*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175073 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #980 στις: Αύγουστος 21, 2010, 11:14:19 μμ »
Δεν είχα καμία πρόθεση να θίξω κανέναν , παρεξηγήθηκα και γι αυτό δεν θα ξαναμιλήσω στο φόρουμ.Είμαστε όλοι αγωνιστές στη ζωή μας, αξίζουμε το καλύτερο και έχουμε χρέος να προσπαθούμε γι αυτό.Έχουμε ένα όραμα, μία καλύτερη εκπαίδευση.Οι εμφύλιοι απέδειξαν ότι δεν οδήγησαν σε κάτι καλό...Ας μη τρωγομαστε μεταξύ μας.Συγγώμη εαν θίχτηκε κάποιος συνάδελφος με τα λεγόμενά μου.Καλή σχολική χρονιά να έχετε και ο καθενας σίγουρα θα βρει το δρόμο του αργά ή γρήγορα.

Δυστυχώς VIR παρουσίασες την γνώμη σου και την εμπειρία σου σε ένα τόπικ, όπου, μπορούμε να πούμε, είναι "εμπόλεμη ζώνη". Γι' αυτό είχαμε τα επακόλουθα με τις υπερβολές και τις "σφαίρες"
Δεν αγωνιζόμαστε, όμως, όλοι με τον ίδιο τρόπο στη ζωή μας... Βέβαια, ο καθένας μας μυθοποιεί το παρελθόν του και το παρουσιάζει με ηρωικό τρόπο. Ακόμη και οι "ξύπνιοι" που ανάφερες πιο πάνω και τους συναντάμε πάντού ατην χώρα μας, αν τους ρωτήσεις, θα σου μιλήσουν για την τεράστια προσφορά τους στην εκπαίδευση.
Ζητώ και εγώ συγνώμη, αν σε ώθησα στην παραπάνω τοποθέτηση που εξόργησε την "αρχηγό" ....
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2010, 11:51:16 μμ από panos2 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:27:14 »

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #981 στις: Αύγουστος 21, 2010, 11:34:04 μμ »
Δεν φταις εσύ Panos2,ο καθένας έχει τα δίκια του, όλοι είμαστε κουρασμένοι ψυχολογικά από την εργασιακή ανασφάλεια και αυτό το αναμείνατε στο ακουστικό σας κάθε καλοκαίρι γι αυτό καταντήσαμε να μαλώνουμε μεταξύ.Καλά αποτελέσματα σε όσους περιμένουν...Και καλά ξεμπερδέματα να έχουμε με τους ακω-αμω...Αυτό πρέπει να μας απασχολεί νομίζω...

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #982 στις: Αύγουστος 22, 2010, 12:46:30 πμ »
Να φύγουν κι αυτοί.

Δεν θα σου κάνουμε την χάρη.
Όσο για το δικαστήριο, είστε χαμένοι όχι απο χέρι αλλά απο πόδι.
Ζείτε με αυταπάτες.
Τέλος και οι δικηγόροι θα ζήσουν δεν θα γίνουν κλέφτες.

Τα πανηγύρια είναι συνήθως  τον Αυγούστο...ο Uranios μπαίνει εύκολα στο κλίμα πάντως..... ??? ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #983 στις: Αύγουστος 22, 2010, 12:47:59 πμ »
Συγγνώμη απ'τους υπόλοιπους....αλλά σε μερικά άτομα που κατηγορούν εμας για μίσος και χολή...και μετά μιλάνε έτσι...δεν μπορώ πλέον να μιλήσω αλλιώς!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:27:14 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #984 στις: Αύγουστος 22, 2010, 03:27:39 πμ »

 ::) Φίλε knkn, δύο μικρές αποριούλες. Αν έχεις την καλοσύνη: ::)

Το 1997 γράφτηκα στην επετηρίδα λίγο πριν αυτή κλείσει. Έχω μιλήσει με τα καλύτερα λόγια γι αυτήν όπως θα δεις παρακάτω.   :D

Αυτό είναι αλήθεια .  Με την επετηρίδα ο διορισμός ήταν σίγουρος όσο και ο θάνατος .
Μόνο που όσο τα χρόνια περνούσαν τόσο η μία σιγουριά προσέγγιζε την άλλη .       :D


Ποια θα μπορούσαν να ήταν τα χειρότερα λόγια;  :D


Ήταν δύσκολο ΚΟΥΙΖ πάντως.
Η απάντηση θα μπορούσε να είναι και ''πολύτεκνη που έχει να λύσει άσκηση μαθηματικών από το 1997'' .    :D

Υ.Γ.  λέμε και κανένα αστειάκι να περνάει η ώρα ...  κατά τα άλλα ( ως πατέρας ) σέβομαι τους πολύτεκνους απεριόριστα ..

Αν δε σεβόσουν τους πολύτεκνους ή αν τους σεβόσουν...περιορισμένα, τι αστειάκι θα έλεγες;  :D




Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #985 στις: Αύγουστος 22, 2010, 05:52:44 πμ »
Σιγά μη μου απαντούσες!
Τα καλά και συμφέροντα...

Συγνώμη που δεν σου απάντησα αμέσως Ιωάννα, αλλά πήγα νωρίς για ύπνο. Αν και δεν ξέρω ποιος από όλους με καταράστηκε και όλη τη νύχτα υπέφερα από έναν εισβολέα-κουνούπι.( Ο Πάνος φταίει για όλα ακόμη και για το κουνούπι).
Όσο για τους διορισμούς των Αγγλικών έχεις δίκιο. Αυτή η χρονιά ήταν η μοναδική που έχουν πάρει μόνο 13. Λέγανε θα πάρουν λίγους αλλά κανείς μας δεν φανταζόταν πως θα έπαιρναν κάτω από 50.
Το πρόβλημα στον κλάδο είναι πως δεν υπάρχει ένα σωματείο να διεκδικεί βλέπε αντίστοιχα των Γερμανικών και των Γαλλικών. Έχουμε ένα αλλά ουσιαστικά δεν κάνει τίποτα. Δεν γνωρίζω το καταστατικό του Σωματείου αυτού, και αν πρέπει να ασχολείται μόνο με την επιμόρφωση, ημερίδες, σεμινάρια κλπ.
Τα τελευταία χρόνια οι καθηγητές των Αγγλικών είναι ριγμένοι.Βλέπεις  τι γίνεται με τις άλλες ειδικότητες; πόσους φυσικούς πήραν σε μικρό νομό της Βόρειας Ελλάδας; δες. Θα τρελαθούμε τελείως.

Δυστυχώς υποψιάζομαι τι γίνεται, αλλά είμαστε άτυχοι.
Έχω κάτι στον νου μου, αλλά θα σου το στείλω με πμ.



« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2010, 10:42:46 πμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #986 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:14:06 πμ »
Δεν είχα καμία πρόθεση να θίξω κανέναν , παρεξηγήθηκα και γι αυτό δεν θα ξαναμιλήσω στο φόρουμ.Είμαστε όλοι αγωνιστές στη ζωή μας, αξίζουμε το καλύτερο και έχουμε χρέος να προσπαθούμε γι αυτό.Έχουμε ένα όραμα, μία καλύτερη εκπαίδευση.Οι εμφύλιοι απέδειξαν ότι δεν οδήγησαν σε κάτι καλό...Ας μη τρωγομαστε μεταξύ μας.Συγγώμη εαν θίχτηκε κάποιος συνάδελφος με τα λεγόμενά μου.Καλή σχολική χρονιά να έχετε και ο καθενας σίγουρα θα βρει το δρόμο του αργά ή γρήγορα.

Δυστυχώς VIR παρουσίασες την γνώμη σου και την εμπειρία σου σε ένα τόπικ, όπου, μπορούμε να πούμε, είναι "εμπόλεμη ζώνη". Γι' αυτό είχαμε τα επακόλουθα με τις υπερβολές και τις "σφαίρες"
Δεν αγωνιζόμαστε, όμως, όλοι με τον ίδιο τρόπο στη ζωή μας... Βέβαια, ο καθένας μας μυθοποιεί το παρελθόν του και το παρουσιάζει με ηρωικό τρόπο. Ακόμη και οι "ξύπνιοι" που ανάφερες πιο πάνω και τους συναντάμε πάντού ατην χώρα μας, αν τους ρωτήσεις, θα σου μιλήσουν για την τεράστια προσφορά τους στην εκπαίδευση.
Ζητώ και εγώ συγνώμη, αν σε ώθησα στην παραπάνω τοποθέτηση που εξόργησε την "αρχηγό" ....
 

Εννοείς εμένα "αρχηγό"; Ε όχι και με εξόργησε; τι λες Πάνο; Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζεται ελεύθερα, φυσικά και θα πάρει απάντηση. Τώρα αν θίγεται από την απάντηση ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα.

Ακούς εκεί "μας έβαλαν στο ίδιο τσουβάλι!"








Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #987 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:19:57 πμ »
Δεν φταις εσύ Panos2,ο καθένας έχει τα δίκια του, όλοι είμαστε κουρασμένοι ψυχολογικά από την εργασιακή ανασφάλεια και αυτό το αναμείνατε στο ακουστικό σας κάθε καλοκαίρι γι αυτό καταντήσαμε να μαλώνουμε μεταξύ.Καλά αποτελέσματα σε όσους περιμένουν...Και καλά ξεμπερδέματα να έχουμε με τους ακω-αμω...Αυτό πρέπει να μας απασχολεί νομίζω...
κ
Αν είσαι κουρασμένη ψυχολογικά , να το ψάξεις. Εσείς οι νέοι πολλοί εύκολα κουράζεστε ψυχολογικά. Τι να πούμε και εμείς οι "γέροι"

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #988 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:28:04 πμ »
Γύρισα...Να ρίξω και εγώ μια ντουφεκιά!

Πάντως βρε παιδιά να μην τολμήσει κάποιος από το μαντρί να γράψει κάτι αρνητικό για την "ειδυλιακή" κατάσταση που επικρατούσε στις σχολές του Οαεδ, θα βγει αμέσως η Μάχη να τον φάει.
Η επίθεση είναι λυσσαλέα, θα κατηγορηθεί για έσχατη προδοσία, για παρτακiσμό και όλα τα άσχημα χαρακτηριστικά που μπορείς να προσάψεις σ' ένα "συνάδελφο"...

Όσο για την σφαίρα... Εχω φάει πολλές και έχω ρίξει άλλες τόσες... Αντέχω. :)

Αυτό που έγραψε ο/η VIR και αναστάτωσε την Μάχη:

"Panos 2 το δίκαιο θα ήταν ναι μεν να μετρήσει η προυπηρεσία όλων εφόσον έχουν επιτύχει στο διαγωνισμό.Αυτό ισχύει και για την πδσ όμως και τα λοιπά παράθυρα.Και εγώ είμαι απογοητευμένη γιατί αυτούς τους λίγους μήνες που ήμουνα στον οαεδ υπήρχανε άτομα που ούτε καν ήτανε μέσα στις τάξεις , καθόντουσαν στο γραφείο και έπιναν το καφεδάκι τους και αυτοί τώρα φιγουράρουν στους πίνακες διοριστέων...Και εγώ με τόσες περγαμηνές έμεινα απέξω ...και μένα με πνίγει το άδικο μη νομίζεις...όπως και το ότι δεν βάλανε τον οαεδ στο 24μηνο και βάλανε τον οτεκ...από χρόνια έπρεπε να ισχύσει το όλοι από ασεπ..βλέπω καφενεία στα σχολεία και τρελαίνομαι...  

Εντάξει. Μια προσωπική άποψη και εκτίμηση είναι...




Άστα ρε Πάνο. Αλλού τα γκεμπελιστικά, εκεί που σε παίρνουν.Όσο για την vir, με έφαγε η περιέργεια με ποιους συναδέλφους μπήκε στο ίδιο το τσουβάλι.




Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #989 στις: Αύγουστος 22, 2010, 01:44:19 μμ »
 Υπερμαχία...έχεις βαλθεί να μιλάς υπέρ πάντων και όλων...τώρα και υπέρ των πολυτέκνων!!
Έχει ειπωθεί πολλές φορές σ'αυτό το φόρουμ πως  το κράτος δεν μπορεί να κάνει κοινωνική πολιτική στην πλάτη της εκπαίδευσης,ενός κλάδου τόσο κρίσιμου!!
Η πολυτεκνία σε καμία περίπτωση δεν είναι κριτήριο πρόσληψης ειδικά στον κλάδο των εκπαιδευτικών...ούτε κάποιος που έχει 4 παιδιά θα είναι καλύτερος με τα παιδιά από κάποιον άτεκνο...τα πολλά παιδιά δείχνουν ενδεχομένως την αγάπη για τα παιδιά (κάποιες φορές βέβαια δείχνει και την πρόθεση για διορισμό) αλλά αυτή η αγάπη από μόνη της δεν εμπόδισε πολλούς γονιούς να περάσουν χρόνια και ποτέ να μην μάθουν μια υποτυπώδη έστω δίοδο επικοινωνίας με τα παιδιά τους!!! Λοιπόν...μην τρελαθούμε!! Φτάνει πια αυτό το παραμύθι με τους πολύτεκνους....φέτος δούλευα σε σχολείο με παρατημένα-κακοποιημένα παιδιά με παραβατική συμπεριφορά και είδα καλύτερα πόση δουλειά θέλει για να έρθεις σε επαφή με τα παιδιά και να τα νοιώσεις καλύτερα!!
Αααα...και γι αυτό μη μιλάς για τα παιδιά του ΟΑΕΔ και πόσο δύσκολο είναι να τα διδάξεις....έχουμε δει κάποιοι ίσως και τα χειρότερα...μπορεί να είμαι μικρή,αλλά δεν γεννήθηκα χθές!!
Όσο για τα κανάλια και το αν γνωρίζουν την υπόθεσή σας....ξεχνάς πως την γνώριζαν τόσα χρόνια ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑ!!  Αλλά η δημοσιογραφία..η σωστή τουλάχιστον....παρουσιάζει και τις 2 όψεις του νομίσματος...γι αυτό μην θεωρείς πως έχετε πάρει μονότερμα τα ΜΜΕ και τους κάνατε συμμάχους...ειδικά αυτή την φάρα των δημοσιογράφων θα πρεπε να ξέρεις πως ποτέ δεν την έχεις σύμμαχο..πάνε όπου έχει ψωμί...και πίστεψέ με...στην περίπτωσή της ένστασής μας έχει ψωμί που θα τους ενδιέφερε...γι αυτό άσε λίγο την έπαρση περί πρωτοκαθεδρίας στα ΜΜΕ!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #990 στις: Αύγουστος 22, 2010, 02:58:45 μμ »
΄Λώρα,

Έχεις μια τάση να γράφεις, να γράφεις, ότι σου κατέβει, πριν διαβάσεις ποιος γράφει τι.

1) Δεν είπα τίποτα για τους πολύτεκνους. Αλλά αφού είσαι και εναντίον τους (δεν άφησες και κανέναν) διάβασε πρώτα τι λέει το Σύνταγμα και μετά να έχεις άποψη. Δεν σου αρέσει το Σύνταγμα; Να το αλλάξεις!
 
2. Όσο για τα άλλα, δηλαδή τα κανάλια, γιατί δεν πας; Άντε θα γίνεις και φίρμα.

3) Για τα παιδιά δεν μιλώ, και πρόσεξε όταν μιλάς για αυτά.

4) Δεν θέλω να μου ξανα απευθύνεις τον λόγο

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #991 στις: Αύγουστος 22, 2010, 03:12:38 μμ »

4) Δεν θέλω να μου ξανα απευθύνεις τον λόγο

Και να μια ευχή που σίγουρα σχεδόν όλοι οι συμμετέχοντες και σ' αυτό το thread έχουν ευχηθεί για σένα!
Δε βλέπω να τους ακούς όμως! Ειδικά αν λάβεις υπόψη ότι το θέμα δεν απευθύνεται σε σένα και τους άλλους του τσουβαλιού σου, για το οποίο τόση ώρα κόπτεσαι.

Πλάκα πλάκα κι εγώ το ίδιο θα της έλεγα, να μη σου ξαναπευθύνει το λόγο, μπορεί να χρησιμοποιήσει αλλού δημιουργικά τη φαιά ουσία της!

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #992 στις: Αύγουστος 22, 2010, 03:51:36 μμ »

4) Δεν θέλω να μου ξανα απευθύνεις τον λόγο

Και να μια ευχή που σίγουρα σχεδόν όλοι οι συμμετέχοντες και σ' αυτό το thread έχουν ευχηθεί για σένα!
Δε βλέπω να τους ακούς όμως! Ειδικά αν λάβεις υπόψη ότι το θέμα δεν απευθύνεται σε σένα και τους άλλους του τσουβαλιού σου, για το οποίο τόση ώρα κόπτεσαι.

Πλάκα πλάκα κι εγώ το ίδιο! θα της έλεγα, να μη σου ξαναπευθύνει το λόγο, μπορεί να χρησιμοποιήσει αλλού δημιουργικά τη φαιά ουσία της!

Ω! Καλώς τα τα παιδιά. Που πάτε ωρέ κλεφτόπουλα, που πάτε ωρέ παιδιά; Πάμε για να πατήσουμε την .....
Άσε δεν σε παίρνει και ξέρεις καλά τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #993 στις: Αύγουστος 22, 2010, 04:09:37 μμ »

4) Δεν θέλω να μου ξανα απευθύνεις τον λόγο

Και να μια ευχή που σίγουρα σχεδόν όλοι οι συμμετέχοντες και σ' αυτό το thread έχουν ευχηθεί για σένα!
Δε βλέπω να τους ακούς όμως! Ειδικά αν λάβεις υπόψη ότι το θέμα δεν απευθύνεται σε σένα και τους άλλους του τσουβαλιού σου, για το οποίο τόση ώρα κόπτεσαι.

Πλάκα πλάκα κι εγώ το ίδιο! θα της έλεγα, να μη σου ξαναπευθύνει το λόγο, μπορεί να χρησιμοποιήσει αλλού δημιουργικά τη φαιά ουσία της!

Ω! Καλώς τα τα παιδιά. Που πάτε ωρέ κλεφτόπουλα, που πάτε ωρέ παιδιά; Πάμε για να πατήσουμε την .....
Άσε δεν σε παίρνει και ξέρεις καλά τι εννοώ.
Αν θυμάμαι καλά εσύ είχες ένα πρόβλημα λόγω δημοσίευσης προσωπικών στοιχείων χωρίς άδεια. Αν θυμάμαι επίσης καλά τα έβγαλες άρον άρον γιατί η Ειρήνη θα έκανε αυτό που της πρότεινα (ξέρεις εσύ..τα είπατε). Εσένα δεν παίρνει..και το ξέρεις..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160641
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 896
Σύνολο: 907

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.