*

Αποστολέας Θέμα: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 6111 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
ΑΝ με το καλό βγουν οι αιτήσεις αναπληρωτών...μπορεί κάποιος να μου πει περιπου σε ποια θέση θα βρίσκομαι, μιας και περσυ δεν κατάφερα να κάνω τα χαρτιά μου και δεν βρισκομαι σε κανένα πίνακα. Στον ΑΣΕΠ του 2006 συγκέντρωσα 20,5 μόρια και στον ΑΣΕΠ του 2008 είχα συνολική βαθμολογία 76,2 και βρισκόμουν στη θέση 2220. Αν φέτος γίνουν αιτήσεις πόσα μόρια θα έχω και περίπου σε ποια θέση του πίνακα θα βρίσκομαι; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 28, 2010, 09:23:03 πμ »
Ελπίζω να ισχύει το 2220, γιατί τα άλλα νούμερα που παραθέτεις έχουν λίγες αποκλίσεις. Θα έχεις συνολικά 36.68 μόρια (19.13 απ’ τον τελευταίο ΑΣΕΠ, 8.75 απ’ τον προτελευταίο και 8.8 μόρια προϋπηρεσίας Δ’ φάση) και θα είσαι περίπου στη θέση 1300 του ενιαίου. Αφαίρεσε τώρα τους νηπιαγωγούς που φέτος θα διοριστούν μόνιμοι και έχεις στο περίπου τη θέση σου. Αν για παράδειγμα πάρει 400 άτομα μόνιμους, τότε 1300-400=900, θέση ελπιδοφόρα για αναπλήρωση. Δεν ξέρουμε όμως πόσους αναπληρωτές θα πάρει φέτος.

Αποσυνδεδεμένος eirini60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 28, 2010, 10:22:57 πμ »
καλημερα!!!!!!!παρακολουθω παντα τις συζητησεις στις οποιες συμμετεχεις και πραγματικα εχω εντυπωσιαστει με τις γνωσεις σου.Ισως λοιπον να μπορουσες να βοηθησεις και εμενα.Εγω έχω 31,075 μορια απο τον ασεπ ειμαι στο 1045 στον ενιαιο πινακα και δουλεψα για πρωτη φορα φέτος, (γ΄φαση στις 17 Σεπτεμβριου).ειλικρινα δεν μπορω να υπολογισω τη θεση μου στον νέο πινακα αναπληρωτων. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 28, 2010, 11:06:37 πμ »
Θέση 1014 μείον αριθμό φετινών διοριστέων.
Πάντως για να κάνεις τέτοιους υπολογισμούς χρειάζονται γνώσεις στο Excel. Ετσι κι αλλιώς στους νηπιαγωγούς απαραίτητο εργαλείο στη δουλειά τους είναι το Word και το Powerpoint. Ε, αν προσθέσετε και το Excel, θα μπορείτε να παίζετε άνετα με τους ενιαίους πίνακες και τις λίστες. Μην ξεχνάμε και το Ιντερνετ βέβαια. Το τι εκτυπώσεις έχω κάνει στη γυναίκα μου από το Ιντερνετ δε λέγεται.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eirini60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 28, 2010, 11:38:34 πμ »
ΕΧΩ ΓΝΩΣΕΙΣ EXCEL ΚΑΙ POWERPOINT ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ  ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Η ΟΧΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΣΕΠ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ Ε΄ΦΑΣΗ.ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΦΕΤΟΣ ΟΜΩς ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ.....ΓΙΆΥΤΟ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ....ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΣΑΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΕΣ.ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.ΕΣΥ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ?ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

Αποσυνδεδεμένος astralin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • άντε και καλή τύχη μάγκες...
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 28, 2010, 11:56:30 πμ »
Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου, έχω θέση στον πίνακα 1744 και 25 μόρια ακριβώς (από τους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ και όχι από αναπλήρωση), φέτος όπως καταλαβαίνεις δεν κατάφερα να δουλέψω. Του χρόνου λοιπόν υπολογίζω να έχω θέση γύρω στο 1330, αν τελικά διορίσουν 415 ατμ... έτσι είναι ή υπάρχει καμία παράμετρος που δεν έχω υπολογίσει? ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 28, 2010, 12:08:38 μμ »
ΕΧΩ ΓΝΩΣΕΙΣ EXCEL ΚΑΙ POWERPOINT ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ  ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Η ΟΧΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΣΕΠ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ Ε΄ΦΑΣΗ.ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΦΕΤΟΣ ΟΜΩς ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ.....ΓΙΆΥΤΟ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ....ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΣΑΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΕΣ.ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.ΕΣΥ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ?ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.
Ελπίζω να μην μπερδεύεις τα μεικτά μόρια (ΑΣΕΠ+προϋπηρεσία) που είναι για αναπλήρωση, με τα μόρια της πραγματικής προϋπηρεσίας που είναι για διορισμό.
Δυστυχώς δεν ξέρω πόσους αναπληρωτές θα πάρει φέτος, αλλά φαντάζομαι πως εσύ θα δουλέψεις αναπληρώτρια.

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου, έχω θέση στον πίνακα 1744 και 25 μόρια ακριβώς (από τους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ και όχι από αναπλήρωση), φέτος όπως καταλαβαίνεις δεν κατάφερα να δουλέψω. Του χρόνου λοιπόν υπολογίζω να έχω θέση γύρω στο 1330, αν τελικά διορίσουν 415 ατμ... έτσι είναι ή υπάρχει καμία παράμετρος που δεν έχω υπολογίσει? ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση
Δεν ξέρω αν την καινούργια χρονιά  πάρουν 1300 αναπληρωτές, ή περισσότερους, ή λιγότερους. Μπορεί και να πάρει. Be positive που λέει κι ο sedix.

Αποσυνδεδεμένος eirini60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 28, 2010, 12:31:34 μμ »
ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ;)

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 28, 2010, 01:21:01 μμ »




και εγω 1745 και θελω να ελπίζω πωσ θα δουλέψω...

 npanag δηλ αφαιρ. περίπου πόσοι θα διοριστούν και βρίσκουμε την θέση;;;;

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 28, 2010, 02:00:28 μμ »
Ναι, όχι όμως στον τωρινό ενιαίο, αλλά στον εκτιμώμενο πίνακα του Ιουνίου.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 28, 2010, 02:52:05 μμ »


για να περαστουν οι καινουριεσ προυπηρεσιεσ πρωτα?????

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 28, 2010, 05:25:12 μμ »
Ναι, ακριβώς. Τον ενιαίο πίνακα θα τον δημοσιεύσει το υπουργείο μέσα στον Ιούλιο, οπότε πιθανόν και σε 1,5 μήνα. Αυτός ο πίνακας δεν θα έχει τις αβεβαιότητες που έχουν οι δικές μου εκτιμήσεις, π.χ. θα συμπεριλαμβάνει τα φετινά δυσπρόσιτα, τα καινούργια άτομα ειδικών κατηγοριών, τις καινούργιες τρίτεκνες, και πιθανές προϋπηρεσίες από ΕΕ.

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 28, 2010, 09:52:08 μμ »
να ρωτήσω κάτι?ποιεσ προυπηρεσίες μετράνε?εγω που δουλεύω δλδ σε κδαπ και εχω ικα, μετράει ή οχι;

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: βοήθεια υπολογισμού θέσεως στον νέο πίνακα αναπληρωτών
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 29, 2010, 12:01:25 πμ »
Σε ευχαριστώ πολύ npanag για την βοήθεια, αλλα τα μόρια της προυπηρεσίας αφαίρεσετα, δεν πηγα δυστυχως αναπληρώτρια. ΆΡΑ μένω με 27,88 μόρια. Άρα η θέση μου στον πίνακα πόσο κατρακυλά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160727
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 363
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.