*

Αποστολέας Θέμα: Οδηγός νεοδιόριστου  (Αναγνώστηκε 70531 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #182 στις: Αύγουστος 12, 2010, 11:27:24 μμ »
Πληροφορίες για Χανιά παρακαλώ!!!! Διαμονή, σχολεία, νηπιαγωγεία, μόρια, βολικές περιοχές και χωριά, τιμές, εισιτήρια κλπ. κλπ. κλπ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:56:32 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #183 στις: Αύγουστος 13, 2010, 08:58:00 πμ »
Τα πεισσότερα σχολεία, δίνουν μόρια, πολύ καλό.!  Αν δεν έχεις αμάξι, μπορείς να μένεις στα Χανιά και να πηγαινοέρχεσαι με ΚΤΕΛ, έχει καλή συγκ. Τα ενοίκια στην πόλη κυμαίνονται απο 280 - 400€. Με 1 - 2 μέρες ψάξιμο, θα έχεις βρει σπίτι. Οσοι συνάδελφοι πήγαν στην Παλαιόχωρα πέρασαν πάρα πολύ καλά.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος ivou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #184 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:12:52 πμ »
Πληροφοριες για Καλυμνο !!!!  ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #185 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:35:45 πμ »
Γειτονάκια θα είμαστε ivou !! Β Δωδεκανήσου εγώ, στην Κώ  :)
Αν έχει κανείς πληροφορίες για τα σχολεία βθμιας στην Κώ ας μου στείλει ένα message....
Επίσης γνωρίζεται η Κώς αν πιάνεται προβληματική Β ή σε ποιά κατηγορία και πόσο θα είναι το επίδομα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:56:32 »

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #186 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:46:15 πμ »
Γειτονάκια θα είμαστε ivou !! Β Δωδεκανήσου εγώ, στην Κώ  :)
Αν έχει κανείς πληροφορίες για τα σχολεία βθμιας στην Κώ ας μου στείλει ένα message....
Επίσης γνωρίζεται η Κώς αν πιάνεται προβληματική Β ή σε ποιά κατηγορία και πόσο θα είναι το επίδομα?

Ολόκληρος ο νομός Δωδεκανήσου είναι στην κατηγορία των προβληματικών και παραμεθόριων περιοχών. Το επίδομα πριν τις μειώσεις ήταν 120€ μικτά. Τώρα πόσο έχει φτάσει και πόσο θα φτάσει ακόμα, ο θεός και η ψυχή του...

Αποσυνδεδεμένος fakidomiti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #187 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:47:43 πμ »
συγχαρητηρια σε οσους διοριστηκαν!παιδια εκπεμπω s.o.s :-\ :-\ :-\γνωριζει κανεις τιποτα απο λασιθι ???ειμαι απο βορεια Ελλαδα και δεν εχω ιδεα απο κρητη.οποιος εχει καμια πληροφορια για σπιτια, ζωη, σχολεια ας βοηθησει. α! και οποιος παει λασιθι...να βρεθουμε βρε παιδια :)

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #188 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:48:45 πμ »
Ολόκληρος ο νομός Δωδεκανήσου είναι στην κατηγορία των προβληματικών και παραμεθόριων περιοχών. Το επίδομα πριν τις μειώσεις ήταν 120€ μικτά. Τώρα πόσο έχει φτάσει και πόσο θα φτάσει ακόμα, ο θεός και η ψυχή του...

Ναί έχουμε κι αυτά τώρα με τις μειώσεις  >:(
Thx agatha

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #189 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:50:50 πμ »
Παιδιά, επειδή στην ανακοίνωση τοιυ υπουργείου δεν αναγράφεται κάτι σχετικό, ποια δικαιολογητικά πρέπει να καταθέσουμε εκεί που θα παρουσιαστούμε;

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #190 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:53:53 πμ »
Τα πεισσότερα σχολεία, δίνουν μόρια, πολύ καλό.!  Αν δεν έχεις αμάξι, μπορείς να μένεις στα Χανιά και να πηγαινοέρχεσαι με ΚΤΕΛ, έχει καλή συγκ. Τα ενοίκια στην πόλη κυμαίνονται απο 280 - 400€. Με 1 - 2 μέρες ψάξιμο, θα έχεις βρει σπίτι. Οσοι συνάδελφοι πήγαν στην Παλαιόχωρα πέρασαν πάρα πολύ καλά.

Ευχαριστώ πολύ Άννα μου για τις πληροφορίες!!!! Όποιος άλλος ξέρει οτιδήποτε για Χανιά, σχολεία, μόρια, διαμονή, χωριά, κλπ. ας μου πει!!!! Ποιες περιοχές βολεύουν και είναι κοντά στα Χανιά, αλλά δίνουν και αρκετά μόρια??? Να είστε καλά!!!! Καλή αρχή σε όλους!!!! Ουφφφφφφ, κάθε αρχή και δύσκολη!!!!!  :o  Ξέρεις τι είναι να πηγαίνεις σε ξένο μέρος για πρώτη φορά και να είσαι εντελώς "πρωτάρης", "ψαρούκλας" χωρίς εμπειρία, χωρίς τίποτα και να εμφανίζονται κάποιοι άγνωστοι και να στο παίζουν κάποιοι ???? Αγχώνομαι, γιατί θέλω να είμαι καλά ενημερωμένη και δεν θέλω να πέσω θύμα εκμετάλλευσης κανενός!!!!!!! Επίσης θέλω να έχω καλή συνεργασία με τους συναδέρφους μου και όλους γενικά και να μην με "καρφώνει" ο άλλος πίσω από την πλάτη μου!!!! Γι' αυτό χρειάζεται προσοχή και ετοιμότητα!!! Καλή αρχή!!!

Αποσυνδεδεμένος antigoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #191 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:02:32 πμ »
Διορίστηκα α΄ δωδεκανήσου, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει με τα ΠΕΚ. Έχει κάποιος κάποια πληροφορία γιατί παίρνω στη δευτεροβάθμια και δεν μπορώ να πιάσω. Επίσης, στην περίπτωση που τα ΠΕΚ γίνουν τώρα μετά την ορκωμοσία θα πρέπει να μείνω εκεί οπότε να έχω πάρει όσα πράγματα θα χρειαστώ το πρώτο διάστημα και το αυτοκίνητο μαζί; Εσείς τι μου προτείνετε;
Τι φταις εσύ που σε λένε Ισμήνη;

Αποσυνδεδεμένος Vagelis K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #192 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:16:28 πμ »
Έχει μιλήσει κανείς με δευτεροβάθμια κυκλάδων; Παίρνω απ' το πρωί και δεν απαντάει κανένα απ' τα τηλέφωνα επικοινωνίας που δίνουν στην ιστοσελίδα τους.
people are crazy and times are strange...

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #193 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:17:46 πμ »
Καλημέρα. Εμπειρίες από κάποιον νηπιαγωγό που πήγε Ηράκλειο? Σχολεία σε κοντινή απόσταση από την πόλη, χωρίς αυτοκίνητο που δίνουν μόρια, σπίτια κτλ.
Οποιαδήποτε πληροφορία ευπροσδεκτή. Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #194 στις: Αύγουστος 13, 2010, 02:30:26 μμ »
Έχει μιλήσει κανείς με δευτεροβάθμια κυκλάδων; Παίρνω απ' το πρωί και δεν απαντάει κανένα απ' τα τηλέφωνα επικοινωνίας που δίνουν στην ιστοσελίδα τους.
πολλές ιστοσελίδες είναι για πέταμα...το διαπίστωσα με αυτήν της αιτωλοακαρνανίας το πρωί.πάρε το 11880 γιατί το 11888 που πήρα δεν πολυβοήθησε.τα τηλ που μου δωσε ή δεν απαντούσαν ή ήταν χαλασμένα.

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #195 στις: Αύγουστος 13, 2010, 02:37:46 μμ »
Παράθεση
β)Αν οταν βγουνε οι τοποθετησεις μας εαν καποιος εχει τοποθετηθει Α Δωδεκανησου που είναι η Ροδος μπορουνε να τον τοποθετησουν χωρις την θεληση του σε αλλο μερος οπως πχ Β Δωδεκανησου ή Γ Δωδεκανησου ή δεν μπορουνε σε καμια περιπτωση να σε τοποθετησουνε αλλου;

Παράθεση
Ναι, μπορούν, αν τα κενά στην περιοχή διορισμού είναι λιγότερα από τους νεοδιοριζόμενους (συμβαίνει αυτό...).

Εγω δλδ που διοριστηκα Γ Πειραια (Κυθηρα) κι ηταν επιλογη μου λογω μοριων, μπορει να με πανε Α Πειραια (που παρεπιπτοντως δεν ειχα δηλωσει καθολου γιατι δε την μπορω την Αθηνα)???  Μπορουν δλδ να μου δινουν 1-2 μορια αντι των 11 που εχει η Γ Πειραια και τα οποια χρειαζομαι ωστε να καταφερω να γυρισω καποια στιγμη σπιτι μου???
Παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2010, 03:50:02 μμ από chania2005 »
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 771
Σύνολο: 776

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.