*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 769074 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1022 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 02:23:52 μμ »
δήμος θεσ/νικης, περιοχή;;;;

A' Θεσ/νίκης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:53:42 »

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1023 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 02:38:22 μμ »
Τότε και μία τράπεζα στην Λαμία θα δώσει βεβάιωση για την έδρα που είναι στην Αθήνα? Δεν νομίζω δαίδαλε.
Το υποκατάστημα της Λαμίας έχει έδρα τη Λαμία, αυτή θα δηλώσει και ο εργαζόμενος στην τράπεζα της Λαμίας. Αν όμως κάποιος δουλεύει για παράδειγμα σε  μια κατασκευαστική εταιρεία που εδρεύει στην Αθήνα και αυτός χτίζει πολυκατοικία στα Βριλλήσια, δεν θα είναι η έδρα του εκεί αλλά στην Αθήνα. Πρέπει να διευκρινίζεται κάθε φορά ποια είναι η φύση της εργασίας του/της συζύγου.  ;)

Αποσυνδεδεμένος dimitra_pirea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1024 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 02:50:37 μμ »
Σωστός.

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1025 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 02:52:48 μμ »
Τότε και μία τράπεζα στην Λαμία θα δώσει βεβάιωση για την έδρα που είναι στην Αθήνα? Δεν νομίζω δαίδαλε.
Το υποκατάστημα της Λαμίας έχει έδρα τη Λαμία, αυτή θα δηλώσει και ο εργαζόμενος στην τράπεζα της Λαμίας. Αν όμως κάποιος δουλεύει για παράδειγμα σε  μια κατασκευαστική εταιρεία που εδρεύει στην Αθήνα και αυτός χτίζει πολυκατοικία στα Βριλλήσια, δεν θα είναι η έδρα του εκεί αλλά στην Αθήνα. Πρέπει να διευκρινίζεται κάθε φορά ποια είναι η φύση της εργασίας του/της συζύγου.  ;)

Σ' ευχαριστω κατ' αρχας για την απαντηση.

Ο συζυγος μου ειναι τραπεζικος. Επομενως απο αυτο που ανεφερες, εδρα του θεωρειται το υποκαταστημα στο οποιο εργαζεται και οχι τα κεντρικα που ειναι στη λεωφορο Αλεξανδρας.

Σωστα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:53:42 »

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1026 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 03:03:00 μμ »
Ναι, ισχύει.  ;)

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1027 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 03:13:54 μμ »

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1028 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 03:45:25 μμ »

χαιρόμαστε να σας εξυπηρετούμε!!  :) :)

ωστόσο θα κάνω ένα διαλειμματάκι για κάτι δουλίτσες....


Μαζι με το χαρτι που δινει η εταιρεια καταθετουμε κ ενσημα για ποσο χρονικο διαστημα; αρκει το τελευταιο 3μηνο; Αναφερομαι για περιπτωση συνυπηρετησης.

για την τελευταία διετία ! ( ως την ημερομηνία υποβολής της αίτησης). Δλδ αν η αίτηση υποβάλλεται 30/1/2013 τα ένσημα θα πρέπει να καλύπτουν συνεχόμενα την περίοδο απο 31/1/2011.
Αν υπάρχουν μεσοδιαστήματα χωρίς ένσημα θα πρέπει να καλύπτονται απο βεβαίωση του ΟΑΕΔ για απόδοση ταμείου ανεργίας.

Πηγε σημερα ο συζυγος στο ικα κ η βεβαιωση των ενσημων ειναι μεχρι κ τον 8 του 2012. Τα υπολοιπα δε φαινονται στο συστημα. Τι γινεται τωρα; Επισης η βεβαιωση σπο τη δουλεια του ειναι η εξης: Ο κ. ...... Εργαζεται στην εταιρεια μας που εδρευει ......με συμβαση αοριστου χρονου  απο ..... Εως κ σημερα. Ειναι οκ η χρειαζεται κατι αλλο;

Αποσυνδεδεμένος dDIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1029 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 04:09:45 μμ »
Να κανω ερωτησεις που ισως εχουν απαντηθεί...αλλα δεν τις εχω δει...

α) στην πρωτη σελιδα στα ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ στο πεδιο ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ σημειωνουμε το νομο που ειμαστε διορισμενοι  και οχι το νομο που θελουμε να παρουμε μεταθεση?

β)στη ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΜΕ ΩΣ ΑΝΑΠΛΩΡΩΤΕΣ. ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΤΛ στη τελευται στηλη "Μοναδες" σημειώνουμε τισ μοναδες με βαση τον τυπο ΚΑΤΗΡΟΡΙΑ Χ ΗΜΕΡΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ/5 Χ ΜΗΝΕΣ/12 ?

γ)Τα μορια της υπηρεσιας (της χρονιας που λεμε) θα τα συμπληρώσουμε κάπου ή θα εμφανιστούν από το συστημα κατευθειαν οταν καταχωρηθεί η αίτηση?

ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1030 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 04:24:22 μμ »
Να κανω ερωτησεις που ισως εχουν απαντηθεί...αλλα δεν τις εχω δει...

α) στην πρωτη σελιδα στα ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ στο πεδιο ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ σημειωνουμε το νομο που ειμαστε διορισμενοι  και οχι το νομο που θελουμε να παρουμε μεταθεση?

β)στη ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΜΕ ΩΣ ΑΝΑΠΛΩΡΩΤΕΣ. ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΤΛ στη τελευται στηλη "Μοναδες" σημειώνουμε τισ μοναδες με βαση τον τυπο ΚΑΤΗΡΟΡΙΑ Χ ΗΜΕΡΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ/5 Χ ΜΗΝΕΣ/12 ?

γ)Τα μορια της υπηρεσιας (της χρονιας που λεμε) θα τα συμπληρώσουμε κάπου ή θα εμφανιστούν από το συστημα κατευθειαν οταν καταχωρηθεί η αίτηση?

ευχαριστω εκ των προτερων

α) βάζεις την περιοχή που είσαι κανονικά, όχι την περιοχή που θέλεις να πας
β) τα υπολογίζουν στο γραφείο
γ) τα υπολογίζουν στο γραφείο

Αποσυνδεδεμένος dDIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1031 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 05:33:23 μμ »
Ευχαριστώ πολύ doremi

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1032 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 06:33:44 μμ »
Στην ελλάδα του σήμερα έχει αποδειχθεί πως όλα γίνονται .Αμφιβάλλει κανείς γι ' αυτό πλέον;
Αρκεί μία πράξη νομοθετικού περιεχομενου !

Αν και το συγκεκριμένο το θεωρώ εξόχως δύσκολο, ξαναγράφω ότι δεν είμαι κατηγορηματικός. Ωστόσο, μετά από ένα χρόνος κάποιοι πιθανόν να έμειναν μακρυά από τα σπίτια τους φοβούμενοι τη μετάθεση.

Ωστόσο οι αριθμοί όσων υπέβαλαν αίτηση μετάθεσης, άλλα έδειξαν.

Τζάκο εγώ δέχομαι την διαφωνία, και δέχομαι και το δικαιωμα του άλλου να έχει διαφορετική άποψη και να την διατυπώνει. Και το να έχω εκφράσει μια άποψη διαφορετική απο κάποιον άλλον δε σημάινει οτι αν αυτός ο άλλος γράψει κάποια άλλη στιγμή κάτι άσχετο θα μπω και θα τον "στολίσω" με ωραιότατους χαρακτηρισμούς.
Επιπροσθετα, δεν έβρισα κανέναν εδώ μέσα ποτέ, ενώ αντίθετα έχω γινει πλειστάκις αποδέκτης διάφορων χαρακτηρισμών και σχολίων από κάποιους που δεν τους αρέσουν οι απόψεις μου.
Αν και θεωρώ υπερβολικά αυτά που γράφεις, δεν με αφορούν και δεν πρόκειται να απαντήσω. Κι ας έγραψες κάπου αλλού σήμερα ότι δεν σ`αρέσει ο ρόλος του θύματος...

αν οι χαρακτηρισμοί αναφέρονταν σ' εσένα προφανώς δε θα τα θεωρούσες το ΄ιδιο υπερβολικά. Και πρόσεχε : ενοχλημένη νιώθω, όχι θύμα - μην μπερδεύεσαι.

Στο δε περσινό περιστατικό στο οποιο αναφέρθηκα κατηγορήθηκα ότι "τρομοκρατώ" τους συναδέλφους σου εκπαιδευτικούς μόνο που αυτός που το έγραψε αυτό δεν έχει μπει ούτε μία φορά στο νήμα των μεταθέσεων να προσφέρει τις γνώσεις του δεδομένου ότι εκείνος έχει σαφέστατα αγαθότερες προθέσεις της δικιάς μου.... Αντίθετα εγώ έχω απαντησει σε ένα σωρό ερωτήματα - το βλέπετε όλοι σας εξάλλου, και δεν το κάνω ούτε για να ακουσω το μπράβο , ούτε για να πάρω τα εύσημα ( εξάλλου ελάχιστοι εδώ μέσα γνωρίζουν την πραγματική μου ταυτότητα).

Ούτε αυτά με αφορούν. Ωστόσο θα σου πω ότι δεν έχει αξία να προσφέρεις κάτι για να το χρησιμοποιείς. Υπάρχουν πολλοί που δίνουν απαντήσεις δημόσια και με πμ.

ακριβώς έτσι : δημόσια και σε πμ. Το δημόσια κάποιων δεν το βλέπω βέβαια....


Αντίθετα, επειδή αγαπώ τον μάχιμο εκπαιδευτικό θέλω αυτός να αναδεικνύεται και όσο μπορώ και με τον τρόπο που μπορώ τον βοηθάω. Δε νομίζω ότι κάνω κάτι κακό...ωστοσο δε σημαίνει αυτο ότι πρέπει να μη στηλιτεύω κιόλας τα κακώς κειμενα.

Κι εμείς σ`αγαπάμε, ωστόσο αυτό δε σημαίνει ότι δεν μπορούμε να διαφωνούμε μαζί σου.

κάθε άλλο - αρκει να το κάνετε κόσμια.

Επί της ουσίας τώρα, δεν πρόκειται να σχολιάσω τίποτα. Όπως έγραψα και στο προηγούμενο μήνυμά μου, τα λεγόμενά μου παρεξηγήθηκαν άπαξ επομένως δε θα μπω καν στη διαδικασία αυτή.

Θεωρώ ότι για άλλο λόγο δεν απαντάς αφού μάλιστα πιστεύεις ότι παντού παρεξηγείσαι.

φαντάζομαι θα μου επιτρέψεις να ξέρω εγώ καλύτερα για ποιον λόγο δεν απαντάω.ω :)
Σε κάθε περίπτωση όλο αυτό δεν ειναι κάτι που αφορά το παρόν νήμα,  επομένως, ο,τι θες απο δω και κάτω , σε πμ παρακαλώ.  :) :)

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1033 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 06:35:33 μμ »

Πηγε σημερα ο συζυγος στο ικα κ η βεβαιωση των ενσημων ειναι μεχρι κ τον 8 του 2012. Τα υπολοιπα δε φαινονται στο συστημα. Τι γινεται τωρα; Επισης η βεβαιωση σπο τη δουλεια του ειναι η εξης: Ο κ. ...... Εργαζεται στην εταιρεια μας που εδρευει ......με συμβαση αοριστου χρονου  απο ..... Εως κ σημερα. Ειναι οκ η χρειαζεται κατι αλλο;

θα πάρει αντίγραφο της ΑΠΔ που υποβάλει ο εργοδότης στο ΙΚΑ.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1034 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 06:37:57 μμ »
Η βεβαιωση ειναι οκ;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1035 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 06:40:03 μμ »
Η βεβαιωση ειναι οκ;

η βεβαιωση ειναι ΟΚ ως τον Αύγουστο. Για το Διάστημα απο Σεπτέμβριο ως και Δεκέμβριο θα πάρει αντίγραφο της ΑΠΔ. Για τις ημέρες του Γεναρη θα πρέπει να αρκεστούν στην βεβαίωση εργοδότη καθώς η επόμενη ΑΠΔ που θα συμπεριλάβει τον Ιανουάριο θα γινει στο τέλος του τριμήνου ( Μάρτιο)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 372

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.