*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175080 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physeye

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #434 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:14:59 μμ »
Dream on ξέρεις πόσοι είναι σαν και εσένα και δεν πήγαν στον ΟΑΕΔ ?Όλοι οι ωρομίσθιοι ανεργοι με επίδομα ανεργίας είναι ...20000 άτομα ...μερικοί όμως πάνε οαεδ και γίνονται ξαφνικά αναπληρωτές !Ηθελες να εκμεταλευτείς την αναμπουμπούλα.....εε δεν σου έκατσε ! Γιατί αυτή η αναμπουμπούλα dreamon καταστρέφει ανθρώπους για να μπεις εσύ .

Υπάρχει όμως επιτέλους και ένα ψύγμα δικαιοσύνης στο υπουργείο .   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:29:55 »

Αποσυνδεδεμένος DreamOn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #435 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:12:02 μμ »
Dream on ξέρεις πόσοι είναι σαν και εσένα και δεν πήγαν στον ΟΑΕΔ ?Όλοι οι ωρομίσθιοι ανεργοι με επίδομα ανεργίας είναι ...20000 άτομα ...μερικοί όμως πάνε οαεδ και γίνονται ξαφνικά αναπληρωτές !Ηθελες να εκμεταλευτείς την αναμπουμπούλα.....εε δεν σου έκατσε ! Γιατί αυτή η αναμπουμπούλα dreamon καταστρέφει ανθρώπους για να μπεις εσύ .

Υπάρχει όμως επιτέλους και ένα ψύγμα δικαιοσύνης στο υπουργείο .   

Μου μιλάς λες κι έκανα κανένα έγκλημα. Είμαι ωρομίσθια στο Υπουργείο Παιδείας 4 χρόνια και πάντα κυνηγούσα όχι μόνο τον ΟΑΕΔ αλλά οτιδήποτε για να συμπληρώσω τα προς το ζην. Πέρα από την προϋπηρεσία η οποία αναγνωρίστηκε πέρυσι για τους οπαεδίτες,, όπως πολύς κόσμος, πάντα ήθελα και ΟΑΕΔ (έκανα αιτήσεις και στον ΟΤΕΚ και στα ΤΕΙ) καθαρά για βιοποριστικούς λόγους. Ίδιο είναι να παίρνεις τα 350 της ωρομισθίας κι ίδιο να έχεις άλλα επιπλέον από ΟΑΕΔ; Δε σε καταλαβαίνω...πώς με αντιμετωπίζεις χωρίς να με ξέρεις και με βγάζεις να εκμεταλλεύομαι αναμπουμπούλες;.. Αλλά, για να το λες, εσύ μάλλον έχεις πλούσιο μπαμπά και δε σου χρειάζεται δεύτερη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #436 στις: Ιούνιος 28, 2010, 05:01:28 μμ »
Γεια σας.

Είμαι επιτυχούσα του ασεπ 3 φορές, χάρη σε αυτές τις επιτυχίες με πήραν ωρομίσθια (4 χρόνια τώρα...) και φέτος για πρώτη φορά δίδαξα και στον ΟΑΕΔ. Μη βιαστείτε να πείτε για μέσο. Είχα προσκομίσει βεβαίωση ότι είμαι επιδοτούμενη άνεργη κι έτσι με πήραν (οι επιδοτούμενοι άνεργοι, δλδ όσοι παίρνουν ταμείο ανεργίας) προηγούνται όλων. Και όλ'αυτά σε νησί όπου πήγα ως ωρομίσθια. Τόσο προσεκτική με το 40% ήμουνα που, επειδή κάναμε αιτήσεις πριν βγουν τα αποτελέσματα του ασεπ και δεν ήξερα τη σειρά μου στον πίνακα ωρομισθίων, δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω. Κι έτσι, υπολογίζοντας στο περίπου πού θα πάω, έκανα τα χαρτιά μου για όλες τις βαθμίδες και οαεδ. Ήμουν τόσο χαρούμενη και θεωρούσα τον εαυτό μου τυχερό. Μπορεί να πεινούσα αλλά μπροστά ήταν ο διορισμός' τον είχα σίγουρο για του χρόνου. Μετά ξέρετε...ήρθε η περίφημη κατάργηση του 40%, η διαίρεση των διορισμών, η προσθήκη προϋπηρεσίας κι από άλλους φορείς και μας έκαναν άνω κάτω. Μας σακάτεψαν. Προσωπικά, δε μου έφτανε που οι ώρες στον οαεδ ήταν ελάχιστες, αλλά επιπλέον εκεί δε μου είχαν δώσει σωστή βεβαίωση (υπάρχει η απλή τύπου Α κι η άλλη τυπου Β που φέρει και σφραγίδα από Αθήνα και που αυτή πρέπει να προσκομίσω τώρα). Τι τηλέφωνα, τι στείλτε τη με κούριερ...το καθυστερούν. Τώρα πια κινδυνεύω να μη μου περαστεί αυτή η προϋπηρεσία.

Τέλος πάντων έχει κι άλλες λεπτομέρειες που δεν έχει νόημα να πω. Η ουσία είναι πως ΝΙΩΘΩ ΧΑΜΕΝΗ, ΚΟΡΟΙΔΕΜΕΝΗ, ΦΤΥΣΜΕΝΗ. Και τους καταριέμαι. 4 χρόνια δε θα έτρεχα αν δεν υπήρχε η προοπτική του διορισμού. 200 οι βενζίνες, 300 η πληρωμή, κρατάω και 100 για τσίχλες. Η οδήγηση που δεν πληρώνεται, η κούραση...

Και γιατί τα λέω αυτά; Γιατί μπήκα εδώ και βλέπω αντιπαραθέσεις. Πραγματικά δε μας φταίμε εμείς. Αν κάποιοι άλλοι έκαναν σωστές δουλειές, δε θα φαγωνόμασταν μεταξύ μας. Αυτό ήθελα να πω..
Όταν πήγες όμως πήγες για τα χρήματα και ΟΧΙ για τα μόρια αφού ΔΕΝ ΜΕΤΡΟΥΣΑΝ. Και το ήξερες.
@zagorakis : Από πότε το να λέμε την αλήθεια είναι βρισιά;Έχεις ακούσει τον εαυτό σου; Αλήθεια σε έχει ακούσει φιλόλογος να σε διορθώσει λίγο;Δεν νομίζω. Αλλά βέβαια εδώ πτυχίο Αγγλικών πήρες με μεταβίας με λίγο πάνω από 5, τι περιμένουμε.

Αποσυνδεδεμένος DreamOn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #437 στις: Ιούνιος 28, 2010, 05:15:34 μμ »
Α εδώ είμαστε πολλοί μαζεμένοι 3 Α. Αντε γεια και πολύ ασχολήθηκα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:29:55 »

Αποσυνδεδεμένος physeye

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #438 στις: Ιούνιος 28, 2010, 06:14:05 μμ »
Εγώ είμαι διορισμένη με ΑΣΕΠ παράτα τα dreamon.

Υπάρχει άνθρωπος όμως δίπλα μου που πήγαινε ωρομίσθιος όπως και εσύ και το βράδι πιτσαρία κυρά μου γιατί δεν είχε γνωστό στον ΟΑΕΔ.
Επιτέλους γιατί κρύβετε την αλήθεια...Στον ΟΑΕΔ μπαίναν όποιοι είχαν γνωστό ... ακόμα και οι πέτρες το ξέρουν τι χαζά λέμε τώρα...Περαν αυτού υπήρχαν άνθρωποι που δεν κάναν αίτηση στην πόλη τους στον ΟΑΕΔ αλλά σε άλλη πόλη στο ΥΠΕΠΘ μόνο για τα μόρια και ξεφτιλίστηκαν στην πείνα...

Δεν ντρέπεστε καθόλου ..λίγο τσίπα δεν έχετε πάνω σας...τα πάντα για την πάρτι σας ...να πατήσετε επιι πτωμάτων.Πάρτε το χαμπάρι πλέον δεν καθηστερείτε απλώς κάποιους που λιώσανε στα χιλιόμετρα..τους πέρνεται τις μοναδικές θέσεις ...ΦΤΟΥ ΣΑΣ ξεδιάντροπα άτομα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #439 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:38:32 μμ »
μην εισαι υπερβολικος!!!! δεν μπηκαν ολοι με μεσο στον ΟΑΕΔ οπως και σε πολλες αλλες τρυπες. εγω ετυχε να κανω τα χαρτια μου και εργαστηκα 3 μηνες ΟΑΕΔ ΧΩΡΙΣ ΜΕΣΟΝ!!!!
αλλα οταν εμεινα εγκυος και επρεπε να παρατησω κατι λογω φορτου εργασιας , αφησα τον ΟΑΕΔ, επειδη τοτε δεν μετρουσε η προυπηρεσια! αυτο ειναι το γαμωτο, τωρα ισως να ημουν διορισμενη (εχω ΑΣΕΠ)
μην ανταλλασετε επιθετα και φτυσιματα ! ολοι το συμφερον μας κοιταμε ! αν δεν ηταν ετσι , η Ελλαδα δεν θα εφτανε σε αυτο το σημειο! :'(

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #440 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:02:46 μμ »
μην εισαι υπερβολικος!!!! δεν μπηκαν ολοι με μεσο στον ΟΑΕΔ οπως και σε πολλες αλλες τρυπες. εγω ετυχε να κανω τα χαρτια μου και εργαστηκα 3 μηνες ΟΑΕΔ ΧΩΡΙΣ ΜΕΣΟΝ!!!!
αλλα οταν εμεινα εγκυος και επρεπε να παρατησω κατι λογω φορτου εργασιας , αφησα τον ΟΑΕΔ, επειδη τοτε δεν μετρουσε η προυπηρεσια! αυτο ειναι το γαμωτο, τωρα ισως να ημουν διορισμενη (εχω ΑΣΕΠ)
μην ανταλλασετε επιθετα και φτυσιματα ! ολοι το συμφερον μας κοιταμε ! αν δεν ηταν ετσι , η Ελλαδα δεν θα εφτανε σε αυτο το σημειο! :'(
Απλά κάποιοι κλάδοι που δεν είναι πολυπληθείς...ναι...συνέβαινε να τους παίρνουν χωρίς βύσμα...αλλά σε κλάδους όπως οι φιλόλογοι όλες οι θέσεις ήταν βυσματικές!!!! Αυτή είναι η αλήθεια!!
Και δεν επιτιθέμεθα σε κανέναν!! Απλά απαντάμε στις αηδίες που ακούμε!! Την μία ότι περίμεναν στην επετηρίδα και έτσι αδικήθηκαν...λές και άλλοι που περίμεναν στην επετηρίδα δεν δώσαν ΑΣΕΠ!! Την άλλη ότι έχουν παιδιά και οικογένειες λες και οι άλλοι που παραμελούσαν την οικογένεια τους για να διαβάσουν και να τρέχουν ανα την Ελλάδα δεν είχαν παιδιά....!! Όλες τις άθλιες δικαιολογίες για να αποφύγουν την καίρια ερώτηση: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΩΣΑΝ ΑΣΕΠ ΣΤΟΥΣ 6 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΡΕΧΑΝ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ;;;;;
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #441 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:10:59 μμ »
Και μιλάω γι αυτούς που το κάναν συνειδητά....να γλύφουν...ποιος κάθεται να διαβάζει τώρα;;!! Το μέτρο και την βαρύτητα της αδικίας κανένας δεν μπορει να τα ορίσει ούτε να πει ποιος προσπάθησε λιγότερο και ποιος περισσότερο....αλλά το προφανές είναι πως 12 χρόνια τώρα που γίνεται ο διαγωνισμός υπήρχε αρκετός χρόνος για να αφιερώσει κανείς έστω λίγους μήνες προσπάθειας και διαβάσματος και μετά να μπορεί να λέει πως πιθανόν να αδικήθηκε!!! Αλλιώς ας σωπάσουν γιατί αυτή την στιγμή αδίκησαν αυτούς που τουλάχιστον προσπάθησαν μια φορά το λιγότερο...είναι απλά τα πράγματα!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος theol3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #442 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:57:30 μμ »
Την Υπερμαχία  και καθε άλλον δεν πρέπει να κατηγορούμε παρά μόνο τους εαυτούς μας που καθόμαστε στον καναπέ μπροστά στον υπολογιστή και βρίζουμε.Πόσοι κατεβήκαμε μπροστά από το υπουργείο να φωνάξουμε, ελάχιστοι. Η Υπερμαχία ήταν αγωνίστρια και πάλεψε όπως πάλευαν κάποτε όλοι οι αναπληρωτές και παίρναν τις ρυθμίσεις.Ετσι μας κατάλαβε και η υπουργός και δεν μας έδωσε άλλη μία χρονιά μεταβατική.
  Αν γινόταν αυτό όλοι θα ήμασταν καλύτερα.
Περιμέναμε λέμε να διοριστούμε από το 24μηνο και το 40%!!!
Εμείς τι κάναμε για αυτό.ΤΙΠΟΤΑ.Αυτό το κέρδισαν οι αγώνες και οι πορείες.
Η Υπερμαχία ξέρει τους νόμους απ΄έξω ενώ οι περισσότεροιαπο εμάς μόνο να βρίζουμε στον υπολογιστή

Αποσυνδεδεμένος DreamOn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #443 στις: Ιούνιος 28, 2010, 10:14:10 μμ »
Εγώ είμαι διορισμένη με ΑΣΕΠ παράτα τα dreamon.

Υπάρχει άνθρωπος όμως δίπλα μου που πήγαινε ωρομίσθιος όπως και εσύ και το βράδι πιτσαρία κυρά μου γιατί δεν είχε γνωστό στον ΟΑΕΔ.
Επιτέλους γιατί κρύβετε την αλήθεια...Στον ΟΑΕΔ μπαίναν όποιοι είχαν γνωστό ... ακόμα και οι πέτρες το ξέρουν τι χαζά λέμε τώρα...Περαν αυτού υπήρχαν άνθρωποι που δεν κάναν αίτηση στην πόλη τους στον ΟΑΕΔ αλλά σε άλλη πόλη στο ΥΠΕΠΘ μόνο για τα μόρια και ξεφτιλίστηκαν στην πείνα...

Δεν ντρέπεστε καθόλου ..λίγο τσίπα δεν έχετε πάνω σας...τα πάντα για την πάρτι σας ...να πατήσετε επιι πτωμάτων.Πάρτε το χαμπάρι πλέον δεν καθηστερείτε απλώς κάποιους που λιώσανε στα χιλιόμετρα..τους πέρνεται τις μοναδικές θέσεις ...ΦΤΟΥ ΣΑΣ ξεδιάντροπα άτομα.
1. είπα έχω 3 επιτυχίες στον ασεπ και την τελευταία φορά δε διορίστηκα για λίγες θέσεις' με τις θέσεις του προηγούμενου ασεπ θα ήμουν διοριστέα,
2. σε πληροφορώ ότι σε λίγες μέρες, όπως ο΄φίλος σου, ξεκινάω δουλειά ως σερβιτόρα, αν σε ικανοποιεί κι αυτό όχι βέβαια γιατί μου το υπέδειξες
3. είσαι να μην πω τι αν λες σε έναν πτυχιούχο να προτιμά να ασκεί άλλο επάγγελμα τη στιγμή που βρίσκει δουλειά στην ειδικότητά του,
4. είπα ρε 3 Α ότι με πήραν γιατί ήμουν επιδοτούμενη άνεργη. Θες να σου στείλω συστημένη την αίτησ'ή μου; Είσαι πολύ ... που κάθεσαι και πιπιλάς ό,τι μπούρδα σου έρθει και βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι επειδή κάποιοι μπαίνουν με μέσο. Φτου στα δικά σου μούτρα.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #444 στις: Ιούνιος 29, 2010, 06:40:01 πμ »
Εγώ είμαι διορισμένη με ΑΣΕΠ παράτα τα dreamon.

Υπάρχει άνθρωπος όμως δίπλα μου που πήγαινε ωρομίσθιος όπως και εσύ και το βράδι πιτσαρία κυρά μου γιατί δεν είχε γνωστό στον ΟΑΕΔ.
Επιτέλους γιατί κρύβετε την αλήθεια...Στον ΟΑΕΔ μπαίναν όποιοι είχαν γνωστό ... ακόμα και οι πέτρες το ξέρουν τι χαζά λέμε τώρα...Περαν αυτού υπήρχαν άνθρωποι που δεν κάναν αίτηση στην πόλη τους στον ΟΑΕΔ αλλά σε άλλη πόλη στο ΥΠΕΠΘ μόνο για τα μόρια και ξεφτιλίστηκαν στην πείνα...

Δεν ντρέπεστε καθόλου ..λίγο τσίπα δεν έχετε πάνω σας...τα πάντα για την πάρτι σας ...να πατήσετε επιι πτωμάτων.Πάρτε το χαμπάρι πλέον δεν καθηστερείτε απλώς κάποιους που λιώσανε στα χιλιόμετρα..τους πέρνεται τις μοναδικές θέσεις ...ΦΤΟΥ ΣΑΣ ξεδιάντροπα άτομα.
1. είπα έχω 3 επιτυχίες στον ασεπ και την τελευταία φορά δε διορίστηκα για λίγες θέσεις' με τις θέσεις του προηγούμενου ασεπ θα ήμουν διοριστέα,
2. σε πληροφορώ ότι σε λίγες μέρες, όπως ο΄φίλος σου, ξεκινάω δουλειά ως σερβιτόρα, αν σε ικανοποιεί κι αυτό όχι βέβαια γιατί μου το υπέδειξες
3. είσαι να μην πω τι αν λες σε έναν πτυχιούχο να προτιμά να ασκεί άλλο επάγγελμα τη στιγμή που βρίσκει δουλειά στην ειδικότητά του,
4. είπα ρε 3 Α ότι με πήραν γιατί ήμουν επιδοτούμενη άνεργη. Θες να σου στείλω συστημένη την αίτησ'ή μου; Είσαι πολύ ... που κάθεσαι και πιπιλάς ό,τι μπούρδα σου έρθει και βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι επειδή κάποιοι μπαίνουν με μέσο. Φτου στα δικά σου μούτρα.


DreamΟn σε παρακαλώ συγκρατήσου και μη σπαταλάς ενέργεια μιλώντας με μόνιμους που κακά τα ψέμματα δεν μπορούν αυτή τη στιγμή να αισθανθούν την αγωνία τη δική σου και των άλλων για να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας.Οσο για τον τρόπο πρόσληψής σου δεν χρειάζεται σε κανέναν να αποδείξεις πως ακολουθήθηκαν τα νόμιμα. Αυτό το έχει ήδη κάνει το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους και η Ανεξάρτητη Αρχή του Συνηγόρου του Πολίτη.
Ηρέμησε σε παρακαλώ και για ότι απορίες έχεις τηλεφώνησέ μου, από το να μαλώνεις με βολεμένους (μόνιμους) χρήστες του διαδικτύου.
Είναι φανερό πως αυτή που σου επιτίθεται έχει κάποιο πρόβλημα που δεν την παντρεύεται ο φίλος της (πιθανόν λόγω επαγγελματικής ανασφάλειας) και εκτονώνεται με αυτόν τον τρόπο.

ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ:

Παραδεχόμαστε πως αναλαμβάνουμε και την ευθύνη για αυτούς που δεν θέλουν να παντρευτούν τις κορασίδες που έχουν εκθέσει δημόσια.
Επίσης για όποιο πρόβλημα υπάρχει σε όλο το αρδευτικό-αποχευτικό δίκτυο της χώρας.

Υπερμαχία
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2010, 06:48:46 πμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #445 στις: Ιούνιος 29, 2010, 08:17:23 πμ »
Είναι επίσης φανερό ότι εσένα κάτι σου λείπει εδώ και πολλά χρόνια. Θα ήταν ένα εξαιρετικό δωράκι. Είχαμε συζητήσει και για αυτό εμείς οι ανώνυμοι χρήστες του διαδικτύου (το λες και το ξαναλες, ΔΕΝ είμαστε υποχρεωμένοι όμως να πούμε τα ονόματά μας στο PDE). Εχεις φαγωθεί ότι είμαστε μόνιμοι επειδή ένα-δύο άτομα είναι μόνιμοι. Έχεις φαγωθεί επειδή δεν κοιτάνε μόνο το συμφέρον τους αλλά και το δικό μας.
Έχεις φαγωθεί για τις αποφάσεις του Συνηγόρου το Πολίτη και του Νομικού Συμβουλίου του κράτους που εμείς θεωρούμε αντισυνταγματικές. Και κυρίως δεν σου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ που ο κόσμος ξυπνάει και έρχεται με το μέρος μας. Τι θα γίνει αλήθεια αν κάνουν και άλλοι εκτός από μας προσφυγή εναντίον του νόμου;

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #446 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:24:01 πμ »
Hδη όλη η κίνηση του 24μηνου σκέφτεται να κάνει ένσταση....και πολλοί άλλοι που θίγονται!! Δεν είμαστε καμιά εκατοστή μόνο τρελλοί κατ'εσε! Σας παραξενεύει πολύ που μόνιμοι μπορούν και μπαίνουν στις διαδικασίες να μας βοηθήσουν και να αγωνιστούν για το δίκαιο,γι αυτό που κραυγάζει πως καταπατήθηκε και που μπορούν να βοηθήσουν και τον διπλανό τους......ΦΥΣΙΚΑ και σας φαίνεται περίεργο αφού εσείς μάθατε το ακριβώς αντίθετο να κάνετε....να καταπατάτε τον διπλανό σας....πού να πάει το μυαλό σας πως υπάρχουν και άνθρωποι που μπορεί να είναι και αλλιώς...;;!!!
ΥΓ: Αλλά ξέρετε κάτι...ήδη είστε ο περίγελος στις εκπαιδευτικές κοινότητες όπου εργαστήκατε φέτος,επιβεβαιωμένο με γεγονότα...αυτό γιατί δεν το ομολογείτε και προσπαθείτε μόνο να αποκαλύψετε ποιοι από μας είναι μόνιμοι...;;
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #447 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:33:26 πμ »
Πράγματι μιλάω τόσο καιρό για ενότητα αλλά η ομάδα των ΟΑΕΔιτών έχει καταφέρει όπως διάβασα στο blog αυτό το μονάδικό πράγμα.
"Με σημαία την ενότητα παλεύει εναντίων συναδέλφων για το προσωπικό της συμφέρον"

Και η αλαζονεία πάει σύννεφο....και η ΟΛΜΕ σιγοντάρει βλέποντας ότι βρήκε συνδικαλιστές να εντάξει στους κόλπους της.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160652
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 774
Σύνολο: 786

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.