*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688262 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kpapaxr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7560 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 11:39:09 μμ »
Πατρα-Αιγιο-Δ. Αχαια-Πύργο εχει κανεις εικόνα αν εχουν καλέσει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:11 »

Αποσυνδεδεμένος fake

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7561 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 11:44:41 μμ »
Δηλαδή ακόμα και πρώτος να είσαι στην λίστα μπορούν να σου δώσουν π.χ. 2 ώρες για να μην γκρινιάζεις και να δώσουν τις υπόλοιπες σε άλλον; Δεν υπάρχει maximum ωρών ανα εκπαιδευτή;

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7562 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 11:53:21 μμ »
Εμένα προσωπικά πρώτη στη λίστα με ρώτησαν ποιες μερες με βολεύουν για μαθημα και τους είπα οτι με βολεύουν όλες εκτος απο μια .Μου βάλανε φυσικά το μαθημα την ημέρα που τους είπα οτι δε με βολεύει(ανάρτησαν το προγραμμα στην ιστοσελίδα τους) .Σε πρώτο στάδιο οταν μου ανάθεσε  ο διευθυντης αρχικά το μάθημα μου ειπε να περιμένω στο τηλέφωνο και  του είπαν απο τη γραμματεια "άλλαξε της το μαθημα ,αυτό θα το πάρει η κόρη του διευθυντή "και εγω άκουγα εν τω μεταξύ.Οποτε να φανταστώ όλες οι ωρες θα πάνε στο ίδιο άτομο.

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7563 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 12:00:50 πμ »
και φέτος στην υπεύθυνη δήλωση του ΚΔΒΜ για όλους εκτός από όσους έχουν ενεργή σύμβαση με τον δημόσιο τομέα ( πχ δημόσιοι υπάλληλοι , αναπληρωτές ) υπάρχει ο όρος:

Δεν είμαι ασφαλισμένος στο Ι.Κ.Α. από το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. (ΣΔΕ. ΙΕΚ, κλπ.).


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:11 »

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7564 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 12:05:50 πμ »
Πατρα-Αιγιο-Δ. Αχαια-Πύργο εχει κανεις εικόνα αν εχουν καλέσει;

Για Πάτρα δεν έχω κανένα νέο αν και μου είχαν πει την προηγούμενη εβδομάδα ότι είχαν σχεδόν έτοιμο το πρόγραμμα. Ίσως μετά τις διαθέσεις μόνιμων εκπαιδευτικών χρειάστηκε να κάνουν αλλαγές. Πάντως είπαν ότι δε θα καλέσουν τηλεφωνικά αλλά θα δουν οι εκπαιδευτές το πρόγραμμα στο site.

Από Αίγιο μου είπαν ότι δε θα καλούσαν σήμερα, αλλά αύριο ή μεθαύριο.

Ο Πύργος έχει βγάλει ανακοίνωση στο site για την κάθε ειδικότητα τι ώρα ξεκινά αύριο. Οπότε υποθέτω ότι έχουν καλέσει τουλάχιστον τους περισσότερους.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7565 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 12:17:08 πμ »
wam μήπως περιμένουν να βγουν οι οριστικοί πίνακες απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και να καλέσουν μετά? Λέω εγώ τώρα, γιατί και γω στο ΙΕΚ που κατέθεσα την αίτηση μου είπαν ότι για αγγλικά έχουν 2 τμήματα και ότι οι πιστοποιημένες είμαστε 2. Άρα? Εν τω μεταξύ , στην περιοχή που με ενδιαφέρει δεν υπάρχουν πλεονάζοντες στην ειδικότητά μου για να διατεθούν . Εκτός αν η άλλη συνάδελφοςπήρε και τα δυο τμήματα...

Έτσι όπως μου τα είπαν κατάλαβα ότι θέλουν να δουν πρώτα με τους μόνιμους τι θα γίνει, αλλά αυτό μπορεί να κρύβει ότι θέλουν να δουν κ τα οριστικά μήπως κ αλλάξει κάτι στην κατάταξη κ έρθει κανένας δικός τους πρώτος, όπως ενδεχομένως να επιθυμούσα. Πήρα κ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ σήμερα, αλλά ήταν συνεχώς κατηλειμμένο... Αύριο θα ξαναπροσπαθήσω κ θα πάρω κ πάλι το ΙΕΚ.

Αυτό που είχα ρωτήσει κ πριν ξέρει κανείς άραγε τι ισχύει; Σε περίπτωση που μας καλέσουν από ένα ΙΕΚ του νομού μας κ αρνηθούμε τι γινεται με τη σειρά στον πίνακα; Πηγαίνει στον επόμενο μόνο για το συγκεκριμένο ΙΕΚ ή φαινόμαστε διαθέσιμοι στο άλλο;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2858
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7566 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 12:25:04 πμ »
Έτσι όπως μου τα είπαν κατάλαβα ότι θέλουν να δουν πρώτα με τους μόνιμους τι θα γίνει, αλλά αυτό μπορεί να κρύβει ότι θέλουν να δουν κ τα οριστικά μήπως κ αλλάξει κάτι στην κατάταξη κ έρθει κανένας δικός τους πρώτος, όπως ενδεχομένως να επιθυμούσα. Πήρα κ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ σήμερα, αλλά ήταν συνεχώς κατηλειμμένο... Αύριο θα ξαναπροσπαθήσω κ θα πάρω κ πάλι το ΙΕΚ.

Αυτό που είχα ρωτήσει κ πριν ξέρει κανείς άραγε τι ισχύει; Σε περίπτωση που μας καλέσουν από ένα ΙΕΚ του νομού μας κ αρνηθούμε τι γινεται με τη σειρά στον πίνακα; Πηγαίνει στον επόμενο μόνο για το συγκεκριμένο ΙΕΚ ή φαινόμαστε διαθέσιμοι στο άλλο;

 Η λογική λέει πως πρώτα θα πρέπει να βγούν οι οριστικοί πίνακες και μετά να γίνουν οι κλήσεις. Αλλιώς δεν υπήρχε λόγος να υπάρχουν οριστικοί πίνακες. Όσο για το ερώτημά σου, έχω την αμυδρή εντύπωση ότι πηγαίνει στον επόμενο μόνο για το συγκεκριμένο ΙΕΚ ,αλλά αύριο που θα τηλεφωνήσεις ρώτησέ το καλύτερα για να είσαι σίγουρος(μήπως κάνω λάθος)

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7567 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 12:25:12 πμ »

Αυτό που είχα ρωτήσει κ πριν ξέρει κανείς άραγε τι ισχύει; Σε περίπτωση που μας καλέσουν από ένα ΙΕΚ του νομού μας κ αρνηθούμε τι γινεται με τη σειρά στον πίνακα; Πηγαίνει στον επόμενο μόνο για το συγκεκριμένο ΙΕΚ ή φαινόμαστε διαθέσιμοι στο άλλο;

Ωχ! Λες να την πάτησα έτσι; Aυτό δεν το είχα σκεφτεί! :-X :-X :-X
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7568 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 12:28:14 πμ »
Κανονικά ξεκινάνε τα μαθήματα Τετάρτη.

Ναι με πήρανε και σήμερα τηλέφωνο και μου το είπαν

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7569 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 12:40:38 πμ »
Ναι με πήρανε και σήμερα τηλέφωνο και μου το είπαν
Πάντως συμβάσεις δεν υπογράφεις. Συνήθως μπαίνεις απευθείας στο τμήμα σου και ξεκινάς άμεσα. Σύμβαση υπογράφουμε τουλάχιστον 1-2 μήνες μετά, αφού πρώτα έχουν φέρει όλοι οι εκπαιδευτές τα απαραίτητα έγγραφα με τα ατομικά στοιχεία.

Αποσυνδεδεμένος ria75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7570 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 12:43:08 πμ »
Πατρα-Αιγιο-Δ. Αχαια-Πύργο εχει κανεις εικόνα αν εχουν καλέσει;
Αν μπεις στο fb  στην σελίδα του ΙΕΚ Πάτρας,  θα δεις την ανακοινωση του.Περιμενουν της ΔΕ που δεν εχουν εμφανιστει ακομακαι το πανε για Πεμπτη να ξεκινησουν και αν...

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7571 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 03:14:01 πμ »

Λοιπόν , όπως το διαπιστώνω στη Δική μου… ΔΕΝ σημασία Ποιά.. Ειδικότης


•   Ι.  Με το ζήτημα «πιστοποιημένων» - «μη»..
•   ΙΙ. Με την «άξαφνη» οδηγία  Υπουργείων … ΞΕΚΙΝΑΤΕ ΤΩΡΑ…

«ΟΚ» & «ΝΤΑΞ’»  οι «πιστό» προηγήθηκαν , εξάντλησαν ή σχεδόν εξάντλησαν 20ωρα εβδομαδιαίως .. ακόμα καιν εάν ΔΕΝ είχαν σχετικά πτυχία ή ήταν «Δ.Ε.»

Ωστόσο , άπειρες ώρες έμεναν!...

Εκεί , τα Δ.Ι.Ε.Κ.  βούτηξαν από Ψηλά… μέχρι ντιπ «χαμηλά» στους Πίνακες…

Το «χαμηλά» είν’  τόσο σχετικό!..
Στα … τάρταρα της «μοριοδότησης» Είν’ Συνάδελφοι με ΑΠΟΛΥΤΟ Σχετικό Πτυχίο και εργασιακή εμπειρία…  Χωρίς πολλές προϋπηρεσίες  ή ανεργία ή χρόνο εργασίας στο αντικείμενο  κλπκλπκλπ…  Αμ..κι ας περισσότερα (χαμηλά) μόρια από «πιστο» που συμπλήρωσαν 20ωρα…

•   Κάποιες  ώρες , στην ειδικότητα μου , μάλλον οι περισσότεροι θα λάβουν…
Ορισμένοι ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ  , συγκριτικά με τα Ακαδημαϊκά τους και Διδακτικά Προσόντα…


•   Εμένα μου συνέβη , «λόγω» Πανύψηλα σε (ΟΡΘΗ) Μοριοδότηση  …απ’ τη μια να μου δίνουν μάθημα σε Συναφή – που ΓΟΥΣΤΑΡΩ- ειδικότητα  κι από μπέρδεμα να ΜΗΝ μου δίνουν στην Δική μου…

•   ..κι από την άλλη , να μου κάνουν… μα.. κανονική προσφορά Μαθημάτων , απ’ τα πιο Μακρινά Δ.Ι.Ε.Κ. τα οποία Δήλωσα Μόνο Μήπως κάτσει καμιά Χοντρή Στραβή!..
.
Χωρίς να  έχω εξασφαλίσει ακόμα «ικανοποιητικές» Ώρες … (προσοχή!... Καμία Σχέση με 20ωρα…..  Ούτε καν προς ώρας 12ωρα…) Αρνούμαι 3ωρα από δω κι από κει , που μου τηλ. από Δ.Ι.Ε.Κ.  , Διότι «καθαρά» 13 .. πόσα τεσπά εβρά  ΟΤΑΝ , για μεταπτυχιακό , αλλά Τελατίνης για 2ωρα – 3ωρα πέρα δώθε στην Αττική Αθηνιστάν… Αττικοβοιωτίας ΔΕΝ!...  Καμιά «τεμπελιά»..   ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ…

•   ΔΙΚΑΙΟ ν’ αναλάβουν ,  Κοντινότεροι Γειτονιών Αθηνιστάν, ΜΑ «απιστοποίητοι» πλέον … εφόσον από κει ψάχνουν πια .. μα μακάρι ΣΧΕΤΙΚΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ και επαγγελματικής Εμπειρίας – Ανεργίας…


•   ΕΤΣΙ , για Μένανε και Συναδελφικά , το κόβω γω… 

Θ.


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7572 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 03:52:20 πμ »
Μου ανέθεσαν το μάθημα: πρακτική εφαρμογή στην ειδικότητα το οποίο είναι εργαστηριακό μάθημα και θα το κάνω μαζί με έναν μόνιμο. Ρώτησα αν έχει κάποιο περίγραμμα και μου είπαν ότι είναι στην ελεύθερη βούληση των εκπαιδευτών για το πως θα γίνει. Έχει κανένας κάποια εμπειρία ή ιδέα;  η ειδικότητα είναι ο Τεχνικός Τουριστικών Μονάδων & Επιχειρήσεων Φιλοξενίας... 

Αποσυνδεδεμένος igognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7573 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 05:35:05 πμ »
Από αυτά που αναρτήθηκαν αντιλαμβάνομαι ότι όσοι πήγαν να πιστοποιηθούν είναι κορόιδα, όσοι προηγούνται αδικήθηκαν και "τα δικά τους παιδιά" πήραν για άλλη μια χρονιά τις ώρες! Δηλαδή δεν υπάρχει τίποτα που να μπορούμε να κάνουμε; Για ποιο λόγο βγαίνουν πίνακες; Για ποιο λόγο μας αξιολογούν; Τι κάνει η κεντρική υπηρεσία του ΙΝΕΔΙΒΙΜ; Ας μας πουν να περάσουμε από τα ΔΙΕΚ όσοι ενδιαφερόμαστε να εργαστούμε χωρίς την προσκόμιση δικαιολογητικών και αυτοί θα τα δώσουν τις ώρες εκεί που θέλουν, γιατί μας ταλαιπωρούν με προκηρύξεις και πίνακες κατάταξης;
Έχω αγανακτήσει με την πελατειακή τους συμπεριφορά!
Αν κάποιος γνωρίζει, όποιο, μέσο πίεσης μπορούμε να ασκήσουμε, ας μας το γράψει παρακαλώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160634
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.