*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 768812 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #952 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 12:03:44 πμ »
Ευχαριστώ bitch, είσαι χαρισματική!!!Στο παράδειγμα σου ''πέτυχες'' και το ΠΥΣΔΕ(Λέσβου) όπου ανήκω.....είσαι φοβερή και πολύτιμη ;)

κληρονομικό χάρισμα!!! Ευχαριστώ πολύ πάντως!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:51:49 »

Αποσυνδεδεμένος myrto70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #953 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 12:21:07 πμ »
Γεια σας. Θα κάνω κι εγώ αίτηση για πρώτη φορά ως νεοδιόριστη και έχω μπερδευτεί με τις προϋπηρεσίες που είχα ως αναπληρώτρια. Την πρώτη χρονιά δούλεψα μέχρι τον Φεβρουάριο σε ένα σχολείο (με 2 μόρια) και μετά αποσπάστηκα για δύο μέρες τη βδομάδα σε άλλο σχολείο της ίδιας διεύθυνσης (με ένα μόριο). Στη βεβαίωση προϋπηρεσίας μου, όμως, αναγράφεται μόνο το πρώτο σχολείο. Εγώ τι πρέπει να γράψω στην αίτηση;
Το ίδιο συμβαίνει και άλλες χρονιές, εκεί όμως τα σχολεία είναι της ίδιας κατηγορίας.

Και πέρυσι (πάλι ως αναπληρώτρια) ήμουν υπεράριθμη στην περιοχή πρόσληψής μου και, αφού πρόσφερα γραμματειακή υποστήριξη σε ένα σχολείο για δύο μήνες, έπειτα αποσπάστηκα σε άλλη περιοχή. Τι γράφω;;;;;;;;;;;;;;
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2013, 12:31:13 πμ από myrto70 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #954 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 12:35:09 πμ »
για σχολεία συμπληρωσης ωραρίου με λιγοτρερα ή ίδια μόρια υπολογίζεται είτε το σχολείο με τα περισσότερα είτε η βασική μονάδα υπηρέτησης ( και άρα σωστά αναγράφονται στην σχετική βεβαίωση ).

για υπηρετήσεις όμως με απόσπαση ( πχ απόσπαση απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ ) ο υπολογισμός γινεται αναλογικά είτε πρόκειται για σχολειο με περισσότερα είτε για σχολείο με λιγότερα μόρια.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #955 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 01:07:10 πμ »
Να κανω κ εγω μια ερωτηση:οσοι διοριστηκαν το'10 κ δικαιουνται το διπλασιασμο πρεπει να καταθεσουν κ το φεκ διορισμου τους;αν οχι,στην αιτηση γραφουμε δυο φορες την φετινη προυπηρεσια;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:51:49 »

Αποσυνδεδεμένος myrto70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #956 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 01:36:38 πμ »
Εντάξει, ευχαριστώ πολύ Bitch.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #957 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 03:00:19 πμ »
Ας ρωτησω κατι πολυ βασικο.Αυτοι που εχουν οργανικη θεση θα κανουν αιτηση μεταθεσης ετσι απλα χωρις ΦΟΒΟ?

πέρισυ που έγραφα προσέχτε τις οργανικές σας και φροντίστε να σιγουρευτείτε όσο μπορειτε οτι αν μετατεθειτε θα καβατζάρετε οργανική, κάποιοι εδώ μεσα μου ειπαν ότι "τρομοκρατώ τους εκπαιδευτικούς". Τότε λοιπόν, έσβησα όλα μου τα προηγούμενα μηνύματα επί του θέματος και δεν ξαναπόσταρα ώσπου να τελειώσει η προθεσμία υποβολής δηλώσεων. Ως εκ τούτου, δεν επιθυμώ να γράψω κάτι για το θέμα αυτό και φέτος. Ο νοών νοείτω και ο καθένας να το χειριστεί όπως θέλει. Δεν συνηθίζω να χαϊδεύω τα αυτιά κανενός αλλά δε θα την ακούσω κιόλας επειδή κάποιοι έχουν κολλήματα...

Κολλήματα μπορεί να έχουν πολλοί αλλά δεν μπορείς να κατηγορείς αυτούς που δικαιώθηκαν. Εκτός αν έχει απολυθεί κάποιος εκπαιδευτικός επειδή δεν είχε οργανική και δεν το ξέρω.
Ασφαλώς και ο καθένας θα το χειριστεί όπως θέλει.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος tarara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #958 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 08:21:08 πμ »
καλημερα σε ολους σας και ευχαριστω για την απαντηση σε μια προηγουμενη ερωτηση μου. βεβαια η εγκυκλιος μεταθεσεων ηταν κατατοπιστικη. βεβαια τωρα που το σκεφτομαι μου δημιουργηθηκε αλλη μια...
αν ειμαι με οργανικη σε ενα μουσικο σχολειο στο κεντρο της αθηνας ας πουμε.. και κλεισει για τους χ λογους, τοτε τι γινεται οχι με μενα αλλα κ με ολους τους συναδελφους φυσικους χημικους φιλολογους; που πανε; αφου δεν ανηκουν στην α αθηνων που θα πανε και σε ποιο καθεστως θα βρισκονται; αφου δεν θα ανηκουν σε καποιο πυσδε.... στη διαθεση.... τι γινετε;

Αποσυνδεδεμένος 0401

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #959 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 09:32:46 πμ »
@ bitch ή όποιον άλλο γνωρίζει...

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι εάν το γνωρίζετε,
εάν κάποιος επιθυμεί βελτίωση (έχει οργανική στην «παλιά» Β περιοχή και θέλει να πάει σε οργανική της «παλιάς» Α περιοχής) κάνει αίτηση βελτίωσης.

Αυτή είναι ξεχωριστή από την αίτηση μετάθεσης (ξεχωριστό έντυπο) ή γράφουμε πάνω στην αίτηση μετάθεσης με κόκκινο στυλό «και για βελτίωση», όπως είχα κάνει παλιά για να πάρω την οργανική μου, που είχα γράψει το «και για οριστική τοποθέτηση»;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.
 :)
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2013, 09:34:28 πμ από 0401 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #960 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 12:26:29 μμ »
epistimik
το συγκερκιμένο κομμάτι ειναι copy paste  απο την προηγούμενη εγκύκλιο ( όπως και το κομμάτι στη σελ. 6 που λέει ότι οι οργανικά ανήκοντες σε ΣΜΕΑΕ/ΚΕΔΔΥ πρέπει να υπηρετήσουν 2 χρόνια και όχι 1 )... έχουν γι΄νει λάθη στην εγκύκλιο οπότε απλά ...τα προσπερνάμε!! :) :)

Ρωξάνη,
ταχυδρομικά ή υπηρεσιακά στη Ρόδο.

Επειδή είμαι ίδια περίπτωση με τη Ρωξάνη τι σημαίνει υπηρεσιακά; την καταθέτουμε στη ΔΔΕ που είμαστε αποσπασμένοι και η ΔΔΕ τη στέλνει στη ΔΔΕ της οργανικής;

Αποσυνδεδεμένος Christos_crt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #961 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 12:42:47 μμ »
Χρειάζομαι και εγώ βοήθεια, είμαι με άδεια άνευ αποδοχών από το φθινόπωρο μέχρι τον Ιούνιο. Τι χαρτιά συνολικά πρέπει να παρουσιάσω και τι πρέπει να γράψω, επίσης το χαρτί της εντοπιότητας το βγάζουμε όπως πέρσι, σωστά; Είμαι στο ίδιο σχολείο εδω και 3 χρόνια και έχω κάνει και πέρσι αίτηση για μετάθεση. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #962 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 01:28:32 μμ »
Αν κάποιος κάνει αίτηση σε μουσικά και μειονοτικά σχολεία , ποιες αιτήσεις εξετάζονται πρώτα;

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #963 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 01:49:08 μμ »
καλησπερα σε ολους.θελω να ρωτησω κι εγω κατι.εγω πριν διοριστω δουλευα αναπληρωτρια.φετος κανω για πρωτη φορα χαρτια.καταθετω τις βεβαιωσεις προϋπηρεσιας ή τις πραξεις αναληψης;οι πραξεις εχουν αλλες ημερομηνιες γιατι στα σχολεια πηγαιναμε αργοτερα.βεβαια η προϋπηρεσια μου εχει αναγνωρισθει με βαση τις βεβαιωσεις.ευχαριστω.τι αγχος ειναι αυτο και τι γραφειοκρατεια.αφου εχουν τα παντα γιατι τα ζητανε παλι;

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #964 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 01:58:23 μμ »
Επειδή είναι η πρώτη χρονιά που ζητάς μετάθεση. Απο το χρονου θα βάζεις μόνο το τελευταίο έτος

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #965 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 02:26:03 μμ »
καλησπερα σε ολους.θελω να ρωτησω κι εγω κατι.εγω πριν διοριστω δουλευα αναπληρωτρια.φετος κανω για πρωτη φορα χαρτια.καταθετω τις βεβαιωσεις προϋπηρεσιας ή τις πραξεις αναληψης;οι πραξεις εχουν αλλες ημερομηνιες γιατι στα σχολεια πηγαιναμε αργοτερα.βεβαια η προϋπηρεσια μου εχει αναγνωρισθει με βαση τις βεβαιωσεις.ευχαριστω.τι αγχος ειναι αυτο και τι γραφειοκρατεια.αφου εχουν τα παντα γιατι τα ζητανε παλι;

Εχει απαντήσει η bitch σε ανάλογο ερώτημά μου:
για τον χρόνο ως αναπληρωτές αρκούν οι βεβαιώσεις προϋπηρεσιας ( χωρίς να απαγορεύονται οι πράξεις ανάληψης.)

για τον πρωτο χρονο διορισμού θέλει και την πράξη ανάληψης στην ΔΔΕ και αυτή στο σχολείο ( εκτός και αν ήσασταν σε άδεια οποτε θέλετε την πράξη ανάληψης στη ΔΔΕ)
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 387

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.