*

Αποστολέας Θέμα: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 34203 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:05:00 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ. Η συνεργασία είναι πολύ καλή θα έλεγα απλά επειδή αφορά μια κλειστή σχετικά κοινωνία σκέφτηκα μήπως ακουστεί κάτι. Πάντως όπως και να χει και εγώ σκεφτόμουν καλύτερα να ενημερώσω αν και εφόσον με πάρουν τελικά γιατί απλώς θα πάω να αφήσω κάποια βιογραφικά και τίποτα παραπάνω προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:42 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:13:19 μμ »
Αν μιλάμε για "κλειστή" κοινωνία, τότε αλλάζει  ;) πες του για ποιό λογο θελεις να κοιτάξεις και κάπου αλλού και εφόσον η συνεργασία σας ειναι άψογη και εκεινος είναι πανω απ όλα ανθρωπος με κατανόηση, τότε και απο πριν αν του το πεις νομιζω πως θα ειναι ολα ΟΚ. (παντως προσωπικα θα το έλεγα μετά.. Συμφωνώ ;)
Καλή τύχη σου εύχομαι  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 01:32:53 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:18:24 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 27, 2013, 03:11:23 μμ »
Γιωτάκι, εγώ θα σου πρότεινα να ρωτήσεις εκ των προτέρων τον εργοδότη σου αν θα τον πείραζε και να του εξηγήσεις το σκεπτικό σου. Αν ακουστεί ότι ψάχνεις δουλειά και αλλού χωρίς να ενημερώσεις μπορεί να φανταστεί ότι δεν είσαι ευχαριστημένη, ότι σκοπεύεις να τον αφήσεις απροειδοποίητα και γενικά να μην το πάρει τόσο θετικά ενώ όπως λες θες απλά να μοιράσεις κάποια βιογραφικά.

Σου το λέω γιατί μου συνέβη πριν 2-3 χρόνια, ευτυχώς είχα ενημερώσει γιατί τηλεφώνησαν στην εργοδότριά μου για συστάσεις!!!
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:42 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 27, 2013, 03:57:46 μμ »
Aυτό ακριβως σκέφτηκα οταν η γιωτακι είπε πως προκειται για "κλειστή" κοινωνία, να του πει το σκεπτικό της.
Αν είναι να μοιράσει μερικά βιογραφικά, χωρις να γραψει την ηδη υπηρεσία της στο παρον φροντιστήριο, ΟΚ. Εκει βεβαια εχουμε άλλο ρισκο αλλα ταυτόχρονα και άλλη εξέλιξη θετική ή αρνητική. Τυχη είναι όλα. Για μενα ας πράξει κατα "συνείδηση"

Κοίτα να δεις, πες του. Εγω ετσι κι αλλιως δεν βγαινω με τα ψιχουλα που μου δίνεις. Θελω να αποκατασταθώ καποια στιγμη γιατι τα χρόνια περνουν. Γυναικα είμαι. θελω να φτιάξω σπίτι, οικογένεια. Πώς να τα φτιάξω αυτά? Λοιπόν, ειτε σου αρέσει είτε όχι, σκοπευω να μοιράσω βιογραφικά. Και μετα, θα μου φτιάξεις το προγραμμα μου ετσι ωστε να προλαβαινω. Αν σε παρουν τηλεφωνο, σε παρακαλω, για συστάσεις , να πεις τα καλύτερα, γιατι το αξίζω ετσι κι αλλιως. Ηρωιδα ειμαι εδω μέσα.  ;D ;D ;D ;D

Εγω, πες του, δεν είμαι σαν τους αναπληρωτες που το ενα τους ξινίζει, το αλλο τους βρωμά. Ολα τα ανέχομαι και σας δουλευω 20 ωρες το 24ωρο  365 μερες το χρόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 04:01:09 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 27, 2013, 04:00:11 μμ »
Ένας σωστός επαγγελματίας δε νομίζω να αρνηθεί κάτι τέτοιο! Εξάλλου δεν είναι παράλογο! Απεναντίας μάλιστα!

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 27, 2013, 04:09:22 μμ »
Marko πες τα!!! Ακριβώς έτσι είναι!! Πέραν της πλάκας πάντως δεν έχει γίνει ακόμη κάποια συζήτηση για τη νέα χρονιά απλά άφησε να εννοηθεί ότι θα συνεχίσουμε καθώς την τελευταία 5ετία συνεργαζόμαστε. Τώρα που το ξανασκέφτομαι πάντως θα πρεπε να κάνω μια κουβέντα μαζί του με δική μου πρωτοβουλία , αφού ακόμη αυτός δεν έχει κάνει κάποιο βήμα, για να μη βρεθώ μπροστά σε δυσάρεστες καταστάσεις. Ελπίζω να με κατανοήσει.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 27, 2013, 04:14:36 μμ »
θα είμαστε δίπλα σου.....προχώρα  ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ele@n

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 30, 2013, 01:04:09 μμ »
Ένας σωστός επαγγελματίας δε νομίζω να αρνηθεί κάτι τέτοιο! Εξάλλου δεν είναι παράλογο! Απεναντίας μάλιστα!

χαχαχαχαχα πώς φαίνεται ότι εδώ δεν έχουμε ούτε έναν τέτοιο για δείγμα. Και μάλιστα στο ξεκαθαρίζουν από τη στιγμή της συνέντευξης "Αν συνεργαστούμε, δεν θέλω να συνεργαστείς και με άλλον".
Έτσι την πάτησε συνάδελφος σε φροντιστήριο. Και έμεινε με τον θρυλικό αριθμό των 2 ωρών την εβδομάδα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 30, 2013, 02:34:24 μμ »
Mες τα άμεσα σχέδια μου είναι να ανοίξω δικό μου φροντιστήριο στο κεντρο του Πειραια. Επειδη εγω δεν θα διδάσκω θα προσλάβω συναδέλφους για να κανουμε και την όλη οργάνωση του φροντιστηρίου.
Ως εργοδότης θα εχουν όλοι full time. Aν εχουν αντοχες ,ας δουλεψουν ελεύθερα και αλλού. Εγω θα εχω μονο την επίβλεψη και το οικονομικο κομματι της επιχείρησης.  Μεταπτυχιακο για την πρόσληψη δεν απαιτειται. Εxtra bonus  σε γιορτες και αδεια καλοκαιριου.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 30, 2013, 02:36:10 μμ »
Εξαιρετικα σπανια σε μικρη πολη καποιος να δουλευει σε δυο φροντιστηρια οπου ο ανταγωνισμος ειναι αμεσος. Εγω πριν χρονια γαι 2ωρες ΠΔΣ δεν μπορουσα με τιποτα να βρω ουτε μια ωρα σε φροντιστηριο. Μονο στη θεσσαλονικη δουλεψα σε περισσοτερα φροντιστηρια αλλα σε πολυ απομακρυσμενες περιοχες που δεν προεκυπτε ανταγωνισμος και φυσικα ουτε λογος για εξυπηρετηση στο ωραριο
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος zoe83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 30, 2013, 02:39:36 μμ »
χαχαχα! Να'σαι καλά, Μάρκο! Είσαι η όαση μες στην έρημό μας! Αναμένουμε με αγωνία τα επιχειρηματικά σου σχέδια! Ελπίζουμε  να προτιμήσεις τους pde-ιτες! :-):-):-)
« Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω και με το τίμημα της ζωής μου ακόμη, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες όσα πρεσβεύεις. ».
Βολταίρος

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 30, 2013, 02:49:08 μμ »
Εννοειται!
Θα βγει ανακοινωση για συνεντευξη απο τριμελή επιτροπη. Μη τρομαζετε οι ερωτησεις θα ειναι πανω σε τοπικ του pde, για να δουμε πόσο καλα ενημερωμένοι ειστε πανω στο συγκεκριμένο site.....
Δεν θα αποσταλλουν /ζητηθουν βιογραφικα. Δεν χρειαζονται.Ούτε προηγουμενη υπηρεσια ειναι απαραιτητη, ουτε συμμετοχη και επιτυχια σε ΑΣΕΠ. Μονο το πτυχίο. Ετσι απλά...

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος zoe83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 30, 2013, 02:51:34 μμ »
Έχω ξεκινησει ήδη να ξεσκονίζω όλα τα αρχεία του pde...αλλα ειναι τεραστια η υλη, σαν κι αυτή του ΑΣΕΠ...α,ρε Μάρκο τρελοπειραιώτη!
« Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω και με το τίμημα της ζωής μου ακόμη, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες όσα πρεσβεύεις. ».
Βολταίρος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160540
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 665
Σύνολο: 685

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.