*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες  (Αναγνώστηκε 22640 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« στις: Αύγουστος 13, 2011, 01:52:10 πμ »
Τελικα δεν ξερω τι να πιστεψω Το απογευμα μιλησα τηλεφωνικα με συναδελφο του τμηματος διορισμων και μου ειπε πως τα νουμερα ειναι 284 Αθμια και 316 Βθμια και πως την ειδηση που μετεδωσε η ΝΕΤ δεν την εχει υποψιν του Μολις τωρα επεστρεψα απο ουζακι και ο ιδιος μου ειπε πως συζητηθηκαν στο γραφειο τα νουμερα της ΝΕΤ και πως ειναι αυτα επικρατεστερα. Μαλιστα μου ειπε πως επεξεργαζονται τροπολογια ωστε να διοριστουν μονο οι του ΑΣΕΠ μια και ειναι αδικια που κραταει χρονια Τι να πω Οτι αλλο μαθω θα σας το μεταφερω αλλα η εντυπωση που αποκομισα ειναι πως ο μονος που ξερει τα νουμερα ειναι ο Προισταμενος Οσοι γνωριζουν απο Υπουργειο καταλαβαινουν σε ποιον αναφερομαι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:36:20 »

Αποσυνδεδεμένος nice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 13, 2011, 09:31:34 πμ »
Ax, Demek!
Τι είναι αυτά που γράφεις σήμερα; Τους σκέφτηκες το 40% και τους 24μηνίτες τι τριήμερο θα περάσουν; :-\ :-[ :'(
Ας είμαστε όλοι επιφυλακτικοί στις πληροφορίες που ακούμε και ας δείξουμε μια μυαλωμένη σύνεση. :) ;)
Ρώτησες για το πότε θα βγει η Εγκύκλιος Διορισμού; Από Τετάρτη και μετά;

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:04:31 πμ »
Το άλλο το μάθατε; Την Πέμπτη 11/7 θα έβγαινε η εγκύκλιος διορισμών της πρωτοβάθμιας...

Αποσυνδεδεμένος KAKTOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:08:59 πμ »
η διαμαντοπούλου ειπε σε πρόσφατη συνέντευξή της στη ΝΕΤ ό,τι εκρεμούν 2400 να διοριστούν από ασεπ...και θα πάρει μόνο καμια 500ριά. αν λα΄βουμε υπ΄οψιν πως έβγαλε και την εγκύκλιο των ειδικών κατηγοριών που περιλμβάνει ΠΕ 02, 03 04 ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
ΟΣΟ ΔΕ ΓΙΑ 24 ΜΗΝΟ ΚΛΠ ΙΣΩΣ Η ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΘΕΙ Ως ΤΟ...2013 ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣΕΠ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ...ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝ ΑΣΕΠ
ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΤΟ ΒΡΩΜΟ ΠΑΣΟΚ ΜΠΑΣ ΚΙ ΕΠΑΝΑΕΛΘΕΙ ΤΟ 24 ΜΗΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ 3848 ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΝΕΕΣ ΣΤΡΑΤΙΕΣ ΕΚΠ/ΙΚΩΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:36:20 »

Αποσυνδεδεμένος nice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:09:53 πμ »
Τώρα που το λες Stelio αυτό θα σου πω ότι είχα αποκλειστική πληροφόρηση (από την προηγούμενη βδομάδα) ότι η Εγκύκλιος Διορισμών της Δευτεροβάθμιας θα έβγαινε 19 Αυγούστου ή 22 Αυγούστου και δεν το πίστευα!!! Άσε λέω να μη το γράψω και με πάρουν στο ψιλό. Όπως επίσης είχα μάθει για τέλος μεταβατικής περιόδου φέτος. Ίδωμεν τις εξελίξεις... :o :o :o 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:18:04 πμ »
Επειδη δεν θελω να σας κανω να τρεμετε για το τι θα γινει θα σας πω πως εγω ειμαι διορισμενος αλλα ενδιαφερομαι και γω αμεσα για την γυναικα μου Και γω τρεμω με καθε ανακοινωση που βγαινει η μαθαινω και ως τωρα αλλαξαν πολλες αλλα αφου ετσι μας μαθαν και δεν μπορουμε να ταλλαξουμε με το ραδιοαρβυλα θα πορευομαστε Τι να πω ρε παιδια παντως μολις μαθω νεοτερα θα σας γραψω χωρις να σημαινει πως και αυτα θα πραγματοποιηθουν Συγχωρεστε με αν σε καποιους γινομαι μη αρεστος αλλα πιστεψτε με οι πληροφοριες ειναι απο ατομο μεσα απο το Υπουργειο

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:25:32 πμ »
Καλημέρα.Όλα αυτα που γραφετε ειναι πολυ πιθανα με αφεντικο την Θατσεροπουλου , ειναι ακρως απροβλεπτη και αιφνιδιαστικη, οποτε εγω προσωπικα περιμενω τα παντα απο αυτην ( προς το χειροτερο) .Παντως ο αριθμος εχει κλεισει δυο μερες πριν βγει η εγλυκλιος.Τωρα γιατι δεν το λενε;Φανταστειτε τι μας ετοιμαζουν.Εγω θυμαμαι καθε χρονια 2 μερες πριν ξεραμε με αρκετη σιγουρια τα νουμερα.Επισης ειναι αδυνατον να περασουν ρυθμιση για ασεπιτες μονο , μεσα σε μια μερα , εκτος και αν την εχουν περασει ηδη.Τελος πιστευω πως η ΝΕΤ δε θα εβγαζε επιπολαια αυτο το νουμερο στον αερα.Παντως αυτη η μαντικη εξασκηση με αυτην υπουργο μου χει σπασει τα νευρα.ΕΛΕΟΣ ,ουτε κρατικα μυστικα να ηταν. >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:29:30 πμ »
Μαλιστα μου ειπε πως επεξεργαζονται τροπολογια ωστε να διοριστουν μονο οι του ΑΣΕΠ μια και ειναι αδικια που κραταει χρονια
Αν μιλάς για εκπαιδευτικούς ΑΣΕΠ , ένα χρόνο κρατάει.

Για τις "βασικές" ειδικότητες είναι αναμενόμενο νομίζω ότι θα διοριστούν όλοι τώρα, η είδηση θα ήταν κάτι που θα αφορούσε τους Ασεπίτες των άλλων ειδικοτήτων.

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:32:17 πμ »
 
Καλημέρα.Όλα αυτα που γραφετε ειναι πολυ πιθανα με αφεντικο την Θατσεροπουλου , ειναι ακρως απροβλεπτη και αιφνιδιαστικη, οποτε εγω προσωπικα περιμενω τα παντα απο αυτην ( προς το χειροτερο) .Παντως ο αριθμος εχει κλεισει δυο μερες πριν βγει η εγλυκλιος.Τωρα γιατι δεν το λενε;Φανταστειτε τι μας ετοιμαζουν.Εγω θυμαμαι καθε χρονια 2 μερες πριν ξεραμε με αρκετη σιγουρια τα νουμερα.Επισης ειναι αδυνατον να περασουν ρυθμιση για ασεπιτες μονο , μεσα σε μια μερα , εκτος και αν την εχουν περασει ηδη.Τελος πιστευω πως η ΝΕΤ δε θα εβγαζε επιπολαια αυτο το νουμερο στον αερα.Παντως αυτη η μαντικη εξασκηση με αυτην υπουργο μου χει σπασει τα νευρα.ΕΛΕΟΣ ,ουτε κρατικα μυστικα να ηταν. >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 Θεωρώ πως αν κοιτάξουμε με προσοχή όλες τις δηλώσεις της υπουργού θα δούμε πως στόχος είναι ο περιορισμός των διορισμών, οπότε δεν πρέπει να μας εκπλήσσει η όλη κατάσταση. Επίσης επειδή στηρίζεται από το κόμμα είναι φανερό ότι εκφράζει την κυβερμητική πολιτική. Άρα και άλλος στη θέση της το ίδιο θα γινόταν. Το όλο π΄νεύμα αποκάλυπται και το νομοσχέδιο που πέρασε . Επομένως το ζήτημα είναι πώς εμείς αντιδράμε σε τέτοιες πολιτικές.

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:42:32 πμ »
120+500=620 και 621 ειναι οι διοριστεοι μονο του ΑΣΕΠ Τυχαιο? Δε νομιζω

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:50:38 πμ »
120+500=620 και 621 ειναι οι διοριστεοι μονο του ΑΣΕΠ Τυχαιο? Δε νομιζω

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:51:00 πμ »
Με συγχωρείτε λέτε ότι θα πάρει μόνο του ΑΣΕΠ. Αδύνατον. Στους φιλολόγους είναι 36. Δε θα γίνουν μόνο 36 διορισμοί στους φιλολόγους. Σε κάποιες ειδικότητες , ξέρετε ποιες είναι αυτες θα πάρει και ειδικε κ 24μηνο κ 40. Φιλόλογοι, μαθηματικοι...

Αποσυνδεδεμένος theol3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 13, 2011, 11:18:34 πμ »
Αν ήθελε τροπολογια μόνο για τους ασεπίτες δεν θα έβγαζε πίνακες διορισμού για τις ειδικές κατηγορίες.
Επίσης μία τροπολογία δεν αναιρεί ένα νόμο με ισχύ αναδρομική και το 60/40 είναι νόμος τελεία και παύλα .
Κάποοι  εδώ μέσα θέλουν να δημιουργούν εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος Τhania

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι 2011 μονο οι ΑΣΕΠιτες
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 13, 2011, 11:23:24 πμ »
Ρε παιδιά ας μην κάνουμε προβλέψεις και ας μην λέμε πράγματα που δεν είμαστε σίγουροι οτι ισχύουν. Πραγματικά από προχτές διαβάζω επισταμένα τα θέματα στο φορουμ και με έχει πιάσει το στομάχι μου από το άγχος! Ας περάσουμε τουλάχιστον καλά το 3ημερο και ας μην καταστροφολογούμε συνέχεια. Από Τρίτη θα δούμε τι θα γίνει, είτε άσχημο είτε ευχάριστο!
Η γνώση μας κάνει υπερήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160951
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 31
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.