*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1070428 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1414 στις: Απρίλιος 21, 2021, 01:45:19 πμ »
Όχι σε νηπιαγωγούς. Στις τρεις ειδικότητες που ανέφερε ο pausanas. Και να με συγχωρείς συνάδελφε αλλά για αυτό αρχικά δεν έγραψα τίποτα. Γιατί γράφεις εσύ μετά ότι: άρα και στους νηπιαγωγούς. Πως το συμπεραίνεις αυτό; Είπα κάτι τέτοιο; Μη μου πεις με τη λογική γιατί αυτή έχει τελειώσει.  Εγω μετά πρέπει να απαντήσω και ούτω καθεξής.
Πόσο βαθιά γνωρίζεις το γεγονός; Ξέρεις αριθμούς για τις νέες οργανικές στις 3 αυτές ειδικότητες; Κουβέντα να γίνεται...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2021, 01:49:00 πμ από iosifina »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:34 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2258
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1415 στις: Απρίλιος 21, 2021, 01:48:25 πμ »
Πόσο βαθιά γνωρίζεις το γεγονός; Ξέρεις αριθμούς για τις νέες οργανικές στις 3 αυτές ειδικότητες; Κουβέντα να γίνεται...

Πραγματικά δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι θα γίνουν οργανικές. Τώρα πόσες δεν έχω ιδέα.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1416 στις: Απρίλιος 21, 2021, 01:50:21 πμ »
Πραγματικά δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι θα γίνουν οργανικές. Τώρα πόσες δεν έχω ιδέα.
Σόρρυ μόλις είδα  ότι έχεις ήδη απαντήσει ότι δεν γνωρίζεις περισσότερες  λεπτομέρειες.
Αν μάθεις κάτι παραπάνω αύριο εδώ είμαστε!

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2258
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1417 στις: Απρίλιος 21, 2021, 01:59:59 πμ »
Σόρρυ μόλις είδα  ότι έχεις ήδη απαντήσει ότι δεν γνωρίζεις περισσότερες  λεπτομέρειες.
Αν μάθεις κάτι παραπάνω αύριο εδώ είμαστε!

Κοίτα αν θέλεις τη γνώμη μου ακριβές νούμερο θα είναι αδύνατο να μαθευτεί. Ακόμα και να γινόταν πάλι δεν ξέρω αν θα βοηθούσε. Είτε πουν ιδρύω 100 είτε 200 είτε 500 (πραγματικά στην τύχη το λεω) πάλι δεν θα έλεγε τίποτα γιατί θα εξαρτιόταν πόσες από αυτές θα καλύψουν. Νομίζω πάντως πως μια ωραία πρωία θα δούμε ένα αρθρο στο alfavita: σύσταση οργανικών.......... Επίσης καθαρά δική μου σκέψη είναι ότι μπορεί πχ να ιδρύσει οργανικές αλλά να μην τις δώσει όλες για τους διορισμούς. Να  πει στους ΠΕ86 ιδρύω τόσες αλλά κρατάω τις μισές για τις μεταθέσεις του χρόνου να μην γκρινιάζουν και οι φίλοι μας οι μόνιμοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:34 »

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1418 στις: Απρίλιος 21, 2021, 02:11:59 πμ »
Ισχύει. Αν πχ σε μια ειδικότητα συσταθούν 300 νέες οργανικές η πίτα θα ξαναμοιραστει και θα μειωθεί το ποσοστό που θα καλυφθεί από τις υπόλοιπες ειδικότητες αν οι προσλήψεις τελικά έχουν ως κριτήριο την ισοκατανομή οργανικών. Όσο δυσάρεστο και αν μου είναι στο άκουσμα αυτή η πληροφορία  δε μπορώ να μη δεχτώ ότι είναι δίκαιο και αν συσταθούν τώρα πριν τις κατανομες νέες οργανικές τουλάχιστον αυτό να συμβεί για όλες τις ειδικότητες που δεν έχουν ανεξαιρέτως.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2258
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1419 στις: Απρίλιος 21, 2021, 02:21:22 πμ »
Ισχύει. Αν πχ σε μια ειδικότητα συσταθούν 300 νέες οργανικές η πίτα θα ξαναμοιραστει και θα μειωθεί το ποσοστό που θα καλυφθεί από τις υπόλοιπες ειδικότητες αν οι προσλήψεις τελικά έχουν ως κριτήριο την ισοκατανομή οργανικών. Όσο δυσάρεστο και αν μου είναι στο άκουσμα αυτή η πληροφορία  δε μπορώ να μη δεχτώ ότι είναι δίκαιο και αν συσταθούν τώρα πριν τις κατανομες νέες οργανικές τουλάχιστον αυτό να συμβεί για όλες τις ειδικότητες που δεν έχουν ανεξαιρέτως.

Όλο αυτό γίνεται γιατί στις 3 αυτές ειδικότητες της α/θμιας όσο και αν πραγματικά υπάρχουν ανάγκες οι διορισμοί θα είναι μονοψήφιοι χωρίς σύσταση οργανικών. Δεν πιστεύω να γίνουν ακραία πράγματα. Νομίζω πως θα σκεφτούν: θέλω να διορίσω x πληροφορικούς. Ιδρύω y οργανικά και δίνω τα x για διορισμούς και τα υπόλοιπα για μεταθέσεις του χρόνου.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2021, 02:25:37 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1420 στις: Απρίλιος 21, 2021, 08:14:49 πμ »
μα αφου υπηρχε το προβλημα με τις μεταθεσεις λεγαμε. καταλαβα. 50 γυμναστες στην ικαρια παλι. θα ερχονται να μελετησουν την μακροζωια και θα λενε ότι οφειλεται στην γυμναστικη

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1421 στις: Απρίλιος 21, 2021, 08:34:07 πμ »
Περιεργα πραγματα, γενικως...
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1422 στις: Απρίλιος 21, 2021, 08:52:08 πμ »
Περιεργα πραγματα, γενικως...
Τι σου φαίνεται περίεργο;
Αν ισχύει η σύσταση οργανικών είναι ένα δίκαιο αίτημα που θα έχει υλοποιηθεί έστω και την ύστατη στιγμή πριν προκληθούν διπλάσιες αδικίες.
Αν πάλι είναι ψέμα, το συζητάμε ξανά αναφορικά με την προέλευση του και τη σκοπιμότητα του.
Καλημέρες.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1423 στις: Απρίλιος 21, 2021, 09:05:46 πμ »
Eύλογα μετά απ'τη χθεσινή πληροφορία του καλού φίλου, Victor, προκύπτει το συμπέρασμα:

Οι διορισμοί θα γίνουν με βάση τα οργανικά κενά.

Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1424 στις: Απρίλιος 21, 2021, 09:08:13 πμ »
Eύλογα μετά απ'τη χθεσινή πληροφορία του καλού φίλου, Victor, προκύπτει το συμπέρασμα:

Οι διορισμοί θα γίνουν με βάση τα οργανικά κενά.

Ναι, αλλά αν αλλάξουν τα οργανικά (αυξηθούν δηλαδή), τότε δεν θα ισχύουν τα νούμερα που έχουν ισχυριστεί πολλοί ως τώρα...
Προφανώς κάπου θα είναι μειωμένα και κάπου αυξημένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2021, 09:09:54 πμ από kapoioskapoukapote »
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1425 στις: Απρίλιος 21, 2021, 09:09:11 πμ »
Εννοειται αυτο.
Αλλά καποιοι θα δουν αυτα τα νουμερα που ηδη ειναι ελαχιστα, να γινονται μικροσκοπικα.
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1426 στις: Απρίλιος 21, 2021, 09:11:33 πμ »
Εννοειται αυτο.
Αλλά καποιοι θα δουν αυτα τα νουμερα που ηδη ειναι ελαχιστα, να γινονται μικροσκοπικα.
Αυτό συμβαίνει σε περιπτώσεις ισοκατανομής. Το πιστεύεις πραγματικά ότι θα γίνει;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1427 στις: Απρίλιος 21, 2021, 09:33:01 πμ »
Αν επαληθευτεί η πληροφορία, επιβάλλεται να γίνει η κατανομή βάσει των οργανικών κενών.
Αλλιώς, τί νόημα έχει μια τέτοια κίνηση;
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 588
Σύνολο: 596

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.