*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688617 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5362 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 10:43:32 πμ »
θα μπεις στις αιτησεις και μετα στα αποτελεσματα
μπαινω  στις  αιτησεις  αλλα τη  λεξη...αποτελεσματα  ..δεν την γραφει  πουθενα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:04:51 »

Αποσυνδεδεμένος a_pauper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, μισώ τα δίδακτρα.
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5363 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 11:10:14 πμ »
μπαινω  στις  αιτησεις  αλλα τη  λεξη...αποτελεσματα  ..δεν την γραφει  πουθενα
http://applications.inedivim.gr/diek/default/apot_form
Λεφτά υπάρχουν. Σήμερα βρήκα 1€ περπατώντας στο δρόμο. Θα συνεχίσω τις βόλτες.

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5364 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 03:33:22 μμ »
Τους περσινούς σας κρατήσανε εκπαιδευτές και στα δύο εξάμηνα ή πήραν στο δεύτερο εξάμηνο τους επόμενους από σας;

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5365 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 03:51:49 μμ »
Αυτο ειναι τραγικο που συμβαινει στην χωρα μας. Εγω βγηκα τριτη στην καταταξη και οι δυο πρωτοι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και εγω μανα δυο παιδιων ανεργη, με δυο μεταπτυχιακα, επιμορφωσεις κτλ.

Οι ωρες για την ειδικοτητα μου ειναι δεκα, και εχω περιεργια να δω πως θα τις μοιρασει ο διευθυντης!

Το βρίσκω το λιγότερο τραγικό να θεωρούμε έτσι απλά δεδομένο τους μόνιμους να βρίσκονται στην ίδια λίστα...ΓΙ'ΑΥΤΟ θα έπρεπε να κάνουμε μαζικές ενστάσεις!Αναρωτιέμαι αν ποτέ έκανε κανείς παράπονο γι'αυτό το πράγμα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ που συνεχίζει να το κάνει στις προκηρύξεις των ΙΕΚ...Επίσης είμαι τρίτη στην λίστα κι από κάτω μου έχω πάλι μόνιμο..Κι εγώ θα χω σίγουρα τμήμα...Μαζί με τους μόνιμους που θα πάρουν ό,τι απέμεινε...Το εξτραδάκι των μονίμων είναι ένα σοβαρό εισόδημα για ένα νέο ωρομίσθιο..Και το ΙΝΕΔΙΒΙΜ συνεχίζει ακάθεκτο να το παραβλέπει αυτό το πράγμα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:04:51 »

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5366 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 05:43:41 μμ »
Αυτό είναι πολύ μεγάλος βραχνάς...
Εχω δει δημόσιους υπαλλήλους να προσλαμβάνονται ωρομίσθιοι  και συγχρόνως να δηλώνουν  τίτλο Μεταπτυχιακού στο ΕΑΠ χωρίς να το έχουν ολοκληρώσει.


Αποσυνδεδεμένος T06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5367 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 07:07:54 μμ »
Αυτο ειναι τραγικο που συμβαινει στην χωρα μας. Εγω βγηκα τριτη στην καταταξη και οι δυο πρωτοι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και εγω μανα δυο παιδιων ανεργη, με δυο μεταπτυχιακα, επιμορφωσεις κτλ.
Συμβαίνει και σε μενα....εχω χασει ως τωρα 2 θεσεις επειδη η μόνιμη έχει περισσοτερη προυπηρεσια, φυσικο δεν ειναι?  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2014, 07:22:27 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5368 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 07:23:08 μμ »
Συμβαίνει και σε μενα....εχω χασει ως τωρα 2 θεσεις επειδη η μόνιμη έχει περισσοτερη προυπηρεσια, φυσικο δεν ειναι?  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
Στην περιοχη μου....ειμαστε 20 στο κλαδο ..εγω ειμαι στο 12 στη σειρα..και οι 10 πρωτοι ειναι μονιμοι εκπαιδευτες....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2014, 08:02:14 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5369 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 07:36:36 μμ »
Συμβαίνει και σε μενα....εχω χασει ως τωρα 2 θεσεις επειδη η μόνιμη έχει περισσοτερη προυπηρεσια, φυσικο δεν ειναι?  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Όχι δεν είναι φυσικό... Εγώ είμαι πρώτος και έχω βάλει όλους τους μόνιμους στην ουρά πίσω μου... Δεν παίρνεις μόρια μόνο από διδακτικές προυπηρεσίες αλλά με πολλούς τρόπους.

Δεν είναι παράλογο που οι μόνιμοι προσπαθούν να πάρουν ώρες. Θα έπρεπε όμως η προκήρυξη να διασφάλιζε και κάπως τους άνεργους (πχ 33% αναγκαστικά άνεργοι κλπ)...

ΥΣ: Το πρόβλημα είναι ότι τα τμήματα είναι ελάχιστα μάλλον λόγω κακής προβολής... Αυτός είναι ο μεγάλος εχθρός... Για σκεφτείτε να συμπληρωνόντουσαν σχεδόν όλα τα τμήματα που προτάθηκαν...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5370 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 08:48:22 μμ »
Όχι δεν είναι φυσικό... Εγώ είμαι πρώτος και έχω βάλει όλους τους μόνιμους στην ουρά πίσω μου... Δεν παίρνεις μόρια μόνο από διδακτικές προυπηρεσίες αλλά με πολλούς τρόπους.

Δεν είναι παράλογο που οι μόνιμοι προσπαθούν να πάρουν ώρες. Θα έπρεπε όμως η προκήρυξη να διασφάλιζε και κάπως τους άνεργους (πχ 33% αναγκαστικά άνεργοι κλπ)...

ΥΣ: Το πρόβλημα είναι ότι τα τμήματα είναι ελάχιστα μάλλον λόγω κακής προβολής... Αυτός είναι ο μεγάλος εχθρός... Για σκεφτείτε να συμπληρωνόντουσαν σχεδόν όλα τα τμήματα που προτάθηκαν...

Παιζει ρολο και π κλαδος....πχ..στη περιοχη μου στο κλαδο πληροφορικης ενας ωρομισθιος με διδακτορικο-μεταπτυχιακο-ξενες γλωσσες-ανεργια-και αρκετα μορια απο τα υπολοιπα δεν μπορουσε με τιποτα να πιασει το 65-70 των μονιμων.....

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5371 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 08:49:02 μμ »
Oταν όμως ο κύριος μόνιμος έχει 15 χρόνια τουλ διδακτική (πλην των υπολοίπων) συγνώμη αλλά ούτε με μόρια phD τον φτάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5372 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 08:49:15 μμ »
Είσαι η εξαίρεση στον κανόνα ή σπάνια περίπτωση πάντως. Στην περιοχή μου φάγανε και διδακτορικό (με ελάχιστη εμπειρία) από την προϋπηρεσία! Μάλλον εκτός από προσόντα έχεις και αρκετή προϋπηρεσία.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5373 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 08:54:42 μμ »
Όχι δεν είναι φυσικό... Εγώ είμαι πρώτος και έχω βάλει όλους τους μόνιμους στην ουρά πίσω μου... Δεν παίρνεις μόρια μόνο από διδακτικές προυπηρεσίες αλλά με πολλούς τρόπους.

Δεν είναι παράλογο που οι μόνιμοι προσπαθούν να πάρουν ώρες. Θα έπρεπε όμως η προκήρυξη να διασφάλιζε και κάπως τους άνεργους (πχ 33% αναγκαστικά άνεργοι κλπ)...

ΥΣ: Το πρόβλημα είναι ότι τα τμήματα είναι ελάχιστα μάλλον λόγω κακής προβολής... Αυτός είναι ο μεγάλος εχθρός... Για σκεφτείτε να συμπληρωνόντουσαν σχεδόν όλα τα τμήματα που προτάθηκαν...
[/quo
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2014, 10:55:48 μμ από gatoulasp »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5374 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 09:03:34 μμ »
Είσαι η εξαίρεση στον κανόνα ή σπάνια περίπτωση πάντως. Στην περιοχή μου φάγανε και διδακτορικό (με ελάχιστη εμπειρία) από την προϋπηρεσία! Μάλλον εκτός από προσόντα έχεις και αρκετή προϋπηρεσία.
Καλη ειναι η συζητηση που κανουμε..μα πρεπει να ελθουμε και στο ζουμι...Ειμαστε στο 2014 με την ανεργια στους νεους στο 60%...Θα μπορουσε να γινει ενας πινακας με τους ανεργους εκπαιδευτικους της περιοχης οπως παλια με την ενισχυτικη  αλλα με καθαρα κριτηρια..Δεν λεω ... και ο μονιμος εχει αναγκες ...αλλα ο ενας εχει εισοδημα τουλαχιστον 12000 ευρω και ο αλλος καθολου...

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5375 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 09:13:58 μμ »
Καλη ειναι η συζητηση που κανουμε..μα πρεπει να ελθουμε και στο ζουμι...Ειμαστε στο 2014 με την ανεργια στους νεους στο 60%...Θα μπορουσε να γινει ενας πινακας με τους ανεργους εκπαιδευτικους της περιοχης οπως παλια με την ενισχυτικη  αλλα με καθαρα κριτηρια..Δεν λεω ... και ο μονιμος εχει αναγκες ...αλλα ο ενας εχει εισοδημα τουλαχιστον 12000 ευρω και ο αλλος καθολου...

Βλέπεις να νοιάζονται; Ειδικά τα ΙΕΚ είναι ότι πιο διαπλεκόμενο υπάρχει...μας κοροϊδεύουν κανονικότατα (σκέψου πέρυσι τί έγινε που φέτος που πήγε κάπως να συμμαζευτεί φάνηκε περίτρανα). Εχω βεβαιότητα ότι μέτρησαν στην εργασιακή εμπειρία άσχετη προϋπηρεσία στους μονίμους-παιδιά τα νούμερα δε βγαίνουν κάποιοι δεν έχουν καν μεταπτυχιακό κι έχουν τρελά μόρια που αθροιστικά δε βγαίνουν ακόμη κι αν τους δώσουμε το ανώτερο όριο μορίων...Όντως πρέπει κάτι να κάνουμε μαζικά.
stuDYING...!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 947
Σύνολο: 956

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.