*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1788520 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1540 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:56:47 μμ »
2300 ήταν περίπου πέρυσι ακω και αμω;

1400 περίπου (600ΑΚΩ+800ΑΜΩ)

Μια διόρθωση, αν και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αφού φέτος είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα.

554 ΑΚΩ (296 α' φάση + 258 β' φάση)
1296 (ΑΜΩ)
89 στη Β/θμια σε όλες τις φάσεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:12:45 »

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1541 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:58:35 μμ »
Ίσως παίξει καμια θέση ΑΚΩ Αν. Μακεδονία και θράκη. Η Κεντ. Μακεδονία είναι για κλάματα, αν πάρει έστω και 1-2 ΑΚΩ θα είναι θαύμα.

Αποσυνδεδεμένος stakons

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1542 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:12:21 μμ »
Πάντως, παιδιά, εγώ επικοινώνησα χθες με όλες τις δ/νσεις πρωτοβάθμιας Αθήνας, Πειραιά, Ανατ. και Δυτ. Αττικής και υπάρχουν σε όλες κενά (σε κάποιες μάλιστα μου μίλησαν για αρκετά κενά). Μάλλον υπάρχει πρόβλημα με τη Δ΄ Αθήνας. Εκεί μάλλον έχουν κλείσει. Αυτά μου είπαν από τις δ/νσεις. Δε βάζω και το χέρι μου στο ευαγγέλιο!!!

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1543 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:27:15 μμ »
Πάντως, παιδιά, εγώ επικοινώνησα χθες με όλες τις δ/νσεις πρωτοβάθμιας Αθήνας, Πειραιά, Ανατ. και Δυτ. Αττικής και υπάρχουν σε όλες κενά (σε κάποιες μάλιστα μου μίλησαν για αρκετά κενά). Μάλλον υπάρχει πρόβλημα με τη Δ΄ Αθήνας. Εκεί μάλλον έχουν κλείσει. Αυτά μου είπαν από τις δ/νσεις. Δε βάζω και το χέρι μου στο ευαγγέλιο!!!
Και εγώ την ίδια ακριβώς πληροφόρηση έχω, δεδομένου ότι σε πολλά σχολεία ΕΑΕΠ της Αττικής χρειάζονται 2 πληροφορικοί λόγω πολλών τμημάτων.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:12:45 »

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1544 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:33:19 μμ »
Βλέποντας τις διαθέσεις-αποσπάσεις από την αρχή της χρονιάς θα ήθελα να κάνω μια εκτίμηση.Πιστεύω ότι θα πάρουν αρκετούς αναπληρωτές ΑΚΩ  Κρήτη,Δωδεκάνησα,Κυκλάδες,Πειραιά ,Κορινθία , Μαγνησία και Εύβοια.Επίσης κάποιον μικρότερο αριθμό σε Ημαθία,Ιωάννινα και Εβρο.Ενημερωτικά και η Δυτική Μακεδονία έχει κλείσει.Για τις περιοχές τις Αττικής δεν έχω εικόνα.

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1545 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:42:18 μμ »
εχω την αισθηση οτι η δυτικη θεσσαλονικη ειχε 3 κενα και κλεισανε και η χαλκιδικη εκλεισε και απο ολοημερα χωρις να ειμαι εντελως σιγουρη απο αυτα που ακουσα, ημαθια επισης τωρα αν εμεινε τιποτα σε μακρινα μερη πιερια κτλ και μας στειλουν για 8 ωρες χαλαλι τους με το νεο μισθολογιο και με τις περικοπες ουτε για την μεταφορα μας  δεν θα φτανουνε.

Ναι, Ημαθία, Πιερία, Κιλκίς, ίσως και Πέλλα πρέπει να χει κενά στα κλασικά ολοήμερα μόνο. Για ΕΑΕΠ δεν το νομίζω, γιατί οι διαθέσεις κι εκεί ήταν πάρα πολλές... δε δήλωσα όμως ΑΜΩ σε τέτοιες περιοχές, γιατί μένει μόνο ο κόπος κι από λεφτά πρέπει να βάλουμε κι από την τσέπη μας. Γενικά, σε όλη την Κ. Μακεδονία η κατάσταση είναι χάλια... φαντάζομαι ότι το ίδιο ισχύει και για την υπόλοιπη Ελλάδα, απ΄αυτά που διαβάζω...κάνα κενό θα υπάρχει στα νησιά και αν. Γενικά, στις περιοχές που έφυγαν μόνιμοι (Κυκλάδες, Δωδεκάνησα, Ευρυτανία), τις προσιτές δηλαδή, μπορεί να προσλάβουν ΑΚΩ με 24ωρα...σε αστικά κέντρα δε νομίζω...

Για Κιλκις ξέρω σίγουρα ότι εχει τοποθετηθεί τουλαχιστον ένας(δεν ξέρω παραπάνω) μόνιμος σε κλασικά ολοήμερα.Εκεί να δέιτε τρέξιμοοοοοοοοοοο

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4010
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1546 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:19:01 μμ »
2300 ήταν περίπου πέρυσι ακω και αμω;

1400 περίπου (600ΑΚΩ+800ΑΜΩ)

Μια διόρθωση, αν και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αφού φέτος είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα.

554 ΑΚΩ (296 α' φάση + 258 β' φάση)
1296 (ΑΜΩ)
89 στη Β/θμια σε όλες τις φάσεις

Δε λαμβάνεις υπόψη σου τις ανακλήσεις (μη ανάληψη υπηρεσίας, άρνηση θέσης). Η Β' φάση είχε 258 γιατί στην Α' δέχτηκαν οι 273 ενώ είχαμε και 15 παραιτήσεις πολλές από αυτές μπορεί να έγιναν πριν τη Β' Φάση, ουσιαστικά δηλαδή η Α' φάση είχε 258. Αλλά και στη Β' φάση, είχε 21 αρνήσεις και 38 παραιτήσεις που λογικά καλύφθηκαν από ΑΜΩ ή καθόλου, δε ξέρω ή ίσως έγινε αναβάθμιση ΑΜΩ σε ΑΚΩ

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1547 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:32:22 μμ »
Πάντως, παιδιά, εγώ επικοινώνησα χθες με όλες τις δ/νσεις πρωτοβάθμιας Αθήνας, Πειραιά, Ανατ. και Δυτ. Αττικής και υπάρχουν σε όλες κενά (σε κάποιες μάλιστα μου μίλησαν για αρκετά κενά). Μάλλον υπάρχει πρόβλημα με τη Δ΄ Αθήνας. Εκεί μάλλον έχουν κλείσει. Αυτά μου είπαν από τις δ/νσεις. Δε βάζω και το χέρι μου στο ευαγγέλιο!!!
Εγώ από αυτά που κατάλαβα με 2 τηλέφωνα μέχρι τώρα δεν έχουν γίνει ακόμα παντού οι τοποθετήσεις των αποσπασμένων. Σε κάποια γραφεία της Αττικής τους είχαν δώσει διορία μέχρι σήμερα και δεν έχει παρουσιαστεί ακόμα κανείς! Μάλλον είναι υπερβολικά αισιόδοξο να περιμένουμε νέα μέσα στην εβδομάδα...

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1548 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 04:40:58 μμ »
Γιώργο δεν ξέρω αν ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι τοποθετήσεις όσο ο αιρθμός των κενών. Το να έχουν πχ 4-5 άτομα που δεν έχουν τοποθετήσει και να το κάνουν παράλληλα με τις τιποθετήσεις των αναπληρωτών της Α φάσης δεν το βρίσκω τόσο πρόβλημα. Είχε γίνει και πέρυσι και έχει να κάνει αποκλειστικά με το πότε συνεδριάζει το ΠΥΣΠΕ. Εξάλλου και οι αναπληρωτές που θα κληθούν στην Α φάση μέχρι να τοποθετηθούν θα περάσει τουλάχιστον 1 εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1549 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:49:44 μμ »
Γιώργο δεν ξέρω αν ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι τοποθετήσεις όσο ο αιρθμός των κενών. Το να έχουν πχ 4-5 άτομα που δεν έχουν τοποθετήσει και να το κάνουν παράλληλα με τις τιποθετήσεις των αναπληρωτών της Α φάσης δεν το βρίσκω τόσο πρόβλημα. Είχε γίνει και πέρυσι και έχει να κάνει αποκλειστικά με το πότε συνεδριάζει το ΠΥΣΠΕ. Εξάλλου και οι αναπληρωτές που θα κληθούν στην Α φάση μέχρι να τοποθετηθούν θα περάσει τουλάχιστον 1 εβδομάδα.
Ναι αλλά όταν τους ρωτάς τα κενά και σου λένε πχ. "200 ώρες, αλλά χωρίς τις τοποθετήσεις" και μάλιστα αφού έχει εκπνεύσει η προθεσμία των αποσπασμένων να παρουσιαστούν, κάτι δεν πάει καλά...

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1550 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 09:51:59 μμ »
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤ ΤΟΠΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ...

XANIA 14  ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΜΕΝΑ -13 ΑΤΟΜΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ  ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΙΑΘΕΣΕΩΝ ΑΠΟ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ  (1 ΑΚΩ? )
ΛΑΣΙΘΙ 11  ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΜΕΝΑ-0 ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ  ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΙΑΘΕΣΕΩΝ ΑΠΟ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ (11 ΑΤΟΜΑ ΑΚΩ?)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  24 ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΜΕΝΑ-17 ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΙΑΘΕΣΕΩΝ ΑΠΟ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ (7 ΑΤΟΜΑ ΑΚΩ?)
ΡΕΘΥΜΝΟ  11 ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΜΕΝΑ-1 ΑΤΟΜΟ ΑΠΟ  ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΙΑΘΕΣΕΩΝ ΑΠΟ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ(10 ΑΤΟΜΑ ΑΚΩ?)

ΣΥΝΟΛΟ ΟΛΟΗΜΕΡΩΝ ΜΕ ΑΝΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟ 60 ΚΑΛΥΨΗ ΕΩΣ ΤΩΡΑ 31  ΜΕΝΟΥΝ 29 ΑΚΩ?
ΠΕΡΥΣΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΑΚΩ....60 ΤΗΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΦΑΣΕΙΣ...
ΜΕΙΩΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΣΤΟ 50% ΠΕΡΙΠΟΥ...ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ...(ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΕΙΩΣΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΠΛΕΟΝΑΖΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΙΠΑΝ,ΡΕΘΥΜΝΟ ΕΠΙΣΗΣ...)
ΑΝ ΙΣΧΥΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 250 ΑΚΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΥΡΝΙΑ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΟ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1551 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 02:24:36 πμ »
Συνάδερφοι,

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω, μιας και είμαι νέος στην εκπαίδευση και είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση για αναπληρωτής - ωρομίσθιος (ΠΕ 20), πώς θα μάθουμε αν μας έχουν πάρει? Θα βγεί το όνομά μας σε κάποια σχετική λίστα με το πού θα πάμε και τα σχετικά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1552 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 02:26:17 πμ »
Συνάδερφοι,

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω, μιας και είμαι νέος στην εκπαίδευση και είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση για αναπληρωτής - ωρομίσθιος (ΠΕ 20), πώς θα μάθουμε αν μας έχουν πάρει? Θα βγεί το όνομά μας σε κάποια σχετική λίστα με το πού θα πάμε και τα σχετικά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ανακοινώνονται από το site του υπουργείου παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1553 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 02:28:05 πμ »
 8)  Ευχαριστώ

Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλους και καλή δύναμη...
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 437
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.