*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 766685 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #420 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 01:42:40 μμ »
Έχω έναν μαθητή της ε δημοτικου ο οποίος έχει κάνει κάποια μαθήματα a junior αλλά δεν θυμάται τίποτα και θέλει να βγάλει a-b junior σε μια χρονιά....
Τι βιβλία μου προτείνετε να του κάνω????


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:58:10 »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #421 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 02:06:34 μμ »
Τα Surprise της HEINLE ( NEW EDIOTIONS ) είναι μια ευκολη κ καλή επιλογή για 2 σε 1( όπως κ άλλα της ίδιας εταιρίας ),επίσης το Freddy της Burlington,που μπορει να είναι λίγο πιο απαιτητικό,το Ace from Space της ίδιας εκδοτικής κ διάφορα άλλα,που μπορείς να δεις κ από μόνη σου στα sites των εταιριών ή σε ενημερωμένα βιβλιοπωλεία.

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #422 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 02:40:20 μμ »
Είδα το Freddy και μου άρεσε υπερβολικά πολύ αλλα το ace from space θα διαλέξω μάλλον.....Και δεν μου λες επειδή δεν έχω ξανακάνει κάτι παρόμοιο νομίζεισ οτι το one-year course είναι αρκετο ή να του κάνω και το coursebook workbook και companion της b junior επίσης????

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #423 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:19:28 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι θα σε διευκολύνει να έχεις βιβλία ως συμπλήρωμα αντί φωτοτυπίες από εδώ κ από εκεί,ενώ παράλληλα διευκολύνεται κ ο μαθητής καθώς νιώθει τη " συνέχεια " των βιβλίων.Βέβαια θα κρίνεις κ από το αν σε παίρνει βάσει απόδοσης.Πάντα υπάρχει υλικό κ από διάφορα sites -κατά προτίμηση πιο διαδραστικό- για να ξεφεύγεις  από τα κλασικά των βιβλίων ( να μη μπουχτίσει κ το παιδάκι )  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:58:10 »

Αποσυνδεδεμένος maria_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #424 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 01:40:10 πμ »
Είδα το Freddy και μου άρεσε υπερβολικά πολύ αλλα το ace from space θα διαλέξω μάλλον.....Και δεν μου λες επειδή δεν έχω ξανακάνει κάτι παρόμοιο νομίζεισ οτι το one-year course είναι αρκετο ή να του κάνω και το coursebook workbook και companion της b junior επίσης????

εγω νομιζω οτι το πακετακι με τον Freddy το αλεπουδακι ειναι μια χαρα κ θα σε καλυψει..  ;) one-year course ειναι αλλα κ το παιδακι σου αφου ειναι Ε' ειχε κ 2 χρονια επαφη με τα αγγλικα στο σχολειο ως τωρα.το πολυ αν δεις οτι χρειαζεσαι extra practice, παιρνεις κ το workbook της Βj μετα (το αντιστοιχο, του freddy) και του βγαζεις κμ φωτοτυπια για να κανετε παραπανω ασκησεις.

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #425 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 11:22:46 πμ »
Παιδια να'στε καλα..........Τελικα αποφασίσαμε μαζι με την μητέρα του ότι το ace from space ειναι καλυτερο λόγω του ότι (όπως λεει η ίδια) είναι αγόρι είναι ε δημοτικού και τα αρκουδάκια του φαίνονται βαρετα!!!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστώ πολύ πάντως με βοηθήσατε αφάνταστα...........Ξέρετε είμαι νέα στα μαθήματα και δεν έχω ακόμη μια ολοκληρωμένη εικόνα για το τι γίνεται με τα βιβλία γι'αυτό σας παρακαλώ να κάνετε υπομονή μαζί μου..............
Ευχαριστώ και πάλι..........!!!!

Αποσυνδεδεμένος Supergirl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι και φαίνομαι
    • Προφίλ
Complete της Cambridge books για FCE
« Απάντηση #426 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 02:25:45 μμ »
Hi guys!Λοιπον διαλεξα να κανω το Complete της Cambridge books για FCE (κατοπιν προτροπης μιας πιο εμπειρης) και με τρομο βλεπω οτι δεν εχει companion για λεξιλογιο!Απαραδεκτοι?
Τωρα τι πρεπει να κανω, να καθομαι να βγαζω ολο το λεξιλογιο μονη μου?Οχι τιποτα αλλο αλλα ο μαθητης μου τον εχω καιρο ειναι και ορθογραφιάκιας κ τα πηγαινε καλα..Βασικα αυτο που με μπερδευει ειναι κατα ποσο θα πρεπει να δαπανω χρονο μες στο ιδιαιτερο για να βλεπω τις αγνωστες του λεξεις κλπ..ολο το μπερδεμα δλδ..Γιατι μεχρι τωρα ειχαμε το wordlist Και προσθεταμε απλως..Βεβαια το παιδι δεν το εχω μονο με coursebook του χω κι ενα εξτρα για Use of English που εχει εκει θεματικο λεξιλογιο...

Τι προτεινετε?Εχει κανει κανεις αλλος αυτο το βιβλιο?
Αν θέλεις να διοριστεί η Supergirl στείλε ΠΕ 02 στο 2010!

Αποσυνδεδεμένος uz_01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #427 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 12:16:43 μμ »
Καλημέρα,

Σας παρακαλώ βοηθήστε. Θα αναλάβω για πρωτη φορά ένα ιδιαίτερο για IELTS μάλλον το academic. Η μαθήτρια θέλει να κάνει ΜΒΑ και της το ζητήσανε. Τι βιβλίο μου προτείνετε να κάνω?   ???

Αποσυνδεδεμένος VictoriaM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθηγήτρια Αγγλικών
    • Προφίλ
    • Greek teachers in England, Έλληνες Εκπαιδευτικοί στην Αγγλία
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #428 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 12:39:09 μμ »
Ιncognito, απίστευτο βιβλίο είναι και το OUR TOWN της  BURLINGTON, το 1-year-course! ... Μου έκανε εντύπωση που κανείς δεν το πρότεινε. Η μεθοδολογία στην οποία στηρίζεται είναι πολύ καλή!!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #429 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 01:09:19 μμ »
νομιζω οτι κ τα τρια βιβλια της burlington (freddy, ace from space, our town) ακολουθουν την ιδια λογικη. απλα διαλεγεις τους ηρωες. δεν εχω δει σημαντικες διαφορες.

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #430 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 01:28:48 μμ »
Καλημέρα,

Σας παρακαλώ βοηθήστε. Θα αναλάβω για πρωτη φορά ένα ιδιαίτερο για IELTS μάλλον το academic. Η μαθήτρια θέλει να κάνει ΜΒΑ και της το ζητήσανε. Τι βιβλίο μου προτείνετε να κάνω?   ???

Δεν εχω προετοιμασει ποτε για IELTS αλλα ....

Στις  ιστοσελιδες που ακολουθουν μπορεις να βρεις πολλα για το IELTS :                                                                                  http://www.britishcouncil.org/gr/greece-exams-ielts-preparing-for-ielts.htm#publications
http://www.britishcouncil.org/gr/greece-exams-ielts-preparing-for-ielts.htm

Ελπιζω να βοηθησα.... :)

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #431 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:53:24 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι.... :)

   θα θελα να ρωτησω κατι .... εχετε κατα νου κανενα καλο βιβλιο για writing Skills για επιπεδα Α2 και Β1? εχω μια αδυναμη μαθητρια στο Α2 που πρεπει να την βοηθησω πολυ και εναν πολυ καλο μαθητη στο Β1 που θελουμε να επεκταθουμε. στο αγορι (12 ετων) κανω macmillan και στο κοριτσακι (13 ετων) κανω express publishing....σας ευχαριστω για την οποια συμβουλη η βοηθεια  εκ των προτερων.... ;)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #432 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 09:15:20 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι.... :)

   θα θελα να ρωτησω κατι .... εχετε κατα νου κανενα καλο βιβλιο για writing Skills για επιπεδα Α2 και Β1? εχω μια αδυναμη μαθητρια στο Α2 που πρεπει να την βοηθησω πολυ και εναν πολυ καλο μαθητη στο Β1 που θελουμε να επεκταθουμε. στο αγορι (12 ετων) κανω macmillan και στο κοριτσακι (13 ετων) κανω express publishing....σας ευχαριστω για την οποια συμβουλη η βοηθεια  εκ των προτερων.... ;)

προσωπικα μου αρεσουν το skills booster (macmillan ή new editions, δεν θυμαμαι) και το simple steps to good writing - γριβας.

Αποσυνδεδεμένος laura!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #433 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 10:03:06 μμ »
Συμφωνώ με evi06. Τα Skills Booster υπάρχουν σε 4 επίπεδα κ είναι από New Editions. Είναι ευχάριστα κ βοηθάνε πολύ όχι μόνο στο Writing αλλά και Listening και Speaking.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 245
Σύνολο: 246

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.