*

Αποστολέας Θέμα: Ωρολόγιο πρόγραμμα  (Αναγνώστηκε 1485 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Ωρολόγιο πρόγραμμα
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2023, 07:50:54 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.Παρακαλώ θα ήθελα τα φώτα σας!Πρόκειται να αναλάβω το ωρολόγιο πρόγραμμα ως εξωδιδακτική αλλά δεν έχω προηγούμενη εμπειρία.Κάθε βοήθεια/πρόταση/συμβουλή ευπρόσδεκτη!Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:45:54 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2258
    • Προφίλ
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 02, 2023, 07:54:43 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.Παρακαλώ θα ήθελα τα φώτα σας!Πρόκειται να αναλάβω το ωρολόγιο πρόγραμμα ως εξωδιδακτική αλλά δεν έχω προηγούμενη εμπειρία.Κάθε βοήθεια/πρόταση/συμβουλή ευπρόσδεκτη!Σας ευχαριστώ!

Εχω βγάλει πολλές φορές πρόγραμμα με το timetables. Αν σου πει ο διευθυντής βάλε τα μαθήματα και τους περιορισμούς και ότι βγει βγήκε δεν είναι δύσκολο. Παλεύεται. Αν έχεις τον καθένα να έρχεται και να σου λέει: αχ δεν μπορώ πρώτη ώρα, αχ έχω κενά αχ...αχ...αχ θα φτύσεις αίμα. Ξαναλέω φιλικά. Ξεκαθάρισε με το διευθυντή ότι αυτό που θα βγει αυτό είναι για να μη σε πρήζει ο καθένας. Αν τα καταφέρεις το θετικό είναι ότι με αυτόν που βγάζει πρόγραμμα όλοι θέλουν να τα πηγαίνουν καλά και.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2023, 07:57:43 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 02, 2023, 07:56:03 μμ »
Εχω βγάλει πολλές φορές πρόγραμμα με το timetables. Αν σου πει ο διευθυντής βάλε τα μαθήματα και τους περιορισμούς και ότι βγει βγήκε δεν είναι δύσκολο. Παλεύεται. Αν έχεις τον καθένα να έρχεται και να σου λέει: αχ δεν μπορώ πρώτη ώρα, αχ έχω κενά αχ...αχ...αχ θα φτύσεις αίμα. Ξαναλέω φιλικά. Ξεκαθάρισε με το διευθυντή ότι αυτό που θα βγει αυτό είναι.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1739
    • Προφίλ
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 02, 2023, 08:04:58 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.Παρακαλώ θα ήθελα τα φώτα σας!Πρόκειται να αναλάβω το ωρολόγιο πρόγραμμα ως εξωδιδακτική αλλά δεν έχω προηγούμενη εμπειρία.Κάθε βοήθεια/πρόταση/συμβουλή ευπρόσδεκτη!Σας ευχαριστώ!
ean eisai se γυμνασιο- λυκειο- επαλ το πιο διαδεδομενο προαγραμμα ειναι to timetables που λογικα θ ατο εχει αγορασμενο το σχολειο, αλλιως θα το βρεις απασμενο.
Το εγχειριδιο ειναι εδω
https://www.epafos.gr/files/documentation/asc_timetable-manual.pdf
Θα σου προτεινα αφου το διαβασεις να  πατησεις στην καρτελα "αρχεια επιδεξης" και να βρεις το υποδειγμα/ετοιμο προγραμμα του σχολειου που θελεις και αφου δεις ποια  στοιχεια εχουν καταχωρηθει σε καθε καρτελα (τμηματα, καθηγητες, αναθεσεις), μετα να πατησεις την καρτελα ΑΡΧΕΙΟ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ τον οδηγο που σε παει βημα βημα.
Παντως αν εχεις μαλλι να ξερεις οτι θα στο λιγοστεψουν, εαν δεν εχεις τοτε δεν εχεις να χασεις κατι..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2023, 08:06:39 μμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:45:54 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 02, 2023, 08:16:39 μμ »
Εγώ έχω κάνει συμφωνία από πέρυσι με όλους στον σύλλογο να μην κάνουν παράπονα σε μένα για το πρόγραμμα, αλλά στον διευθυντή.
Γενικά τους έχω όλους ευχαριστημένους, επειδή ξέρω ήδη τις προτιμήσεις τους και όλα πάνε καλά. Αυτό θέλει χρόνο για να το πετύχεις.
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν τους πάω ό,τι πρόγραμμα βγάλει το λογισμικό. Κάνω όσες αλλαγές μπορώ και το βελτιώνω αρκετά.
Γνωρίζουν ότι το τελικό πρόγραμμα που τους στέλνω είναι το καλύτερο που μπορεί να βγει με αυτά τα δεδομένα! Αυτό θέλει εμπειρία!

ernesto βγάλε στην αρχή ένα πρόγραμμα που να είναι λογικό για τον κάθε καθηγητή. Για το επόμενο πρόγραμμα, ας σου κάνουν εισηγήσεις
για το τι θα προτιμούσαν ώστε να να δεις κατά πόσο μπορούν να ικανοποιηθούν οι προτιμήσεις τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2023, 08:18:22 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 02, 2023, 10:25:32 μμ »
Παιδια σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!Να είστε καλά!!!

Αποσυνδεδεμένος mantarini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 21, 2024, 12:51:26 μμ »
Συνάδελφοι,

θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να κάνει το timetable αναμόρφωση/σύμπτυξη προγράμματος καθημερινά ανάλογα με τον/τους εκπαιδευτικούς που λείπουν.

Επίσης, ποιος κάνει αυτή την αναμόρφωση/σύμπτυξη; Δεν την κάνει κανονικά ο προγραμματιστής σε συνεργασία με τον διευθυντή;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος geoarna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρολόγιο πρόγραμμα
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 21, 2024, 09:47:41 μμ »
Χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, όταν κάνεις εγκατάσταση σου βγάζει στην επιφάνεια εργασία δύο εικονίδια. Το ένα είναι το timetable και το δεύτερο για αναπληρώσεις, αυτό που ζήτησες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159961
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.