*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249138 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,πριν 15 λεπτά τηλεφώνησα πρσωπικά στο τμήμα διορισμών του υπουργείου
και η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι ουδέποτε έχουν λάβει εντολή για τον διορισμό μας και ότι γενικά δεν γνωρίζει τίποτε.
Καλό θα είναι να καλέσετε κι εσείς για πίεση.
Για φαντάσου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχουμε κάποιο νεότερο απο τη συγκέντρωση; Ειπώθηκε κάτι, θετικό ή αρνητικό;

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Τίποτα ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδελφοι σήμερα ο υπουργός διόρισε μεγάλο αριθμό εκπαιδευτικών. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε;
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Συνάδελφοι σήμερα ο υπουργός διόρισε μεγάλο αριθμό εκπαιδευτικών. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε;

Τι εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Ναι τι εννοεις συναδελφε???εμαθες κατι εγκυρο?

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Ι) 03-09-18 VIDEO- Ολόκληρη η Συνέντευξη του Υπουργού Παιδείας, Έρευνας & Θρησκευμάτων, Κώστα Γαβρόγλου για τη νέα Γ'Λυκείου και το νέο σύστημα εισαγωγής στα ΑΕ

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Αν μου επιτρέπετε, μπαίνοντας στο Υπουργείο συνάντησα κάποιους εκπαιδευτικούς έξω, που έχουν δικαιωθεί με την διαδικασία του ΑΣΕΠ και πρόσφατα τους δόθηκε η διαβεβαίωση ότι θα διοριστούν κανονικά. Μετά αυτή η διαβεβαίωση μου λένε ότι δεν ίσχυσε, τελικά τι θα γίνει με αυτούς τους ανθρώπους; Διαμαρτύρονται έξω αυτή τη στιγμή.

ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Θα σας πω. Μιλάτε για τους δικαιωθέντες για τις εξετάσεις που έχουν υποστεί το 2008. Είναι ένα θέμα, ελάχιστους τους έχει δικαιώσει το Συμβούλιο της Επικρατείας και ένα πολύ μεγαλύτερο αριθμό τους έχουν δικαιώσει τα διοικητικά Δικαστήρια.

Εμείς ψάχνουμε λύση, την ψάχνουμε μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους. Όπως καταλαβαίνετε δεν συνιστά δυνατότητα κανείς τώρα να διοριστεί από το 2008 αλλά αυτή τη στιγμή μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους στο οποίο έχουμε κάνει ένα πολύ συγκεκριμένο ερώτημα, ζητάμε λύση και είμαστε –και το «είμαστε» είναι συλλογικά η ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας- ιδιαίτερα αισιόδοξοι ότι θα υπάρξει απάντηση και θα υπάρξει απάντηση σχετικά σύντομα. Σας ευχαριστώ πολύ.

Βλ. http://www.minedu.gov.gr/news/36682-03-09-18-2video-olokliri-i-synentefksi-tou-ypourgoy-paideias-erevnas-thriskevmaton-kosta-gavroglou-gia-ti-nea-g-lykeiou-kai-to-neo-systima-eisagogis-sta-aei-2

ΙΙ) 03-09-18 Συνέντευξη Τύπου για το Λύκειο και το σύστημα εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

Βλ. από το 1.31.13 και εξής του βίντεο: https://www.youtube.com/watch?v=y5LaaPzr_O8
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2018, 02:44:38 μμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
https://www.pde.gr/index.php?page=9574

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Αν μου επιτρέπετε, μπαίνοντας στο Υπουργείο συνάντησα κάποιους εκπαιδευτικούς έξω, που έχουν δικαιωθεί με την διαδικασία του ΑΣΕΠ και πρόσφατα τους δόθηκε η διαβεβαίωση ότι θα διοριστούν κανονικά. Μετά αυτή η διαβεβαίωση μου λένε ότι δεν ίσχυσε, τελικά τι θα γίνει με αυτούς τους ανθρώπους; Διαμαρτύρονται έξω αυτή τη στιγμή.

ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Θα σας πω. Μιλάτε για τους δικαιωθέντες για τις εξετάσεις που έχουν υποστεί το 2008. Είναι ένα θέμα, ελάχιστους τους έχει δικαιώσει το Συμβούλιο της Επικρατείας και ένα πολύ μεγαλύτερο αριθμό τους έχουν δικαιώσει τα διοικητικά Δικαστήρια.
        Εμείς ψάχνουμε λύση, την ψάχνουμε μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους. Όπως καταλαβαίνετε δεν συνιστά δυνατότητα κανείς τώρα να διοριστεί από το 2008 αλλά αυτή τη στιγμή μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους στο οποίο έχουμε κάνει ένα πολύ συγκεκριμένο ερώτημα, ζητάμε λύση και είμαστε –και το «είμαστε» είναι συλλογικά η ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας- ιδιαίτερα αισιόδοξοι ότι θα υπάρξει απάντηση και θα υπάρξει απάντηση σχετικά σύντομα.
        Σας ευχαριστώ πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2018, 02:48:37 μμ από Stelios »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Κοινωνιολόγους νομίζω ότι εννοεί ο infinity_kos

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Προφανώς ο υπουργός έχει ζητήσει από γενικό λογιστήριο, το κόστος των διορισμών + των αναδρομικών για το διορισμών των δικαιωθέντων.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
https://www.pde.gr/index.php?page=9574

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Αν μου επιτρέπετε, μπαίνοντας στο Υπουργείο συνάντησα κάποιους εκπαιδευτικούς έξω, που έχουν δικαιωθεί με την διαδικασία του ΑΣΕΠ και πρόσφατα τους δόθηκε η διαβεβαίωση ότι θα διοριστούν κανονικά. Μετά αυτή η διαβεβαίωση μου λένε ότι δεν ίσχυσε, τελικά τι θα γίνει με αυτούς τους ανθρώπους; Διαμαρτύρονται έξω αυτή τη στιγμή.

ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Θα σας πω. Μιλάτε για τους δικαιωθέντες για τις εξετάσεις που έχουν υποστεί το 2008. Είναι ένα θέμα, ελάχιστους τους έχει δικαιώσει το Συμβούλιο της Επικρατείας και ένα πολύ μεγαλύτερο αριθμό τους έχουν δικαιώσει τα διοικητικά Δικαστήρια.
        Εμείς ψάχνουμε λύση, την ψάχνουμε μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους. Όπως καταλαβαίνετε δεν συνιστά δυνατότητα κανείς τώρα να διοριστεί από το 2008 αλλά αυτή τη στιγμή μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους στο οποίο έχουμε κάνει ένα πολύ συγκεκριμένο ερώτημα, ζητάμε λύση και είμαστε –και το «είμαστε» είναι συλλογικά η ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας- ιδιαίτερα αισιόδοξοι ότι θα υπάρξει απάντηση και θα υπάρξει απάντηση σχετικά σύντομα.
        Σας ευχαριστώ πολύ.
Όταν λέει θα έχει απάντηση σχετικά σύντομα, πόσο σύντομα? Σε κανένα χρόνο από τώρα? '

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Κοροιδευει...η αποφαση εχει εξι μηνες τουλαχιστον που βγηκε...τι κανουν τοσο καιρο ? Πολυ φοβαμαι οτι δεν εχουν σκοπο και θα το καθυστερησουν οσο τους παιρνει....

https://www.pde.gr/index.php?page=9574

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Αν μου επιτρέπετε, μπαίνοντας στο Υπουργείο συνάντησα κάποιους εκπαιδευτικούς έξω, που έχουν δικαιωθεί με την διαδικασία του ΑΣΕΠ και πρόσφατα τους δόθηκε η διαβεβαίωση ότι θα διοριστούν κανονικά. Μετά αυτή η διαβεβαίωση μου λένε ότι δεν ίσχυσε, τελικά τι θα γίνει με αυτούς τους ανθρώπους; Διαμαρτύρονται έξω αυτή τη στιγμή.

ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Θα σας πω. Μιλάτε για τους δικαιωθέντες για τις εξετάσεις που έχουν υποστεί το 2008. Είναι ένα θέμα, ελάχιστους τους έχει δικαιώσει το Συμβούλιο της Επικρατείας και ένα πολύ μεγαλύτερο αριθμό τους έχουν δικαιώσει τα διοικητικά Δικαστήρια.
        Εμείς ψάχνουμε λύση, την ψάχνουμε μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους. Όπως καταλαβαίνετε δεν συνιστά δυνατότητα κανείς τώρα να διοριστεί από το 2008 αλλά αυτή τη στιγμή μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους στο οποίο έχουμε κάνει ένα πολύ συγκεκριμένο ερώτημα, ζητάμε λύση και είμαστε –και το «είμαστε» είναι συλλογικά η ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας- ιδιαίτερα αισιόδοξοι ότι θα υπάρξει απάντηση και θα υπάρξει απάντηση σχετικά σύντομα.
        Σας ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
https://www.pde.gr/index.php?page=9574

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Αν μου επιτρέπετε, μπαίνοντας στο Υπουργείο συνάντησα κάποιους εκπαιδευτικούς έξω, που έχουν δικαιωθεί με την διαδικασία του ΑΣΕΠ και πρόσφατα τους δόθηκε η διαβεβαίωση ότι θα διοριστούν κανονικά. Μετά αυτή η διαβεβαίωση μου λένε ότι δεν ίσχυσε, τελικά τι θα γίνει με αυτούς τους ανθρώπους; Διαμαρτύρονται έξω αυτή τη στιγμή.

ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Θα σας πω. Μιλάτε για τους δικαιωθέντες για τις εξετάσεις που έχουν υποστεί το 2008. Είναι ένα θέμα, ελάχιστους τους έχει δικαιώσει το Συμβούλιο της Επικρατείας και ένα πολύ μεγαλύτερο αριθμό τους έχουν δικαιώσει τα διοικητικά Δικαστήρια.
        Εμείς ψάχνουμε λύση, την ψάχνουμε μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους. Όπως καταλαβαίνετε δεν συνιστά δυνατότητα κανείς τώρα να διοριστεί από το 2008 αλλά αυτή τη στιγμή μαζί με το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους στο οποίο έχουμε κάνει ένα πολύ συγκεκριμένο ερώτημα, ζητάμε λύση και είμαστε –και το «είμαστε» είναι συλλογικά η ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας- ιδιαίτερα αισιόδοξοι ότι θα υπάρξει απάντηση και θα υπάρξει απάντηση σχετικά σύντομα.
        Σας ευχαριστώ πολύ.
Υπάρχει δυνατότητα και μάλιστα υποχρέωση από το Υπουργείο προς τους δικαιωθέντες δικαστικά να τακτοποιηθούν! Ας μην εθελοτυφλούν κάποιοι!
Κι αν δεν είναι ολοφάνερο αυτό σε όλους, θα τους το κάνει πιο απτό η επιτροπή συμμόρφωσης, που σε λίγο θα βάλει τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση!

Αλλά εμένα, μου προκαλεί κατάπληξη το ότι οι μόνιμοι κόπτονται τόσο πολύ για το αν θα διοριστούν ή όχι οι δικαιωθέντες! Ασχοληθείτε καλύτερα με τη νέα σχολική χρονιά και με τα σχολεία όπου θα διδάσκετε και με τα ωράριά σας κι αφήστε τα υπόλοιπα για όσους εμπλέκονται!

Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Μας κοροιδευει ο υπουργος αλλα δεν θα του περασει...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 975
Σύνολο: 985

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.