*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249183 φορές)

0 μέλη και 23 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Δεν μας αφορούν λογικές προϋπηρεσίας εδώ μέσα. Έπρεπε να διοριστούμε από το 2009 ως μόνιμες-οι εκπαιδευτικοί στη Δημόσια Εκπαίδευση. Η θέση μας εκλάπη από άλλους σύμφωνα με απόφαση του ΣΤΕ/527/2015 (ΨΗΦΟΙ 29-0) την οποία αποδέχθηκε εν μέρει το Υπουργείο. Η συνέχεια στα δικαστήρια. Εάν και εφόσον κάποιοι τολμήσουν να μας καθυστερήσουν και άλλο είμαστε προετοιμασμένες-οι και γι' αυτό. Με λίγη καλή θέληση όλα μπορούν να γίνουν. Ωστόσο, δεν είμαστε διατεθειμένες-οι να υποστούμε άλλες καθυστερήσεις προκειμένου να ωφεληθούν πάλι κάποιοι (δεν λέω όλοι) που δούλευαν στη θέση μας 10 χρόνια ενώ εμείς ρημάζαμε στην ανεργία. Τέλος, το θέμα μας ενδιαφέρει αυτούς που έχουν δικαιωθεί με αποφάσεις δικαστηρίου αμετάκλητες και όχι όσους φιλοδοξούν λόγω της δημοφιλίας του να προωθήσουν αλλότριες απόψεις. Ας λάβουν υπόψη τους ότι ο χρόνος που έχει δώσει η Επιτροπή Συμμόρφωσης (3 μήνες) εξαντλείται... όπως και η υπομονή μας!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 10:45:15 μμ από αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
... Οι δικαστικοι διορισμοί εγώ ξέρω ότι γίνονται ανά πάσα στιγμή κ δεν επηρεάζονται ούτε από εκλογές ούτε από μεταθέσεις ούτε τίποτα δεν τους άγγιζει. Διότι δε είναι προγραμματισμένοι διορισμοί αλλά δικαστικοι διορισμοί.  Επιπλέον δε κατάλαβα θα πάρουμε την άδεια αυτών που θέλουν μεταθέσεις μέσα σε αυτούς κ το 40% που μας στέρησαν το διορισμό μας τόσα χρόνια? Το πότε θα διοριστουμε το έχουν πει τα δικαστήρια, συμφωνώ με το ασεπ χαντερ  υπάρχει κ η επιτροπή συμμόρφωσης.

fileprovider

  • Επισκέπτης
... Οι δικαστικοι διορισμοί εγώ ξέρω ότι γίνονται ανά πάσα στιγμή κ δεν επηρεάζονται ούτε από εκλογές ούτε από μεταθέσεις ούτε τίποτα δεν τους άγγιζει. Διότι δε είναι προγραμματισμένοι διορισμοί αλλά δικαστικοι διορισμοί.  Επιπλέον δε κατάλαβα θα πάρουμε την άδεια αυτών που θέλουν μεταθέσεις μέσα σε αυτούς κ το 40% που μας στέρησαν το διορισμό μας τόσα χρόνια? Το πότε θα διοριστουμε το έχουν πει τα δικαστήρια, συμφωνώ με το ασεπ χαντερ  υπάρχει κ η επιτροπή συμμόρφωσης.

Η συζήτηση που ξεκίνησε έγινε γιατί υπήρχε ένα μήνυμα που έλεγε για διορισμους μετά τις μεταθέσεις εντός Μαρτίου.
Επίσης αν θέλετε να ακούσετε εκτός του ποτέ του διορισμού υπάρχει και το που. Επειδή λοιπόν στις μεταθέσεις συμμετέχουν και εκπαιδευτικοι πριν το 2008 ακόμα και πριν τον πρώτο ΑΣΕΠ.. Δεν είναι θέμα να ρωτήσετε είναι θέμα νομιμης διαδικασίας.  Επαναλαμβάνω για το που αναφέρομαι και όχι για το πότε. Για μένα προσωπικά το που μπορεί να ειναι πολύ σημαντικότερο του ποτέ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 10:59:25 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλεις να μου εξηγήσεις ποιο είναι το σκάνδαλο;;ξέρες ή έχεις ιδέα πόσοι ασεπίτες του 2008 μόνιμοι είμαστε σε κυκλάδες και Δωδεκάνησα απο το 2009 και δεν μπορούμε να φύγουμε;;Γίναμε εχθροί σας τώρα κι εμείς οι ασεπίτες;;Δεν μπορείς να πας στην Αργολίδα εσύ που θα έχεις 10 μόρια πρώτη αν εγώ ζητάω μετάθεση στην Αργολίδα με 100 μόρια..ΑΥΤΟ ΣΥΝΙΣΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ και καταστρατήγηση ιεραρχίας.Υπάρχουν νομοι και υπηρεσιακές μεταβολές που μέσα στον ενθουσιασμό σας ξεχνάτε ...τώρα που θα διοριστείς θασυναντήσεις πολλούς ασεπίτες που έχουμε ξεμείνει στα νησιά.Που ζείτε ρε παιδιά;;κιεμείς σαςκλέψαμε τηθέση;;Προσγειωθείτε γιατί με τέτοια αλαζονία δεν μπορείτε  να συμβιώσετε σεσχολεία.Καλό διορισμό!!!
Ποιος σου είπε ότι εμείς έχουμε λίγα μόρια ; Εγώ δουλεύω 15 χρόνια αναπληρωτής ! Είσαι σίγουρος ότι έχετε περισσότερα μόρια από όλους εμάς ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Επειδή σαν αναπληρωτες έχουμε φάει τα νησιά κ τα βουνά κ τα λαγκάδια τόσα χρόνια, εμάς δε μας νοιάζει το που, αλλά να ξεφύγουμε από την αναπλήρωση  κ την ανεργία το καλοκαίρι κ βέβαια υπάρχουν κ συνάδελφοι άνεργοι που δε δουλεύουν ποτε.. Αλλα ξέχασα εσείς δε ξέρετε την λέξη ανεργία.. Οπότε εμείς έχουμε τις δικαστικές αποφάσεις κ θα διοριστουμε τώρα

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Ποιος σου είπε ότι εμείς έχουμε λίγα μόρια ; Εγώ δουλεύω 15 χρόνια αναπληρωτής ! Είσαι σίγουρος ότι έχετε περισσότερα μόρια από όλους εμάς ;

Σύμφωνω απόλυτα με το Mack77  και εγώ 11χρονια αναπληρωτρια ξέρεις πόσα μόρια έχω.. Οπότε  μη θεωρούν κάποιοι ότι μόνο αυτοί έχουν πάει μόνο σε νησιά..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 11:11:46 μμ από Aneta »

fileprovider

  • Επισκέπτης
Επειδή σαν αναπληρωτες έχουμε φάει τα νησιά κ τα βουνά κ τα λαγκάδια τόσα χρόνια, εμάς δε μας νοιάζει το που, αλλά να ξεφύγουμε από την αναπλήρωση  κ την ανεργία το καλοκαίρι κ βέβαια υπάρχουν κ συνάδελφοι άνεργοι που δε δουλεύουν ποτε.. Αλλα ξέχασα εσείς δε ξέρετε την λέξη ανεργία.. Οπότε εμείς έχουμε τις δικαστικές αποφάσεις κ θα διοριστουμε τώρα

Διάβασε αν θες τι έχω γράψει παραπάνω. Όσο για την ανεργία δεν γεννήθηκε κανένας μόνιμος και ένας διορισμός δεν έχει λύσει τα προβλήματα όλων των μονίμων. Οι άνευ αποδοχών και οι παραιτήσεις δημοσιεύεται στο ίντερνετ. Να ευχηθώ λοιπόν άμεσο διορισμό και οπουδήποτε; Το εύχομαι. Και κλείνω κάπου εδώ.  Καλή συνέχεια
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 11:16:27 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Σ ευχαριστούμε πολύ κ σίγουρα άμεσα θα είναι ο διορισμός κ όπουδηποτε, άλλωστε μάθημενοι είμαστε να τρέχουμε με μια βαλίτσα στο χέρι, τώρα θα αγχωθουμε.. Κ όσοι άδειες άνευ αποδοχών σαν αναπληρωτες δε δικαιούμαστε κ κάποιοι που έπαιρναν επειδή π. Χ.  Είχαν άσχημη έγκυροσυνη χανανε μόρια κ μετά μπορεί να μη δούλευαν ποτέ ξανά ως αναπληρωτες.. Άσε ως αναπληρωτες έχουμε ζήσει χειρότερα.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Διάβασε αν θες τι έχω γράψει παραπάνω. Όσο για την ανεργία δεν γεννήθηκε κανένας μόνιμος και ένας διορισμός δεν έχει λύσει τα προβλήματα όλων των μονίμων. Οι άνευ αποδοχών και οι παραιτήσεις δημοσιεύεται στο ίντερνετ. Να ευχηθώ λοιπόν άμεσο διορισμό και οπουδήποτε; Το εύχομαι. Και κλείνω κάπου εδώ.  Καλή συνέχεια
Και τα δύο παίζουν το ρόλο τους και το που και το πότε.
Αλλά εσυ σκέψου το εξής: να πάρει πρώτα μετάθεση αυτή που μου έφαγε την θέση και εγώ να πάω μετά να βουλωσω τη θέση της. Λογικό σου φαίνεται? Όχι άδικο, παν-άδικο είναι!
Οπότε πάρα πόδα συνάδελφε...

fileprovider

  • Επισκέπτης
Και τα δύο παίζουν το ρόλο τους και το που και το πότε.
Αλλά εσυ σκέψου το εξής: να πάρει πρώτα μετάθεση αυτή που μου έφαγε την θέση και εγώ να πάω μετά να βουλωσω τη θέση της. Λογικό σου φαίνεται? Όχι άδικο, παν-άδικο είναι!
Οπότε πάρα πόδα συνάδελφε...

Ειλικρινά πρέπει να κλείσω. Συναδελφισσα δυστυχώς με αυτό που σου παρέθεσα ακόμα και να ήσουν σε καλύτερα μοίρα το 2010 από κάποιον που διοριστηκε τότε με αυτό που σου παρέθεσα στην έχει φάει τη θέση. Αν κάποια στιγμή αλλάξει στο μέλλον το συζητάμε. Απλά σου λέω τι ισχύει. Ο νεοδιοριστος δεν μπορεί τη χρονιά διορισμού να πάει σε καλύτερη θέση από τον αίτουντα μετάθεση. Αν π ας λι σας πάρουν τώρα με τα περσινά κενά αυτά θα είναι από όσα έμειναν από τους περσινους μετατιθεμενους.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ειλικρινά πρέπει να κλείσω. Συναδελφισσα δυστυχώς με αυτό που σου παρέθεσα ακόμα και να ήσουν σε καλύτερα μοίρα το 2010 από κάποιον που διοριστηκε τότε με αυτό που σου παρέθεσα στην έχει φάει τη θέση. Αν κάποια στιγμή αλλάξει στο μέλλον το συζητάμε. Απλά σου λέω τι ισχύει. Ο νεοδιοριστος δεν μπορεί τη χρονιά διορισμού να πάει σε καλύτερη θέση από τον αίτουντα μετάθεση. Αν π ας λι σας πάρουν τώρα με τα περσινά κενά αυτά θα είναι από όσα έμειναν από τους περσινους μετατιθεμενους.
Ακριβώς αυτό θέλουμε. Να βγάλουν όλα τα κενά τώρα και να προχωρήσουν. Τώρα όμως.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Άντε παιδιά, καλό βράδυ... Μάσησα τόση paparouna που βλέπω το Τζέζους λάηβ και με αμπέχονο...

fileprovider

  • Επισκέπτης
Ακριβώς αυτό θέλουμε. Να βγάλουν όλα τα κενά τώρα και να προχωρήσουν. Τώρα όμως.

Τα κενά που μπορούν να δοθούν τώρα είναι τα περσινά (άνοιξη 2018) μετά τις μεταθέσεις μεταταξεις που ακολούθησαν.  Τα φετινά κενά απλά δεν υφίστανται. Επικυρονονται την ημέρα που συνεδριάζουν τα κύσπε - κύσδε και αφορούν τους αίτουντες μετάθεσης της εγκύκλιος του Νοέμβρη 2018. Τώρα ποια κενά σας συμφέρον δηλαδή τα περσινά υπολοιπομενα ή τα φετινά μελλοντικά μετά τις μεταθέσεις εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Ειλικρινά, είναι ανεξήγητο το ενδιαφέρον που δείχνουν ΤΩΡΑ κάποιοι μόνιμοι για τους διορισμούς των δικαιωθέντων ΑΣΕΠιτών του 2008! Πότε θα διοριστούν, πού θα πάνε, πόσο θα μείνουν εκεί κλπ., κλπ., κλπ., τη στιγμή ειδικά που πριν λίγους μήνες υποστήριζαν ότι οι δικαιωθέντες θα έμεναν στην καλύτερη περίπτωση αιωνίως αναπληρωτές!
Θα σταθώ στο σημαντικότερο: οι δικαιωθέντες θα διοριστούν τελικά (προς μεγάλη πίκρα και απογοήτευση κάποιων) και μάλιστα μέσα στις ημερομηνίες που έχουν καθοριστεί ύστερα από τις νομικές ενέργειες των δικηγόρων τους (οι συνάδελφοι τα γνωρίζουν αυτά και είναι ενήμεροι)! Το πού θα τοποθετηθούν δεν κυριαρχεί στη σκέψη κανενός, αφού πέτυχαν κάτι που θεωρούνταν αδιανόητο για τη μεγαλύτερη μερίδα της εκπαιδευτικής κοινότητας! Επίσης, αρκετοί από αυτούς θα τοποθετηθούν σε προσωποπαγείς θέσεις, που θα συσταθούν άμεσα, καθώς ίσως δεν επαρκούν τώρα τα οργανικά κενά, οι οποίες προσωποπαγείς θέσεις μπορεί να είναι σε περιοχές "καλύτερες" από τα ξερονήσια και τα λαγκάδια, που κάποιοι προβάλετε διαρκώς ως μοναδικές περιοχές διορισμού! Τέλος, όλοι σχεδόν οι δικαιωθέντες έχουν αρκετή προυπηρεσία ως αναπληρωτές και όλοι σχεδόν θα διεκδικήσουν άμεσα την αναδρομικότητα! Επομένως, η όποια κατάσταση/εικόνα υπάρξει με τον διορισμό των δικαιωθέντων, δεν πρόκειται να παγιωθεί, αφού θα υπάρξουν σύντομα αλλαγές υπηρεσιακές!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 849
Σύνολο: 851

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.