*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ  (Αναγνώστηκε 191678 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yanni83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #210 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 10:45:41 μμ »
Καλησπέρα,
με κάλεσαν σε ΙΕΚ να διδάξω μαθήματα Γ εξαμήνου της ειδικότητας Βοηθός Φυσικοθεραπείας. Από βιβλία μου είπαν πως δεν υπάρχει τίποτα και ότι θα πρέπει δίνω σημειώσεις μόνος μου.
 Έχω τα μαθήματα Ασφάλεια & Εφαρμογή 2, Συντήρηση Και Τεχνολογία Εργαστηρίου Φυσικοθεραπείας, Αρχές Εφαρμογής Φυσικών Μέσων και Πρώτες Βοήθειες- Περίδεση. Γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρώ βιβλία και υλικό για αυτά τα μαθήματα???
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:33:39 »

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #211 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 11:07:17 μμ »
Καλησπέρα,
με κάλεσαν σε ΙΕΚ να διδάξω μαθήματα Γ εξαμήνου της ειδικότητας Βοηθός Φυσικοθεραπείας. Από βιβλία μου είπαν πως δεν υπάρχει τίποτα και ότι θα πρέπει δίνω σημειώσεις μόνος μου.
 Έχω τα μαθήματα Ασφάλεια & Εφαρμογή 2, Συντήρηση Και Τεχνολογία Εργαστηρίου Φυσικοθεραπείας, Αρχές Εφαρμογής Φυσικών Μέσων και Πρώτες Βοήθειες- Περίδεση. Γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρώ βιβλία και υλικό για αυτά τα μαθήματα???
Ευχαριστώ
σε ιδιωτικό ΙΕΚ φαντάζομαι, αφού στα δημόσια δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία των αιτήσεων

Αποσυνδεδεμένος yanni83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #212 στις: Οκτώβριος 28, 2015, 03:55:05 πμ »
Του ΟΑΕΔ

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #213 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 12:05:05 πμ »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς υλικό ή αν μπορείτε να μου προτείνετε που μπορώ να βρω σημειώσεις για το μάθημα Γλώσσα Προγραμματισμού ΙΙΙ (Αντικειμενοστραφής Προγραμματισμός C++) της ειδικότητας Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής.

Ευχαριστώ πολύ!

Αρκετό υλικό για πληροφορική  και για τα μαθήματα που αναφέρεσαι μπορείς να βρεις στο www.forwww.gr/forums/mathimata 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2015, 12:07:02 πμ από stavros_thes »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:33:39 »

Αποσυνδεδεμένος MITSIMERAKIS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #214 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 08:27:31 μμ »
Καλησπέρα, σε όλους σας
Ειμαι καθηγητής σε ΙΕΚ στην Πάτρα που ξεκίνησε τα μαθήματα πριν μια Εβδομάδα.
Διδάσκω στα Τμήματα :

Τεχνικός  Λογισμικού Η/Υ και Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής

Και συγκεκριμένα τα μαθήματα 
Για τους Τεχνικούς Λογισμικού :
Α) ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ και
Β) ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ C++
Για τους Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής
Α) ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ ΚΑΙ ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ + PASCAL

 Την ύλη την βρήκα συνοπτικά αλλά σας παρακαλώ την θέλω εαν κάποιος απο εσας έχει να μου στείλει  σημειώσεις και ψαχνω και τις απαντήσεις των λύσεων. 1) και για τα 3 μαθήματα ((Α) ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ, Β) ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ C++

Και ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ ΚΑΙ ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ + PASCAL)

Εαν δεν μπορείτε θα ήθελα εστω να με κατευθύνετε ωστε να βρώ τις λύσεις όλων των ερωτησεων για να μπορέσω να τις διδάξω..

Ευχαριστω για τον χρόνο σας

Με εκτίμηση\\

ΜΕΤ

tsimerak@otenet.gr



Αποσυνδεδεμένος AlexZaf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #215 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 04:13:06 μμ »
Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι τα φώτα σας!!! Με κάλεσαν φέτος πρώτη φορά να διδάξω σε ΙΕΚ... Το μαθημά μου είναι αγγλικα γ΄εξαμήνου στις ειδικότητες Τεχνικός Αρτοποιίας - Ζαχαροπλαστικής και Τενικός Μαγειρικής Τέχνης. Η απορία μου είναι ΠΟΥ βρίσκω υλικό; πώς ξέρω τι εχουν ηδη διδαχτει για να προσαρμόσω την ύλη μου; Σε τι ποσοστο τους κανω γενικά αγγλικά και ποσο ορολογία; που βρίσκω σχετική ορολογία ανάλογη του εξαμήνου τους;

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #216 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 05:12:14 μμ »
Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι τα φώτα σας!!! Με κάλεσαν φέτος πρώτη φορά να διδάξω σε ΙΕΚ... Το μαθημά μου είναι αγγλικα γ΄εξαμήνου στις ειδικότητες Τεχνικός Αρτοποιίας - Ζαχαροπλαστικής και Τενικός Μαγειρικής Τέχνης. Η απορία μου είναι ΠΟΥ βρίσκω υλικό; πώς ξέρω τι εχουν ηδη διδαχτει για να προσαρμόσω την ύλη μου; Σε τι ποσοστο τους κανω γενικά αγγλικά και ποσο ορολογία; που βρίσκω σχετική ορολογία ανάλογη του εξαμήνου τους;

Για κάθε μάθημα υπάρχει το αναλυτικό πρόγραμμα όπου λέει τι πρέπει να διδάξεις.
Το αναλυτικό αυτό πρόγραμμα στο δίνει το ΙΕΚ αλλά ίσως το βρεις και στο Internet.

Αποσυνδεδεμένος AlexZaf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #217 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 06:10:05 μμ »
Για κάθε μάθημα υπάρχει το αναλυτικό πρόγραμμα όπου λέει τι πρέπει να διδάξεις.
Το αναλυτικό αυτό πρόγραμμα στο δίνει το ΙΕΚ αλλά ίσως το βρεις και στο Internet.
Είδα το αναλυτικό προγραμμα και για την μια ειδικότητα δεν λεει τιποτα, απλα αναφερει ¨Βλεπε προγραμμα Ο.Ε.Ε.Κ¨ και μπήκα στον ΟΕΕΚ αλλα χαθηκα... Θα συνεχίσω το ψαξιμο... Ευχαριστω παντως.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #218 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 08:13:28 μμ »
Είδα το αναλυτικό προγραμμα και για την μια ειδικότητα δεν λεει τιποτα, απλα αναφερει ¨Βλεπε προγραμμα Ο.Ε.Ε.Κ¨ και μπήκα στον ΟΕΕΚ αλλα χαθηκα... Θα συνεχίσω το ψαξιμο... Ευχαριστω παντως.

Για ποια ειδικότητα ενδιαφέρεσαι? Να ρίξω μία ματιά μήπως έχω κάτι.

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #219 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 09:54:23 μμ »
Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι τα φώτα σας!!! Με κάλεσαν φέτος πρώτη φορά να διδάξω σε ΙΕΚ... Το μαθημά μου είναι αγγλικα γ΄εξαμήνου στις ειδικότητες Τεχνικός Αρτοποιίας - Ζαχαροπλαστικής και Τενικός Μαγειρικής Τέχνης. Η απορία μου είναι ΠΟΥ βρίσκω υλικό; πώς ξέρω τι εχουν ηδη διδαχτει για να προσαρμόσω την ύλη μου; Σε τι ποσοστο τους κανω γενικά αγγλικά και ποσο ορολογία; που βρίσκω σχετική ορολογία ανάλογη του εξαμήνου τους;
Διδάσκουμε μονο ορολογία.Δεν εχουν ξαναδιδαχτει αγγλικα επειδή μονο στα δυο τελευταία εξάμηνα πλέον έχουν αγγλικά.Για ζαχαροπλάστες δεν υπάρχει βιβλίο αλλα για μάγειρες υπάρχουν 2 στο εμπόριο.

Αποσυνδεδεμένος ria75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #220 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 11:05:28 πμ »
Διδάσκουμε μονο ορολογία.Δεν εχουν ξαναδιδαχτει αγγλικα επειδή μονο στα δυο τελευταία εξάμηνα πλέον έχουν αγγλικά.Για ζαχαροπλάστες δεν υπάρχει βιβλίο αλλα για μάγειρες υπάρχουν 2 στο εμπόριο.
Καλη σου μερα.Η αληθεια ειναι και γω που τελειωσα την Τουριστικων Επιχειρησεων , η ορολογια της κουζινας ειναι στα γαλλικά,  και στην αγγλικη ορολογια καναμε πιο πολυ ορους ξενοδοχειου. Σου βρηκα ομως αυτο 
http://www.politeianet.gr/books/9789608692817-molfesis-dimitris-le-monde-les-livres-du-tourisme-the-chefs-way-protos-tomos-84910
Ελπιζω συναδελφε να σε βοήθησα. Καλη αρχη

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #221 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 01:53:47 μμ »
Καλη σου μερα.Η αληθεια ειναι και γω που τελειωσα την Τουριστικων Επιχειρησεων , η ορολογια της κουζινας ειναι στα γαλλικά,  και στην αγγλικη ορολογια καναμε πιο πολυ ορους ξενοδοχειου. Σου βρηκα ομως αυτο 
http://www.politeianet.gr/books/9789608692817-molfesis-dimitris-le-monde-les-livres-du-tourisme-the-chefs-way-protos-tomos-84910
Ελπιζω συναδελφε να σε βοήθησα. Καλη αρχη
Σε ευχαριστώ πολύ.Φαινεται ενδιαφέρον.

Αποσυνδεδεμένος newcoming

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #222 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 07:59:53 μμ »
Καλησπέρα! Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος sthn εύρεση υλικού σχετικά με τη διδασκαλία των αγγλικών στην ειδικότητα "Στέλεχος Διοίκησης και Οικονομίας στον Τομέα της Ναυτιλίας'';

Αποσυνδεδεμένος ria75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλιογραφία και Σημειώσεις για ΙΕΚ
« Απάντηση #223 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 11:27:57 μμ »
Καλησπέρα! Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος sthn εύρεση υλικού σχετικά με τη διδασκαλία των αγγλικών στην ειδικότητα "Στέλεχος Διοίκησης και Οικονομίας στον Τομέα της Ναυτιλίας'';


https://service.eudoxus.gr/search/#a/id:32998855/0  Συναδελφε αυτο το βιβλιο διδασκεται στο πανεπιστημιο στο τμημα ναυτιλιακων σπουδων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160696
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 409

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.