*

Αποστολέας Θέμα: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 42852 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emene

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #350 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:01:13 μμ »
καλημερα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω κατι.ποσα λεφτα θα παιρνουν οι αναπληρωτες;πε,τε,δε.περυσι ηταν καλα τα λεφτα.φετος;ποσο λετε να τον κατεβασαν τον μισθο;

Νομίζω ότι οι αναπληρωτές δεν εντάσσονται στο ενιαίο μισθολόγιο.Πράγματι ο μισθός μέχρι το Δεκέμβρη θα είναι μειωμένος αλλά αυτό οφείλεται σε κάτι αναδρομικές περικοπές που κάνουν από 01/01/2011. Δηλαδή όσοι δουλευαν πέρυσι θα δουν φέτος τους πρώτους με μήνες να παίρνουν λιγότερα αλλά από Γενάρη θα επανέλθουν στα φυσιολογικά τους. Κάπου διάβασα για 1200Ε (άγαμος με ΜΚ16).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:15 »

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #351 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:05:33 μμ »
καλημερα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω κατι.ποσα λεφτα θα παιρνουν οι αναπληρωτες;πε,τε,δε.περυσι ηταν καλα τα λεφτα.φετος;ποσο λετε να τον κατεβασαν τον μισθο;

Νομίζω ότι οι αναπληρωτές δεν εντάσσονται στο ενιαίο μισθολόγιο.Πράγματι ο μισθός μέχρι το Δεκέμβρη θα είναι μειωμένος αλλά αυτό οφείλεται σε κάτι αναδρομικές περικοπές που κάνουν από 01/01/2011. Δηλαδή όσοι δουλευαν πέρυσι θα δουν φέτος τους πρώτους με μήνες να παίρνουν λιγότερα αλλά από Γενάρη θα επανέλθουν στα φυσιολογικά τους. Κάπου διάβασα για 1200Ε (άγαμος με ΜΚ16).
Καταρχάς το αν κάποιος θα έχει τις αναδρομικές κρατήσεις με το που θα ξεκινήσει να δουλεύει φέτος εξαρτάται από το αν το εισόδημά του ήταν πάνω από το αφορολόγητο όριο (8.000) το 2010. Κατά δεύτερον ποιός είπε ότι οι αναπληρωτές δεν θα είναι στο ενιαίο μιθσολόγιο; Όλοι λένε το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος emene

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #352 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:18:14 μμ »
καλημερα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω κατι.ποσα λεφτα θα παιρνουν οι αναπληρωτες;πε,τε,δε.περυσι ηταν καλα τα λεφτα.φετος;ποσο λετε να τον κατεβασαν τον μισθο;

Νομίζω ότι οι αναπληρωτές δεν εντάσσονται στο ενιαίο μισθολόγιο.Πράγματι ο μισθός μέχρι το Δεκέμβρη θα είναι μειωμένος αλλά αυτό οφείλεται σε κάτι αναδρομικές περικοπές που κάνουν από 01/01/2011. Δηλαδή όσοι δουλευαν πέρυσι θα δουν φέτος τους πρώτους με μήνες να παίρνουν λιγότερα αλλά από Γενάρη θα επανέλθουν στα φυσιολογικά τους. Κάπου διάβασα για 1200Ε (άγαμος με ΜΚ16).
Καταρχάς το αν κάποιος θα έχει τις αναδρομικές κρατήσεις με το που θα ξεκινήσει να δουλεύει φέτος εξαρτάται από το αν το εισόδημά του ήταν πάνω από το αφορολόγητο όριο (8.000) το 2010. Κατά δεύτερον ποιός είπε ότι οι αναπληρωτές δεν θα είναι στο ενιαίο μιθσολόγιο; Όλοι λένε το αντίθετο.

Οταν το είπα αυτό είχα στο νου μου ένα προγραμματακι που είχε κυκλοφορήσει πριν μερικές μέρες (στις 09/10/11) στο alfavita για τον υπολογιμσμό της μισθοδοσίας και διαφοροποιούσε τους αναπληρωτές. Μπορεί και να κάνω λάθος...

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #353 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:32:47 μμ »
καλημερα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω κατι.ποσα λεφτα θα παιρνουν οι αναπληρωτες;πε,τε,δε.περυσι ηταν καλα τα λεφτα.φετος;ποσο λετε να τον κατεβασαν τον μισθο;

Νομίζω ότι οι αναπληρωτές δεν εντάσσονται στο ενιαίο μισθολόγιο.Πράγματι ο μισθός μέχρι το Δεκέμβρη θα είναι μειωμένος αλλά αυτό οφείλεται σε κάτι αναδρομικές περικοπές που κάνουν από 01/01/2011. Δηλαδή όσοι δουλευαν πέρυσι θα δουν φέτος τους πρώτους με μήνες να παίρνουν λιγότερα αλλά από Γενάρη θα επανέλθουν στα φυσιολογικά τους. Κάπου διάβασα για 1200Ε (άγαμος με ΜΚ16).
Καταρχάς το αν κάποιος θα έχει τις αναδρομικές κρατήσεις με το που θα ξεκινήσει να δουλεύει φέτος εξαρτάται από το αν το εισόδημά του ήταν πάνω από το αφορολόγητο όριο (8.000) το 2010. Κατά δεύτερον ποιός είπε ότι οι αναπληρωτές δεν θα είναι στο ενιαίο μιθσολόγιο; Όλοι λένε το αντίθετο.

Οταν το είπα αυτό είχα στο νου μου ένα προγραμματακι που είχε κυκλοφορήσει πριν μερικές μέρες (στις 09/10/11) στο alfavita για τον υπολογιμσμό της μισθοδοσίας και διαφοροποιούσε τους αναπληρωτές. Μπορεί και να κάνω λάθος...
Το πρόγραμμα αυτό υπολογίζει όντως το μισθό του αναπληρωτή σε διαφορετική σελίδα από των μονίμων, αλλά με βάση τα ίδια δεδομένα του νέου ενιαίου μισθολογίου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:15 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #354 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:55:02 μμ »
καλημερα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω κατι.ποσα λεφτα θα παιρνουν οι αναπληρωτες;πε,τε,δε.περυσι ηταν καλα τα λεφτα.φετος;ποσο λετε να τον κατεβασαν τον μισθο;

Νομίζω ότι οι αναπληρωτές δεν εντάσσονται στο ενιαίο μισθολόγιο.Πράγματι ο μισθός μέχρι το Δεκέμβρη θα είναι μειωμένος αλλά αυτό οφείλεται σε κάτι αναδρομικές περικοπές που κάνουν από 01/01/2011. Δηλαδή όσοι δουλευαν πέρυσι θα δουν φέτος τους πρώτους με μήνες να παίρνουν λιγότερα αλλά από Γενάρη θα επανέλθουν στα φυσιολογικά τους. Κάπου διάβασα για 1200Ε (άγαμος με ΜΚ16).
το νέο μισθολόγιο δεν κάνει αναφορά στους αναπληρωτές διότι οι αναπληρωτές παίρνουν/θα πάρουν το μισθό που παίρνει και ο αντίστοιχος σε προσόντα και προϋπηρεσία μόνιμος. Απλά οι κρατήσεις είναι λιγότερες επομένως και τα ΄΄καθαρά΄΄κάπως περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος paralia1978

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #355 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 04:09:39 μμ »
καλημερα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω κατι.ποσα λεφτα θα παιρνουν οι αναπληρωτες;πε,τε,δε.περυσι ηταν καλα τα λεφτα.φετος;ποσο λετε να τον κατεβασαν τον μισθο;

Νομίζω ότι οι αναπληρωτές δεν εντάσσονται στο ενιαίο μισθολόγιο.Πράγματι ο μισθός μέχρι το Δεκέμβρη θα είναι μειωμένος αλλά αυτό οφείλεται σε κάτι αναδρομικές περικοπές που κάνουν από 01/01/2011. Δηλαδή όσοι δουλευαν πέρυσι θα δουν φέτος τους πρώτους με μήνες να παίρνουν λιγότερα αλλά από Γενάρη θα επανέλθουν στα φυσιολογικά τους. Κάπου διάβασα για 1200Ε (άγαμος με ΜΚ16).
Καταρχάς το αν κάποιος θα έχει τις αναδρομικές κρατήσεις με το που θα ξεκινήσει να δουλεύει φέτος εξαρτάται από το αν το εισόδημά του ήταν πάνω από το αφορολόγητο όριο (8.000) το 2010. Κατά δεύτερον ποιός είπε ότι οι αναπληρωτές δεν θα είναι στο ενιαίο μιθσολόγιο; Όλοι λένε το αντίθετο.

Οταν το είπα αυτό είχα στο νου μου ένα προγραμματακι που είχε κυκλοφορήσει πριν μερικές μέρες (στις 09/10/11) στο alfavita για τον υπολογιμσμό της μισθοδοσίας και διαφοροποιούσε τους αναπληρωτές. Μπορεί και να κάνω λάθος...
Το πρόγραμμα αυτό υπολογίζει όντως το μισθό του αναπληρωτή σε διαφορετική σελίδα από των μονίμων, αλλά με βάση τα ίδια δεδομένα του νέου ενιαίου μισθολογίου.
περιμενετε 20 μερες και θα μαθουμε τι ακριβως γινεται.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #356 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 04:20:23 μμ »
Στο άρθρο 19 του νέου νόμου αναφέρονται τα εξής για προσωπικό με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου, δηλαδή αναπληρωτές:

Με απόφαση του υπουργού Οικονομικών και Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής  Διακυβέρνησης καθορίζονται ανάλογα οι αποδοχές του προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου του Δημοσίου, ΝΠΔΔ και ΟΤΑ . Οι αποφάσεις του παρόντος άρθρου εκδίδονται εντός διαστήματος ενός μηνός από την ημερομηνία έναρξης ισχύος του παρόντος του νόμου και ισχύουν από την ημερομηνία αυτή.

Mε λίγα λόγια ανάλογα θα είναι και οι αποδοχές του εν λόγω προσωπικού και θα βγει εντός 1 μήνα απόφαση του Υπουργού οικονομικών. Αλλά σίγουρα οι αποδοχές θα είναι πετσοκομένες, πιο ανεβασμένες φυσικά λόγω λιγότερων κρατήσεων, αλλά είναι σίγουρο ότι ποσά 1200, 1300 ευρώ να τα ξεχάσουμε (εννοώ για νέους αναπληρωτές)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #357 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 04:29:38 μμ »
το ίδιο λέω και εγώ JohnyWalker! Δεν αλλάζει κάτι με τον τρόπο υπολογισμού των αναπληρωτών για αυτό δεν υπάρχει ειδική αναφορά για τον μισθό αναπληρωτών.

Δείτε για παράδειγμα τι ισχύει τώρα χωρίς την εφαρμογή του νέου μισθολογίου:

http://users.sch.gr/athanassis/ypolog/mistform.php?ye=MNN

αν βάλλετε όπου μόνιμος (όμως ασφαλισμένος μετά το 1993) και μετά αναπληρωτής θα δείτε ότι ο μισθός είναι ίδιος αλλά οι κρατήσεις κάπως διαφορετικές άρα και τα ΄΄καθαρά΄΄κάπως αυξημένα για τους αναπληρωτές.

Αυτό θα συμβεί και με το νέο μισθολόγιο.

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #358 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 07:39:55 μμ »
Στο εσπ ΕΠΑΛ που είμαι υπάρχουν  ακόμα 3 κενά μηχανολόγων και 12 ώρες για ηλεκτρολόγο.
Υ.Γ:
tinakipe17: τι μου  κάνεις?το depaki σου?    :)   
  φιλάκια!

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #359 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 08:00:21 μμ »
Στο εσπ ΕΠΑΛ που είμαι υπάρχουν  ακόμα 3 κενά μηχανολόγων και 12 ώρες για ηλεκτρολόγο.
Υ.Γ:
tinakipe17: τι μου  κάνεις?το depaki σου?    :)   
  φιλάκια!

Γεια σου Εφη μου............προσπαθουμε.Βλεπεις η ακατανομαστη δεν μας πηρε ακομη.Εσεις πως περνατε στην παραμεθωριο?Τα μωρα καλα ειναι?Φιλακια στον Παυλο σου.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Συνδεδεμένος ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΠΕ83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #360 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:27:04 πμ »
Καλημέρα
Αν θέλετε να βοηθήσετε, τουλάχιστον να λέτε και σε ποιό σχολε'ίο είναι τα κενά. Στη Βοιωτία υπάρχουν 7 κενά Μηχανολόγων και 4 κενά Ηλεκτρολόγων με έγγραφο της ΔΙΔΕ Βοιωτίας.

Συνδεδεμένος ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΠΕ83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #361 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:33:09 πμ »

ΕΠΑΛ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΙ:1
ΠΕ18.33 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΣ: 1
 
ΕΠΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΠΕ14.01 ΙΑΤΡΟΣ ή ΠΕ18.10 ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ :1
ΠΕ18.04 ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ: 1
ΤΕ01.19 ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ: 1
 
ΕΠΑΛ ΘΗΒΑΣ
ΠΕ17.03 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ ΑΣΕΤΕΜ: 2
ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ: 2
 
ΕΠΑΣ ΘΗΒΑΣ
ΠΕ17.02 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΑΣΕΤΕΜ: 5
ΠΕ17.03 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ ΑΣΕΤΕΜ: 1
ΠΕ18.25 ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ: 1
ΤΕ01.03 ΜΗΧ. ΑΥΤ.:1
ΤΕ01.19 ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ: 1
 
ΕΠΑΛ ΑΛΙΑΡΤΟΥ
ΠΕ14.01 ΙΑΤΡΟΣ ή ΠΕ18.10 ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ :2
ΠΕ17.02 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΑΣΕΤΕΜ: 2
ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ: 1
 
ΕΠΑΛ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΠΕ17.03 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ ΑΣΕΤΕΜ: 1
ΠΕ06 ΑΓΓΛΙΚΩΝ:1
 
ΓΕΛ ΑΛΙΑΡΤΟΥ
ΠΕ04.04 ΒΙΟΛΟΓΟΙ:1
 
Γ/ΣΙΟ ΑΛΙΑΡΤΟΥ:
ΠΕ07 ΓΕΡΜΑΝΙΚΩΝ: 1
 
ΓΕΛ ΒΑΓΙΩΝ
ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ: 1
 
3Ο ΓΕΛ ΘΗΒΑΣ
ΠΕ06 ΑΓΓΛΙΚΩΝ:1
 
3Ο Γ/ΣΙΟ ΘΗΒΑΣ
ΠΕ06 ΑΓΓΛΙΚΩΝ:1
 
Γ/ΣΙΟ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ
ΠΕ04.01ΦΥΣΙΚΟΣ:1
 
2Ο Γ/ΣΙΟ ΘΗΒΑΣ
ΠΕ07 ΓΕΡΜΑΝΙΚΩΝ: 1
 
Γ/ΣΙΟ ΑΚΡΑΙΦΝΙΟΥ
ΠΕ04.02 ΧΗΜΙΚΟΣ:1
 
Γ/ΣΙΟ ΑΣΩΠΙΑΣ
ΠΕ06 ΑΓΓΛΙΚΩΝ:1

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #362 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:20:24 πμ »
Παιδιά λέτε να βγεί η φάση μας αυτη την εβδομάδα ?
Τι πιστεύετε ?

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #363 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:43:53 πμ »
Καλημέρα στη παρέα μετά από πολύ καιρό…

Συμπεριλαμβάνοντας όλα τα μέχρι στιγμής δεδομένα προσλήψεων – φετινών αποχωρήσεων και δεχόμενος ότι η ίδια λογική του υπουργείου θα εξακολουθήσει περαιτέρω, … περιμένω για α φάση τουλάχιστον:

ΠΕ1702: 71 +/- 5 αναπληρωτές
ΠΕ1703: 56 +/-4 αναπληρωτές

Τα νούμερα μη με ρωτήσετε πως τα έβγαλα. Έχω χρησιμοποιήσει κατανομές Gauss και λογικές παραδοχές.

Κατά τη γνώμη μου οι προσλήψεις θα γίνουν το πολύ μέχρι την Παρασκευή (λόγω 48ωρης).

Όσων αφορά τις θέσεις αντίστοιχων  ΠΕ12 – Π17, υπήρχε ένας άτυπος κανόνας ο οποίος ισχύει με μικρές αποκλίσεις ως σήμερα που έλεγε ότι: εγγεγραμμένοι στους πίνακες ΠΕ12 προς εγγεγραμμένους στους πίνακες ΠΕ17 = τελικός αριθμός αναπληρωτών ΠΕ12 προς τελικό αριθμό αναπληρωτών ΠΕ17.

froski μου κάνει τρομερή εντύπωση η ιώβειος υπομονή σου. Κυριολεκτικά σου λήστεψαν φέτος τον διορισμό.

Beati hispani, quibus vivere bibere est...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 935
Σύνολο: 944

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.