*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2687887 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7322 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 02:26:36 μμ »
Άλλη μια ερωτησούλα ως πρωτάρα. Πώς ξέρουμε αν στα ιεκ που δηλώσαμε θα δημιουργηθεί τμήμα της ειδικότητάς μας; Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Πας σ' αυτόν το σύνδεσμο , στη Γ.Γ. Δια βίου Μάθησης.

http://www.gsae.edu.gr/el/toppress/1260-eidikotites-dimosion-institouton-epaggelmatikis-katartisis-eidikis-agogis-eksaminou-2015v

(είναι , σχεδόν ένα μήνα πίσω)

Εκεί έχει ένα συνημμένο PDF , "ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2015Β"

 http://www.gsae.edu.gr/attachments/article/1260/%20ΔΗΜΟΣΙΩΝ%20ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ%20ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ%20ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ%20ΕΙΔΙΚΗΣ%20ΑΓΩΓΗΣ%20ΕΞΑΜΗΝΟΥ%20201~.pdf

Αν σου ανοίξει από δω , καλώς .. διαφορετικά , ξεκινάς από το προηγούμενο Λιγκ.

Βρίσκεις την περιφέρειά σου , τα Δ.Ι.Ε.Κ. της Όλα - ή τεσπά , όποια έχεις δηλώσει και σου λέει Αναλυτικά , Ποιες Ειδικότητες Ξεκινάνε Φέτος 2015 β' εξάμηνο , κατ' ουσία Α' Φθινοπωρινό ... χειμερινό , πλέον!..

ΠΡΟΣΟΧΗ!.. Σε κάθε Δ.Ι.Ε.Κ.  τρέχουν Και οι περσινές Ειδικότητες στοπ Γ' .. ή ενδεχομένως κάποιες στο Β' εξάμηνό τους..

Αυτές ΔΕΝ θα τις βρεις στο pdf.

Δυνατότητά σου;;.. Βάζεις κάποιο κόπο , βρίσκεις τις ιστοσελίδες των Δ.Ι.Ε.Κ. που δήλωσες και ΣΥΝΗΘΩΣ εκεί , υπάρχουν Και οι περσινές ... τρέχουσες και για φέτος ειδικότητες.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:40:28 »

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7323 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 02:28:47 μμ »
Άλλη μια ερωτησούλα ως πρωτάρα. Πώς ξέρουμε αν στα ιεκ που δηλώσαμε θα δημιουργηθεί τμήμα της ειδικότητάς μας; Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

http://www.gsae.edu.gr/el/toppress/1282-egkrisi-leitourgias-tmimaton-dimosion-sxolon-epaggelmatikis-katartisis-didaktikoy-etous-2015-2016

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7324 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 02:31:38 μμ »
Συμφωνώ απολυτα. Πολυ σωστή τοποθέτηση

Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...  Οποίος εχει προσόντα δεν χάνεται. Με το γλύψιμο μη περιμένεις να προοδεψεις.
Δεν αναγκαστικα ποτε μου να γλυψω, κατι που ξερεις μαλλον να το κανεις πολυ καλα. Σου χαριζω λοιπον το ενα - ολοκληρο - μαθημα που μου διναν καθε χρονια τα δημοσια ιεκ, μονο και μονο για να μην αντιδρασω για τους απο κατω μου που τους δινανε 2 και 3 μαθηματα στη σειρα. Πελατακια βλεπεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2015, 03:21:27 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7325 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 02:38:15 μμ »
Παράθεση
Από που έβγαλες το συμπέρασμα οτι ξενίζει;
Καμμία σχέση...

Διάβασε τα posts που λένε ότι οι παλιοί και γνωστοί (ούτε το ένα είμαι ούτε το άλλο) παίρνουν μαθήματα που δεν μπορούν να κάνουν οι νέοι... από εκεί...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:40:28 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7327 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 03:13:14 μμ »

http://www.gsae.edu.gr/el/toppress/1282-egkrisi-leitourgias-tmimaton-dimosion-sxolon-epaggelmatikis-katartisis-didaktikoy-etous-2015-2016

http://www.gsae.edu.gr/attachments/article/1278/%CE%95%CE%93%CE%9A%CE%A1%CE%99%CE%A3%CE%97_%CE%A4%CE%9C%CE%97%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%A9%CE%9D_%CE%94%CE%99%CE%95%CE%9A_2015%CE%92.pdf

•   Καταντίπ άσχετο , πλην .. άντε για να ευθυμήσουμε (;;...) λίγο.. έστω και πικρούτσικα..

•   Μα σχεδόν  σ’ όποιο Δ.Ι.Ε.Κ.  , μα σχεδόν σ’ όποια Σ.Ε.Κ.  βρίσκεις και ένα και δύο και βάλε Τμήματα ΑρτοΜαγειροΣεφΖαχαροπλαστών!...

•    ΔΕΝ ξέρω Τι θα γίνουν Όλα αυτά τα παιδιά…

•   Ως πρότινος κάθε Δημόσιο , Ιδιωτικό ΙΕΚ κλπ. άνοιγε και από ένα και δύο και βάλε Τμήματα Δημοσιογραφίας…   Πολύ της Μοδός .. ξεπεσμένη πια…

•   Πλέον , ΜαγειροΑρτοΖαχαροπλαστικής!..   ΔΕΝ το υποτιμώ… έχω τσιμπολογίσει γλυκάκια και μεζέδια , που προσφέρουν τα παιδιά .. Μα άλλο πράμα!... Φ ο β ε ρ ά !!!..

•   Ελπίζω ότι Εάν ΔΕΝ γίνουν Μαμαλάκηδες και λοιποί «τρανοί» , πως τουλάχιστο Σπίτια τους Θα έχουν Τι να μαγειρεύουν!..

•   ..αλλά η γελοιότης της Χώρας , της Μόδας και του Συστήματος: Παράγει Πληθωρισμό Μαγείρων ,  σε Τόπο , που πια ακόμα και για το σπίτι τα μετράς και τα ξαναμετράς για να δεις Τι θα πάρεις από ΜαναβικοΚρεοπωλειοΣουπερμάρκετ…

Τι άλλο να πώ;;..  Τόσα Νέα παιδιά με Ελπίδες και ικανότητες για Σεφ , σε Κράτος και Κοινωνία , που εν τέλει χρειάζεται Δομές Συσσιτίων…  :-[ :-X :-X


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος mujer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7328 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 03:33:33 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και για τους συνδέσμους με τις ειδικότητες. Εγώ που έκανα ως νηπιαγωγός ειδικής, δε βλέπω πουθενά αντίστοιχο τμήμα πχ ειδικής αγωγής. Μπορεί να μας δώσουν ας πούμε κάποια μαθήματα από ειδικότητα βρεφονηπιοκόμων ή απλά δε δημιουργήθηκε πουθενά τμήμα, άρα δεν πάμε πουθενά;

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7329 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 04:21:34 μμ »
Έχει ακουστεί καθόλου πότε ξεκινάνε τα μαθήματα;

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7330 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 04:26:38 μμ »
Έχει ακουστεί καθόλου πότε ξεκινάνε τα μαθήματα;

Θεωρω μετα τις ενστάσεις, αλλα περυσι ειχαν ξεκινησει κανονικα τα μαθηματα και στην πορεια εβγαλαν τα οριστικα. Δεν ειμαι και σιγουρη ομως...

Αποσυνδεδεμένος ritama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7331 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 04:48:55 μμ »
προφανώς εχετε πολύ καλή σειρα στον πινακα κ είστε τοσο σιγουροι....εγω ανησυχώ για το ποσοι ειναι εκεινοι απο τα ΕΠΑΛ που προηγουνται

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7332 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 06:27:36 μμ »
Έστειλαν αυτό το κείμενο στα ΙΕΚ : " Ενημερώνονται τα ΔΙΕΚ ότι δεν θα προβούν σε καμία περίπτωση σε αναθέσεις διδακτικών ωρών σε ωρομίσθιους εκπαιδευτές πριν λάβουν νεώτερη οδηγία από τη Διεύθυνση Δια Βίου Μάθησης.
Αναμένονται άμεσα οι αποφάσεις διάθεσης εκπαιδευτικού προσωπικού δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης για συμπλήρωση ωραρίου απο τις αρμόδιες Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης και την αρμόδια Διεύθυνση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και θα εφαρμοστούν κατ’ απόλυτη προτεραιότητα για τις εκπαιδευτικές ανάγκες των ΔΙΕΚ. "

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7333 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 06:45:19 μμ »
Χθες που πηρα στο ΙΕΚ της περιοχής μου για να ρωτήσω εάν πάρουν τελικά ωρομισθιους η θα καλυφθούν οι θέσεις από μόνιμους,  μου είπαν πως ούτε κ εκείνοι ξέρουν ακόμα κ με προετρεψαν να ενημερωνομαι μέσω της ιστοσελιδας τους. Επίσης, δεν ήξεραν ποτε ξεκινούν τα μαθήματα κ τέλος σε ερώτηση μου εάν καλουν τηλεφωνικά τους εκπαιδευτες μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα (;!) ναι. Αναρωτηθηκα βέβαια πώς έχουν σκοπό να ενημερωσουν τους εκπαιδευτες κ αν θα υπάρχει κάποια προθεσμία ανάληψης θέσης όπως με τους αναπληρωτες.. .

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7334 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 07:02:15 μμ »
Έστειλαν αυτό το κείμενο στα ΙΕΚ : " Ενημερώνονται τα ΔΙΕΚ ότι δεν θα προβούν σε καμία περίπτωση σε αναθέσεις διδακτικών ωρών σε ωρομίσθιους εκπαιδευτές πριν λάβουν νεώτερη οδηγία από τη Διεύθυνση Δια Βίου Μάθησης.
Αναμένονται άμεσα οι αποφάσεις διάθεσης εκπαιδευτικού προσωπικού δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης για συμπλήρωση ωραρίου απο τις αρμόδιες Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης και την αρμόδια Διεύθυνση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και θα εφαρμοστούν κατ’ απόλυτη προτεραιότητα για τις εκπαιδευτικές ανάγκες των ΔΙΕΚ. "
"Την κάτσαμε την βάρκα"!
Ας απολαύσουμε τώρα την πιστοποίηση και την πρωτιά μας στους πίνακες έξω από τις τάξεις!
Γίνεται όλο και καλύτερη η υπόθεση του έργου! Γεμάτη ανατροπές και ανάμεικτα συναισθήματα, μην τυχόν και βαρεθούμε...

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7335 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 07:05:17 μμ »
Ας με βάλουν σε μάθημα με κανένα μόνιμο σε κανένα περίεργο μάθημα ειδικότητας και ας μου πει ο μόνιμος όπως παλιά μου είπε ένας "με βάλανε να συμπληρώσω αναγκαστικά ωράριο δεν έχω ιδέα". Θα φάει καλά. Θα του πω πάω να πάρω ένα καφέ ξεκίνα και έρχομαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2015, 07:06:56 μμ από jimpapas1 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 278
Σύνολο: 283

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.