*

Αποστολέας Θέμα: Κενά Θεολόγων  (Αναγνώστηκε 59475 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος denkot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 09:45:31 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Σήμερα ανακοίνωσε επίσημα ο γ.γ. του Υπουργείου ότι η β' φάση των αναπληρωτών θα γίνει την επόμενη εβδομάδα. Μπορείτε να δείτε όλη την ανακοίνωση στο www.esos.gr
Άντε να δούμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά Θεολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:50:01 »

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 01:32:17 μμ »
Καλα αφου δεν πηραν α φαση θεολογους ουτε στα εκκλησιαστικα τα λογια ειναι περιτταααααααα.....

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 02:14:49 μμ »
Τι αλλο θα δουμε φετος..
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Moderator
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 03:11:49 μμ »
Όσο έπαιζαν "άλλα κριτήρια" φώναζαν και 10 θεολόγους αναπληρωτές... τώρα κανέναν...

Δεν είναι καιρός για "εξυπηρετήσεις"...

άλλωστε ποιον να βολέψουμε? αυτόν που εχει σειρά στον πίνακα? δεν νομίζω...
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά Θεολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:50:01 »

Αποσυνδεδεμένος denkot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 09:20:35 μμ »
Συνάδελφοι τα κενά είναι αρκετά, τουλάχιστον 70-80(πλήρες ωράριο) και δεν μπορεί  να μην τα καλύψει, γιατί αυτό θα έχει σίγουρα πολιτικό κόστος.
 Αν καλύψει λίγα από αυτά, τα σχολεία συνεχίσουν να λειτουργούν χωρίς θεολόγους και εμείς δεν ξεσηκωθούμε, τότε σίγουρα αυτό δε θα έχει πολιτικό κόστος για το Υπουργείο και η Αννούλα θα κοιμάται ήσυχα, αφού ως γνωστόν δεν ενδιαφέρεται αν τα παιδιά διδάσκονται θρησκευτικά.
Προσωπική μου άποψη, που την έχω ξαναπεί, χωρίς πληροφορία από το υπουργείο, είναι πως στην πρώτη φάση θα πάρει τουλάχιστον 40 θεολόγους.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 12:12:04 πμ »
Μα να μην καλέσει ουτε 1 θεολογο για δειγμα ουτε στα εκκλησιαστικά σχολεια?? 
Το γεγονος οτι δεν έχει κληθεί ουτε 1 θεολογος μεχρι στιγμης με εχει προβληματισει παρα πολυ συνάδελφοι..
Και μαλιστα σε περιοδο που μεγαλος αριθμος του κλάδου μας έχει κάνει αιτηση  συνταξιοδότησης...
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

xaan

  • Επισκέπτης
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:33:59 πμ »
Συνάδελφοι τα κενά είναι αρκετά, τουλάχιστον 70-80(πλήρες ωράριο) και δεν μπορεί  να μην τα καλύψει, γιατί αυτό θα έχει σίγουρα πολιτικό κόστος.
 Αν καλύψει λίγα από αυτά, τα σχολεία συνεχίσουν να λειτουργούν χωρίς θεολόγους και εμείς δεν ξεσηκωθούμε, τότε σίγουρα αυτό δε θα έχει πολιτικό κόστος για το Υπουργείο και η Αννούλα θα κοιμάται ήσυχα, αφού ως γνωστόν δεν ενδιαφέρεται αν τα παιδιά διδάσκονται θρησκευτικά.
Προσωπική μου άποψη, που την έχω ξαναπεί, χωρίς πληροφορία από το υπουργείο, είναι πως στην πρώτη φάση θα πάρει τουλάχιστον 40 θεολόγους.

Aπό το υπουργείο διαδίδεται ότι "υπάρχει πληθώρα μονίμων θεολόγων και καταβάλλεται προσπάθεια τα όποια κενά να καλυφθούν με μετακινήσεις από περιοχές που παρουσιάζουν πλεονάσματα προς περιοχές που παρουσιάζουν λειτουργικά κενά...", ενώ αναφορικώς με τα οργανικά κενά, υποστηρίζεται ότι "δεν υπάρχει ούτε ένα..." - αν είναι (?) δυνατόν, μετά από τόσες αθρόες συνταξιοδοτήσεις....


 

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Moderator
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 08:21:12 πμ »
Λυπάμαι που θα το πω, αλλά πολλοί από τους συνταξιούχους ήταν διευθυντές και είχαν από λίγες έως ελάχιστες - καθόλου ώρες, οπότε οι 250 αποχωρήσεις δεν αντιστοιχούν ούτε σε 250 x 16 περίπου ώρες... Είναι θέμα ημερών, λίγη υπομονή ακόμη και θα φανεί τι θα γίνει... 
Οι διαδόσεις αυτές ευσταθούν ή είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, όπως το άλλο: "τα περισσότερα κενά έχουν καλυφθεί..."?
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 10:17:52 πμ »
Καλημερα και απο μενα..Απο που ρε παιδια ολες αυτες οι πληροφοριες????Καθε χρονο τα ιδια ακουμε οτι δεν χρειαζομαστε και ολο επαιρνε .Ακομη και σε εποχες γιαννακου ,που ουτε αυτη ηταν φαν των προσληψεων ,πηραν 45-75 ατομα.....Τα εκκλησιαστικα θα παρουν αποτι φαινεται στη δευτεη ζαρια οπως εγινε και με τις φασεις.Παντως απο δευτερα δυο ειναι τα τινα η θα κλαιμε η θα γελαμε..

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Moderator
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 10:29:10 πμ »
Μην ξεχνάμε ότι και κάποια εκκλησιαστικά έκλεισαν και δόθηκε η δυνατότητα στους καθηγητές να πάνε στην εκκλ ή στη γενική εκπαίδευση... από εκεί και πέρα ποτέ δεν ελπίζαμε ιδιαίτερα στην εκκλησιαστική όσοι είμασταν στον πίνακα...

Καλημέρα και από εμένα...
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος geovel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρε μπαγάσα! Περνάς καλά εκεί πάνω
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:52:44 μμ »
συναδελφοι, ειμαι ετοιμος να ξεκινησουμε αγωνα διαρκειας , μεχρι τελους. Ειμαι απο Κρητη και ειμαι ετοιμος να ανεβω αθηνα.
Όποιος θελει να συναντηθουμε εξω απο το υπουργειο και να μεινουμε μερες σε σκηνες να δηλωσει συμμετοχη. Σιγα σιγα θα μαζευτουν και αλλες ειδικοτητες.
τερμα τα λογια ....
Aφήνω πίσω τις αγορές και τα παζάρια
θέλω να τρέξω στις καλαμιές και τα λιβάδια
να ξαναγίνω καβαλάρης και ξαναέλα να με πάρεις ουρανέ.για δεν υπήρξα κατεργάρης και τη χρειάζομαι τη χάρη σου μωρέ
Ρε μπαγάσα! Περνάς καλά εκεί πάνω

xaan

  • Επισκέπτης
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 01:50:32 πμ »
Λυπάμαι που θα το πω, αλλά πολλοί από τους συνταξιούχους ήταν διευθυντές και είχαν από λίγες έως ελάχιστες - καθόλου ώρες, οπότε οι 250 αποχωρήσεις δεν αντιστοιχούν ούτε σε 250 x 16 περίπου ώρες... Είναι θέμα ημερών, λίγη υπομονή ακόμη και θα φανεί τι θα γίνει...  
Οι διαδόσεις αυτές ευσταθούν ή είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, όπως το άλλο: "τα περισσότερα κενά έχουν καλυφθεί..."?

Aν μετά από 250 αποχωρήσεις (συνταξιοδοτήσεις) θεολόγων καθηγητών δεν προέκυψε κανένα (;;;; οργανικό κενό ΠΕ01, τότε, "χαιρέτα μου τον πλάτανο...."

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 08:35:58 πμ »
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΡΗΤΙΚΑΡΕ GEOVEL.....Ειλικρινα με συγκινησες αλλα θεωρω οτι αν δεν γινει προετοιμασια σωστη θαμαστε τρεις και ο κουκος......Στη διαδηλωση στη δεθ ειμασταν 30 ατομα εκ των οποιων οι 10 ηταν μονιμοι......απολες τις ειδικοτητες.Σε χαιρετω απο την ομορφη θεσσαλονικη.

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 01:54:36 μμ »
Πηρα τηλ.στο υπουργειο ,απαντα μια κοι μησμενη που μου λεει δεν ξερουμε τα κενα αλλα δεν πιστευω να  μην υπαρχει ουτε ενα κενο για θεολογους......ΕΛΕΟΣ ΠΙΑΑΑΑΑΑ.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160377
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.159 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.