*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 198075 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #924 στις: Ιανουάριος 25, 2011, 05:20:19 μμ »
π
Συγνωμη αλλα θελω να ρωτησω κατι γιατι συγχιζομαι με αυτα που συμβαινουν και αναρωτιεμαι αν ειμαι εγω τρελος....Ειδα προσφατα οτι στα ξενογλωσσα πηρε προσφατα και παλι καποιους μειωμενου ωραριου....Ειναι δυνατον να προσλαμβανει κοσμο το γεναρη? Ποτε υποτιθεται οτι θα βγει η υλη και πως να κανεις τα ιδια τα παιδια να καταλαβουν οτι προκειται για σοβαρο μαθημα αν το ιδιο το υπουργειο αποφασιζει οτι σε καποια σχολεια θα ξεκινισει στα μεσα της χρονιας(αφου δε φροντιζει να στελνει εγκαιρως τους εκπαιδευτικους---μονο να λεει οτι τα σχολεια θα λειτουργησουν κανονικα χωρις προβλημα ηξεραν να λενε το σεπτεμβρη). Ειμαι σιγουρος οτι τα ιδια τα παιδια θα το δουν σαν ωρα διαλλειματος. Ειδικα τωρα που πλησιαζουν και παλι αποκριες και μετα πασχα σθγα μην εχουν το νου τους στα γαλλικα η τα γερμανικα...Ας πει καποιος τη γνωμη του να δω οτι δεν ειμαι εγω ο παρανοικος

δεν έχεις άδικο, είναι όπως ακριβώς τα λες. αλλά δεν είναι νέο φαινόμενο, κάθε χρόνο αυτό γίνεται, ειδικά με τους ωροσμίσθιους. και δεν πιστεύω οτι είναι νέα κενά, αλλά υπάρχουν από την αρχή της χρονιάς. ούτε πιστεύω οτι έχουν καλυφθεί όλα σε όλες τις διευθύνσεις.

Που βασίζεις την πίστη σου αυτή; Σε στοιχεία ή απλά να λέμε κάτι;
Το πιθανότερο (και λογικότερο) είναι ότι τα περισσότερα κενά προέκυψαν στην πορεία.

Πάντως και πέρισυ που εργαστηκα με ωρομισθία  , οπως και φίλες/φιλοι συνάδελφοι (από έτερες ειδικότητες) τα κενά που κληθήκαμε να συμπληρώσουμε από δεκέμβριο, ιανουάριο υπήρχαν από την αρχή της σχολικής χρονιάς..
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:12:45 »

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #925 στις: Ιανουάριος 25, 2011, 10:15:02 μμ »
Σε εμάς και σε κάποια άλλα σχολεία της περιοχής υπάρχουν κενά 2 ωρών από την αρχή της χρονιάς.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #926 στις: Ιανουάριος 26, 2011, 10:54:07 μμ »
Συγνωμη αλλα θελω να ρωτησω κατι γιατι συγχιζομαι με αυτα που συμβαινουν και αναρωτιεμαι αν ειμαι εγω τρελος....Ειδα προσφατα οτι στα ξενογλωσσα πηρε προσφατα και παλι καποιους μειωμενου ωραριου....Ειναι δυνατον να προσλαμβανει κοσμο το γεναρη? Ποτε υποτιθεται οτι θα βγει η υλη και πως να κανεις τα ιδια τα παιδια να καταλαβουν οτι προκειται για σοβαρο μαθημα αν το ιδιο το υπουργειο αποφασιζει οτι σε καποια σχολεια θα ξεκινισει στα μεσα της χρονιας(αφου δε φροντιζει να στελνει εγκαιρως τους εκπαιδευτικους---μονο να λεει οτι τα σχολεια θα λειτουργησουν κανονικα χωρις προβλημα ηξεραν να λενε το σεπτεμβρη). Ειμαι σιγουρος οτι τα ιδια τα παιδια θα το δουν σαν ωρα διαλλειματος. Ειδικα τωρα που πλησιαζουν και παλι αποκριες και μετα πασχα σθγα μην εχουν το νου τους στα γαλλικα η τα γερμανικα...Ας πει καποιος τη γνωμη του να δω οτι δεν ειμαι εγω ο παρανοικος

δεν έχεις άδικο, είναι όπως ακριβώς τα λες. αλλά δεν είναι νέο φαινόμενο, κάθε χρόνο αυτό γίνεται, ειδικά με τους ωροσμίσθιους. και δεν πιστεύω οτι είναι νέα κενά, αλλά υπάρχουν από την αρχή της χρονιάς. ούτε πιστεύω οτι έχουν καλυφθεί όλα σε όλες τις διευθύνσεις.

Που βασίζεις την πίστη σου αυτή; Σε στοιχεία ή απλά να λέμε κάτι;
Το πιθανότερο (και λογικότερο) είναι ότι τα περισσότερα κενά προέκυψαν στην πορεία.

από παλαιότερη προσωπική εμπειρία και από τις πληροφορίες που έχω από τη διεύθυνση που είμαι φέτος.. και τις δεκάδες ανακοινώσεων και επιστολών συλλόγων και σχολείων για τα κενά τους στις ειδικότητες. το λογικότερο παρεπιπτοντως δεν έχει αποδειχθεί στις προσλήψεις ωρομισθίων και αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #927 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 08:22:43 μμ »
καλα λεει η marigen.... χθες ανακοινωθηκαν 7 λειτουργικα κενα Γερμανικων που υπηρχαν απο την αρχη της χρονιας και θα στειλουν λεει αναπληρωτες....και εννοειται οτι υπαρχουν κιαλλα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:12:45 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #928 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 04:07:55 μμ »
Μη ξεχνάμε οτι το υπουργείο διευκρίνισε οτι αν οι μόνιμοι πλεονάζοντες δεν κάνουν αίτηση για απόσπαση (που δύσκολα το βλέπω στη μέση της χρονιάς) τα κενά που ανακοίνωσε θα καλυφούν από αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος iiliop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ07
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #929 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 12:45:39 πμ »
Τελικα εκανα λαθος! τα κενα υπηρχαν απο την αρχη της χρονιας! Σημερα εμαθα πως χτες ξεκινησαν τα παιδια για πρωτη φορα γερμανικα σε (τουλαχιστον) 2 σχολεια στην πρωτοβαθμια αχαιας! Αν ειναι δυνατον!

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #930 στις: Φεβρουάριος 03, 2011, 04:14:01 μμ »
νεότερα για την πληρωμή μας έχετε???? είμαστε απλήρωτοι για τον Δεκέμβριο, Ιανουάριο......????

αν έχετε κάποια ενημέρωση από τις διευθύνσεις σας , γράψτε ........ :-\

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #931 στις: Φεβρουάριος 03, 2011, 05:28:46 μμ »
οι αναπληρωτές μειωμένου έχουν πληρωθεί και δεκέμβριο. είσαι ωρομίσθια/ος;

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #932 στις: Φεβρουάριος 03, 2011, 09:39:05 μμ »
ειμαι ΑΜΩ.....θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω και αύριο με τη διεύθυνση μου....σήμερα δεν το σήκωνε κανείς στο γραφείο μισθοδοσίας!

Να ρώτησω....τον Δεκέμβριο πότε τον πληρωθήκατε???

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #933 στις: Φεβρουάριος 03, 2011, 09:43:35 μμ »
από ανατολική θεσσαλονίκης μέσα γενάρη πληρώθηκε ο δεκέμβρης. φήμες λένε οτι σύντομα θα πληρωθούμε και γενάρη.

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #934 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 10:15:43 μμ »
πολύ ευχάριστο marigen το μήνυμα σου...κι εγώ είχα την ελπίδα ότι μέσα γενάρη θα πληρωνόμασταν το Δεκέμβριο και έτσι θα υπήρχε μια σειρά στο οικονομικό θέμα......

σήμερα που επικοινωνησα με τα γραφεία μου είπαν , ότι υπήρχε ένα πρόβλημα με την πληρωμή των γαλλογερμανικών και δεν είχε συγκεκριμένη πληροφορία για το πότε.....τι να πω....

Αποσυνδεδεμένος rozoua

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #935 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 10:37:12 μμ »
εδω στον εβρο απο δω και περα θα απευθυνομαστε μαλλον στον Ερντογαν :o...
Εχω βαρεθει να μου ανεβαινει η πιεση στα κοκκινα καθε φορα με τα ξοανα
που βαλανε στο Υπουργειο δια βιου μ******  :-Xκαι δεν εχω καμια ορεξη να κραταω
τα προσχηματα...
Πηραμε κοπελιες δωρο Χριστουγεννων αλλα χωρις Δεκεμβρη - σημερα μάλιστα πηρα και βεβαιωση αποδοχων .....
τελειωσαν τα λεφτα λεει και ετσι δυστυχως δεν μπορεσαμε εμεις των Γαλλογερμανικων να πληρωθουμε για Δεκεμβρη  >:(και το οτι το φαινομενο περιοριστηκε σε ενα δυο νομους λεει....που να της πει ο παπας στ'αυτι.......

Και τωρα αρχιζει και τα μασαει για τους διορισμους ???.....αμα δεν μπορεις να το οργανωσεις το μπουρδ***μη τ' ανοιγεις.
Κλειστο οπως και τα σχολεια.

ΥΓ ζητω συγνωμη για το υβρεολογιο μου....αλλα για την ηγεσια του Υπουργειου δεν διαθετω κατι καλυτερο. Μας καταστρεφουν την επαγγελματικη μας υποσταση, και ακομη αναφερομαστε με το σεις και με το σας?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 21, 2011, 10:40:59 μμ από rozoua »

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #936 στις: Φεβρουάριος 22, 2011, 11:00:19 μμ »
εδω στον εβρο απο δω και περα θα απευθυνομαστε μαλλον στον Ερντογαν :o...
Εχω βαρεθει να μου ανεβαινει η πιεση στα κοκκινα καθε φορα με τα ξοανα
που βαλανε στο Υπουργειο δια βιου μ******  :-Xκαι δεν εχω καμια ορεξη να κραταω
τα προσχηματα...
Πηραμε κοπελιες δωρο Χριστουγεννων αλλα χωρις Δεκεμβρη - σημερα μάλιστα πηρα και βεβαιωση αποδοχων .....
τελειωσαν τα λεφτα λεει και ετσι δυστυχως δεν μπορεσαμε εμεις των Γαλλογερμανικων να πληρωθουμε για Δεκεμβρη  >:(και το οτι το φαινομενο περιοριστηκε σε ενα δυο νομους λεει....που να της πει ο παπας στ'αυτι.......

Και τωρα αρχιζει και τα μασαει για τους διορισμους ???.....αμα δεν μπορεις να το οργανωσεις το μπουρδ***μη τ' ανοιγεις.
Κλειστο οπως και τα σχολεια.

ΥΓ ζητω συγνωμη για το υβρεολογιο μου....αλλα για την ηγεσια του Υπουργειου δεν διαθετω κατι καλυτερο. Μας καταστρεφουν την επαγγελματικη μας υποσταση, και ακομη αναφερομαστε με το σεις και με το σας?

έχεις δίκιο

Αποσυνδεδεμένος rozoua

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #937 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 09:39:26 μμ »
πηρανε μια αναπληρώτρια πλήρους..... μήνες μετα τις πρωτες - και ιστορικες 7 - αυτη η Διαμαντοπούλου δεν ελεγε οτι θα τα χε καλυψει όλα τα κενα τον Οκτωβρη??????
Διδυμότειχο υπαρχει κενο 21 ωρων μεσα σε γυμνασιο της πολης
μετα απο εγκυμοσυνη και της αναπληρωτριας που ειχαν καλεσει - ωστοσο ο διευθυντης δευτεροβαθμιας αρνειται να το καλυψει λεγοντας οτι δεν υπαρχουν λεφτα, στελνοντας ωρομισθιες των 4 ωρων - 2 εστειλε καντε τα μαθηματικα να δειτε αμα φτανουν - υπονοοειται επισης οτι εφοσον δεν ειμαστε βασικο μαθημα αλλα ειδικοτητα ε μη σκαμε κιολας......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160738
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.