*

Αποστολέας Θέμα: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)  (Αναγνώστηκε 310200 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bambino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #798 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:41:27 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Η εικόνα της πλήρους διάλυσης που επικρατεί στο υπουργείο παιδείας επιβεβαιώνεται και από τον τρόπο με τον οποίο έγιναν οι προσλήψεις των αναπληρωτών.Στην αρχή έκαναν "λάθος" και ανακοινοποίησαν ξανά τον πίνακα
Τώρα που υποτίθεται πως διορθώθηκε το "λάθος" υπάρχουν πλεονάζοντες αναπληρωτές π.χ.στην Αρκαδία ,την Ευρυτανία τους οποίους τους μετακινούν σε άλλους νομούς της περιφέρειας, οι περ.Δντές,χωρίς να έχουν τέτοιο δικαίωμα εκ του νόμου.Τους ζητούν υπεύθυνες δηλώσεις με την απειλή της ανάκλησης του διορισμού τους.Κι αυτοί που δήλωσαν τις περιοχές στις οποίες μετακινούνται οι προσληφθέντες κι έχουν περισσότερα μόρια τι θα γίνουν;;;καμιά απάντηση δεν πήρα στο ερώτημά μου,από το αρμόδιο τμήμα...Ρωτήστε τον υπουργό μου είπαν ...αυτός καθόρισε τα κενά..όπως και στις αποσπάσεις...
Άσχετοι,ανίκανοι και επικίνδυνοι!
Μου αρέσει! · · Κοινοποιήστε · πριν από 22 λεπτά από κινητό ·"

Δεν πηραμε απαντηση τι γινεται τελικα με τις μετακινησεις κ αν ειναι νομιμες!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:17:42 »

Αποσυνδεδεμένος bambino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #799 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:42:28 μμ »
Με τα πλαγια γραμματα ειναι δικο μου σχολιο.....

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #800 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:45:26 μμ »
Ας βγει ο κύριος Αρβανιτόπουλος επιτέλους να πει στους γονείς, στους Έλληνες φορολογούμενος πως ο ίδιος, η  προχειρότητά του και οι αποφάσεις του κρατούν εδώ και 10 μέρες δέσμιους αναπληρωτές δάσκαλους και νηπιαγωγούς να πληρώνουν ξενοδοχεία κτλ (τους οποίους το κράτος έχει αρχίσει και πληρώνει ημερομίσθια) πάνω από έναν υπολογιστή ή ένα τηλέφωνο για να μάθουν το πού και αν θα δουλέψουν. Ας βγει να παραδεχτεί την προχειρότητα των διορισμών στην Α΄φάση, τον σχεδιασμό για την παράνομη τοποθέτηση των αναπληρωτών σε διαφορετικό νομό από εκείνον του διορισμού τους, το παράνομο σφράγισμα τον ολοήμερων νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων, το στίβαγμα των μαθητων σε τμήματα που ανήκουν στην εκπαιδευτική πραγματικότητα της μεταπολεμικής Ελλάδας. Ας βγεί να πει πως άφησε άνεργους 20.000 αναπληρωτές εκπαιδευτικούς "χαραμοφάηδες δημόσιους υπαλλήλους" που οργώνουν κάθε χρόνο την Ελλάδα, στερούμενοι για να προσφέρουν... Ας βγει να καμαρώσει για την ισοπέδωση της Ελληνικής Παιδείας, για τους εφιάλτες που ζωντάνεψε στις οικογένειες των εκπαιδευτικών με τις μεταταξεις, την αρνηση των αποσπάσεων, των μεταθέσεων, των νέων διορισμών!!!
Και να μην ξεχάσει να θυμήσει στον ευατό του πως και αυτός είναι ένας δημόσιος υπάλληλος κι όπως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι κινδυνεύει με... διαθεσιμότητα!!!

Μα ποσο συμφωνώ !!Δεν τα στέλνουμε αυτα σε κανά μέιλ του Υπουργείου λέω εγω??

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #801 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:49:23 μμ »
Εύχομαι μόνο να μην σκέφτονται να καλύψουν τα κενά στα νηπιαγωγεία με προγράμματα κοινωφελούς εργασίας των 490 ευρώ... http://www.dikaiologitika.gr/2013091716735/theseis-ergasias/8450-proslipseis-se-sxoleia-me-thn-koinwfeli-ergasia/menu-id-232.html

το θέμα είναι πολύ πιο σοβαρό από όσο δείχνει, γιατί σκεφτείτε πως μέσα σπό αυτό το πρόγραμμα γιατί έτσι θα καλύψουν τα ολοήμερα........ το θέμα είναι να μην το αφήσουμε να περάσει!!!

από την άλλη ο κόσμος έχει ανάγκη και θα γίνει χαμός με τις αιτήσεις, κι εννοείται πως κι εγώ η ίδια θα κάνω χαρτια!

αχ.... με κάτι τέτοια προγράμματα- εκμετάλλευση θα μπαίνουμε στα σχολεία από εδώ και πέρα, να το θυμάστε!
αφου λεει οτι δεν εχει κενα, γιατι να παρει απο αυτο προγραμμα εκπαιδευτικους
ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΡΧΗ, ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΜΠΑΛΑ
evdokia σε παρακαλω καντο αναρτηση στο φβ,
και ρωτα αν μπορεις τους αιρετους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:17:42 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #802 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:52:03 μμ »
Η δική μου εντύπωση είναι ότι το υπουργείο έχει γεμίσει χρόνια τώρα με στρατιές σφουγγοκωλάριων, κομματικών και προσωπικών. Απλώς τα τελευταία χρόνια εναλλασωνται στην κορυφή μαριονέτες/managers/πολιντικάντηδες. Οι δε περιφερειακοί Διευθυντές είναι καθαρά κομματόσκυλα. Πείτε ποιος απο σας αυτή την εποχή θα ήθελε να φέρει σφραγίδα ότι προωθεί εφαρμόζει και εξυπηρετεί διαταγές ενάντια στο συμφέρον του κόσμου που τον βρίζει.
Μόνο πολιτικά φανατισμένοι, τυφλοί θα επιδίωκαν θέσεις ευθύνης υπο αυτό το καθεστώς.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #803 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:58:57 μμ »
Η δική μου εντύπωση είναι ότι το υπουργείο έχει γεμίσει χρόνια τώρα με στρατιές σφουγγοκωλάριων, κομματικών και προσωπικών. Απλώς τα τελευταία χρόνια εναλλασωνται στην κορυφή μαριονέτες/managers/πολιντικάντηδες. Οι δε περιφερειακοί Διευθυντές είναι καθαρά κομματόσκυλα. Πείτε ποιος απο σας αυτή την εποχή θα ήθελε να φέρει σφραγίδα ότι προωθεί εφαρμόζει και εξυπηρετεί διαταγές ενάντια στο συμφέρον του κόσμου που τον βρίζει.
Μόνο πολιτικά φανατισμένοι, τυφλοί θα επιδίωκαν θέσεις ευθύνης υπο αυτό το καθεστώς.

Και όχι μόνο. Μία τέτοια θέση σου διπλασιάζει σχεδόν τις μηνιαίες αποδοχές, ενώ οι γνωριμίες που σου φέρνει και οι πόρτες που σου ανοίγει σου δημιουργούν πολλές ευκαιρίες.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #804 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 03:00:26 μμ »
το ανέρτησα σε οσες σελίδες διαβάζω, ρώτησα Καψαλάκη και Μπράτη, αν εχω απάντηση θα σας πω...

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #805 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 03:01:36 μμ »
Εύχομαι μόνο να μην σκέφτονται να καλύψουν τα κενά στα νηπιαγωγεία με προγράμματα κοινωφελούς εργασίας των 490 ευρώ... http://www.dikaiologitika.gr/2013091716735/theseis-ergasias/8450-proslipseis-se-sxoleia-me-thn-koinwfeli-ergasia/menu-id-232.html

το θέμα είναι πολύ πιο σοβαρό από όσο δείχνει, γιατί σκεφτείτε πως μέσα σπό αυτό το πρόγραμμα γιατί έτσι θα καλύψουν τα ολοήμερα........ το θέμα είναι να μην το αφήσουμε να περάσει!!!

από την άλλη ο κόσμος έχει ανάγκη και θα γίνει χαμός με τις αιτήσεις, κι εννοείται πως κι εγώ η ίδια θα κάνω χαρτια!

αχ.... με κάτι τέτοια προγράμματα- εκμετάλλευση θα μπαίνουμε στα σχολεία από εδώ και πέρα, να το θυμάστε!
αφου λεει οτι δεν εχει κενα, γιατι να παρει απο αυτο προγραμμα εκπαιδευτικους
ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΡΧΗ, ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΜΠΑΛΑ
evdokia σε παρακαλω καντο αναρτηση στο φβ,
και ρωτα αν μπορεις τους αιρετους

 Σίγουρα δε πρέπει να το αφήσουμε έτσι. Αν ξεκινήσει δε θέλω ούτε να σκέφτομαι μέχρι που μπορεί να φτάσει. Πιο μεγάλη εκμετάλλευση από αυτό το πρόγραμμα δεν υπάρχει. Και παράλληλα πόσο βολικό για εκείνους που τα αποφασίζουν, μείωση της ανεργίας, κάλυψη των κενών στα νηπιαγωγεία(και στα ολοήμερα) και ελάχιστες υποχρεώσεις προς τον εργαζόμενο, τι άλλο θέλουν!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #806 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 03:07:49 μμ »
μας απαξιώνουν ολοκληρωτικά σαν κλάδο.. σε λίγο ας αρχίσουν να παίρνουν κ βρεφονηπιοκόμους!!!

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #807 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 03:09:15 μμ »
το ανέρτησα σε οσες σελίδες διαβάζω, ρώτησα Καψαλάκη και Μπράτη, αν εχω απάντηση θα σας πω...
σ ΄ευχαριστουμε πολυ,
εχω τρελαθει, αν ειναι ποτε δυνατον
καλε αν γινει αυτο πρεπει να αρχισουν τις κινητοποιησεις οι δικοι μας γονεις, εφαγαν για τις σπουδες μας μια περιουσια ο καθενας (χωρια τα μεταπτυχιακα) για 425 ή 470 E, χωρις αδειες,8ωρο και "το κεφαλι χαμηλα"?
Ε   Ο Χ Ι

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #808 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 03:13:52 μμ »
το ανέρτησα σε οσες σελίδες διαβάζω, ρώτησα Καψαλάκη και Μπράτη, αν εχω απάντηση θα σας πω...


Μπράβο evdokia!!!!

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #809 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 03:15:26 μμ »
το ανέρτησα σε οσες σελίδες διαβάζω, ρώτησα Καψαλάκη και Μπράτη, αν εχω απάντηση θα σας πω...
σ ΄ευχαριστουμε πολυ,
εχω τρελαθει, αν ειναι ποτε δυνατον
καλε αν γινει αυτο πρεπει να αρχισουν τις κινητοποιησεις οι δικοι μας γονεις, εφαγαν για τις σπουδες μας μια περιουσια ο καθενας (χωρια τα μεταπτυχιακα) για 425 ή 470 E, χωρις αδειες,8ωρο και "το κεφαλι χαμηλα"?
Ε   Ο Χ Ι
Μακάρι να πάρουμε κάποια ικανοποιητική απάντηση..ή ως μόνη εναλλακτική την ανεργία plakakaneis..
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #810 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 03:24:27 μμ »
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #811 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 03:28:21 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Η εικόνα της πλήρους διάλυσης που επικρατεί στο υπουργείο παιδείας επιβεβαιώνεται και από τον τρόπο με τον οποίο έγιναν οι προσλήψεις των αναπληρωτών.Στην αρχή έκαναν "λάθος" και ανακοινοποίησαν ξανά τον πίνακα
Τώρα που υποτίθεται πως διορθώθηκε το "λάθος" υπάρχουν πλεονάζοντες αναπληρωτές π.χ.στην Αρκαδία ,την Ευρυτανία τους οποίους τους μετακινούν σε άλλους νομούς της περιφέρειας, οι περ.Δντές,χωρίς να έχουν τέτοιο δικαίωμα εκ του νόμου.Τους ζητούν υπεύθυνες δηλώσεις με την απειλή της ανάκλησης του διορισμού τους.Κι αυτοί που δήλωσαν τις περιοχές στις οποίες μετακινούνται οι προσληφθέντες κι έχουν περισσότερα μόρια τι θα γίνουν;;;καμιά απάντηση δεν πήρα στο ερώτημά μου,από το αρμόδιο τμήμα...Ρωτήστε τον υπουργό μου είπαν ...αυτός καθόρισε τα κενά..όπως και στις αποσπάσεις...
Άσχετοι,ανίκανοι και επικίνδυνοι!
Μου αρέσει! · · Κοινοποιήστε · πριν από 22 λεπτά από κινητό ·"

Δεν πηραμε απαντηση τι γινεται τελικα με τις μετακινησεις κ αν ειναι νομιμες!!!!
γιατι κ. Μπρατη δεν κανει μηνυση η ΔΟΕ? τι αλλο περιμενετε??? >:( >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160811
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 919
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 908
Σύνολο: 924

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.