*

Ψηφοφορία

ποιο συστημα διορισμων ειναι σωστο ?

το τωρινο οπως ειναι
110 (23.3%)
το τωρινο με προσαυξηση για ολες τις επιτυχιες
119 (25.2%)
σταδιακη αυξηση ποσοστου ΑΣΕΠ
38 (8.1%)
100% μεσω ΑΣΕΠ
150 (31.8%)
100% μεσω ΑΣΕΠ χωρις προσαυξησεις
55 (11.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 465

Αποστολέας Θέμα: τροπος διορισμων  (Αναγνώστηκε 166262 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #336 στις: Ιούλιος 08, 2009, 01:42:35 μμ »
Έτσι είμαι εγώ με τα φιλαράκια μου.
Μπορείς να μου πεις έναν τρόπο για να προστατέψει η πολιτεία τα νησιά από το να μείνουν χωρίς καθηγητές,εκτός από τα μόρια?

Σε ιδεες η αληθεια ειναι δεν ειμαι πολυ καλη,σκεφτομαι εαν εδινε καποια κινητρα, οπως μειωμενη φορολογια ,η επιδομα ενοικιου σε νησια δυσπροσιτα ,η δεν ξερω τι αλλο, πολιτικος δεν ειμαι αλλα σιγουρα υπαρχουν τροποι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τροπος διορισμων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:09:59 »

Αποσυνδεδεμένος resquer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #337 στις: Ιούλιος 08, 2009, 01:47:40 μμ »
Έτσι είμαι εγώ με τα φιλαράκια μου.
Μπορείς να μου πεις έναν τρόπο για να προστατέψει η πολιτεία τα νησιά από το να μείνουν χωρίς καθηγητές,εκτός από τα μόρια?

Σε ιδεες η αληθεια ειναι δεν ειμαι πολυ καλη,σκεφτομαι εαν εδινε καποια κινητρα, οπως μειωμενη φορολογια ,η επιδομα ενοικιου σε νησια δυσπροσιτα ,η δεν ξερω τι αλλο, πολιτικος δεν ειμαι αλλα σιγουρα υπαρχουν τροποι.
Kala η μειωμενη φορολογια δεν εχει αντικρυσμα γιατι το δηλωμενο και πραγματικα εισπρακτεο ποσο ειναι αρκετα κατω απο το αφορολογητο οριο ,μονο που δεν αγγιζει το κατωτατο μηδενικο οριο

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #338 στις: Ιούλιος 08, 2009, 01:53:41 μμ »

θα ηταν περισσοτεροι οι απο τον ασεπ διοριστεοι,αν δεν επαιρνε αυτους με  προυπηρεσια...
ομως κ αυτοι καθηγητες ειναι,κ πολλοι εχουν παει στου διαολου τη μανα σαν ωρομισθιοι η αναπληρωτες κ αξιζουν νομιζω καποια μοριοδοτηση απο αυτα(εξαιρω την βυσματικη πδσ,πχ κατι 10ωρα στα χαρτια μονο)


Συνάδελφε DOG, είμαι από εκείνους που θα διοριστούν με προϋπηρεσία + επιτυχία ΑΣΕΠ, τουτ'έστιν με το 24μηνο.
Δεν τό'θελα έτσι, θα προτιμούσα να διοριστώ το 2007 με τον ΑΣΕΠ, όταν στερήθηκα το διορισμό για 1 μονάδα (74.80 ο τελευταίος διοριστέος, 73.80 εγώ  :o ).

Όμως, αυτός ο ΑΣΕΠ του 2007 μου έδωσε πολλά μόρια και με έστειλε αναπληρώτρια πέρυσι και φέτος εκεί που είπες, στου διαόλου τη μάνα ή, αλλιώς, στην πινέζα του χάρτη... Παρόλ'αυτά, φέτος δεν επαναπαύτηκα, αλλά ξαναέδωσα ΑΣΕΠ, τον 3ο μου...
Συγχρόνως, συνάδελφός μου χωρίς να έχει δώσει ΑΣΕΠ ποτέ μάζευε προϋπηρεσία με ΠΔΣ, αυτά τα μόρια την έστειλαν αναπληρώτρια, αυτή η αναπλήρωση την διορίζει φέτος με το 40%...

Θέλεις να συγκρίνεις; Πιστεύω πως δεν χρειάζεται...
Ταλαιπωρηθηκες αδικα συναδελφε ,ενω αν οι διορισμοι ηταν 100% απο ασεπ θα ειχες ηδη διορισθει,συγγνωμη αλλα να μαζευεις απο πδσ μορια που ξερουμε πως τα μαζευουν οι περισσοτεροι (οχι ολοι) δεν ειαι και το πιο δικαιο,τελος παντων επαναλαμβανω, οτι προτιμω διορισμους απο ασεπ με βελτιωσεις φυσικα που πρεπει οπωσδηποτε να γινουν.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #339 στις: Ιούλιος 08, 2009, 02:13:25 μμ »
Και την πδσ ποιος θα την κάνει?
Κάποιος δεν πρέπει να ταλαιπωρηθεί για την κάνει κι αυτήν?
Δεν έχουν όλα τα παδιά λεφτά για φροντιστήρια.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τροπος διορισμων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:09:59 »

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #340 στις: Ιούλιος 08, 2009, 02:13:47 μμ »
Έτσι είμαι εγώ με τα φιλαράκια μου.
Μπορείς να μου πεις έναν τρόπο για να προστατέψει η πολιτεία τα νησιά από το να μείνουν χωρίς καθηγητές,εκτός από τα μόρια?

Σε ιδεες η αληθεια ειναι δεν ειμαι πολυ καλη,σκεφτομαι εαν εδινε καποια κινητρα, οπως μειωμενη φορολογια ,η επιδομα ενοικιου σε νησια δυσπροσιτα ,η δεν ξερω τι αλλο, πολιτικος δεν ειμαι αλλα σιγουρα υπαρχουν τροποι.
Kala η μειωμενη φορολογια δεν εχει αντικρυσμα γιατι το δηλωμενο και πραγματικα εισπρακτεο ποσο ειναι αρκετα κατω απο το αφορολογητο οριο ,μονο που δεν αγγιζει το κατωτατο μηδενικο οριο

Εχεις δικιο ομως δεν υπαρχει μονο η ετησια φορολογια εισοδηματος,υπαρχουν και τα τελη κυκλοφοριας αυτοκινητου ,υπαρχουν επισης εκτακτες εισφορες, δεν θυμαμαι πως λεγονται, για συναδελφους που εχουν σπιτι,η παιρνουν καποιο ενοικιο,μπορουν επισης να δινουν δικαιωμα αγορας αυτοκινητου αφορολογητα γι συναδελφους που θα μεινουν υποχρεωτικα σε πολεις κατω των 5000 κατοικων (παλια γινονταν αυτο με τους ναυτικους) τοθλαχιστον μια 5ετια .

Αποσυνδεδεμένος resquer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #341 στις: Ιούλιος 08, 2009, 02:18:59 μμ »
Έτσι είμαι εγώ με τα φιλαράκια μου.
Μπορείς να μου πεις έναν τρόπο για να προστατέψει η πολιτεία τα νησιά από το να μείνουν χωρίς καθηγητές,εκτός από τα μόρια?

Σε ιδεες η αληθεια ειναι δεν ειμαι πολυ καλη,σκεφτομαι εαν εδινε καποια κινητρα, οπως μειωμενη φορολογια ,η επιδομα ενοικιου σε νησια δυσπροσιτα ,η δεν ξερω τι αλλο, πολιτικος δεν ειμαι αλλα σιγουρα υπαρχουν τροποι.
Kala η μειωμενη φορολογια δεν εχει αντικρυσμα γιατι το δηλωμενο και πραγματικα εισπρακτεο ποσο ειναι αρκετα κατω απο το αφορολογητο οριο ,μονο που δεν αγγιζει το κατωτατο μηδενικο οριο

Εχεις δικιο ομως δεν υπαρχει μονο η ετησια φορολογια εισοδηματος,υπαρχουν και τα τελη κυκλοφοριας αυτοκινητου ,υπαρχουν επισης εκτακτες εισφορες, δεν θυμαμαι πως λεγονται, για συναδελφους που εχουν σπιτι,η παιρνουν καποιο ενοικιο,μπορουν επισης να δινουν δικαιωμα αγορας αυτοκινητου αφορολογητα γι συναδελφους που θα μεινουν υποχρεωτικα σε πολεις κατω των 5000 κατοικων (παλια γινονταν αυτο με τους ναυτικους) τοθλαχιστον μια 5ετια .
Gia τί υψος μιλαμε θα μπορουσαν να ειναι οι φορολογικες διευκολυνσεις;; ασκοπες κινησεις..χωρις ουσιαστικη βοηθεια. Το φορολογικο συστημα νοσει ανεκαθεν στην Ελλαδα.Θελει γκρεμισμα και φτιαξιμο απο την αρχη





Την πδσ να την κανει αναπληρωτης
Και την πδσ ποιος θα την κάνει?
Κάποιος δεν πρέπει να ταλαιπωρηθεί για την κάνει κι αυτήν?
Δεν έχουν όλα τα παδιά λεφτά για φροντιστήρια.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #342 στις: Ιούλιος 08, 2009, 02:43:49 μμ »
Τέλεια........ξέρεις σε πόσα σχολεία θα πρέπει να πηγαίνει για να συμπληρώνει ωράριο με 2 ώρες πδσ σε κάθε τάξη?
Σκέψου επίσης ότι ένα τμήμα της πδσ,δε ξεκινάει από την αρχή της χρονιάς και δεν είναι και βέβαιο ότι θα την τελειώνει τη χρονιά,αφού αν δεν έρχονται τα παιδιά το τμήμα κλείνει.
Σε αυτήν την περίπτωση τι θα γίνεται?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος resquer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #343 στις: Ιούλιος 08, 2009, 02:53:55 μμ »
Eimaste στον τροπο διορισμων.Αυτο και τελος.Στο περιπου οπως εγινε εφετος με την Π>Δ.Σ. με συμπληρωση ωραριου ενος αναπληρωτη.Καλυτερα αναπληρωτης παρα 1 ωρομισθιος το πρωι κι ενας ωρομισθιος το απογευμα.Τί συζητας για αποστασεις απο το ενα σχολειο στο αλλο του ιδιου νομου,αφου τρεχουν και σε αλλο νομο αυθημερον για Π.Δ.Σ.
Τέλεια........ξέρεις σε πόσα σχολεία θα πρέπει να πηγαίνει για να συμπληρώνει ωράριο με 2 ώρες πδσ σε κάθε τάξη?
Σκέψου επίσης ότι ένα τμήμα της πδσ,δε ξεκινάει από την αρχή της χρονιάς και δεν είναι και βέβαιο ότι θα την τελειώνει τη χρονιά,αφού αν δεν έρχονται τα παιδιά το τμήμα κλείνει.
Σε αυτήν την περίπτωση τι θα γίνεται?

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #344 στις: Ιούλιος 08, 2009, 03:00:01 μμ »

θα ηταν περισσοτεροι οι απο τον ασεπ διοριστεοι,αν δεν επαιρνε αυτους με  προυπηρεσια...
ομως κ αυτοι καθηγητες ειναι,κ πολλοι εχουν παει στου διαολου τη μανα σαν ωρομισθιοι η αναπληρωτες κ αξιζουν νομιζω καποια μοριοδοτηση απο αυτα(εξαιρω την βυσματικη πδσ,πχ κατι 10ωρα στα χαρτια μονο)


Συνάδελφε DOG, είμαι από εκείνους που θα διοριστούν με προϋπηρεσία + επιτυχία ΑΣΕΠ, τουτ'έστιν με το 24μηνο.
Δεν τό'θελα έτσι, θα προτιμούσα να διοριστώ το 2007 με τον ΑΣΕΠ, όταν στερήθηκα το διορισμό για 1 μονάδα (74.80 ο τελευταίος διοριστέος, 73.80 εγώ  :o ).

Όμως, αυτός ο ΑΣΕΠ του 2007 μου έδωσε πολλά μόρια και με έστειλε αναπληρώτρια πέρυσι και φέτος εκεί που είπες, στου διαόλου τη μάνα ή, αλλιώς, στην πινέζα του χάρτη... Παρόλ'αυτά, φέτος δεν επαναπαύτηκα, αλλά ξαναέδωσα ΑΣΕΠ, τον 3ο μου...
Συγχρόνως, συνάδελφός μου χωρίς να έχει δώσει ΑΣΕΠ ποτέ μάζευε προϋπηρεσία με ΠΔΣ, αυτά τα μόρια την έστειλαν αναπληρώτρια, αυτή η αναπλήρωση την διορίζει φέτος με το 40%...

Θέλεις να συγκρίνεις; Πιστεύω πως δεν χρειάζεται...
bikini δε νομιζω οτι διαφωνουμε πολυ
οπως ειδες,εχω γραψει οτι εξαιρω την πδσ.
απλα πιστευω οτι πρεπει η προυπηρεσια να ανταμειβεται,κ αυτο δεν ειναι βυσματικο,καθως πολλοι την πηραν επειδη εγραψαν καλα σε εναν ασεπ!κ να κανουμε αξιοκρατικη την πδσ,κ να προσμετραται κ εκεινη μετα.
δεν καταλαβαινω αυτο το 100% μεσω ασεπ.
δηλαδη οποιον εχει κανει 2 χρονια αναπληρωτης η ωρομισθιος σε απομακρο νησακι,δεν πρεπει να τον μοριοδοτησουμε???

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #345 στις: Ιούλιος 08, 2009, 04:00:48 μμ »
bikini δε νομιζω οτι διαφωνουμε πολυ
1) οπως ειδες,εχω γραψει οτι εξαιρω την πδσ.
2) απλα πιστευω οτι πρεπει η προυπηρεσια να ανταμειβεται,κ αυτο δεν ειναι βυσματικο,καθως πολλοι την πηραν επειδη εγραψαν καλα σε εναν ασεπ!
3) κ να κανουμε αξιοκρατικη την πδσ,κ να προσμετραται κ εκεινη μετα.
4) δεν καταλαβαινω αυτο το 100% μεσω ασεπ.
5) δηλαδη οποιον εχει κανει 2 χρονια αναπληρωτης η ωρομισθιος σε απομακρο νησακι,δεν πρεπει να τον μοριοδοτησουμε???

ο διάλογος δημιουργεί σύγκλιση απόψεων..
1) συμφωνούμε
2) συμφωνούμε
3) συμφωνούμε
5) συμφωνούμε ( με την προυπόθεση ότι έχει πάει αξιοκρατικά )
πάμε τώρα στο 4) ...
όταν λέμε 100% ΑΣΕΠ θα μπορούσαμε να επιλέξουμε ανάμεσα σε πολλές λύσεις... ενδεικτικά αναφέρω 3 απο αυτές..   
α) 100% ΑΣΕΠ χωρίς προσαυξήσεις ( να μετράει μόνο το γραπτό ). ( δεν έχω ψηφίσει αυτό εγώ , αλλά κάποιοι το προτιμούν στην ψηφοφορία )
β) 100% ΑΣΕΠ με προσαυξήσεις από μεταπτυχιακά , προυπηρεσία ( λέω ναι και σε μεγαλύτερη προσαύξηση αν η προυπηρεσία κατακτάται αξιοκρατικά και όχι βυσματικά.. βλέπεις ότι χρησιμοποιώ τους όρους που θέτεις παραπάνω.. )
γ) προαπαιτούμενο την βάση του ΑΣΕΠ σε όλους τους πίνακες διορισμών.
Ακόμα και η επιλογή γ) αν κλείσουν όλα τα παράθυρα και οι προυπηρεσίες προέρχονται από επιτυχίες του ΑΣΕΠ είναι ένα έμεσο 100% ΑΣΕΠ ...

Υ.Γ. νομίζω ότι έχεις δίκιο.. δεν διαφωνείς πολύ με την bikini .. και χαίρομαι πολύ γι αυτό...  ;)

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #346 στις: Ιούλιος 08, 2009, 04:37:40 μμ »
Και την πδσ ποιος θα την κάνει?
Κάποιος δεν πρέπει να ταλαιπωρηθεί για την κάνει κι αυτήν?
Δεν έχουν όλα τα παδιά λεφτά για φροντιστήρια.

Αγάπη μου, δεν υπονόησε κανείς να καταργηθεί η ΠΔΣ, απλά οι προσλήψεις να γίνονται μέσα από τον πίνακα αναπληρωτών και ωρομισθίων, ώστε να υπάρχει διαφάνεια.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #347 στις: Ιούλιος 08, 2009, 06:14:15 μμ »
Κι εσύ βρε Marion noυ ξέρεις ότι κάποιος που είναι ωρομίσθιος είναι άξιος να μπαίνει σε τάξη?

Eimaste στον τροπο διορισμων.Αυτο και τελος.Στο περιπου οπως εγινε εφετος με την Π>Δ.Σ. με συμπληρωση ωραριου ενος αναπληρωτη.Καλυτερα αναπληρωτης παρα 1 ωρομισθιος το πρωι κι ενας ωρομισθιος το απογευμα.Τί συζητας για αποστασεις απο το ενα σχολειο στο αλλο του ιδιου νομου,αφου τρεχουν και σε αλλο νομο αυθημερον για Π.Δ.Σ.
Τέλεια........ξέρεις σε πόσα σχολεία θα πρέπει να πηγαίνει για να συμπληρώνει ωράριο με 2 ώρες πδσ σε κάθε τάξη?
Σκέψου επίσης ότι ένα τμήμα της πδσ,δε ξεκινάει από την αρχή της χρονιάς και δεν είναι και βέβαιο ότι θα την τελειώνει τη χρονιά,αφού αν δεν έρχονται τα παιδιά το τμήμα κλείνει.
Σε αυτήν την περίπτωση τι θα γίνεται?


Ακριβώς επειδή είμαστε στον τρόπο διορισμών,μελετάμε όλα τα προβλήματα που ενδεχομένως να προκύψουν.
Πράγματι για πδσ είναι πολλοί αυτοί που πάνε σε άλλους νομούς για να μαζέψουν ώρες.
Τώρα όμως είναι κυρίως ωρομίσθιοι που ασχολούνται με αυτήν,χωρίς να έχουν άλλες υποχρεώσεις του πρωινού.
Σκεφτείτε τι πρόβλημα δημιουργείται στο πρόγραμμα του σχολείου,όταν υπάρχει καθηγητής που πρέπει να τρέχει σε 2 σχολεία!
Σκεφτείτε και τον ίδιο που πρέπει να είναι συνέχεια στους δρόμους!
Σκεφτείτε ότι ο αναπληρωτής θα έχει ώρες στο πρωινό και θα τρέχει και σε άλλα σχολεία για πδσ,αμέσως μετά το σχολείο.
Σκεφτείτε τα μαθήματα ανάθεσης που αναγκάζονται πολύ να κάνουν για να συμπληρώσουν ωράριο!
Εκτός και αν δε σας πειράζει εσάς αυτό....εκτός και αν συμφωνείτε με τις γελοίες αναθέσεις που γίνονται...
Εδώ πάμε να λύσουμε τα προβλήματα που ήδη υπάρχουν,όχι να προκαλέσουμε άλλα τόσα.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #348 στις: Ιούλιος 09, 2009, 12:14:11 μμ »
Κι εσύ βρε Marion noυ ξέρεις ότι κάποιος που είναι ωρομίσθιος είναι άξιος να μπαίνει σε τάξη?


[/quote]



[/quote]

Αγάπη, σε αυτό που με ρωτάς σαφώς και δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Μίλησα ωστόσο για διαφάνεια και για ισχύ κριτηρίων, προκειμένου να προσλαμβάνεται κανείς στην ΠΔΣ. Το να γίνονται οι εν λόγω προσλήψεις μέσω του πίνακα αναπληρωτών και ωρομισθίων είναι σαφώς αντικειμενικότερο από το να γίνεται η πρόσληψη, επειδή κάποιος έχει γνωστό λυκειάρχη ή άνθρωπο δικό του στις ΔΔΕ. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις, δε χρειάζεται να δώσω περαιτέρω εξηγήσεις.

Τώρα, το πόσο άξιος είναι κάποιος προκειμένου να ασκήσει το δικό μας λειτούργημα, κρίνεται καθημερινά στην σχ. τάξη, στο φροντιστήριο ή στα ιδιαίτερα μαθήματα που παραδίδει, και από τους μαθητές του κυρίως.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #349 στις: Ιούλιος 09, 2009, 12:23:31 μμ »
Η ΔΔΕ δίνει λίστα με τους καθηγητές που έκαναν αίτηση για πδσ στα σχολεία,τουλάχιστον στη Ξάνθη που την είδα.
Από εκεί ο συντονιστής ξεκινάει και κάνει τηλέφωνα.
Αν τα παιδιά έχουν παράπονα από τον καθηγητή,ο συντονιστής δεν έχει λόγο να ξαναεπιλέξει τον ίδιο την επόμενη χρονιά.
Είναι κι αυτό ένα κριτήριο.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160804
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 399
Σύνολο: 413

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.