*

Αποστολέας Θέμα: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές  (Αναγνώστηκε 16503 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος valitsaki10

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 02, 2009, 12:57:20 μμ »
εγώ πήγα σήμερα παιδιά, όλα καλά, πολύ εξυπηρετικοί, έκανα τη δήλωσή μου, σ'ενα τεταρτάκι είχα τελειώσει.. Όμως, μια μικρή λεπτομέρεια, εκεί που λέει "είμαι επιτυχούσα στο γραπτό διαγωνισμό ασεπ 2008" γράφει "οχι". Ξέρω ότι ΟΤΑΝ βγουν τα αποτελέσματα προσμετρώνται τα μόρια κανονικά, δεν υπάρχει πρόβλημα μ'αυτό,σωστά?? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:56:33 »

Αποσυνδεδεμένος titi6984

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 02, 2009, 05:21:36 μμ »
ναι αυτά τα κανονίζει το σύστημα μόλις βγουν οι βαθμολογίες. αφού πήγες σήμερα θα μπορούσες να με βοηθήσεις στα εξής ; την παιδαγωγική κατάρτιση την σημειώνουμε ή όχι; τι γράφουμε στην ομαδοποιημένη ειδικότητα, στην ειδικότητα και στο λεκτικό της ειδικότητας; το κουτάκι για τον στρατό εμείς οι γυναίκες το αφήνουμε κενό; ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΚΑ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 02, 2009, 05:29:51 μμ »
Επισης εγω ημουνα πρωτη φορα φετος αναπληρωτρια χρειαζεται καποια βεβαιωση προυπηρεσιας και απο που την παιρνω?

Αποσυνδεδεμένος doukisa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 02, 2009, 05:48:27 μμ »
σχετικα με την αιτηση, αν δεν την παρω απο την Πρωτοβαθμια της Περιφερειας μου μπορω να την κατεβασω απο καπου και αν ναι απο που??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:56:33 »

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 02, 2009, 06:17:16 μμ »
σχετικα με την αιτηση, αν δεν την παρω απο την Πρωτοβαθμια της Περιφερειας μου μπορω να την κατεβασω απο καπου και αν ναι απο που??? ???

μαζί με την εγκύκλιο υπάρχει και η αίτηση σε ξεχωριστό αρχείο. Στην αρχική σελίδα του forum υπάρχουν οι σχετικές σελίδες και το αρχείο.

ερώτηση: Βρήκα απο το site του υπουργείου και συγκεκριμένα απο την μοριοδότηση των σχολείων, τα νηπιαγωγεία που ανήκουν κατα περιφέρεια. Στην Β΄Πειραιά βρήκα οτι είναι σχεδόν ολη η Σαλαμίνα. Αυτό είναι όντως έτσι;;;; Μου έδωσαν ένα αρχείο για σχολεία δευτεροβάθμιας που λέει οτι στην Β΄πειραιά ανήκουν τα νησιά του αργοσαρωνικού, εκτός των Κυθήρων.  Τι ισχύει τελικά;

Αποσυνδεδεμένος valitsaki10

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 02, 2009, 07:33:35 μμ »
ναι αυτά τα κανονίζει το σύστημα μόλις βγουν οι βαθμολογίες. αφού πήγες σήμερα θα μπορούσες να με βοηθήσεις στα εξής ; την παιδαγωγική κατάρτιση την σημειώνουμε ή όχι; τι γράφουμε στην ομαδοποιημένη ειδικότητα, στην ειδικότητα και στο λεκτικό της ειδικότητας; το κουτάκι για τον στρατό εμείς οι γυναίκες το αφήνουμε κενό; ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αχ, ευχαριστώ titi μου!! Στο λεκτικό έβαλα "νηπιαγωγός" , στα άλλα τίποτα.. Ούτε στρατό, ούτε παιδαγωγική κατάρτιση.. Συμπληρώνονται αυτόματα στο σύστημα του  Η/Υ ως "ναι".. Ελπίζω να σε βοήθησα..

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 02, 2009, 08:32:27 μμ »
Παράθεση
Στην Β΄Πειραιά βρήκα οτι είναι σχεδόν ολη η Σαλαμίνα. Αυτό είναι όντως έτσι;;;; Μου έδωσαν ένα αρχείο για σχολεία δευτεροβάθμιας που λέει οτι στην Β΄πειραιά ανήκουν τα νησιά του αργοσαρωνικού, εκτός των Κυθήρων.  Τι ισχύει τελικά;
Είναι διαφορετικά για την πρωτοβάθμια και διαφορετικά για τη δευτεροβάθμια. Τα νησιά του αργοσαρωνικού και τα κύθηρα σε μας (νηπιαγωγός είμαι κι εγώ) είναι γ΄πειραιά.

Αποσυνδεδεμένος aristea sag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 03, 2009, 12:36:51 πμ »
Να ρωτησω κατι εσας που εχετε κανει την αιτηση?Στο σημειο που λεει σε ποιο πινακα θελω να ενταχθω, 24μηνο ή 30μηνο, εναν απο τους δυο βαζουμε?Ή μπορουμε να βαλουμε και τους δυο?Κανω πρωτη φορα την αιτηση για αναπληρωτρια και δεν ξερω τι να σημπληρωσω.

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 03, 2009, 08:02:02 πμ »
Παράθεση
Στην Β΄Πειραιά βρήκα οτι είναι σχεδόν ολη η Σαλαμίνα. Αυτό είναι όντως έτσι;;;; Μου έδωσαν ένα αρχείο για σχολεία δευτεροβάθμιας που λέει οτι στην Β΄πειραιά ανήκουν τα νησιά του αργοσαρωνικού, εκτός των Κυθήρων.  Τι ισχύει τελικά;
Είναι διαφορετικά για την πρωτοβάθμια και διαφορετικά για τη δευτεροβάθμια. Τα νησιά του αργοσαρωνικού και τα κύθηρα σε μας (νηπιαγωγός είμαι κι εγώ) είναι γ΄πειραιά.

σε ευχαριστώ πολύ :)

Αποσυνδεδεμένος titi6984

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 03, 2009, 12:55:16 μμ »
αν δεν έχεις προϋπηρεσία δεν σημειώνεις τπτ aristea πήγαινε στην πρωτοβάθμια και ότι απορίες έχει θα σου τις λύσουν άμεσα, εγώ σε 20 λεπτά ξεμπέρδεψα και είναι η πρώτη φορά που κάνω την αίτηση

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 03, 2009, 03:39:23 μμ »
ναι πας στην πρωτοβαθμια και την κανεις εκει την αιτηση και ολες τις αποριες στις λυνουν εκει...και εγω πρωτη φορα εκανα την αιτηση και δεν ξερω ειλικρινα αν εχουμε καμια  πιτηανοτητα να μας παρουν αφου δεν εχυμε τιποτα πο μορια απο προηγουμενους ασεπ.....δεν ξερω εγωτο βραδυ πριν κανω την αιτηση δεν μπορουσα να κοιμηθω ολο σηκωνομουν ειχα ενα αγχος..............

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 03, 2009, 05:43:40 μμ »
Παράθεση
Να ρωτησω κατι εσας που εχετε κανει την αιτηση?Στο σημειο που λεει σε ποιο πινακα θελω να ενταχθω, 24μηνο ή 30μηνο, εναν απο τους δυο βαζουμε?Ή μπορουμε να βαλουμε και τους δυο?Κανω πρωτη φορα την αιτηση για αναπληρωτρια και δεν ξερω τι να σημπληρωσω.

Αυτό το συμπληρώνεις όταν έχεις προϋπηρεσία 24 ή 30 μήνες και μπαίνεις στον πίνακα για να διοριστείς.

Αποσυνδεδεμένος aristea sag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 03, 2009, 09:45:19 μμ »
Σας ευχαριστω πολυ ολους! :)
Εγω θα παω να την κανω αυριο την αιτηση και εχω αγχωθει και εγω λιγο με τις περιοχες και το αν προκειται να με παρουν. Δηλαδη δεν εχουμε και πολλες ελπίδες αν δεν εχουμε γραψει καλα στον ασεπ?Εγω πονταρω πιο πολυ σαν αναπληρωτρια γιατι στον ασεπ δεν πρεπει να εχω γραψει και πολυ καλα.... :-\

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΚΑ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών νηπιαγωγών -περιοχές
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 03, 2009, 11:15:20 μμ »
Συγγνωμη εχει κατεβασει κανεις την αιτηση απο πουθενα?
Αυτο που μου βγαζει απο την εγκυκλιο ως αιτηση ειναι ενας μικρος πινακας που θελει απλα ονομα και υπογραφη
Βοηθεια παρακαλω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.