*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1523332 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12068 στις: Ιούλιος 17, 2022, 12:18:12 πμ »
Δεν είμαι πονηρή! Γι αυτό δεν έχω διοριστεί ακόμη! Αλλά είμαι καλός άνθρωπος!!!!!
Θα έρθει ο καιρός που θα διοριστείς. Απλά χρειάζεται υπομονή. Οι καλοί άνθρωποι ποτέ δεν χάνονται!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:51:41 »

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12069 στις: Ιούλιος 17, 2022, 12:18:49 πμ »
Και χαίρομαι που είμαι καλός άνθρωπος και όχι πονηρή! Και ας μην έχω διοριστεί!

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2266
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12070 στις: Ιούλιος 17, 2022, 12:34:41 πμ »
Lasid με δουλεύεις; Κρίμα για την αντισυναδελφική συμπεριφορά σου! Με ειρωνεύεσαι!!!!!

Βρήκες άνθρωπο να κατηγορήσεις. Ο συγκεκριμένος έχει πάνω από 10000 μηνύματα, μάλλον τα περισσότερα από κάθε άλλον εδώ μέσα. Τον ξέρω προσωπικά πάνω από 15 χρόνια και δεν έχει ειρωνευτεί ποτέ και κανέναν. Πάντως ρε παιδιά έλεος με την καχυποψία. Παντού εχθροί. Από πέρισυ θυμάμαι προσωπικά που ασχολούμασταν με κατανομές και είχα φτιάξει διάφορους πίνακες τι βρισίδι διάβαζα σε προσωπικά μηνύματα για κάθε πιθανό και απίθανο θέμα. Άσε με εμένα. Αν από εδώ μέσα εξαφανιζόταν οι patreas, lasid, trust, mts.ag και μερικοί ακόμα φίλοι το φόρουμ θα έχανε το 80% της δύναμης του. Και στην τελική αν αυτά που γράφουν οι άλλοι δεν αρέσουν μη τα διαβάζεις. Όχι επιθέσεις όμως σε ανθρώπους που είναι 10+ χρόνια μέλη και βοηθάνε χωρίς ιδιοτέλεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2022, 12:45:38 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12071 στις: Ιούλιος 17, 2022, 12:41:52 πμ »
Δεν είμαι πονηρή! Γι αυτό δεν έχω διοριστεί ακόμη! Αλλά είμαι καλός άνθρωπος!!!!!
Θα σε παρακαλούσα να ηρεμήσεις λίγο!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:51:41 »

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12072 στις: Ιούλιος 17, 2022, 12:53:32 πμ »
Νομίζω μια ομαδική συνεδρία τη χρειαζόμαστε όλοι ;D

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2858
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12073 στις: Ιούλιος 17, 2022, 01:13:37 πμ »
Lasid με δουλεύειw επειδή είσαι διορισμένος; Κρίμα για τη συμπεριφορά σου!

Κανείς τεράστιο λάθος συναδελφισσα και επιτίθεσαι άδικα. Ο συγκεκριμένος συνάδελφος είναι από τα διαμάντια του φόρουμ
εδώ. ΟΥΔΕΠΟΤΕ έχει ειρωνευτεί άνθρωπο και πάντα είναι πρόθυμος να βοηθήσει σε όλα. Του οφείλεις μια συγνώμη κατά τη γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12074 στις: Ιούλιος 17, 2022, 07:18:41 πμ »
Βρήκες άνθρωπο να κατηγορήσεις. Ο συγκεκριμένος έχει πάνω από 10000 μηνύματα, μάλλον τα περισσότερα από κάθε άλλον εδώ μέσα. Τον ξέρω προσωπικά πάνω από 15 χρόνια και δεν έχει ειρωνευτεί ποτέ και κανέναν. Πάντως ρε παιδιά έλεος με την καχυποψία. Παντού εχθροί. Από πέρισυ θυμάμαι προσωπικά που ασχολούμασταν με κατανομές και είχα φτιάξει διάφορους πίνακες τι βρισίδι διάβαζα σε προσωπικά μηνύματα για κάθε πιθανό και απίθανο θέμα. Άσε με εμένα. Αν από εδώ μέσα εξαφανιζόταν οι patreas, lasid, trust, mts.ag και μερικοί ακόμα φίλοι το φόρουμ θα έχανε το 80% της δύναμης του. Και στην τελική αν αυτά που γράφουν οι άλλοι δεν αρέσουν μη τα διαβάζεις. Όχι επιθέσεις όμως σε ανθρώπους που είναι 10+ χρόνια μέλη και βοηθάνε χωρίς ιδιοτέλεια.
Σωστά, συνάδελφε! Αμφισβητούνται οι πάντες και τα πάντα, ακόμη κι άνθρωποι που βοηθούν, γιατί έτσι θέλουν, όπως τονίζουν, χωρίς ανταλλάγματα! Μερικοί βλέπουν τους πάντες ως εχθρούς και τα λόγια τους και τα γραφόμενά τους ως μικροσυμφεροντολογική τακτική και ίδιον όφελος! Ερωτήσεις του τύπου: "γιατί γράφετε εδώ, αφού είστε διορισμένοι;" ήταν το πιο ήπιο που διάβαζα, καθώς οι δημόσιες προσβολές και οι ειρωνείες (αλλά και σε προσωπικά μηνύματα) έδιναν κι έπαιρναν από άτομα που το Σεπτέμβρη θα βρεθούν στα σχολεία ως μόνιμοι και θα διδάξουν (απορώ αλήθεια με τη ηθικό ανάστημα...).
Έλεος!!!
Αν ο Patreas έπεφτε έξω στις προβλέψεις του, θα τον είχαν βρει και θα τον είχαν σταυρώσει...! (Κι όσο για εμένα, θα με είχαν πυροβολήσει επί τόπου, με τέτοια εμπάθεια που μου έχουν κάποιες...). Από την τοξικότητα και το δηλητήριο που κουβαλούν κάποιοι, μολύνουν τα πάντα και προσπαθούν να ακυρώσουν τις προσπάθειες φερέγγυων ανθρώπων...! Ντροπή!!!
Με αυτά τα μυαλά και τις συμπεριφορές, δε θα είναι και πολύ περίεργο αν άνθρωποι σαν τον Patreas και λοιπούς, του χρόνου δε γράφουν καθόλου και δεν ενημερώνουν τους συναδέλφους που δε φταίνε σε τίποτε να υφίστανται τις συνέπειες της αμυαλοσύνης μερικών...
ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ σε όλους! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στις εορτάζουσες!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2022, 08:22:33 πμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Συνδεδεμένος Giouliver

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12075 στις: Ιούλιος 17, 2022, 08:50:19 πμ »
Καλό καλοκαίρι Patrea! Πολλά συγχαρητήρια σε όσους διορίζονται φυσικά αλλά εύχομαι εμείς οι παραμένοντες αναπληρωτές (κυρίως δευτεροβάθμιας) να σε έχουμε στο πλευρό μας τον Αύγουστο - όπως κάθε Αύγουστο έως τώρα- να μας δίνεις τα φώτα σου, τις εκτιμήσεις σου και τις συμβουλές σου. Όπως πολύ σωστά είπες , ο αγώνας συνεχίζεται...Σε ευχαριστούμε πολύ που υπάρχεις

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12076 στις: Ιούλιος 17, 2022, 08:59:42 πμ »
Επανέρχομαι για μία ακόμα φορά να μιλήσω για αυτό που λέμε "γραμμή"..
Είναι μία τακτική που εφαρμόζεται από τα κόμματα πολλά χρόνια..
Σκοπός είναι να εμπλέξουν το σύνολο σε μία κατεύθυνση συζητήσεων.
Αυτή τη στιγμή η γραμμή που περνάει η Νέα Δημοκρατία είναι ότι εφαρμόζει το νόμο και το υπουργείο λειτουργεί βάσει των δεσμεύσεων, που υπέγραψε με τρόικα - θεσμούς παλιότερα, χωρίς να παρεμβαίνει πολιτικά.
Και όπως σωστά είπε και ο Πατρέας αυτό δεν είναι αλήθεια γιατί πχ η κατανομή έχει καθοριστεί με πολιτικά κριτήρια.
Αυτή είναι η γραμμή την οποία την περνάνε με πολλούς τρόπους.
Είναι όμως έτσι;
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι ξεφύγαμε από το παρελθόν. Δεν έγινε τίποτα για να μειωθεί η γραφειοκρατία μέσω της οποίας ασκείται ασφυκτικά έλεγχος από το υπουργείο σε κάθε πτυχή της εκπαιδευτικής πραγματικότητας.
Οι αποφάσεις είναι πάντοτε κομματικές και νομιμοποιούνται όπως παλιότερα με ρυθμίσεις που ευνοούν τη μία ή την άλλη περίπτωση.
Το να βγαίνει κάποιος επίμονα να λέει "πρέπει να εφαρμόζεται ο νόμος"  ήταν ένα παράδειγμα για το πώς περνιέται αυτή η γραμμή.
Ποιος διαφωνεί να εφαρμόζεται ο νόμος αλλά ποιος νόμος;


Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12077 στις: Ιούλιος 17, 2022, 09:15:01 πμ »
Όσον αφορά τον Πατρέας και όποιον άλλον μεταφέρει κάποιες πληροφορίες για να ενημερώσει τον κόσμο δεν έχω αντίρρηση.
Όμως δεν είναι αυτός ο τρόπος ο νορμάλ.
Οφείλουμε να απαιτήσουμε διαφάνεια και ενημέρωση από το υπουργείο. Και δημόσια και δια μέσω της ολμε κλπ.
Η όποια διαρροή εξυπηρετεί την ενημέρωσή μας ή καλύτερα να πω τον προγραμματισμό που κάνουν ή πρόκειται να κάνουν συνάδελφοι μας στο μέλλον;
Για παράδειγμα πέρυσι η κεραμέως είπε ότι στόχος του υπουργείου είναι να εξαλείψει τους αναπληρωτές σαν φαινόμενο.
Ενώ μέσω αυτής της δήλωσης ήταν διαφαινόμενη η πρόθεση να διορίσει και την φετινή χρονιά και τις επόμενες πέρασε μία περίεργη γραμμή "παιδιά δηλώστε τα όλα τώρα γιατί του χρόνου μπορεί να μην ξαναγίνουν διορισμοί"...
Έτσι κάποιος μπορεί να δήλωσε Καστελόριζο..
Και μετά αρχίζει να φωνάζει γιατί φέτος ξαναγίνονται διορισμοί...

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12078 στις: Ιούλιος 17, 2022, 09:26:00 πμ »
Με απλά λόγια το ανεπίσημο πού προέρχεται από "πληροφορίες" δεν είναι αξιόπιστο.
Και για τον προγραμματισμό μας και σαν μία βάση συζήτησης.
Η αστερούλα περιέγραψε το νομό γαβρόγλου ένα χρόνο πριν μας σοκάρει επισήμως ο υπουργός...
Ξεκάθαρα πέρασε γραμμή. Δεν ήταν πιστευτή στην αρχή αλλά πάνω σε μία υποθετική βάση άρχισε ο κόσμος να σκέφτεται ένα ενδεχόμενο πλήρους  ασυνέχειας με τα τεκταινόμενα στην εκπαίδευση.
Εάν όμως δεν είχε συμβεί αυτό θα υπήρξε ισχυρή αντίδραση. Μέσα από το forum θα διαμορφωνόταν ένας πυρήνας και ο οποίος στην διαβούλευση θα ήταν καταλυτικός...

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12079 στις: Ιούλιος 17, 2022, 09:39:09 πμ »
Φέτος ο γενικός γραμματέας του υπουργείου δήλωσε ότι θα  επανεξεταστούν οι οργανικές θέσεις.
Okay τι σημαίνει αυτό;
Πώς θα γίνει; ποιους θα αφορά;
Πώς θα επηρεάσει τις μεταθέσεις και τον προγραμματισμό τα επόμενα χρόνια;
Εγώ θέλω απάντηση σε αυτό όχι όμως με διαρροές. Θέλω επίσης να έχω γνώμη πάνω σε αυτό. Δεν μπορεί ένας να με αποτρέπει με αποκαλύψεις του τύπου αυτό θα γίνει... είτε εσύ γουστάρεις ή δεν γουστάρεις..

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12080 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:00:51 πμ »
Φέτος ο γενικός γραμματέας του υπουργείου δήλωσε ότι θα  επανεξεταστούν οι οργανικές θέσεις.
Okay τι σημαίνει αυτό;
Πώς θα γίνει; ποιους θα αφορά;
Πώς θα επηρεάσει τις μεταθέσεις και τον προγραμματισμό τα επόμενα χρόνια;
Εγώ θέλω απάντηση σε αυτό όχι όμως με διαρροές. Θέλω επίσης να έχω γνώμη πάνω σε αυτό. Δεν μπορεί ένας να με αποτρέπει με αποκαλύψεις του τύπου αυτό θα γίνει... είτε εσύ γουστάρεις ή δεν γουστάρεις..
Αν θέλεις επίσημη κι ενυπόγραφη απάντηση για το θέμα της σύστασης νέων οργανικών θέσεων, δεν έχεις παρά να στείλεις ερώτημα στον Γενικό Γραμματέα: επιστολή σου ή mail σου που να του ζητάς όσα γράφεις, ώστε να μην σε μπερδεύουν τυχόν διαρροές από εδώ.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12081 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:01:26 πμ »
Άρα... σύμφωνα με το σκεπτικό σου περιμένεις το επίσημο. Καμία ενημέρωση ούτε καν συζήτηση εκ των προτέρων άρα και κανένα περιθώριο αντίδρασης. Πάντως τα μέλη του φόρουμ που ήταν εδώ και ενημέρωναν με την ίδια συνέπεια και την με μία κυβέρνηση και με την άλλη και αργότερα πάλι με άλλη δεν είναι λογικό να στοχοποιουνται. Και αυτό εκ του πονηρού είναι. Είμαι στο φόρουμ από το 2008 αν θυμάμαι καλά, σίγουρα πριν το 2010, ( αρχικά με το όνομα aghathi, το οποίο άλλαξα αναγκαστικά  πριν δυο χρόνια γιατί κατηργησα ένα mail για λόγους ασφαλείας). Όπως έχω ξαναπεί κάποια μέλη μέσω της συνέπειας τους δίνουν αξία στην συζήτηση και την συμμετοχή εδώ. Δίνουν απαντήσεις και πληροφορίες που αφορούν κάθε εκπαιδευτικό και εργασιακό θέμα, ο καθένας στον τομέα του. Αυτού του είδους οι επιθέσεις από λογαριασμούς που φτιάχτηκαν επί τούτου απλά διώχνουν άτομα από το φόρουμ. Αυτό ποια γραμμή εξυπηρετεί;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2022, 10:11:25 πμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160606
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.