αναδρομικά αυτός που του κλήρωσε το δυσπρόσιτο έχει κάθε δικαίωμα να πάρει την διπλή του μοριοδότηση  >:(. (Είμαι  τα ίδια χρόνια με εσένα στο σχολέιο , έχω τις ίδιες επιτυχίες στον ΑΣΕΠ αλλά ποιος μετράει;)
 
@aghathi, γι' αυτό δε θέλεις να μετρήσουν αναδρομικά τα δυσπρόσιτα; Επειδή σε πήραν σ' αυτά τα 2 που δε θεωρούνταν δυσπρόσιτα; Επειδή, νόμιζα ότι παρόλο που θα σε σύμφερε, αν μετρούσαν αναδρομικά, δε θέλεις να γίνει από αίσθημα δικαίου προς τους άλλους!  ;D Μάλιστα...
Κάποιοι είναι λοβερδικότεροι του λοβέρδου! Η εντοπιότητα για κάποιους που θα παρακάμψουν κάθε πίνακα και σειρά δε σε πειράζει! Καλά...ας μην το κουράζουμε άλλο. Ό,τι αποφασίσουν τα μεγάλα αφεντικά!!!
 Εμάς ούτε μας ρωτάει κανείς ούτε μετράνε τι κάνουμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2014, 02:22:50 πμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #301 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:16:44 πμ »
ειδικά αυτό κουκουρούκου, είναι το πλέον αδύνατον να γίνει! για τι άνοιγμα θα μιλάμε τότε δηλαδή; αν είναι δυνατόν ρε παιδιά , τι διαβάζουμε τώρα; δηλαδή 4 χρόνια(2010-2014) σβήνονται από τον χάρτη, γιατί έτσι; θα αλαλιάσουμε τελείως; τέλος πάντων δεν προκύπτει από πουθενά αυτό και τελος.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #302 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:17:40 πμ »
αναδρομικός διπλασιασμός δεν παίζει

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #303 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:18:02 πμ »
ναι αλλά αυτό kukuruku ευνοεί αυτούς που επέλεξαν να μη δουλέψουν την περίοδο 2010-14 και αδικεί όσους δούλεψαν... άρα και πάλι αδιέξοδο....!

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #304 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:26:39 πμ »
ειδικά αυτό κουκουρούκου, είναι το πλέον αδύνατον να γίνει! για τι άνοιγμα θα μιλάμε τότε δηλαδή; αν είναι δυνατόν ρε παιδιά , τι διαβάζουμε τώρα; δηλαδή 4 χρόνια(2010-2014) σβήνονται από τον χάρτη, γιατί έτσι; θα αλαλιάσουμε τελείως; τέλος πάντων δεν προκύπτει από πουθενά αυτό και τελος.
και τι είναι λογικό σε αυτό το υπουργείο; Απλά λέω ότι αν δεν θέλει να μην έχει προβλήματα με προσφυγές από άτομα που πατώντας στο παρον νόμο δεν επέλεξαν να πάνε μακρυά γιατί δεν μετρούσαν τα μόρια τώρα να ανοίξει τους πίνακες και με 2πλασια μόρια για δυσπρ. αλλά όπως λες να "σβήσει" 4 χρόνια προυπηρεσίας 2010-2014 τα οποία θα μετρήσει όταν γίνει ασεπ...

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #305 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:29:17 πμ »
Σφάλμα 2ο : Κάποιος συμβουλάτορας (Σ.Σ. τους τρώμε στην μάπα εν ενεργεία, τους τρώμε και συνταξιούχους) του προτείνει να πει ότι θα δώσει την μαγική λύση λαμβάνοντας υπόψη την εντοπιότητα: http://www.minedu.gov.gr/grafeio-typoy-kai-dimosion-sxeseon-main/deltia-typoy-main/11512-11-07-14-alpha.html

"Η Αθωνιάδα Σχολή είναι το πρώτο θέμα που έχουν. Είναι ίδιο με αυτό που είχε και το Αιγαίο και όλες οι ορεινές περιοχές. Δεν πάνε οι αναπληρωτές καθηγητές στην ώρα τους. Γενάρη μήνα πέρσι δεν είχαν αναπληρωτή καθηγητή στη Φυσική."

Δεν ηξερε ο Λοβερδος οτι το υπουργειο ηταν αυτο που δεν εστειλε καθηγητη μεχρι τον Γεναρη; Ριχνει την ευθυνη στους αναπληρωτες, οταν το υπουργειο δεν ειχε κανει προσληψεις!

Να βολεψει τους δικους του θελει ο ανθρωπος, οχι να εξασφαλισει εκπαιδευτικους για τα δυσπροσιτα.

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #306 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:32:08 πμ »
αδικια είναι ότι και να κανει οποια αλλαγη γίνει και προσωπικά και μένα με συμφέρει να μετρησει αναδρομικά μορια από 2010-2014 αλλά εγώ επέλεξα να δουλέψω ξέρωντας ότι δεν μετράνε άλλοι επέλεξαν να μη δουλέψουν η να βρούνε μια άλλη δουλειά περιμένοντας ασεπ ποιός από αυτούς έχει άδικο;
οπότε ίσως το δίκαιο να ανοίξει τους πίνακες ΑΝ τους ανοίξει από τη νέα σχολική χρονιά

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών 2014
« Απάντηση #307 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:37:26 πμ »
@aghathi, γι' αυτό δε θέλεις να μετρήσουν αναδρομικά τα δυσπρόσιτα; Επειδή σε πήραν σ' αυτά τα 2 που δε θεωρούνταν δυσπρόσιτα; Επειδή, άλλα μας έγραψες πριν, ότι παρόλο που θα σε σύμφερε, αν μετρούσαν αναδρομικά, δε θέλεις να γίνει από αίσθημα δικαίου προς τους άλλους!  ;D Μάλιστα...
Κάποιοι είναι λοβερδικότεροι του λοβέρδου! Η εντοπιότητα για κάποιους που θα παρακάμψουν κάθε πίνακα και σειρά δε σε πειράζει! Καλά...ας μην το κουράζουμε άλλο. Ό,τι αποφασίσουν τα μεγάλα αφεντικά!!!
 Εμάς ούτε μας ρωτάει κανείς ούτε μετράνε τι κάνουμε...
??? ??? ??? ??? ??? ??? Πότε έγραψα ότι θα με συνέφερε αλλά.. ;
Το παράδειγμα που ανέφερα ήταν για να δείξω ότι πολλοί βρέθηκαν σε "δυσπρόσιτα " εντελώς συμπτωματικά, άλλους ίσως τους εξυπηρετούσε άλλους όχι. Ειδικά από το 2010 και επειτα ήταν η τελευταία επιλογή των περισσότερων και άλλωστε για αυτό χρειάστηκε τώρα να αναγγελθεί η εκ νέου διπλή μοριοδότησή τους γιατί εν μέσω κρίσης και με κλειδωμένους πίνακες ελάχιστοι δέχονταν να πάνε σε δυσπροσιτες περιοχές. Δεν πρόκειται για κανενός είδους προσωπική πικρία. Τα δυσπρόσιτα δεν τα διάλεξαν πολλοί από πατριωτισμό και δεν ήταν πάντα η χειρότερη τοποθέτηση, ούτε είναι κανένα είδος παράσημου να δοθεί αναδρομικά. Αν γνωρίζω ότι κάποια περιοχή έχει διπλή μοριοδότηση ίσως την επιδιώξω αλλιώς κάνω το καλύτερο που μπορώ για να είμαι κοντά στο σπίτι μου ή για να έχω λιγότερα έξοδα.
Γι αυτό έγραψα και πιο πριν ότι πρέπει να βρεθεί τρόπος αν ανοίξουν οι πίνακες να υπάρχουν όσο το δυνατόν λιγότερες αδικίες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2014, 03:27:20 πμ από aghathi »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 736
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 690
Σύνολο: 697

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.