*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4343429 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8792 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:34:06 πμ »
Συγγνώμη για να καταλάβω
στην Γ Αθήνας οι μεταταγέντες έπιασαν τον αριθμό 94? δηλαδή πήραν όλοι όσοι έπρεπε?
γιατί βλέπω οτι στην πρωτοβάθμια Γ αθήνας δεν καλύφθηκαν όλες οι θέσεις. Μου φαίνεται απίθανο γιατί υποθέτω ότι όλο και κάποιοι από νησιά θα την είχαν δηλώσει

παρεπιπτόντως να ΔΩΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΣ ΠΕΚΑΠ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ Δ ΑΘΗΝΑΣ.

Αλήθεια πόσα μόρια είχε? ρωτάω γιατί εγώ έχω σχεδόν 100 είχα δηλώσει Δ Αθήνας και δεν πήρα μετάταξη

Αν   μιλάμε για τον ίδιο δες τα μόρια μετάθεσης  72 και κάτι  :o  του στο http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%81%CE%AF%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%B505-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%B519-20-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80   ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:43:30 »

Αποσυνδεδεμένος mrgl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8793 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:34:29 πμ »
Συνάδελφε vermoudakia, σ'ευχαριστώ καταρχήν για την απάντησή σου. Όμως δεν το καταλαβαίνω αυτό που μου λες. Εγώ δεν ανήκα στο ΠΥΣΔΕ γ' αθήνας το οποίο είχε 51 πλεονάζοντες και 33 θέσεις στην Αθμια.

Αποσυνδεδεμένος clandestino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8794 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:35:23 πμ »
Καλησπέρα και καλά κουράγια!
Στο νομό που έχω εντοπιότητα και μόνιμη κατοικία που είναι εντός περιφέρειας πέτυχα την δεύτερη επιλογή μου σε διοικητική θέση. Το περίεργο είναι ότι 4 τουλάχιστον θέσεις στην α/θμια δόθηκαν σε συναδέλφους με πολύ λιγότερα μόρια από τα δικά μου και από περιοχές εκτός περιφέρειας. Καμία ιδέα?

ίσως επειδή οι διοικητικές θέσεις δεν είχαν ζήτηση, αν είχες δηλώσει διοικητική και δεν το είχε δηλώσει κανένας άλλος να σε πέταγε εκεί.....άβυσσος

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8795 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:37:54 πμ »
σε ευχαριστώ petzi.

Απίστευτο, είμαι στη Μαγνησία, βάζω 1η επιλογή Δ Αθήνας και έχω σχεδόν 100 μόρια!!!!
και έρχεται ο άλλος από Λέρο με 72 μόρια και μου παίρνει τη θέση!!!

Το μήνυμα αυτό αναφέρεται στον jtsop και είναι προϊόν παρεξήγησης του antonispe20, όπως αναφέρει και ο ίδιος τελικά:

Παράθεση
Kalimera
Xrostao ena siggnomi ston jtsop pano ston ejkneyrismo mou ton stoxopoiisa
Pragmati yparxoun atoma stin d me ligotera moria

Ego eixa dilosei 2h epilogi magnisia kai me traviksan ekei xoris na lavoun ypopsin tin a epilogi mou
Profanos tha kano enstasi
O jtsop den exei kamia sxesi kai pali syggnomi
Sorry gia ta greeklish alla eimai ktel

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:39:14 μμ από happiness »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:43:30 »

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8796 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:38:11 πμ »
Τί θα γίνει με τις εθελοντικές; Πήραν μετάταξη άτομα με πολύ λιγότερα μόρια από μένα.  Έχω καμιά ελπίδα για τις άλλες ή να πάω να φουντάρω;


Ομοιοπαθούσα... Μόνο αν πάμε σε δικηγόρο, ή αύριο στείλουμε ένσταση στο Υπουργείο βλέπω να γίνεται τπτ...
Δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Οι δικές μας θέσεις ήταν οργανικές σε συγκεκριμένα σχολεία. Όταν αυτές δοθούν (τον Ιούνιο;) μήπως μόνο τότε μπορούμε να κάνουμε κατι; Πάντως δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι το θέμα.

Καλησπερα αγαπουλες μου.Καταρχην συγχαρητηριασ ε οσους πηραν την μεταταξη.

Απο οσα ειδα,καθαρα αισθηση και εκτιμηση ειναι οτι:
Οσοι ειχαν βαλει πρωτη επιλογη αλλο νομο απο αυτον που ειναι τωρα,και δευτερη αυτον που ειναι η θεση τους,τους εβαλαν κατευθειαν στην δευτερη επιλογη,δηλαδη στο δικο τους αντιστοιχο ΠΥΣΠΕ.
Οποιος ειχε μια μονο επιλογη και ηταν εκτος νομου του..προφανως αν ειχε αρκετα μορια τη πηρε,αλλα πιστευω οχι σε ολες τις περιπτωσεις.Ειτε γιατι ειχαν καλυφθει οι θεσεις,ειτε γιατι ΦΥΛΑΞΑΝ καποιες θεσεις.
Οι εθελοντικες δεν ειναι μεσα,σιγουρο αυτο.
Οσοι λενε οτι ηταν στις εθελοντικες και πηραν μεταταξη,προφανως ειχαν κανει αιτηση ΚΑΙ στις υποχρεωτικες.Αν υπαρχει καποιος που Ο ΙΔΙΟΣ πηρε μεταταξη τωρα και ειχε κανει ΜΟΝΟ στις εθελοντικες,ας βγει να μας το πει να ξερουμε και εμεις.
Το δεδομενο ειναι ενα.
Οι εθελοντικεε προφανως δεν εχουν ακυρωθει,ασχετα αν καποιοι θα το ηθελαν πολυ.
Και εχουν κρατηθει θεσεις,ενω ειχαν ζητηση.Γιατι παει ο νους σας μονο στο οτι αυτες οι θεσεις θα δωθουν σε δευτερο γυρο ,και οχι οτι κρατηθηκαν για τις  εθελοντικες;
Απο την αρχη ελεγα οτι ΠΡΩΤΑ θα βγουν οι υποχρεωτικες,γιατι θελόυν τα νουμερα και θελουν να εχουν νουμερα στις υποχρεωτικες και μετα οι εθελοντικες.
Το δευτερο δεδομενο ειναι οτι:
Ξεκιναμε να ενοχλουμε το υπουργειο με επισημα εγγραφα,τι θα γινει με τις εθελοντικες.
Και πρεπει να κινηθουμε ολοι μαζι.
Οι θεσεις των εθελοντικων ειναι συγκεκριμενες και εχουν προκυρηχτει με μια διαδικασια ΜΗ ακυρωμενη.ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορει να παρει αυτες τις θεσεις.ΚΑΝΕΝΑς ΠΟΥ δεν ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΣΤΙς ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕς.εΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΥΤΟ.Δεν γινεται αυτες οι θεσεις να δωθουν αλλου.Και δεν μιλαω για νομο,αλλα για συγκεκριμενα σχολεια.

Μην πτοηστε.Αυριο μπορει να βγουν και οι εθελοντικες..η σε λιγες μερες.
Ομως απο αυριο ξεκιναμε να ενοχλουμαι τους παντες.
Περιμενω πμ για να δουμε τι θα κανουμε.

Φιλουμπες!
[/quote


πρέπει να φτιαχτεί ένα θέμα για εμάς που θέλουμε να οργανωθούμε στο πώς θα κινηθούμε όλοι μαζί, να πιέσουμε για τις εθελοντικές!Με ή χωρίς την βοήθεια δικηγόρων!

Αποσυνδεδεμένος vkvl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8797 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:38:28 πμ »
Πήρα μετάταξη στην 2η επιλογή μου, όπου είναι και η δ/θμια που άνηκα, ενώ στην 1η επιλογή μου πήγαν άτομα με λιγότερα μόρια. Ξέρει κανείς ενστάσεις που θα καταθέσουμε; Στη Β/θμια; Στην Α/θμια; Αλλού;

Εγω θα ξεκινησω απο τη δδε μου ρωτωντας ποιοι μεταταχθηκαν και με ποσα μορια. Και αν τα ατομα που δηλωσαμ ότι εχουν μεταπτυχιακό ειναι αναγνωρισμενο απο την υπηρεσια...
Κ βλεπουμε μετά πως θα κινηθω...

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8798 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:38:51 πμ »
32 πε 05 μετατάχθηκαν σε 51 κενά που είχαν δοθεί

Σχετικά με τους ΠΕ05 στη γ' αθήνας, θα ήθελα να επισημάνω ότι οι θέσεις για την Πρωτοβάθμια ήταν 33 και ότι τελικά πήρε 32 άτομα. Γιατί περίσσεψε αυτή η μία θέση; Σας διαβεβαιώνω ότι αιτήσεις υπήρχαν γιατί κι εγώ που είμαι της ειδικότητας είχα βάλει ως πρώτη επιλογή μου τη γ' αθήνας και παρόλο που είχα πολλά μόρια η αίτησή μου δεν ικανοποιήθηκε. Επίσης, στη β' αθήνας στην ειδικότητά μου περισσεύουν 5 θέσεις και στην α' αθήνας 2 θέσεις και ξέρω από συναδέλφους ότι είχαν κάνει αίτηση για εκεί και δεν ικανοποιήθηκαν. Τι ακριβώς συνέβει λοιπόν;
ναι έχεις δίκιο τα διόρθωσα, όσον αφορά τη 1 θεση που δεν καλύφθηκε τι να πω? έχω στερέψει από ιδέες ;D
ίσως έχει δίκιο ο βερμουδάκιας
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 01:52:19 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8799 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:39:17 πμ »
Λοιπόν έχω την αίσθηση ότι οι μετατάξεις έγιναν με τις εξής προτεραιότητες:
ΠΥΣΔΕ> ΠΥΣΠΕ (αν υπήρχε σε κάποια από τις δύο προτιμήσεις)
Περιφέρεια >ΠΥΣΠΕ (Μόνο στην πρώτη προτίμηση)
Πανελλαδικά > ΠΥΣΠΕ (Μόνο στην πρώτη προτίμηση)
Ταυτόχρονα το σύστημα πετούσε εκτός όλους όσους είχαν δηλώσει περιοχές που είχαν καλυφθεί από τις πρώτες τους προτιμήσεις και όλους όσους ανήκαν σε ΠΥΣΔΕ που συμπληρώθηκε ο αριθμός των πλεοναζόντων που είχαν δηλωθεί.
Έτσι λοιπόν εξηγείται πως κάποιος με λιγότερα μόρια πήρε μετάταξη σε μια περιοχή που είχε δηλώσει και κάποιος με πολλά μόρια Απλά ο ένας την είχε πρώτη προτίμηση και ο άλλος την είχε δεύτερη.
Γενικά πάντως η διαδικασία ήθελε οπωσδήποτε περισσότερες διευκρινήσεις και φαίνεται ότι κάποιοι μπορεί να γνώριζαν τον τρόπο που θα πραγματοποιηθούν οι συγκεκριμένες μετατάξεις.

Έτσι ακριβώς έγινε όπως τα λές.Ας το δουν και οι άλλοι εδω μέσα.

Δεν πρέπει να έγινε έτσι.
Ξαναλέω, άτομα από νησιά μετατάχθηκαν σε μεγάλα αστικά κέντρα.
Είναι δυνατόν να μην καλύφτηκαν οι αιτήσεις από τα πυσδε και την περιφέρεια; Και να έφτασαν να παίρνουν από νησιά;
Είναι πολύ πιθανό, δεδομένου και της μυστικοπάθειας στην ανακοίνωση του πυσδε προέλευσης και των μορίων, ΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΒΥΣΜΑ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ.

Υπάρχουν τρανταχτά ονόματα. Παιδιά(κόρες κυρίως) επιχειρηματιών,στρατιωτικών,διπλωματών,μεγαλογιατρών , διπλωματών, καθηγητών παν/μιου κλπ Επίσης συνδικαλιστές, αλλά και συγγενείς πολιτικών όπως προαναφέρθηκε.

Πρέπει να φτιάξουμε την λίστα της ντροπής, με όσους από αυτούς αποδειχτεί ότι είναι βύσματα και δεν κέρδισαν την θέση με την αξία τους.
Μπορεί να είχαν σαν δεύτερη επιλογή το αστικό κέντρο και οι των νησιών πρώτη. Συμφωνώ πάντως ότι το παράξενο τις διαδικασίας κινεί υποψίες.

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8800 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:42:45 πμ »
σε ευχαριστώ petzi.

Απίστευτο, είμαι στη Μαγνησία, βάζω 1η επιλογή Δ Αθήνας και έχω σχεδόν 100 μόρια!!!!
και έρχεται ο άλλος από Λέρο με 72 μόρια και μου παίρνει τη θέση!!!

Μάλλον έπρεπε να γίνω γραμματέας της ΠΕΚΑΠ, τι λέτε?

Συγγνώμη για να καταλάβω
στην Γ Αθήνας οι μεταταγέντες έπιασαν τον αριθμό 94? δηλαδή πήραν όλοι όσοι έπρεπε?
γιατί βλέπω οτι στην πρωτοβάθμια Γ αθήνας δεν καλύφθηκαν όλες οι θέσεις. Μου φαίνεται απίθανο γιατί υποθέτω ότι όλο και κάποιοι από νησιά θα την είχαν δηλώσει

παρεπιπτόντως να ΔΩΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΣ ΠΕΚΑΠ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ Δ ΑΘΗΝΑΣ.

Αλήθεια πόσα μόρια είχε? ρωτάω γιατί εγώ έχω σχεδόν 100 είχα δηλώσει Δ Αθήνας και δεν πήρα μετάταξη

Αν   μιλάμε για τον ίδιο δες τα μόρια μετάθεσης  72 και κάτι  :o  του στο http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%81%CE%AF%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%B505-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%B519-20-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80   ::)

Πολύ σοβαρή καταγγελία, αν ευσταθεί.

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8801 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:44:39 πμ »
Συνάδελφε vermoudakia, σ'ευχαριστώ καταρχήν για την απάντησή σου. Όμως δεν το καταλαβαίνω αυτό που μου λες. Εγώ δεν ανήκα στο ΠΥΣΔΕ γ' αθήνας το οποίο είχε 51 πλεονάζοντες και 33 θέσεις στην Αθμια.
σε ποιο ΠΥΣΔΕ ανήκεις;

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8802 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:45:00 πμ »
Μια άλλη ερώτηση για όποιον ξέρει.
Ένας συνάδελφος είχε δηλώσει Α Πειραιά αλλά τώρα βλέπει ότι τον έβαλαν στην Π.Ε. Πειραιά.
Τι σημαίνει αυτό? μπορέι να βρεθεί και σε νησί?
Παρακαλώ όποιος ξέρει να απαντήσει άμεσα γιατί ο φίλος μου πάει για εγκεφαλικό

Αποσυνδεδεμένος galadriel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Σκεπτική ως προς την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8803 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:45:37 πμ »
Συνάδελφοι όποιος μπορεί ας απαντήσει - καθαρή περιέργεια για κάτι που συζητούσαμε πριν μέρες. Μετατάχθηκαν άτομα σε περιοχές όπου η ειδικότητά τους ΔΕΝ είχε συμπεριληφθεί στον πίνακα κενών; Κυρίως για φορείς, γιατί είχε φανεί παράξενο σε κάποιους το γεγονός ότι μια ΔΕ η ενα ΙΕΚ ζητουσαν συγκεκριμένες ειδικότητες ανεξαρτήτως μορίων προσόντων κτλ..
Words, words, words..

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8804 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:46:03 πμ »

οι πλεονάζοντες ήταν 133 και οι κενές θέσεις 94 (σε σχολεία πάντα) άρα καλύφθηκαν όλα τα κενά

μα αυτό που λες δε σημαίνει ότι καλυφθηκαν όλα!!! Αν έκαναν αίτηση λιγότεροι..
Εγώ μέτρησα πόσοι πήραν μετάταξη για Γ αθήνας και δεν είναι 94 , είναι κάτω από 70, άρα ????
είσαι σίγουρος? ::)
τα ξαναμέτρησα  ???, και είναι 94 όσοι πήραν μετάταξη στο ΠΥΣΠΕ (δε λέω ότι όλοι προέρχονται από το ίδιο ΠΥΣΔΕ, 133 είναι όσοι δόθηκαν ως πλεονάζοντες στο οικείο ΠΥΣΔΕ)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8805 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:47:49 πμ »
ωχ λες να κάνω λάθος?
θα το ξαναδώ
αν έχεις δίκιο ζητάω συγγνώμη, σε ευχαριστω που απάντησες


είσαι σίγουρος? ::)
τα ξαναμέτρησα  ???, και είναι 94 όσοι πήραν μετάταξη στο ΠΥΣΠΕ (δε λέω ότι όλοι προέρχονται από το ίδιο ΠΥΣΔΕ, 133 είναι όσοι δόθηκαν ως πλεονάζοντες στο οικείο ΠΥΣΔΕ)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160225
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.