*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)  (Αναγνώστηκε 10033 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 07, 2008, 10:25:07 πμ »
μην είστε τόσο στενόμυαλοι και κολλημένοι

Πρεπει να συμφωνησω!

Λες και το ζητουμενο ειναι αν η Φυσικη, η Χημεια ή οποια αλλη επιστημη ειναι καλυτερη απο τις άλλες, κι οχι αν οσοι αυτη τη στιγμη διδασκουν άλλα αντικειμενα μπορουν να συνεχισουν να τα διδασκουν! Ισως ενας χημικος με τα προσοντα που αναφερει ο geochem να μπορει να διδαξει και φυσικη, αλλά υπαρχουν αλλοι χημικοι που δεν μπορουν... το θεμα υπο τις παρουσες συνθηκες ειναι να αξιολογουνται οι καθηγητες ως προς τα προσοντα που κατεχουν, πριν τους ανατεθει ενα μαθημα. (και το ιδανικο, η καθε ειδικοτητα να κανει τα δικα της μαθηματα)

Δυστυχως, ενα μεγαλο προβλημα που οι νεοτεροι αγνοουν γιατι δεν τους ανταγωνιζονται πλεον για διορισμο ειναι οι Φυσιογνωστες! Οι οποιοι στα σχολεια μπορουν να διδασκουν οσα κι οι Βιολογοι (με καποιες τροποποιησεις), αλλά στην πραγματικοτητα ειναι ΦΥΣΙΟΓΝΩΣΤΕΣ κι οχι ΒΙΟΛΟΓΟΙ και δεν κατεχουν μεγαλο μερος της Βιολογιας της Γ' Λυκειου - ειδικα της Κατευθυνσης δεν την κατεχουν καθολου! Εχω δει πανω απο μια φορες Φυσιογνωστη να δινει σε Φυσικο να διδαξει τη Βιολογια Κατευθυνσης με ανταλλαγη καποια Φυσικη ή Χημεια μικροτερων ταξεων!
 
Πολλοι Φυσικοι κοβονται για τους Γεωλογους που λενε οτι δεν εχουν θεση στην εκπαιδευση ενω θα επρεπε να εχουν οι Γεωγραφοι... γιατι, εχουν θεση οι Φυσιογνωστες? Απο ποιους νομιζετε οτι χανατε τις θεσεις τοσα χρονια, οταν διοριζονταν σε τεραστιους αριθμους? Οι διορισμενοι Βιολογοι ειναι πραγματικα ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ μπροστα στους Φυσιογνωστες, που διδασκουν Φυσικη, Χημεια κι ενιοτε Βιολογια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:11:27 »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 07, 2008, 10:44:59 πμ »
Αυτούς τους φυσιογνώστες τους έχω ξανακούσει,τι είναι?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 07, 2008, 11:57:29 μμ »
Physicist ,
Ζείς προφανώς στον κόσμο σου!
Οι γεωλόγοι έχουν (ευτυχώς γι' αυτούς) διαχωριστεί πλήρως απο την ΠΕ04. Οι θέσεις του νέου διαγωνισμού,που θα υπολογιστούν με τον τρόπο που έγραψα, θα δωθούν ξεχωριστά για την κάθε ειδικότητα.
Τώρα λοιπόν θα αντιμετωπίσεις το πραγματικό πρόβλημα που ακούει στο όνομα "χημικός μηχανικός", "μαθηματικών και φυσικών εφαρμογών" ," ΦΥΕ " κλπ. Θα πέσει χοντρό γέλιο γιατί ισχυρίζονται ότι κατέχουν σε μεγαλύτερο βάθος και "διαθεματικότερα" τις φυσικές επιστήμες (ΦΥΣΙΚΗ-ΧΗΜΕΙΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΑ).
Για να δούμε αγαπητέ, πως θα αισθανθείς όταν θα διεκδικούν τις ίδιες θέσεις με σένα οι απόφοιτοι του ΕΑΠ. Για φαντάσου, λέω τώρα, όχι ότι είχε συμβεί άλλες φορές, να έχουν και καλύτερες επιδόσεις στο διαγωνισμό!!! ;D Εγώ δεν γνωρίζω κανένα γεωλόγο που να πέρασε στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ ,γράφοντας φυσική καλύτερα απο γεωλογία!! ;D ;D ;D
Επίσης δεν γνωρίζω κανένα φυσικό που για χρόνια ολόκληρα να μαθαίνει φυσική στις πλάτες των μαθητών (ιδιαίτερα) και να πατώνει στον διαγωνισμό. :o :o


Αγόρι μου εσύ πρέπει να πας σε ψυχολόγο...Αμφιβάλλω αν κανείς λογικός άνθρωπος μπορεί να βγάλει νόημα απο αυτο το κείμενο. Στο λέω και στο ξαναλέω μήπως αντιληφθείς με το πολυ μικρό μυαλό σου(πολύ το αμφιβάλλω αν μπορείς) ότι ο καθένας πρέπει να διδάσκει το αντικείμενο του απο δω και πέρα και πιστέυω (το έχω ξαναπεί πολλές φορές) ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Επίσης στο ξαναλέω για μία ακόμη φορά ότι γεωλογία μάθημα δεν υπάρχει ούτε σε γυμνάσιο ούτε σε λύκειο.... Μπορείς να το καταλάβεις αυτο?
Ποιός ζει στον κόσμο του ρε ανίδεε? Εδω εσύ δε μπορείς να καταλάβεις πέντε απλές προτάσεις, πως θα καταλάβεις φυσική για να διδάξεις στα παιδια??? >:( >:( >:(
ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ, Ο ΦΥΣΙΚΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΦΥΣΙΚΗ, Ο ΧΗΜΙΚΟΣ ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΒΙΟΛΟΓΟΣ, ΒΙΟΛΟΓΙΑ!!!ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ Ή ΝΑ ΤΟ ΣΥΛΛΑΒΙΣΟΥΜΕ???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2008, 12:06:24 πμ από Physicist »

Αποσυνδεδεμένος GeorgePapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 08, 2008, 09:06:51 πμ »
Physicist ,
Ξύπνα γιατί εκτίθεσαι!
Από αυτά που έγραψα μέχρι τώρα προκύπτει ότι:
1. Πρέπει να χωριστούν οι ειδικότητες
2. Φέτος οι διορισμοί και η προκήρυξη του ΑΣΕΠ θα γίνουν με βάσει τις ανάγκες του υπουργείου σε  ειδικότητες. 
3. Οι μεταθέσεις των μονίμων θα γίνουν με βάσει τις ανάγκες κάθε ειδικότητας  ξεχωριστά.
4. Το συμφέρον των γεωλόγων είναι να διαχωριστούν το συντομότερο δυνατό.

Πραγματικά τι δεν καταλαβαίνεις; ??? ???

Το περίεργο είναι ότι κατάλαβες ότι είμαι γεωλόγος, ενώ είμαι φυσικός  ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:11:27 »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)
« Απάντηση #60 στις: Μάρτιος 08, 2008, 07:35:30 μμ »
Ο GeorgePapa έχει δίκιο και τα μηνύματά του είναι ξεκάθαρα.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)
« Απάντηση #61 στις: Μάρτιος 08, 2008, 08:12:14 μμ »
Physicist ,
Ξύπνα γιατί εκτίθεσαι!
Από αυτά που έγραψα μέχρι τώρα προκύπτει ότι:
1. Πρέπει να χωριστούν οι ειδικότητες
2. Φέτος οι διορισμοί και η προκήρυξη του ΑΣΕΠ θα γίνουν με βάσει τις ανάγκες του υπουργείου σε  ειδικότητες. 
3. Οι μεταθέσεις των μονίμων θα γίνουν με βάσει τις ανάγκες κάθε ειδικότητας  ξεχωριστά.
4. Το συμφέρον των γεωλόγων είναι να διαχωριστούν το συντομότερο δυνατό.

Πραγματικά τι δεν καταλαβαίνεις; ??? ???

Το περίεργο είναι ότι κατάλαβες ότι είμαι γεωλόγος, ενώ είμαι φυσικός  ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8)

Physicist ,
Ζείς προφανώς στον κόσμο σου!
Οι γεωλόγοι έχουν (ευτυχώς γι' αυτούς) διαχωριστεί πλήρως απο την ΠΕ04. Οι θέσεις του νέου διαγωνισμού,που θα υπολογιστούν με τον τρόπο που έγραψα, θα δωθούν ξεχωριστά για την κάθε ειδικότητα.
Τώρα λοιπόν θα αντιμετωπίσεις το πραγματικό πρόβλημα που ακούει στο όνομα "χημικός μηχανικός", "μαθηματικών και φυσικών εφαρμογών" ," ΦΥΕ " κλπ. Θα πέσει χοντρό γέλιο γιατί ισχυρίζονται ότι κατέχουν σε μεγαλύτερο βάθος και "διαθεματικότερα" τις φυσικές επιστήμες (ΦΥΣΙΚΗ-ΧΗΜΕΙΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΑ).
Για να δούμε αγαπητέ, πως θα αισθανθείς όταν θα διεκδικούν τις ίδιες θέσεις με σένα οι απόφοιτοι του ΕΑΠ. Για φαντάσου, λέω τώρα, όχι ότι είχε συμβεί άλλες φορές, να έχουν και καλύτερες επιδόσεις στο διαγωνισμό!!! ;D Εγώ δεν γνωρίζω κανένα γεωλόγο που να πέρασε στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ ,γράφοντας φυσική καλύτερα απο γεωλογία!! ;D ;D ;D
Ρε παρανοϊκέ τύπε, καταλαβάινεις τι λες;;Επικοινωνείς με τον εαυτό σου;; >:( >:( Τη μια μας λες ότι χαίρεσαι που παίρνουν πτυχίο φυσικού αυτοι που τελειώνουν το Ε.Α.Π και μπορούν να διδάξουν φυσική (και πιστεύεις ότι ξέρουν καλύτερα απο εμάς φυσική)ενώ όλοι συμφωνούν εδω μέσα ότι το πτυχίο αυτο δεν τους δίνει το δικαίωμα να το κάνουν (Όλοι ξέρουμε τι γίνεται με το ανοικτό πανεπιστήμιο) και απο την άλλη μας λες ότι είσαι φυσικός;;;; Δηλαδή εσύ θέλεις άσχετοι να διδάσκουν φυσική αλλά και κατα άλλα είσαι και φυσικός :o :o :o :o
Ή έχεις μεγάλο διανοητικό πρόβλημα ή είσαι σχιζοφρενής αλλιως δεν εξηγείται. Προσπάθησε να το καταλάβεις ε γ ω   σ υ μ φ ω ν ώ    μ α ζ ί    σ ο υ!!!!Στο δευτερο μηνυμα ενώ βέβαια διαφωνώ στο πρώτο γιατί λες τα τελείως αντίθετα.
Τώρα πως γίνεται και άλλος συνάδελφος να συμφωνεί μαζί σου μόνο εσύ και αυτος και ο Θεός το ξέρετε...
Βέβαια δεν ξέρω αν έχεις κάποιο πρόβλημα με μένα, που και πάλι σημαίνει ότι δεν στέκεις στα λογικά σου, γιατί ούτε με ξέρεις ούτε σε ξέρω προσωπικά(ευτυχώς) και ούτε φυσικά ξέρεις πόσο έγραψα στον ΑΣΕΠ αν πάτωσα δηλαδη, κάτι που δε συνέβει ούτε ξέρεις πόσο καλή φυσική ξέρω. Με άλλα λόγια πήγαινε σε ένα γιατρό αγόρι μου και πραγματικά μπορέι να είναι το καλύτερο και για σένα και για τους γύρω σου... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Τέλος πρέπει να πω ότι όλοι έχουμε ξεφύγει απο το θέμα μας (Ωρομισθία-ΠΕ04.01(2007-2008)) και γι αυτό είναι καλύτερο να κλειδώσει γιατί το θέμα δεν έιναι να προσβάλει ο ένας τον άλλο αλλά να ανταλλάσουμε γνώμες...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2008, 12:49:29 μμ από Physicist »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160513
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 589
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.