*

Αποστολέας Θέμα: οργανική θέση κ διετία  (Αναγνώστηκε 1880 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tmina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
οργανική θέση κ διετία
« στις: Νοέμβριος 21, 2010, 08:38:23 μμ »
Γεια σας!είμαι δασκάλα και το 2009 διορίστηκα μόνιμη. Τη σχολική χρονιά '09-'10 κάλυψα λειτουργικό κενό και επειδή ήμουν νεοδιόριστη όπως ήταν αναμενόμενο δεν κατείχα οργανική θέση. Φέτος δεν έπιασα τα μόρια για να πάρω οργανική στα σχολεία της προτίμησης μου κ παρέμεινα στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ. Τώρα αιτήθηκα ότι θέλω να τοποθετηθώ οριστικά-για μετάθεση κ απόσπαση δεν ενδιαφέρομαι-και από το γραφείο, η υπεύθυνη μου είπε  πως όπου παρω τώρα την οργανική μου θα πρέπει να την υπηρετήσω  2 χρόνια.ισχύει ή επειδη 2 χρόνια τώρα είμαι στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ χωρίς δική μου υπαιτιότητα θεωρείται πως αυτή η διετία έχει υπηρετηθεί;

υ.γ. οι σχετικές παράγραφοι βρίσκονται στη φετινη εγκύκλιο μεταθέσεων σελ.4-6

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: οργανική θέση κ διετία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:50:49 »

Αποσυνδεδεμένος Rixardos7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: οργανική θέση κ διετία
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 09:12:36 μμ »
Γεια σας!είμαι δασκάλα και το 2009 διορίστηκα μόνιμη. Τη σχολική χρονιά '09-'10 κάλυψα λειτουργικό κενό και επειδή ήμουν νεοδιόριστη όπως ήταν αναμενόμενο δεν κατείχα οργανική θέση. Φέτος δεν έπιασα τα μόρια για να πάρω οργανική στα σχολεία της προτίμησης μου κ παρέμεινα στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ. Τώρα αιτήθηκα ότι θέλω να τοποθετηθώ οριστικά-για μετάθεση κ απόσπαση δεν ενδιαφέρομαι-και από το γραφείο, η υπεύθυνη μου είπε  πως όπου παρω τώρα την οργανική μου θα πρέπει να την υπηρετήσω  2 χρόνια.ισχύει ή επειδη 2 χρόνια τώρα είμαι στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ χωρίς δική μου υπαιτιότητα θεωρείται πως αυτή η διετία έχει υπηρετηθεί;

υ.γ. οι σχετικές παράγραφοι βρίσκονται στη φετινη εγκύκλιο μεταθέσεων σελ.4-6
Η διετια εχει υπηρετηθει, για αυτο αλλωστε μπορεις να κανεις και αιτηση για μεταθεση (ασχετα αν δε θελεις). Απο τη στιγμη ομως που θα κανεις αιτηση για οριστικη τοποθετηση, αν παρεις οργανικη θεση σε καποιο σχολειο του χρονου θα πρεπει να μεινεις για δυο χρονια! Το ιδιο θα ισχυε αν ειχες οργανικη και ζηταγες βελτιωση σε αλλο σχολειο του ιδιου ΠΥΣΔΕ: αν αλλαζες σχολειο θα επρεπε να κατσεις εκει 2 χρονια. Η διετια σχετιζεται με τη σχολικη μοναδα και οχι με το ΠΥΣΔΕ (μονο στην περιπτωση που εισαι στη διαθεση χωρις δικη σου υπαιτιοτητα η διετια ξεχρεωνεται και ας αλλαζεις σχολειο μεσα στη διετια, οπως στην περιπτωση σου).

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: οργανική θέση κ διετία
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 09:21:59 μμ »
ακριβώς έτσι είναι! Θεωρείται ότι έχεις υπηρετήσει την οργανική σου για όσο διάστημα ήσουν στη διάθεση χωρίς δική σου υπαιτιότητα. Ωστόσο, αν η υπεύθυνη καταχώρησης επιμένει στις απόψεις της και υπάρχει διχογνωμία επί του θέματος,είναι υποχρεωμένη να παραλάβει την αίτηση και να την στείλει στην Κ.Υ. του υπουργειου προκειμένου να διευθετηθεί απο εκεί το ζήτημα.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: οργανική θέση κ διετία
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 23, 2010, 12:10:55 μμ »
Γεια σας!είμαι δασκάλα και το 2009 διορίστηκα μόνιμη. Τη σχολική χρονιά '09-'10 κάλυψα λειτουργικό κενό και επειδή ήμουν νεοδιόριστη όπως ήταν αναμενόμενο δεν κατείχα οργανική θέση. Φέτος δεν έπιασα τα μόρια για να πάρω οργανική στα σχολεία της προτίμησης μου κ παρέμεινα στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ. Τώρα αιτήθηκα ότι θέλω να τοποθετηθώ οριστικά-για μετάθεση κ απόσπαση δεν ενδιαφέρομαι-και από το γραφείο, η υπεύθυνη μου είπε  πως όπου παρω τώρα την οργανική μου θα πρέπει να την υπηρετήσω  2 χρόνια.ισχύει ή επειδη 2 χρόνια τώρα είμαι στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ χωρίς δική μου υπαιτιότητα θεωρείται πως αυτή η διετία έχει υπηρετηθεί;

υ.γ. οι σχετικές παράγραφοι βρίσκονται στη φετινη εγκύκλιο μεταθέσεων σελ.4-6

Θα σου προτεινα να πεις στην ανευθυνοϋπευθυνη των μεταθεσεων να υποβαλει η ιδια αιτηση μεταθεσης σε αλλη θεση, που να αντιστοιχει στα πραγματικα της προσοντα...
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: οργανική θέση κ διετία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:50:49 »

Αποσυνδεδεμένος tmina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: οργανική θέση κ διετία
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 23, 2010, 10:54:52 μμ »
σε άλλα γραφεία πάντως είπαν πως από τη στιγμή που ήδη είμαι 2 χρόνια στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ δε θα χρωστάω καμιά οργανική όπου και αν πάω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160227
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.