*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 243882 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #322 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 04:13:48 μμ »
ξερει καποιος να μου απαντησει,οσοι υπεβαλαν αιτηση για συνταξη δουλευουν ακομη?γιατι ο μπρατης λεει οτι τα κενα θα αυξηθουν 10 οκτωβριου οπου βγαινουν σε συνταξη οσοι υπεβαλαν αιτηση το καλικαιρι...? :o

Η σύνταξη εξαρτάται από το ΦΕΚ διορισμού σε πρώτη φάση. Όσοι διορίστηκαν Σεπτέμβρη περιμένουν να μπει ο συγκεκριμένος μήνας για να πάρουν το ΜΚ (Μισθολογικό Κλιμάκιο) και μετά να υπογράψουν για τελευταία φορά. Όταν ένας δημόσιος υπάλληλος καταθέτει χαρτιά για σύνταξη υπογράφει τρεις φορές (μέσα σε διάστημα 2-3 περίπου μηνών) πριν βγει οριστικά. Η τρίτη φορά είναι και οριστική. Αν έχεις υπογράψει τις πρώτες 2 τότε μπορείς να κάνεις αναίρεση και να επιστρέψεις κανονικά στην εργασία σου. Αυτοί που θα βγουν τον Οκτώβρη κατέθεσαν χαρτιά τον Αύγουστο και λογικά έχουν υπογράψει 2 φορές. Αρχές Οκτώβρη θα υπογράψουν για τελευταία φορά. Για αυτό τον λόγο βρίσκονται ακόμα στα σχολεία.
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!Η οργανική τους θέση, όμως, θα "ανοίξει" του χρόνου. Τα κενά που θα αφήσουν φέτος για την υπηρεσία είναι λειτουργικά.
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:28:28 »

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #323 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 04:50:36 μμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ:
Μετά την ψυχρολουσία της παράλληλης πάμε πάλι από την αρχή… Όπως καταλάβαμε όλοι ούτε το ΕΣΠΑ «δέχεται» να μας λύσει φέτος το πρόβλημα της αδιοριστίας… Έτσι οι διορισμοί θα κινηθούν με το σταγονόμετρο… Περιμένουμε τη Γ΄ φάση τη βδομάδα που έρχεται, που θα είναι μεγάλο πακέτο (μικρότερο από το προηγούμενο σαφώς) και μετά πάμε σε πολύ μικρότερα! Σίγουρα περιμένουμε ακόμα Β΄ φάση ειδικής και Β΄ φάση παράλληλης…
Για τις ειδικότητες. Δυστυχώς το τοπίο είναι θολό, γιατί τα ΠΥΣΠΕ περιμένουν αν τους διαθέσουν ώρες η Β/θμια. Έμειναν όμως κενά σε όλες τις ειδικότητες στα σχολεία αναμορφωμένου προγράμματος για αναπληρωτές – ΕΣΠΑ. Αυτά…


Μας έκανε τη καρδιά περιβόλι.. :'(

ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #324 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 04:50:51 μμ »
Παιδιά, τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα. Από αναβολή σε αναβολή το πάνε. Προσωπικά για τον Ν. Ιωαννίνων δεν έχω ελπίδες. Ευτυχώς θα έχω το επίδομα μέχρι και τον Φεβρουάριο.
κι εγώ για μένα αυτό λέω!Ούτε Χαλκιδική βλέπω να ανοίγει κανένα κενό ούτε κοζάνη που περιμένω!

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #325 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 04:59:29 μμ »
Παιδιά, τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα. Από αναβολή σε αναβολή το πάνε. Προσωπικά για τον Ν. Ιωαννίνων δεν έχω ελπίδες. Ευτυχώς θα έχω το επίδομα μέχρι και τον Φεβρουάριο.
δεν εχεισ βαλει αλλες περιοχεσ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:28:28 »

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #326 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:03:13 μμ »
στο φορουμ των δασκαλων γραφει οτι καποιος σε πμ ρωτησε τον καψαλακη αν για ζεπ θα παρει απο πινακες γενικησ και του ειπε μονο απο αυτους που εχουν βαλει το κουτακι για παραλληλη.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #327 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:07:34 μμ »
θεσσαλονίκη αλλά μόνο α,β,γ που τη θεωρώ πάντα ως επιλογή καμμένο χαρτί αφού ποτέ δεν παίρνει τόσους....
Υγεία να έχουμε κ όλα καλά!Τί να κάνεις με 2 μικρά, που το ένα είναι 7μιση μηνών?Επιλογές είναι αυτές. Δεν πειράζει.
Είχα σκεφτεί κ αυτή την εκδοχή!Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια!Αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας!Μας σκάνε που μας σκάνε όλοι τους μέχρι να μας στείλουν κάπου κλπ. Τα ίδια περνάμε κάθε χρόνο όλοι κ όλες!Δεν είμαι η μοναδική άλλωστε!Κουράγιο σε όλους μας μέχρι τη νέα βδομάδα κ βλέπουμε!

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #328 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:13:09 μμ »
Παιδιά αφαιρούμε κανέναν απο πάνω μας μετά την παράλληλη; Μπερδεύτηκα λίγο!
Κι εγω εχω μπερδευτει!! Τσεκαρα κανα δυο ονοματα κ ειναι κ στον πινακα γενικης το δικο μας οποτε δεν αφαιρουνται??????

Οι νηπιαγωγοί που κάλεσαν στην παράλληλη είναι στο σύνολο 40 εκ των οποίων οι 30 βρίσκονται και στον πίνακα γενικής.
Όλοι, απ' ό,τι έβλεπα, είναι ΠΕ60.50, που σημαίνει νηπιαγωγοί με μεταπτυχιακά, διδακτορικά στην ειδική αγωγή ή πρόσθετα προσόντα (π.χ. σεμινάρια, νοηματική, κτλ.) και όχι ΠΕ61, δλδ καθαρά εκπαιδευτικοί-νηπιαγωγοί ειδικής αγωγής. Αυτό δε σημαίνει ότι αφαιρούμε αμέσως-αμέσως 30 άτομα από τη σειρά μας, αλλά εξαρτάται από τη σειρά που έχει ο καθένας μας στον πίνακα γενικής. Π.χ. αν εγώ έχω σειρά 2000 θα αφαιρέσω εκείνον της παράλληλης που έχει σειρά κάτω από μένα (π.χ. 1800), αλλά όχι εκείνον που έχει πάνω από μένα (π.χ. 2001) γιατί, ούτως ή άλλως, δεν με επηρρεάζει.
Ας πούμε εγώ -προσωπικά- από τα 30 άτομα, μπορώ ν' αφαιρέσω μόλις τα 6, γιατί τόσοι είναι αυτοί που μ' επηρρεάζουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:19:04 μμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος dinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι ωραία!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #329 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:20:17 μμ »
dimi-asia γιατί απελπίζεσαι τί σειρά είσαι;προσωπικά πιστεύω πως δεν έχει κλείσει όλη η θεσνικη!θα δείξει βέβαια, θα μου πεις και θα έχεις και δίκιο!βλέπουμε..........

Αποσυνδεδεμένος dinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι ωραία!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #330 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:24:45 μμ »
και χαλκιδική μέτρησα 12 έφυγαν με απόσπαση!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #331 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:25:49 μμ »
dimi-asia γιατί απελπίζεσαι τί σειρά είσαι;προσωπικά πιστεύω πως δεν έχει κλείσει όλη η θεσνικη!θα δείξει βέβαια, θα μου πεις και θα έχεις και δίκιο!βλέπουμε..........
[/quote
έτσι πως το υπολόγισα ΄γύρω στο 30.Καλή είναι η σειρά, οι περιοχές μου είναι ελάχιστες. Αλλά δεν πειράζει. Μετά από 3 χρόνια δεξιά κ αριστερά κ να κουβαλάς μαμά, πεθερά κλπ....Τα γνωρίζετε πολλές αυτά πιστεύω...,είναι δύσκολα μωρέ. Ταλαιπωρείς κι άλλες οικογένειες εκτός της δικιάς σου. Πάντως αυτό που βλέπω κάθε χρόνο στο φόρουμ αυτό είναι η ανθρωπιά κ η διαπίστωση πως υπάρχει ακόμα κ στις μέρες μας παιδιά!Κ ότι στηρίζουμε ο ένας τον άλλον!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #332 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:27:10 μμ »
Dinaki όπως να 'ναι το έστειλα το μην. Ελπίζω να το κατάλαβες!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #333 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:29:30 μμ »
έτσι πως το υπολόγισα ΄γύρω στο 30.Καλή είναι η σειρά, οι περιοχές μου είναι ελάχιστες. Αλλά δεν πειράζει. Μετά από 3 χρόνια δεξιά κ αριστερά κ να κουβαλάς μαμά, πεθερά κλπ....Τα γνωρίζετε πολλές αυτά πιστεύω...,είναι δύσκολα μωρέ. Ταλαιπωρείς κι άλλες οικογένειες εκτός της δικιάς σου. Πάντως αυτό που βλέπω κάθε χρόνο στο φόρουμ αυτό είναι η ανθρωπιά κ η διαπίστωση πως υπάρχει ακόμα κ στις μέρες μας παιδιά!Κ ότι στηρίζουμε ο ένας τον άλλον!

Αποσυνδεδεμένος dinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι ωραία!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #334 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:38:41 μμ »
κι εγώ πέμπτη χρονιά(αν με καλέσουν στη γ' φάση) με παιδί 3 ετων!εχω βιώσει παρόμοιες καταστάσεις αλλά η κυρία υπουργός δεν συγκινείται με κάτι τέτοια!ας ελπίσουμε πως η βδομάδα που θα έρθει θα είναι για όλους τυχερή :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #335 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:51:10 μμ »
Έχω ετοιμάσει έναν πίνακα, με τη σειρά που έχουν οι νηπιαγωγοί που κάλεσαν για Παράλληλη Στήριξη στον πίνακα γενικής. Μπορείτε να δείτε αν σας επηρρεάζουν σε σχέση με τη δική σας σειρά.
Θα προσπαθήσω να τον ανεβάσω (αν και δεν το 'χω ξανακάνει άλλη φορά...!)  ::)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160866
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 974
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 732
Σύνολο: 754

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.171 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.