*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175249 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Uranios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #952 στις: Αύγουστος 21, 2010, 12:20:30 μμ »
Να φύγουν κι αυτοί.

Δεν θα σου κάνουμε την χάρη.
Όσο για το δικαστήριο, είστε χαμένοι όχι απο χέρι αλλά απο πόδι.
Ζείτε με αυταπάτες.
Τέλος και οι δικηγόροι θα ζήσουν δεν θα γίνουν κλέφτες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:30:05 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #953 στις: Αύγουστος 21, 2010, 12:38:57 μμ »

... Το θέμα είναι, ότι ξεκίνησε  η "Μάχη"...  >:( :)


η "ΥπερΜάχη " να λες !!!
Άδικο έχω Μάρκο;

Πανο μου, αδικο δεν εχεις. Και σε κανεναν δεν αρεσουν αυτα τα τερτιπια του υπουργειου.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #954 στις: Αύγουστος 21, 2010, 12:47:25 μμ »
Tην  ελάχιστη χάρη που μπορείς να μάς κάνεις είναι να μην ξαναγράψεις στο φόρουμ. >:( >:( >:( >:(
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #955 στις: Αύγουστος 21, 2010, 03:51:57 μμ »
Δηλαδή δεν σας ενδιαφέρει να διοριστούν όλοι οι "παλιοί" εκπαιδευτικοί, αλλά μόνο να φύγουν οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ. (Οι άλλοι: ιδιωτικοί, τουριστικές σχολές, κλπ ας παραμείνουν).

Μάλλον κυριαρχεί το μίσος παρά η λογική.
Αν βγει θετική απόφαση φεύγουν όλοι από τα άλλα υπουργεία. Γιατί θα υπάρχει δεδικασμένο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:30:05 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #956 στις: Αύγουστος 21, 2010, 04:10:06 μμ »
Για να σκεφτούν οι θιγόμενοι έτσι που λες, κρίνοντας εξ ιδίων, (Πολύ πιθανό, και γιατί όχι άλλωστε;) πρέπει να πάρει τώρα όλους όσους θεμελιώνουν διορισμό φέτος και του χρόνου να κάνει και τους "έκτακτους" διορισμούς που λες, χωρίς να περάσουμε στο νέο σύστημα...
Αν πάρει όλους όσους θεμελιώνουν διορισμό φέτος, θα υπάρχει πρόβλημα με τους διορισμούς του χρόνου, γιατί δεν επιτρέπεται να γίνονται διορισμοί αποκλειστικά εκτός ασεπ. Δηλαδή αν δεν μείνει έστω και ένας από ασεπ για να διοριστεί του χρόνου, δεν θα μπορεί να διορίσει κανέναν από άλλη κατηγορία. Οι κατηγορίες εκτός ασεπ έχουν προϋπόθεση για το διορισμό τους τον διορισμό των διοριστέων από ασεπ.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #957 στις: Αύγουστος 21, 2010, 04:25:03 μμ »
Εσείς που μένετε στην Αθήνα βάλτε τα μέσα μήπως και φιλοτιμηθεί η κ. Διαμαντοπούλου και κάνει έκτακτους διορισμούς. Πλησιάζουν και εκλογές, κάτι μπορεί να γίνει.

οταν λες "να βαλουμε τα ..."μέσα" εμεις που μενουμε Αθήνα,  τι εννοεις?


Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #958 στις: Αύγουστος 21, 2010, 04:44:21 μμ »
Ας κατέβουν κάποιες- κάποιοι από το καλάμι... Δεν είναι πολίτες β κατηγορίας οι του οαεδ...Οεαδίτισα με 3 μήνες προυπηρεσία από τον οαεδ, 3 συνεχόμενες επιτυχίες στον ασεπ, μεταπτυχιακό, διδακτορικό εν εξελίξει, αδιόριστη και όχι βύσμα...έλεος πια...για κοιτάξτε πόσοι διορίστηκαν και πήγαν αναπληρωτές μόνο από πδσ και μετά τα λέμε....

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #959 στις: Αύγουστος 21, 2010, 04:45:55 μμ »
Ας κατέβουν κάποιες- κάποιοι από το καλάμι... Δεν είναι πολίτες β κατηγορίας οι του οαεδ...Οεαδίτισα με 3 μήνες προυπηρεσία από τον οαεδ, 3 συνεχόμενες επιτυχίες στον ασεπ, μεταπτυχιακό, διδακτορικό εν εξελίξει, αδιόριστη και όχι βύσμα...έλεος πια...για κοιτάξτε πόσοι διορίστηκαν και πήγαν αναπληρωτές μόνο από πδσ και μετά τα λέμε....
Το τρίμηνο όμως του ΟΑΕΔ ΗΞΕΡΕΣ τόσα χρόνια ότι δεν μετράει. Ας συνέχιζε να μην μετράει. Πήρες κάποιου τη σειρά με αυτούς τους 3 μήνες. Αυτή τη στιγμή αυτό το θέμα υπάρχει. Το τι έγινε πριν κάποια χρόνια δεν θα το λύσουμε εμείς.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #960 στις: Αύγουστος 21, 2010, 04:49:15 μμ »
Εσείς που μένετε στην Αθήνα βάλτε τα μέσα μήπως και φιλοτιμηθεί η κ. Διαμαντοπούλου και κάνει έκτακτους διορισμούς. Πλησιάζουν και εκλογές, κάτι μπορεί να γίνει.

οταν λες "να βαλουμε τα ..."μέσα" εμεις που μενουμε Αθήνα,  τι εννοεις?



Μάλλον θα εννοεί (εικασίες κάνω), κρίνοντας εξ' ιδίων, να πάμε στο "μαγαζί" του κόμματος που κυβερνά και να ψωνίσουμε.
Σου λέει, αφού μπόρεσα εγώ να ψωνίσω μερικές ωρίτσες από τα μαγαζάκια της επαρχίας, εσείς, που είσαστε δίπλα στο μεγαλομάγαζο, τι κάνετε;;

ΥΓ. Ξέρεις: Αυτά τα πράσινα και μπλε μαγαζιά φαίνονται εύκολα στην επαρχία. Είναι συνήθως γύρω από την κεντρική πλατεία και δέχονται επισκέψεις σε συγκεκριμένα ωράρια. Πριν από τις εκλογές σκέφτομαι να επισκευτώ μερικές επαρχιακές πόλεις και να πηγαίνω από μαγαζί σε μαγαζί και να ρωτάω τον κάθε -κατά τα άλλα άχρηστο- υποψήφιο, τι θα μπορούσε να προσφέρει για μια ψήφο!   :D
Θα μπορούσαμε να κάνουμε κάποιο κίνημα...

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #961 στις: Αύγουστος 21, 2010, 05:01:25 μμ »
Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα και το δίκαιο θα ήταν να μετράει όλων η προυπηρεσία εφόσον έχουν επιτυχία στο διαγωνισμό του ασεπ, να μπει ένα πλαφόν.Και το τρίμηνο να μου αφαιρέσουν με το αίμα της καρδιάς μου και εγώ όπως πολλοί έχω μαζέψει αρκετά μόρια από το διαγωνισμό του ασεπ, έχω μία αξιοσέβαστη προυπηρεσία τρέχοντας στα βουνά και στα λαγκάδια όπως εσείς και δε φοβάμαι να ξαναδώσω ασεπ αν χρειαστεί......το διάβασμα δεν το φοβήθηκα ποτέ... αλλά δεν μπορεί όλοι να μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #962 στις: Αύγουστος 21, 2010, 05:09:58 μμ »
Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα και το δίκαιο θα ήταν να μετράει όλων η προυπηρεσία εφόσον έχουν επιτυχία στο διαγωνισμό του ασεπ, να μπει ένα πλαφόν.Και το τρίμηνο να μου αφαιρέσουν με το αίμα της καρδιάς μου και εγώ όπως πολλοί έχω μαζέψει αρκετά μόρια από το διαγωνισμό του ασεπ, έχω μία αξιοσέβαστη προυπηρεσία τρέχοντας στα βουνά και στα λαγκάδια όπως εσείς και δε φοβάμαι να ξαναδώσω ασεπ αν χρειαστεί......το διάβασμα δεν το φοβήθηκα ποτέ... αλλά δεν μπορεί όλοι να μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι.

Α' μπράβο!
Αυτό θα ήθελα και εγώ, αλλά δεν το έκαναν τόσα χρόνια!
Το λέω και το ξαναλέω: 12 χρόνια μετά από το πρώτο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, διορίζονται ακόμη άτομα, που δεν έχουν να δείξουν ούτε μία επιτυχία στον διαγωνισμό!
Και οι περισσότεροι του ΟΑΕΔ είναι τέτοιοι!

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #963 στις: Αύγουστος 21, 2010, 05:20:20 μμ »
Panos 2 το δίκαιο θα ήταν ναι μεν να μετρήσει η προυπηρεσία όλων εφόσον έχουν επιτύχει στο διαγωνισμό.Αυτό ισχύει και για την πδσ όμως και τα λοιπά παράθυρα.Και εγώ είμαι απογοητευμένη γιατί αυτούς τους λίγους μήνες που ήμουνα στον οαεδ υπήρχανε άτομα που ούτε καν ήτανε μέσα στις τάξεις , καθόντουσαν στο γραφείο και έπιναν το καφεδάκι τους και αυτοί τώρα φιγουράρουν στους πίνακες διοριστέων...Και εγώ με τόσες περγαμηνές έμεινα απέξω ...και μένα με πνίγει το άδικο μη νομίζεις...όπως και το ότι δεν βάλανε τον οαεδ στο 24μηνο και βάλανε τον οτεκ...από χρόνια έπρεπε να ισχύσει το όλοι από ασεπ..βλέπω καφενεία στα σχολεία και τρελαίνομαι...

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #964 στις: Αύγουστος 21, 2010, 06:53:58 μμ »
Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα και το δίκαιο θα ήταν να μετράει όλων η προυπηρεσία εφόσον έχουν επιτυχία στο διαγωνισμό του ασεπ, να μπει ένα πλαφόν.Και το τρίμηνο να μου αφαιρέσουν με το αίμα της καρδιάς μου και εγώ όπως πολλοί έχω μαζέψει αρκετά μόρια από το διαγωνισμό του ασεπ, έχω μία αξιοσέβαστη προυπηρεσία τρέχοντας στα βουνά και στα λαγκάδια όπως εσείς και δε φοβάμαι να ξαναδώσω ασεπ αν χρειαστεί......το διάβασμα δεν το φοβήθηκα ποτέ... αλλά δεν μπορεί όλοι να μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι.

Α' μπράβο!
Αυτό θα ήθελα και εγώ, αλλά δεν το έκαναν τόσα χρόνια!
Το λέω και το ξαναλέω: 12 χρόνια μετά από το πρώτο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, διορίζονται ακόμη άτομα, που δεν έχουν να δείξουν ούτε μία επιτυχία στον διαγωνισμό!
Και οι περισσότεροι του ΟΑΕΔ είναι τέτοιοι!


Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα Πάνο. Μέχρι πρόσφατα η vir ήθελε να μπει στο 24 μηνο, και χτυπιόταν και έβαζε και με έπαιρναν τηλέφωνο Αφού η Vir είναι ικανή και άξια, λέω να προτείνω να βγάλουμε από το διεκδικητικό μας πλαίσιο να ενταχθούν στο 24 μηνο οι οαεδίτες και να προτείνω κάτι μόνο για αυτούς που δούλευαν για πολλά χρόνια στα ΤΕΕ ΤΟΥ ΟΑΕΔ, γιατί η vir περαστική ήταν. (Θα το ψάξω και αυτό)
Δεν ντρέπεται λέω εγώ , γιατί με έχουν πρήξει, άντε να μην πω περισσότερα.
Πάνο σε παρακαλώ κάνε για λίγο τον διαμεσολαβητή και πες της να μην βάζει να με παίρνουν τηλέφωνο, γιατί θα ξεχάσω τους καλούς μου τρόπους και τον σεβασμό μου, ξέρει αυτή τι λέω.
Άντε γιατί ΄....λίγο θέλω να ανοίξω το στόμα μου...

τι λέει ρε παιδιά; Θα το χάσουμε τελείως το μυαλό μας εδώ μέσα. Καταδέχτηκε η κυρία των επιτυχιών του ΑΣΕΠ να δουλέψει στα σχολεία με μαθητές που έχουν μουτζουρουμένα χέρια ή πεινούσαν  όταν δ εν προλάβαιναν ούτε ένα κανονικό γεύμα; Καταδέχτηκε η κα VIR να μπει στο ίδιο τσουβάλι και να συν-εργαστεί με μας;
 
Πάνο, δώσε μου λίγο χρόνο να το ψάξω λίγο... και να είσαι σίγουρο πως θα βγάλω λαυράκι, γιατί κάτι υποψιάζομαι....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2010, 07:02:56 μμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #965 στις: Αύγουστος 21, 2010, 07:03:08 μμ »
Παναγίτσα μου τι ζω;;; ??? ???
Γιατί να μπω στη μέση;

σφαίραααα!
Θα τη γλυτώσω αρίστο;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160806
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 894
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 853
Σύνολο: 863

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.566 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.