*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166511 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Simple ευχαριστούμε για την επιβεβαίωση των όσων ανέφερε ο συνάδελφος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Angie18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορούμε να μάθουμε ότι ο φάκελός μας είναι πλήρης και αν κάποιος που έχει καταθέσει Ιούνιο τα δικαιολογητικά έχει ενημέρωση ότι ο φάκελός του είναι πλήρης. Εγώ ούτε τηλεφωνικά μπορώ να επικοινωνήσω κι ας επιμένω απίστευτα, ούτε ηλεκτρονικά λαμβάνω κάποια απάντηση και στην on line πορεία δεν μου εμφανίζεται απολύτως τίποτα. Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Παιδιά δε νομίζω πως δέχονται στις δευτεροβάθμιες αντίγραφα αναγνώρισης.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Και σε μένα σήμερα απάντησαν στο δεύτερο mail λέγοντας μου ότι η διαδικασία προχωρά με σειρά προτεραιοτητας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Angie18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλά πάμε...

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επιβεβαιώνω τα γραφόμενα του dimkouk. Στη 2η συνάντηση που είχα με τον Παπαβλασόπουλο την Τετάρτη 29 Ιουλίου, είχε αναφερθεί σε ενέργειες οι οποίες μπορεί να λάβουν χώρα για τους απόφοιτους του Μαΐου 2015, σε περίπτωση που δεν είναι έτοιμη η πράξη αναγνώρισης. Μου είχε αποκλείσει το ενδεχόμενο κάποιας βεβαίωσης (ενδεχόμενο που συζητούσαμε στο topic), αλλά με παρέπεμψε σε συνάντηση αυτή την εβδομάδα (την οποία, λόγω οικονομικών δυσπραγιών, δεν μπόρεσα να τηρήσω). Παραθέτω και την απάντηση που είχα γράψει εδώ:Dimkouk, ευχαριστούμε για τα θετικά νέα. Μάλλον, η πρόταση του Παπαβλασόπουλου θα μου γινόταν γνωστή εάν κατόρθωνα να τον συναντούσα χθες ή προχθές.
Μακάρι να είναι όντως έτσι αλλά διερωτομαι θα μας ειδοποιησουν αυτοι για να λάβουμε τα συγκεκριμενα αντίγραφα ή θα πρέπει να κινηθουμε εμείς (κ αν κινηθουμε εμεις πως θα το ζητησουμε αφου δεν απαντουν ποτε στα τηλ :(  Επίσης στη δευτεροβάμθια θα γινει δεκτό ένα τετοι έγγραφο??

Αποσυνδεδεμένος giotafyt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://diavgeia.gov.gr/doc/7ΕΧΤΟΞΛΔ-ΞΛΥ?inline=true

Βγήκε η υπουργική απόφαση για τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγή.

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
https://diavgeia.gov.gr/doc/7ΕΧΤΟΞΛΔ-ΞΛΥ?inline=true

Βγήκε η υπουργική απόφαση για τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγή.

Αν διαβάζω καλά, όλα του εξωτερικού που είναι ένας χρόνος και χωρίς πρακτική άσκηση πάνε στο καλάθι????????
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος elenidaskala

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν διαβάζω καλά, όλα του εξωτερικού που είναι ένας χρόνος και χωρίς πρακτική άσκηση πάνε στο καλάθι????????

Όλοι οι μεταπτυχιακοί-διδακτορικοί τίτλοι των υποψηφίων αναπληρωτών για ένταξη
στους πίνακες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ) καθώς και του ΕΕΠ-ΕΒΠ πλην όσων αναγράφουν ρητά Ειδική Αγωγή ή Σχολική Ψυχολογία, εξετάζονται ως προς τη
συνάφειά τους με την ΕΑΕ, από την αρμόδια Επιτροπή του ΙΕΠ.

Εκτός από τα μεταπτυχιακά εξωτερικού υπήρξαν πολλές περιπτώσεις από σχολές εσωτερικού που μετέτρεπαν άσχετα ΜΠΣ σε μεταπτυχιακά ΕΑΕ με τελείως άσχετα μαθήματα έχοντας μια διπλωματική μόνο κοντά στο συγκεκριμένο αντικείμενο. Νομίζω πως κατά κύριο λόγο αυτές τις περιπτώσεις αφορά η ΥΑ.

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Αν διαβάζω καλά, όλα του εξωτερικού που είναι ένας χρόνος και χωρίς πρακτική άσκηση πάνε στο καλάθι????????

και επανέρχομαι... δηλαδή  στους συναδέλφους που είναι σε εκκρεμότητα στο ΔΟΑΤΑΠ η αναγνώριση  από ειδική Λευκωσίας πέρνουν πλέον την ευχή τους?????
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος elenidaskala

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
και επανέρχομαι... δηλαδή  στους συναδέλφους που είναι σε εκκρεμότητα στο ΔΟΑΤΑΠ η αναγνώριση  από ειδική Λευκωσίας πέρνουν πλέον την ευχή τους?????

Θα αναγνωριστεί κανονικά και θα μπει στους πίνακες. Το Λευκωσίας έχει περάσει όλα τα "κρας τεστ". Προσπάθησαν να το ανακόψουν πιο παλιά με την καθυστέρηση αναγνώρισης για μια σφραγίδα, αλλά μάταια. Είναι τυπικότατοι.
 Δες το παραπάνω ποστ μου. Θεωρώ πως η ΥΑ έγινε για τα άσχετα ΜΠΣ του εσωτερικού κυρίως, που τα βαφτίζουν ΕΑΕ με μια διπλωματική (μόνο) σχετική με το αντικείμενο.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2015, 09:54:43 μμ από δηιάνειρα »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ


Εκτός από τα μεταπτυχιακά εξωτερικού υπήρξαν πολλές περιπτώσεις από σχολές εσωτερικού που μετέτρεπαν άσχετα ΜΠΣ σε μεταπτυχιακά ΕΑΕ με τελείως άσχετα μαθήματα έχοντας μια διπλωματική μόνο κοντά στο συγκεκριμένο αντικείμενο. Νομίζω πως κατά κύριο λόγο αυτές τις περιπτώσεις αφορά η ΥΑ.

Γνωρίζεις κάποιο ελληνικό μεταπτυχιακό ειδικής που είναι άσχετο;Γιατί εγώ δεν γνωρίζω κανένα

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Όλοι οι μεταπτυχιακοί-διδακτορικοί τίτλοι των υποψηφίων αναπληρωτών για ένταξη
στους πίνακες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ) καθώς και του ΕΕΠ-ΕΒΠ πλην όσων αναγράφουν ρητά Ειδική Αγωγή ή Σχολική Ψυχολογία, εξετάζονται ως προς τη
συνάφειά τους με την ΕΑΕ, από την αρμόδια Επιτροπή του ΙΕΠ.

Εκτός από τα μεταπτυχιακά εξωτερικού υπήρξαν πολλές περιπτώσεις από σχολές εσωτερικού που μετέτρεπαν άσχετα ΜΠΣ σε μεταπτυχιακά ΕΑΕ με τελείως άσχετα μαθήματα έχοντας μια διπλωματική μόνο κοντά στο συγκεκριμένο αντικείμενο. Νομίζω πως κατά κύριο λόγο αυτές τις περιπτώσεις αφορά η ΥΑ.
Δηλαδη το δικό μας που ο τίτλος ειναι καθαρά στην ειδικη αγωγή δεν θα εξεταστεί;; Δεν εχει πρόβλημα;;
Και για όσους έχουμε πάρει τα δυο μαθηματα αντί για διπλωματική πάλι δεν έχουμε πρόβλημα;;;
Τι συμβαίνει πια;; Να ηρεμήσουμε δεν μπορούμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2015, 08:27:15 μμ από marilou1981 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160393
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 675
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.