*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 243863 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #406 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:11:23 μμ »
εκτός από facebook μήπως γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να επικοινωνήσω με Καψαλάκη?
μήπως έχει κάποιο τηλ επικοινωνίας?ξέρει κανείς?
Μπορείς να του στείλεις στο email του: zkapsala@otenet.gr
Να του στείλεις να του πεις για το κενό σου!
Ο Καψαλάκης μίλησε για 700-800 (νομίζω) δασκάλους και λίγο πιο πάνω από 500 νηπιαγωγούς. Αλλά εννοείται ότι το 550 δεν είναι αισιόδοξο σενάριο, μην τρελαθούμε κιόλας. Κόβει 300 σε σχέση με πέρυσι τέτοιον καιρό!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:52:28 »

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #407 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:16:03 μμ »
Εγώ λέω ότι θα βγει Παρασκευή και ότι θα πάρει 550 άτομα (η πρόβλεψη του Καψαλάκη, όχι και τόσο αισιόδοξη, βέβαια!).
Πιο μέτα όμως από αυτή την πρόβλεψη νομίζω ότι αναφέρθηκε (στη σελίδα στο fb) ότι δυστυχώς θα κινηθούν οι προσλήψεις σύμφωνα με τα κενά του υπουργείου κι αυτά που δώσανε για τις αποσπάσεις...αν θυμαμαι καλά γύρω στα 395-8 για νηπιαγωγούς... μακαρί να μη βγει αυτο!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #408 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:29:06 μμ »
Εγώ λέω ότι θα βγει Παρασκευή και ότι θα πάρει 550 άτομα (η πρόβλεψη του Καψαλάκη, όχι και τόσο αισιόδοξη, βέβαια!).
Πιο μέτα όμως από αυτή την πρόβλεψη νομίζω ότι αναφέρθηκε (στη σελίδα στο fb) ότι δυστυχώς θα κινηθούν οι προσλήψεις σύμφωνα με τα κενά του υπουργείου κι αυτά που δώσανε για τις αποσπάσεις...αν θυμαμαι καλά γύρω στα 395-8 για νηπιαγωγούς... μακαρί να μη βγει αυτο!!
Εδώ που έχουμε φτάσει.....πολλά λέγονται, πολλά  ακούγονται....αλλά μες την εβδομάδα θα το μάθουμε μια κ καλή!Κυριακή κοντή γιορτή δεν λένε? Άντε να δούμε τι θα δούμε!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #409 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:29:50 μμ »
Εγώ λέω ότι θα βγει Παρασκευή και ότι θα πάρει 550 άτομα (η πρόβλεψη του Καψαλάκη, όχι και τόσο αισιόδοξη, βέβαια!).
Πιο μέτα όμως από αυτή την πρόβλεψη νομίζω ότι αναφέρθηκε (στη σελίδα στο fb) ότι δυστυχώς θα κινηθούν οι προσλήψεις σύμφωνα με τα κενά του υπουργείου κι αυτά που δώσανε για τις αποσπάσεις...αν θυμαμαι καλά γύρω στα 395-8 για νηπιαγωγούς... μακαρί να μη βγει αυτο!!

καλα ας παρει 500+ και καπου θα βρει να βαλει τα ατομα μηπως και ανοιξει κανενα σχολειο καποια στιγμη!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:52:28 »

Αποσυνδεδεμένος maraki_kor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #410 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:33:48 μμ »
εκτός από facebook μήπως γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να επικοινωνήσω με Καψαλάκη?
μήπως έχει κάποιο τηλ επικοινωνίας?ξέρει κανείς?
θέλεις να σου στειλω σε προσωπικό μήνυμα το κινητό του;;

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #411 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:34:08 μμ »
Εγώ λέω ότι θα βγει Παρασκευή και ότι θα πάρει 550 άτομα (η πρόβλεψη του Καψαλάκη, όχι και τόσο αισιόδοξη, βέβαια!).
Πιο μέτα όμως από αυτή την πρόβλεψη νομίζω ότι αναφέρθηκε (στη σελίδα στο fb) ότι δυστυχώς θα κινηθούν οι προσλήψεις σύμφωνα με τα κενά του υπουργείου κι αυτά που δώσανε για τις αποσπάσεις...αν θυμαμαι καλά γύρω στα 395-8 για νηπιαγωγούς... μακαρί να μη βγει αυτο!!

καλα ας παρει 500+ και καπου θα βρει να βαλει τα ατομα μηπως και ανοιξει κανενα σχολειο καποια στιγμη!!!!
συμφωνώ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #412 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:37:00 μμ »
Μόλις μίλησα με τον Αιρετό ΑΠΥΣΠΕ  Κρήτης 'Αρη Βαλατίδη και μου είπε οτι είναι γνωστό το κενό του νηπιαγωγείου που είμαι προσωρινά τοποθετημένη.Απόρησε λίγο και είπε οτι δεν σημαίνει τίποτα που ο Καψαλάκης έδωσε κενά,μπορεί να το ξέχασε λέει ή ο,τιδήποτε άλλο ::)(τα σχόλια δικά σας)
Επίσης τον ρώτησα για την επόμενη φάση και είπε πιθανόνμέχρι το τέλος της εβδομάδας.Πιο πολύ πιστεύει για Παρασκευή

Κουράγιο παιδιά,σας νιώθω.Περιμένω και γω αυτήν την φάση πώς και πώς για να γυρίσω στο νηπιαγωγείο μου... :'(

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #413 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:39:24 μμ »
εκτός από facebook μήπως γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να επικοινωνήσω με Καψαλάκη?
μήπως έχει κάποιο τηλ επικοινωνίας?ξέρει κανείς?
θέλεις να σου στειλω σε προσωπικό μήνυμα το κινητό του;;

σέυχαριστώ πολύ!σε πρόλαβαν κάποιοι με προσωπικ΄πο μνμ,αλλά το βρήκα κι εγώ και το έχει κλειστό :)

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #414 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:44:01 μμ »
παιδια τα νευρα μου ,περιμενω με αγωνια την γ φαση ,περιμενω και τα αποτελεσματα απο την β χοριακη που εκανα σημερα.ποσο να αντεξω η γυναικα?

Αποσυνδεδεμένος mirtoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #415 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:46:18 μμ »
Νηπιαγωγοι 550 ή συνολο η αβαθμια?


εεεεε οχι και ολη η αβαθμια 550....αν και με αυτους μου μπλεξαμε τιποτα δεν θα μου φανει περιεργο,αλλα πιστευω και εγω οτι θα εχει αρκετα ατομα μονο και μονο γιατι υπαρχουν κλειστα σχολεια!550 για νηπιαγωγους ειναι αρκετα αισιοδοξη προβλεψη,μακαρι,μακαρι λεω.....
μακαρι να παρει 550 αλλα παρα πολλα τα βλεπω τουλαχιστον να μη καθυστερησει η δ φαση

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #416 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:46:28 μμ »
παιδια τα νευρα μου ,περιμενω με αγωνια την γ φαση ,περιμενω και τα αποτελεσματα απο την β χοριακη που εκανα σημερα.ποσο να αντεξω η γυναικα?


θετικη θα ειναι.....αχ μπραβο!για παμε ανασες και μην αγχωνεσαι!

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #417 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:49:12 μμ »
παιδια τα νευρα μου ,περιμενω με αγωνια την γ φαση ,περιμενω και τα αποτελεσματα απο την β χοριακη που εκανα σημερα.ποσο να αντεξω η γυναικα?


θετικη θα ειναι.....αχ μπραβο!για παμε ανασες και μην αγχωνεσαι!
θα σας πω το απογευμα.ανανεωθηκαν οι πινακες ,κατεβηκα 2 θεσεις :D

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #418 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:50:39 μμ »
Εγώ λέω ότι θα βγει Παρασκευή και ότι θα πάρει 550 άτομα (η πρόβλεψη του Καψαλάκη, όχι και τόσο αισιόδοξη, βέβαια!).
Πιο μέτα όμως από αυτή την πρόβλεψη νομίζω ότι αναφέρθηκε (στη σελίδα στο fb) ότι δυστυχώς θα κινηθούν οι προσλήψεις σύμφωνα με τα κενά του υπουργείου κι αυτά που δώσανε για τις αποσπάσεις...αν θυμαμαι καλά γύρω στα 395-8 για νηπιαγωγούς... μακαρί να μη βγει αυτο!!
Ο Καψαλάκης το είχε απαντήσει σε ερώτηση κάποιας κοπέλας αυτό. Επίσης είχε πει ότι παρότι το υπουργείο είχε δηλώσει 678 κενά δασκάλων και νηπιαγωγών μετά από 10 μέρες στις αποσπάσεις έδωσε κενά δεν ξέρω πόσων δασκάλων και 395 νηπιαγωγών. Που το σύνολο έκαναν γύρω στα 1200 άτομα. Οπότε είπε ότι το υπουργείο για άλλη μια φορά φάνηκε ότι κρύβει τα κενά για δικούς του σκοπούς. Η ΔΟΕ λέει ότι τα κενά σε νηπιαγωγούς είναι γύρω στα 700 (669 ήταν πριν από 15 μέρες). Αλλά ο Καψαλάκης λέει ότι μάλλον θα πάρει γύρω στους 550 γιατί προσπαθεί να τρενάρει τις προσλήψεις όσο μπορεί. Κατά τη γνώμη μου τα κενά αυτά δεν χάνονται, απλά μπορεί να φανούν στη Δ' φάση. Έτσι κι αλλιώς τα κενά βρίσκονται στα ολοήμερα στις περισσότερες περιοχές.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #419 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:51:19 μμ »
και εγω καθε φορα κατεβαινω θεσεις μηπως να τους ανανεωνουν καθε 2 ωρες? ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160841
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 925
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 751
Σύνολο: 756

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.