*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4348785 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12432 στις: Δεκέμβριος 23, 2014, 09:25:03 μμ »
Αν δεν δημοσιευτεί σε ΦΕΚ αύριο και προκυρηχθούν εκλογές την Δευτέρα τότε τι γίνεται; έχει πάρει υπογραφές και προφανώς είναι στο ΕΤ αυτή την στιγμή για δημοσίευση. Δημοσιεύεται μετά τις εκλογές ή ανακαλέιται; από ό,τι διαβάζω το πρώτο και ελπίζω το πρώτο!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:07 »

Αποσυνδεδεμένος epe06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12433 στις: Δεκέμβριος 23, 2014, 09:44:23 μμ »
τιποτα δν ανακαλείται! θα βγει κανονικά το φεκ!

Αποσυνδεδεμένος anasteli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12434 στις: Δεκέμβριος 23, 2014, 11:44:23 μμ »
Η ξεφτίλα συνεχίζεται. ντροπή στον Λοβερδο που συνέχισε το αίσχος...
Για άλλη μια φορά η ίδια ξεφτίλα. Ονόματα χωρίς μόρια, χωρίς να ξέρει κανένας πως έγινε η επιλογή, τι είδους ενστάσεις ικανοποιήθηκαν και με τι κριτήρια. Πιστεύω ότι λόγω εκλογών, δε θα προλάβουν πλέον να θεσπίσουν τις οργανικές θέσεις, οπότε λυπάμε που το λέω για τους συναδέλφους, πιθανόν όλη η διαδικασία κάποια στιγμή να ακυρωθεί. Αν βέβαια έχουμε αλλαγή ηγεσίας μετά τις εκλογές και όντως καταργηθούνε οι μνημονιακοί νόμοι ένας από τους οποίους ήταν και οι "υποχρεωτικές" μετατάξεις.

Αποσυνδεδεμένος freespirit

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12435 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 08:09:51 πμ »
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ , ΘΕΩΡΏΝΤΑΣ ΟΤΙ Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΡΡΙΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ  ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΚΔΙΚΑΣΤΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΣΤΑ  ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ,ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑ ΤΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗ.ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ ΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ  ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΕ ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ. ΑΥΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΗΤΑΝ ΤΑ 1000 ΕΥΡΩ ΤΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΧΑΜΕΝΑ  ΚΑΘΩΣ Η ΔΙΚΗ ΤΩΡΑ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:07 »

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12436 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 09:53:13 πμ »
Δικαιώθηκα και εγώ. Μετά από 3 ενστάσεις, αφού 18 άτομα με λιγότερα μόρια από εμένα είχαν πάρει μετάταξη στην πρώτη προτίμηση μου.
Δεν δικαιώθηκα μέσω της ένστασης. Είμαι από αυτούς που έχουν δικαιωθεί δικαστικά εδώ και τρεις μήνες μετά από πολύ κόπο, με χρηματικό και ψυχολογικό κόστος. Από την γνωστοποίηση της απόφασης περίμενα την εφαρμογή της. Δεν έβλεπα τίποτα παρά τις ερωτήσεις μου. Συνέχισα τον αγώνα με καταγγελίες στα αρμόδια όργανα (και πάλι προσφυγή στο δικαστήριο αλλά και στον επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης). Τα περιθώρια είχαν στενέψει και την Παρασκευή με επίσημο email έμαθα την εφαρμογή της δικαστικής απόφασης.

Συγχαρητήρια σε όλους.

Τα μόρια έπρεπε και πρέπει να δημοσιοποιηθούν. Τα μόρια όλων όσων έχουν πάρει μετάταξη έως τώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 24, 2014, 09:56:57 πμ από black21 »

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1717
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12437 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 11:03:04 πμ »
Αρχικά η πρόθεση ήταν οι μετατάξεις να γίνουν εντός ΠΥΣΔΕ, εντός περιφέρεις και μετά σε όλη την Ελλάδα σε συνάρτηση με τα κενά-πλεονάσματα που είχαν δηλώσει οι Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. αντίστοιχα.Αυτό λέει και ο νόμος αν κάποιος διαβάσει προσεκτικά και βάλει και την κοινή λογική.
Κανείς δεν ενημέρωσε αυτούς που σχεδίασαν την ιστοσελίδα στην οποία έγιναν οι αιτήσεις ότι έπρεπε να απαγορεύεται η δήλωση άλλης περιοχής. Κάπου εκεί το πράγμα "ξέφυγε". Και έγινε ο χαμός γιατί πολλές Δευτεροβάθμιες δεν έδωσαν πλεονάσματα στις ειδικότητες αυτές με αποτέλεσμα να μην μπορούν να πάρουν μετάταξη άνθρωποι με 3πλάσια μόρια από άλλους οι οποίοι ήταν τυχεροί και ήταν σε περιοχές στις οποίες δόθηκαν πλεονάσματα.

Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το εξής: Έλεγε η αίτηση "ανήκω στη ΔΔΕ ... " και στο ερωτηματικό που είχε δίπλα ως βοήθεια έλεγε "υπηρετώ στην περιοχή ... " και όσοι ήταν αποσπασμένοι στο Υπουργείο δηλώσανε Β Αθήνας ενώ ανήκαν σε άλλη περιοχή. Οπότε πήραν αμέσως μετάταξη στην Α/θμια Β Αθήνας!

Το Φ.Ε.Κ. θα βγει σύντομα.

Καλές γιορτές!



Αποσυνδεδεμένος anexikratis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12438 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 11:31:03 πμ »
Αρχικά η πρόθεση ήταν οι μετατάξεις να γίνουν εντός ΠΥΣΔΕ, εντός περιφέρεις και μετά σε όλη την Ελλάδα σε συνάρτηση με τα κενά-πλεονάσματα που είχαν δηλώσει οι Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. αντίστοιχα.Αυτό λέει και ο νόμος αν κάποιος διαβάσει προσεκτικά και βάλει και την κοινή λογική.


Καλές γιορτές σε όλους με χαρούμενα νέα!
Προφανώς και δεν το έλεγε κανένας νόμος (άλλα έλεγε ο μνημονιακός νόμος) ,αλλά η λογική του παραλόγου και της αυθαιρεσίας, γι' αυτό και πιστεύω, όσοι πήγαν δικαστικά θα δικαιωθούν ,εάν δεν δικαιώθηκαν με τις ενστάσεις. Αλλά δεν είναι ανάγκη να ξαναρχίσει αυτή η συζήτηση.
Για τον φίλο που λέει ότι εάν καταργηθεί ο νόμος του μνημονίου από την επόμενη κυβέρνηση, έχω την εντύπωση ότι,
 οι νόμοι μπορεί να καταργηθούν ,οι συνέπειες τους όμως εξακολουθούν να ισχύουν, μέχρι να υπάρξει και εφόσον υπάρξει, νέα νομοθεσία. 
Όποιος μπορεί να μάθει εάν έχει όντως αποσταλεί για ΦΕΚ ή πότε παίρνει σειρά για δημοσίευση στο ΕΤ ας πει ,μην μας τρώει η αγωνία. Μπορεί να γίνουν υπηρεσιακές μεταβολές εάν προκηρυχθούν εκλογές ή αυτό ίσχυε μόνο για της Ευρωεκλογές και τις Δημοτικές;   
Και πάλι καλή χρονιά σε όλους :)

Αποσυνδεδεμένος francaise

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12439 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 12:52:43 μμ »
Συνάδελφοι,θα ήθελα να θέσω έναν προβληματισμό:όσοι πήραμε μετάταξη στην ίδια περιοχή μετάθεσης με την ελπίδα μιας οργανικής ,ενώ προηγηθήκαμε στις μετατάξεις και ήμαστε οι μόνοι που καταφανώς δεν μετακινηθήκαμε βυσματικά,βρισκόμαστε να κινδυνεύουμε και πάλι να βρεθούμε χωρίς οργανική !!!Κι όλα αυτά γιατί διενεργούνται ασύστολα καθαρές"μεταθέσεις " τότε από
Αρβανιτόπουλο και τώρα από Λοβέρδο.Κάποιοι πήραν μετάθεση πλαγίως,εμάς όμως μας ενέπαιξαν .

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12440 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 01:25:26 μμ »
Αρχικά η πρόθεση ήταν οι μετατάξεις να γίνουν εντός ΠΥΣΔΕ, εντός περιφέρεις και μετά σε όλη την Ελλάδα σε συνάρτηση με τα κενά-πλεονάσματα που είχαν δηλώσει οι Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. αντίστοιχα.Αυτό λέει και ο νόμος αν κάποιος διαβάσει προσεκτικά και βάλει και την κοινή λογική.
Κανείς δεν ενημέρωσε αυτούς που σχεδίασαν την ιστοσελίδα στην οποία έγιναν οι αιτήσεις ότι έπρεπε να απαγορεύεται η δήλωση άλλης περιοχής. Κάπου εκεί το πράγμα "ξέφυγε". Και έγινε ο χαμός γιατί πολλές Δευτεροβάθμιες δεν έδωσαν πλεονάσματα στις ειδικότητες αυτές με αποτέλεσμα να μην μπορούν να πάρουν μετάταξη άνθρωποι με 3πλάσια μόρια από άλλους οι οποίοι ήταν τυχεροί και ήταν σε περιοχές στις οποίες δόθηκαν πλεονάσματα.

Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το εξής: Έλεγε η αίτηση "ανήκω στη ΔΔΕ ... " και στο ερωτηματικό που είχε δίπλα ως βοήθεια έλεγε "υπηρετώ στην περιοχή ... " και όσοι ήταν αποσπασμένοι στο Υπουργείο δηλώσανε Β Αθήνας ενώ ανήκαν σε άλλη περιοχή. Οπότε πήραν αμέσως μετάταξη στην Α/θμια Β Αθήνας!

Το Φ.Ε.Κ. θα βγει σύντομα.

Καλές γιορτές!

Η δικαστική απόφαση, μεταξύ άλλων, αναφέρει ότι δεν ισχύει το ότι έχουν προτεραιότητα έναντι των άλλων αιτούντων για μετάταξη, όσοι ανήκουν οργανικά στα όρια της περιφέρειας...

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12441 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 01:44:20 μμ »
Δικαιώθηκα και εγώ. Μετά από 3 ενστάσεις, αφού 18 άτομα με λιγότερα μόρια από εμένα είχαν πάρει μετάταξη στην πρώτη προτίμηση μου.
Δεν δικαιώθηκα μέσω της ένστασης. Είμαι από αυτούς που έχουν δικαιωθεί δικαστικά εδώ και τρεις μήνες μετά από πολύ κόπο, με χρηματικό και ψυχολογικό κόστος. Από την γνωστοποίηση της απόφασης περίμενα την εφαρμογή της. Δεν έβλεπα τίποτα παρά τις ερωτήσεις μου. Συνέχισα τον αγώνα με καταγγελίες στα αρμόδια όργανα (και πάλι προσφυγή στο δικαστήριο αλλά και στον επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης). Τα περιθώρια είχαν στενέψει και την Παρασκευή με επίσημο email έμαθα την εφαρμογή της δικαστικής απόφασης.

Συγχαρητήρια σε όλους.

Τα μόρια έπρεπε και πρέπει να δημοσιοποιηθούν. Τα μόρια όλων όσων έχουν πάρει μετάταξη έως τώρα.
Έχεις την καλοσύνη να αναφέρεις το σκεπτικό της απόφασης; Όπως επίσης τι ακριβώς ζητούσες;

Ευχαριστώ
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12442 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 03:26:44 μμ »
Και κάτι άλλο, πέρα από δικαστικές αποφάσεις, ο γενικός νόμος περί μετατάξεων δεν δίνει προτεραιότητα σε αυτούς που ανήκουν στο ίδιο ΠΥΣΔΕ ή στην περιφέρεια. Οι μετατάξεις εδω και πάρα πολλά χρόνια είναι ελεύθερες. Ο εργαζόμενος μετακινείται σε οποιαδήποτε περιοχή επιθυμεί, δεδομένου ότι έχει τα προσόντα και υπάρχει κενή θέση. Αυτή η "καινοτομία" (περί προτεραιότητας όσων ανήκουν στο ίδιο ΠΥΣΔΕ κ.λπ.) εμφανίστηκε για πρώτη φορά (και σε εντελώς ανεπίσημο έγγραφο / απαντήσεις σε ερωτήσεις / απορίες κ.λπ.) στις περσινές υποχρεωτικές μετατάξεις.

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12443 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 03:44:56 μμ »
Δικαιώθηκα και εγώ. Μετά από 3 ενστάσεις, αφού 18 άτομα με λιγότερα μόρια από εμένα είχαν πάρει μετάταξη στην πρώτη προτίμηση μου.
Δεν δικαιώθηκα μέσω της ένστασης. Είμαι από αυτούς που έχουν δικαιωθεί δικαστικά εδώ και τρεις μήνες μετά από πολύ κόπο, με χρηματικό και ψυχολογικό κόστος. Από την γνωστοποίηση της απόφασης περίμενα την εφαρμογή της. Δεν έβλεπα τίποτα παρά τις ερωτήσεις μου. Συνέχισα τον αγώνα με καταγγελίες στα αρμόδια όργανα (και πάλι προσφυγή στο δικαστήριο αλλά και στον επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης). Τα περιθώρια είχαν στενέψει και την Παρασκευή με επίσημο email έμαθα την εφαρμογή της δικαστικής απόφασης.

Συγχαρητήρια σε όλους.

Τα μόρια έπρεπε και πρέπει να δημοσιοποιηθούν. Τα μόρια όλων όσων έχουν πάρει μετάταξη έως τώρα.


Συνάδελφε, συγχαρητήρια για την επιτυχία σου. Ο αγώνας και η προσπάθεια πάντα δικαιώνονται στο τέλος. Μας δίνεις κουράγιο, καθώς κάποιοι από εμάς περιμένουμε πλέον να δικαιωθούμε από τα Διοικητικά δικαστήρια. Είναι η τελευταία μας ελπίδα.

Αποσυνδεδεμένος blum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12444 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 06:04:46 μμ »
Αρχικά η πρόθεση ήταν οι μετατάξεις να γίνουν εντός ΠΥΣΔΕ, εντός περιφέρεις και μετά σε όλη την Ελλάδα σε συνάρτηση με τα κενά-πλεονάσματα που είχαν δηλώσει οι Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. αντίστοιχα.Αυτό λέει και ο νόμος αν κάποιος διαβάσει προσεκτικά και βάλει και την κοινή λογική.
Κανείς δεν ενημέρωσε αυτούς που σχεδίασαν την ιστοσελίδα στην οποία έγιναν οι αιτήσεις ότι έπρεπε να απαγορεύεται η δήλωση άλλης περιοχής. Κάπου εκεί το πράγμα "ξέφυγε". Και έγινε ο χαμός γιατί πολλές Δευτεροβάθμιες δεν έδωσαν πλεονάσματα στις ειδικότητες αυτές με αποτέλεσμα να μην μπορούν να πάρουν μετάταξη άνθρωποι με 3πλάσια μόρια από άλλους οι οποίοι ήταν τυχεροί και ήταν σε περιοχές στις οποίες δόθηκαν πλεονάσματα.

Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το εξής: Έλεγε η αίτηση "ανήκω στη ΔΔΕ ... " και στο ερωτηματικό που είχε δίπλα ως βοήθεια έλεγε "υπηρετώ στην περιοχή ... " και όσοι ήταν αποσπασμένοι στο Υπουργείο δηλώσανε Β Αθήνας ενώ ανήκαν σε άλλη περιοχή. Οπότε πήραν αμέσως μετάταξη στην Α/θμια Β Αθήνας!

Το Φ.Ε.Κ. θα βγει σύντομα.

Καλές γιορτές!

τα περισσοτερα μορια  στο νομο μου ειχα κ δεν μπηκα
δικαιωθηκες με την πρωτη να φανταστω! κ εχεις τετοια εςπιχειρηματα

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1717
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12445 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 06:37:21 μμ »
τα περισσοτερα μορια  στο νομο μου ειχα κ δεν μπηκα
δικαιωθηκες με την πρωτη να φανταστω! κ εχεις τετοια εςπιχειρηματα
Δεν έκανα, ούτε σκοπεύω να κάνω αίτηση μετάταξης. Το θέμα το παρακολουθώ ως παρατηρητής. Απλά πιστεύω ότι η κοινή λογική λέει ότι το σύστημα έπρεπε να ισχύσει μόνο για μετάταξη εντός του ίδιου ΠΥΣΔΕ και τίποτα άλλο. Αν κάποιος δει τα τότε κενά-πλεονάσματα μετατάξεων σε πολλά ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ φαίνεται ότι υπήρχε αντιστοιχία. Τέλος πάντων. Αυτό που έγινε ήταν ένας κακός χαμός με πολύ κόσμο να αδικείται (όπως εσύ) αλλά το 95% τελικά να πηγαίνει εκεί που θέλει. Οπότε όλοι χαρούμενοι ή τουλάχιστον οι περισσότεροι χαρούμενοι. Αυτοί που την πατήσαν πραγματικά ήταν οι ΠΕ11 και ΠΕ06 της Α/θμιας οι οποίοι δεν πήραν μετάθεση και ξαφνικά ήρθαν από το πουθενά ΠΕ11 και ΠΕ06 της Β/θμιας και πήγαν στην περιοχή που ζητούσαν οι πρώτοι.

Αυτά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160535
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 707
Σύνολο: 728

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.