*

Αποστολέας Θέμα: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π  (Αναγνώστηκε 185803 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #84 στις: Ιανουάριος 26, 2021, 12:09:24 μμ »
Καλημέρα. Το επόμενο βήμα για τις αιτήσεις του 2020, μετά τον έλεγχο νομιμότητας, είναι η αποδέσμευση από το ΚΥΣΔΕ; Έγινε ΚΥΣΔΕ την προηγούμενη εβδομάδα αλλά οι αποδεσμεύσεις ΕΔΙΠ δεν ήταν στην ατζέντα...
Δε μπορώ να καταλαβω. Με το ζορι οι εκπαιδευτικοί να παραμένουν στο παιδειας; Η στη μεση εκπαίδευση; Ελεος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #85 στις: Ιανουάριος 26, 2021, 04:44:29 μμ »
[σιγουρα; γιατί εμένα μου είπαν ότι το επόμενο βήμα είναι να επικοινωνήσουν ξανά με τις δεύτεροβαθμιες. Από ο τι κατάλαβα είναι μια διαδικασία συνθέτη back and forth... Και θέλει υπομονή.  quote author=philoss link=topic=32880.msg1095821#msg1095821 date=1611651695]
Καλημέρα. Το επόμενο βήμα για τις αιτήσεις του 2020, μετά τον έλεγχο νομιμότητας, είναι η αποδέσμευση από το ΚΥΣΔΕ; Έγινε ΚΥΣΔΕ την προηγούμενη εβδομάδα αλλά οι αποδεσμεύσεις ΕΔΙΠ δεν ήταν στην ατζέντα...
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος philoss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 26, 2021, 05:32:22 μμ »
Όχι σίγουρα, απλώς ρωτάω... Εφόσον σας είπαν ότι αυτό είναι το επόμενο βήμα μάλλον έτσι είναι. Εγώ προέτρεξα...

[σιγουρα; γιατί εμένα μου είπαν ότι το επόμενο βήμα είναι να επικοινωνήσουν ξανά με τις δεύτεροβαθμιες. Από ο τι κατάλαβα είναι μια διαδικασία συνθέτη back and forth... Και θέλει υπομονή.  quote author=philoss link=topic=32880.msg1095821#msg1095821 date=1611651695]
Καλημέρα. Το επόμενο βήμα για τις αιτήσεις του 2020, μετά τον έλεγχο νομιμότητας, είναι η αποδέσμευση από το ΚΥΣΔΕ; Έγινε ΚΥΣΔΕ την προηγούμενη εβδομάδα αλλά οι αποδεσμεύσεις ΕΔΙΠ δεν ήταν στην ατζέντα...

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 26, 2021, 07:31:28 μμ »
Έχετε δίκιο. Δεν είδα το ερωτηματικό. Σορρυ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Fil1420

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 27, 2021, 12:41:23 μμ »
Καλημέρα
στην τελευταία μου επικοινωνία μαζί τους, την περασμένη εβδομάδα, μου είπαν πως περιμένουν από την πολιτική ηγεσία για το θέμα των υπηρεσιακών συμβουλίων, ώστε να γίνει η αποδέσμευση. Δεν μου αναφέρθηκε τίποτα για επιστροφή στη δευτεροβάθμια.
Αυτό που αδυνατούν να μου απαντήσουν είναι αν υπάρχει ένα συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα για τα βήματα της διαδικασίας: ποσο χρόνο απαιτείται για τον έλεγχο νομιμότητας, πόσο για την αποδέσμευσή από τα υπηρεσιακά συμβούλια... Δεν μπορεί θα ορίζει ένα χρονοδιάγραμμα ο νόμος....



Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #89 στις: Ιανουάριος 28, 2021, 08:40:52 πμ »
Καλημέρα και πάλι. Όταν λέω για διευθύνσεις, αυτό που μου είπαν είναι ότι θα ενημερώσουν τις διευθύνσεις για την ολοκλήρωση ελέγχου εγκυρότητας των δικαιολογητικών. Δεν μου είπαν κάτι άλλο. Α ναι ότι δε θα έχει ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία για το εαρινό εξάμηνο. Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος antant1701

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 28, 2021, 06:15:48 μμ »
Καλησπέρα σας. Δεν έχω να προσθέσω τίποτα περισσότερο από όσα έχω διαβάσει στο συγκεκριμένο φορούμ. Την ίδια πληροφόρηση έχω και εγώ. Ότι δηλαδή το εαρινό εξάμηνο είναι χαμένο και, προσωπικά λέω, να είμαστε ευχαριστημένοι αν προλάβουμε το επόμενο χειμερινό. Εκείνο πάντως που θα συνιστούσα σε όλους είναι μια συνεχής πίεση προς την αρμόδια υπηρεσία του Υπουργείου. Αν θέλουμε οι διαδικασίες, όχι να επιταχυνθούν αλλά, να τρέξουν με κανονικό ρυθμό αυτός είναι ο μόνος τρόπος. Συνεχής πίεση και όχληση.
Και με την ευκαιρία θα ήθελα να συγχαρώ όλους σας για την επιλογή σας. Σίγουρα την αξίζετε. Και πιστέψτε με, πολλοί από τους επιλεγέντες έχουν προσόντα καθηγητή πρώτης βαθμίδας.  Εύχομαι κάθε επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος Fil1420

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 28, 2021, 09:56:33 μμ »
Καλησπέρα.
Ευχαριστώ κι εγώ για όλες τις διευκρινίσεις. Ας ελπίσουμε πως θα ολοκληρωθούν οι διαδικασίες εγκαίρως.

Αποσυνδεδεμένος antant1701

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 12:27:46 πμ »
Καλησπέρα. Μη μένουμε στο «ας ελπίσουμε». Θέλει πίεση και όχληση παιδιά. Αν είναι δυνατόν, κάθε μέρα ένας από εμάς να κάνει ένα τηλέφωνο ή να στέλνει ένα mail και να ρωτάει που βρίσκεται η υπόθεση.

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 06:29:41 πμ »
Καλημέρα, κι εγώ να συγχαρώ με τη σειρά μου τους επιλεγεντες. Σίγουρα η καθυστέρηση είναι χαρακτηριστική αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν η επιτάχυνση των διαδικασιών εξαρτάται από τη δική μας πίεση. Δε νομίζω ότι υπάρχει καμία περίπτωση να είμαστε στα πανεπιστήμια μέσα της χρονιάς, αυτό θα δημιουργούσε προβλήματα στη λειτουργία των σχολείων. Θεωρω ότι το καλοκαίρι θα γινουν οι μεταταξεις μας. Το ζήτημα είναι να γίνουν τουλάχιστον το καλοκαίρι και να ξεκινήσουμε την επόμενη χρονιά στις θέσεις μας. Πάντως σίγουρα θέλει και από μέρους μας ενδιαφέρον. Ωστόσο, καλό είναι να έχουμε και μια επαφή εδώ και για να ανταλλάζουμε πληροφορίες αλλά και σε περίπτωση που το αποφασίσουμε να εκδηλώσουμε το ενδιαφέρον μας προς το υπουργείο πιο οργανωμένα και συστηματικά.

Αποσυνδεδεμένος antant1701

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 10:01:53 πμ »
Καλημέρα. Συμφωνώ για την επαγρύπνηση όλων  και, αν χρειαστεί και, πιο οργανωμένες απο τη μεριά μας κινήσεις.

Αποσυνδεδεμένος xrysa81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουάριος 01, 2021, 07:21:44 μμ »
Γεια σας,
Απολογούμαι που διακόπτω την κουβέντα σας και ζητώ τη βοήθειά σας. Θα προβώ σε αίτηση αυτές τις μέρες. Από ότι με ενημέρωσε η Υπηρεσία μου, η σειρά είναι: Αίτηση στο Τμήμα και εκ των υστέρων αίτηση στην Υπηρεσία επισυνάπτοντας την αίτηση προς το Τμήμα. Διορθώστε με εάν κάνω λάθος. Ερώτηση: Υπάρχει καποια έτοιμη φόρμα που πρέπει να συμπληρωθεί και για τις δύο αιτήσεις; Ή πρόκειται για μια απλή αίτηση που γράφω ότι αιτούμαι μετάταξη;
Με τα γραφόμενά σας, θα εξοπλιστώ με πολλή υπομονή, προσβλέποντας την καλύτερη περίπτωση η διαδικασία να έχει ολοκληρωθεί το χειμερινό του 2022.

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 01, 2021, 10:53:17 μμ »
Καλησπέρα,
εγώ δεν είχα συμπληρώσει κάποια ειδική φόρμα, είχα πάρει δυο απλές αιτήσεις τη μία προς το πανεπιστήμιο και την άλλη προς τη δευτεροβάθμια δηλώνοντας ακριβώς τη θέση και την σχετική προκήρυξη. Και στις δύο αιτήσεις συνυπέβαλα το βιογραφικό μου.
Αυτά θυμάμαι. Καλή επιτυχία εύχομαι και κάθε ευκολία.

Αποσυνδεδεμένος xrysa81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 04, 2021, 08:25:38 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ τόσο για τις πληροφορίες, όσο και για τις ευχές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.