*

Αποστολέας Θέμα: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?  (Αναγνώστηκε 120222 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #336 στις: Απρίλιος 19, 2008, 10:33:47 μμ »

η αlfavita έχει δημοσιεύσει ένα νομίζω ενδιαφέρον άρθρο πάνω στη νέα ρύθμιση για τις προσλήψεις:www.alfavita.gr/anakoinoseis
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2008, 10:37:16 μμ από GEORGIA S »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:18:51 »

Αποσυνδεδεμένος sisses

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή τελικά είναι ωραία!!!- ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #337 στις: Απρίλιος 20, 2008, 01:32:35 μμ »
Καλημέρα σε όλους στο forum!
Έχω μπερδευτεί αρκετά με τη νέα ρύθμιση   των αναπληρωτών ως καινούρια και θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω να με ενημερώσει: όταν λέει επιτυχών του ΑΣΕΠ , έννοεί οποιδήποτε ΑΣΕΠή στον τελευταίο ή στον επικείμενο;
Είμαι 2 φορές επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ 2005 και 2007 και είμαι ΠΕ02.Φέτος δουλεύω για πρώτη φορά ως αναπληρώτρια.
Επίσης, υπάρχει περίπτωση να μη χαθούν τα μισά μόρια του ΑΣΕΠ 2005 ή των προηγούμενων ενόψει της νέας ρύθμισης;
Μπορεί οι ερωτήσεις μου να έχουν απαντηθεί κάπως ή να μην έχουν νόημα για κάποιους, αλλά παρακαλώ πολύ, όποιος συνάδελφος του forum  μπορεί να βοηθήσει , θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος quantic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #338 στις: Απρίλιος 20, 2008, 01:57:25 μμ »
Καλημέρα σε όλους στο forum!
Έχω μπερδευτεί αρκετά με τη νέα ρύθμιση   των αναπληρωτών ως καινούρια και θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω να με ενημερώσει: όταν λέει επιτυχών του ΑΣΕΠ , έννοεί οποιδήποτε ΑΣΕΠή στον τελευταίο ή στον επικείμενο;
Είμαι 2 φορές επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ 2005 και 2007 και είμαι ΠΕ02.Φέτος δουλεύω για πρώτη φορά ως αναπληρώτρια.
Επίσης, υπάρχει περίπτωση να μη χαθούν τα μισά μόρια του ΑΣΕΠ 2005 ή των προηγούμενων ενόψει της νέας ρύθμισης;
Μπορεί οι ερωτήσεις μου να έχουν απαντηθεί κάπως ή να μην έχουν νόημα για κάποιους, αλλά παρακαλώ πολύ, όποιος συνάδελφος του forum  μπορεί να βοηθήσει , θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ό,τι και να πουμε τώρα, μόνο με υποθέσεις και εκτιμήσεις μπορούμε να μιλάμε. Όλα αυτά και άλλα ακόμη θα απαντηθούν όταν δημοσιευτεί το προσχέδιο Νόμου. Μέχρι τότε υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #339 στις: Απρίλιος 20, 2008, 02:13:15 μμ »
Καλημέρα σε όλους στο forum!
Έχω μπερδευτεί αρκετά με τη νέα ρύθμιση   των αναπληρωτών ως καινούρια και θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω να με ενημερώσει: όταν λέει επιτυχών του ΑΣΕΠ , έννοεί οποιδήποτε ΑΣΕΠή στον τελευταίο ή στον επικείμενο;
Είμαι 2 φορές επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ 2005 και 2007 και είμαι ΠΕ02.Φέτος δουλεύω για πρώτη φορά ως αναπληρώτρια.
Επίσης, υπάρχει περίπτωση να μη χαθούν τα μισά μόρια του ΑΣΕΠ 2005 ή των προηγούμενων ενόψει της νέας ρύθμισης;
Μπορεί οι ερωτήσεις μου να έχουν απαντηθεί κάπως ή να μην έχουν νόημα για κάποιους, αλλά παρακαλώ πολύ, όποιος συνάδελφος του forum  μπορεί να βοηθήσει , θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ό,τι και να πουμε τώρα, μόνο με υποθέσεις και εκτιμήσεις μπορούμε να μιλάμε. Όλα αυτά και άλλα ακόμη θα απαντηθούν όταν δημοσιευτεί το προσχέδιο Νόμου. Μέχρι τότε υπομονή.

έχετε ακούσει/διαβάσει κάτι έγκυρο σχετικά με την ημερομηνία δημοσίευσης επίσημα πλέον του σχεδίου νόμου?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:18:51 »

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #340 στις: Απρίλιος 20, 2008, 09:16:47 μμ »
Παντως για ΠΕ 06 η διαφορα ειναι σεβαστη,πριν τη ρυθμιση η βαση ηταν στα 24 μορια τωρα θα ειναι γυρω στα 21 μορια....Μιλαμε για 90 με 100 ατομα επιπλεον......Πολυ καλα.....
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #341 στις: Απρίλιος 21, 2008, 10:46:00 πμ »
καλημερα.. για τους καθηγητες μουσικης? ΠΕ16 καμια εκτιμηση?
και να σας ρωτησω και κατι? εμεις εναν και μοναδικο ΑΣΕΠ ειχαμε το 2001 (εγω καν το διπλωμα μου δεν ειχα παρει). Οποτε αν καποιος συμπληρωσει 24μηνο δεν διοριζεται αφου θελει κ ΑΣΕΠ. ναι αλλα ΔΕΝ εγινε για μας.. ???  ??? ::)
do it!

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #342 στις: Απρίλιος 21, 2008, 10:52:37 πμ »
Μήπως τότε προφανώς όποιος έχει συμπληρώσει 24 μήνες και δώσει σε αυτόν τον ΑΣΕΠ και πετύχει αυτομάτως διορίζεται?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #343 στις: Απρίλιος 21, 2008, 11:09:20 πμ »
Μήπως τότε προφανώς όποιος έχει συμπληρώσει 24 μήνες και δώσει σε αυτόν τον ΑΣΕΠ και πετύχει αυτομάτως διορίζεται?
Πριν όμως βγούν τα αποτελέσματα αυτού του ασεπ 2008, αυτός θα έχει κάνει αίτηση διορισμού με το 40% τον Αύγουστο και θα διοριστεί χωρίς ασεπ με 24 μόρια

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #344 στις: Απρίλιος 21, 2008, 11:23:52 πμ »
Πως γίνεται κάτι τέτοιο αφού για να διοριστείς με 24 μόρια πρέπει να έχεις δώσει και να έχεις επιτύχει σε έναν τουλάχιστον ΑΣΕΠ?  Δεν είναι απαραίτητο κριτήριο η επιτυχία στον ΑΣΕΠ?
Μήπως τότε προφανώς όποιος έχει συμπληρώσει 24 μήνες και δώσει σε αυτόν τον ΑΣΕΠ και πετύχει αυτομάτως διορίζεται?
Πριν όμως βγούν τα αποτελέσματα αυτού του ασεπ 2008, αυτός θα έχει κάνει αίτηση διορισμού με το 40% τον Αύγουστο και θα διοριστεί χωρίς ασεπ με 24 μόρια
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος msa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #345 στις: Απρίλιος 21, 2008, 11:32:18 πμ »
Είναι, αλλά αν κοιτάξεις τον πίνακα της προηγούμενης σελίδας, θα δεις ότι η προβλεπόμενη βάση διορισμού για τις ειδικότητες που αναγράφονται, είναι  αρκετά κάτω των 24 μηνών, άρα....

Πριν όμως βγούν τα αποτελέσματα αυτού του ασεπ 2008, αυτός θα έχει κάνει αίτηση διορισμού με το 40% τον Αύγουστο και θα διοριστεί χωρίς ασεπ με 24 μόρια

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #346 στις: Απρίλιος 21, 2008, 10:34:26 μμ »
Πως γίνεται κάτι τέτοιο αφού για να διοριστείς με 24 μόρια πρέπει να έχεις δώσει και να έχεις επιτύχει σε έναν τουλάχιστον ΑΣΕΠ?  Δεν είναι απαραίτητο κριτήριο η επιτυχία στον ΑΣΕΠ?
Για να διοριστείς με 24 μόρια με το 40% δεν είναι απαραίτητο να έχεις επιτυχία σε ασεπ. Γι'αυτό αν ισχύσει για το 24μηνο το κριτήριο 'επιτυχία σε τελευταίο ασεπ' όποιος δεν έχει καμία άλλη προηγούμενη επιτυχία, αλλά έχει 24 μόρια (στους φιλολόγους), διορίζεται με το 40% και δε θα περιμένει τα αποτελέσματα ασεπ 2008. Αν και πιστεύω από φόβο πολλοί που δεν έδιναν ασεπ, φέτος θα αναγκαστούν να δώσουν.

Αποσυνδεδεμένος quantic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #347 στις: Απρίλιος 26, 2008, 01:18:12 πμ »
έχετε ακούσει/διαβάσει κάτι έγκυρο σχετικά με την ημερομηνία δημοσίευσης επίσημα πλέον του σχεδίου νόμου?
[/quote]
Άκουσα από συνάδελφο ότι ο νέος νόμος θα ισχύσει από το 2009-2010. Ακόμη ότι να περιμένουμε και μια έκπληξη, που θα αφορά στους εκπαιδευτικούς του ΟΑΕΔ με τις τεράστιες προϋπηρεσίες, οι οποίοιες τελικά θα αναγνωριστούν. Μπορεί κάποιος να το διασταυρώσει;

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #348 στις: Απρίλιος 26, 2008, 01:23:28 πμ »
έχετε ακούσει/διαβάσει κάτι έγκυρο σχετικά με την ημερομηνία δημοσίευσης επίσημα πλέον του σχεδίου νόμου?
Άκουσα από συνάδελφο ότι ο νέος νόμος θα ισχύσει από το 2009-2010. Ακόμη ότι να περιμένουμε και μια έκπληξη, που θα αφορά στους εκπαιδευτικούς του ΟΑΕΔ με τις τεράστιες προϋπηρεσίες, οι οποίοιες τελικά θα αναγνωριστούν. Μπορεί κάποιος να το διασταυρώσει;
[/quote]

Ναι εε???Μαλιστα...πολυ ενδιαφερον.....Ας μην πανικοβαλομαστε ομως...Αυτος που σου τα ειπε ειχε πληροφορια εκ των εσω???
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #349 στις: Απρίλιος 26, 2008, 01:36:13 πμ »
Ουπς....δηλαδη δεν θα ισχυσει απο την επομενη σχολικη χρονια αλλα απο την μεθεπομενη?????
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 786
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 552
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.